BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Exkjuz mi, što’s čeka??

Interventni fond još nije zaprimio nijedan zahtjev za zaštitu

Fond za stabilnost ili, kolokvijalno rečeno, Interventni fond, nastao kao reakcija same industrije na tektonske poremećaje u djelatnosti izazvane globalnom financijskom krizom, u četiri mjeseca postojanja još nije imao priliku ispuniti svoju svrhu.

Razlog je u tome što posrnuli fondovi još vjeruju u oporavak, ali i u tome što nijedan njihov čelnik ne želi prvi priznati poraz. Suša na burzi i njezina slaba likvidnost loše utječu na brokerska društva i društva za upravljanje koja će, ako se pesimizam na tržištu nastavi, prouzročiti val gašenja manjih društava u objema granama financijske industrije. Za sada, unatoč problemima koji se ogledaju u manjim prometima i povlačenju kapitala iz fondova, tu krizu teško priznaju i najugroženiji, pa se može samo spekulirati koliko će okljaštrena izaći cijela industrija iz ove krize.

Prvo društvo koje je službeno priznalo poraz gašenjem vlastita poslovanja bio je Apex kapital, brokerska kuća čiji su zaposleni proteklog tjedna kolektivno napustili tvrtku. Na strani fondova takvih naznaka nema. Fond za stabilnost, osnovan da društvima za upravljanje olakša tranziciju li likvidaciju otkupom nelikvidnih vrijednosnih papira, rješenje je same industrije kojim se željelo vratiti povjerenje ulagačima, no u četiri mjeseca svoga postojanja on nije ispunio svoju svrhu, tj. nijedno mu se društvo nije obratilo za pomoć u vezi s nelikvidnom imovinom.

– Iako smo odmah nakon osnutka u listopadu svim društvima poslali dopis u kojemu smo objasnili kako nam se mogu obratiti, za sada još nije bilo interesa za otkup nelikvidne imovine – kaže Tonći Korunić, koji u ime brokerske kuće Intercapital vodi Fond za stabilnost. – Namjera je da Fond otkupi nelikvidnu imovinu od društava kojima prijeti likvidacija i da je drži u svome portfelju dok se situacija na tržištu ne smiri. Tako bi društva mogla isplatiti svoje ulagače bez prevelikog pritiska na tržište – objašnjava Korunić. No u ovome trenutku Fond početnih 50 milijuna kuna(dogovorena je dokapitalizacija od dodatnih 100 milijuna kuna bude li potrebe) ulaže na novčanom tržištu, i u četiri je mjeseca svoga postojanja uspio zaraditi tri milijuna kuna na tim investicijama.

– Budući da je tržište u ovoj godini potonulo još 15 posto, očekujem da će sredinom 2009. biti preslagivanja na fondovskoj sceni, možda uz našu pomoić, a možda i bez nje, spajanjem ili likvidacijom – misli Korunić. Bilo kako bilo, ulagači u fondove, čak i manje, koji su trenutačno na rubu opstanka, mogu biti sigurni da će svoj ulog, ma koliko malen (zbog neviđenog pada tržišta u posljednjih godinu dana), uspjeti vratiti. Igračima na financijskoj sceni s druge strane preostaje samo nada da će se kolo sreće okrenuti već ove godine. (Amir Kulenović)

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



@gonzalez,
divergencija ti znači nepodudaranje, neslaganje između nečega… u ovom slučaju, na konkretnom grafu whitefresh-a (i drugima od prethodnih dana kad se raspravljalo o istome) to ti znači da se kretanje cijena (bodova, indeksa) ne podudara s kretanjima oscilatora i sličnih pokazatelja. U konkretnom slučaju nacrtan je MACD, ali isto tako se moglo staviti npr. RSI, ROC, Momemntum… jer na svima njima (za sada) postoji ta divergencija: to znači: iako se vrijednost (cijena, bodovi) indeksa nalazi na nižim razinama nego na prošlom dnu, navedeni indikatori su ostali značajno više od toga. Dakle, ne samo da nisu dostigli ((pali na) vrijednosti od toga dna, nego su ostali i značajno viši. Dakle, postoji nepodudarnosti između tih indikatora i kretanja indeksa, koja se tehičnikom terminologijom naziva "divergencija".
adios [bye]

baron i tigrus ti najbolje kuže divergenciju, samo to neznaju objasniti [wink]
[/quote]

moje objasnjenje: divergencija je suprotno od konvergencije.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




@gonzalez,
divergencija ti znači nepodudaranje, neslaganje između nečega… u ovom slučaju, na konkretnom grafu whitefresh-a (i drugima od prethodnih dana kad se raspravljalo o istome) to ti znači da se kretanje cijena (bodova, indeksa) ne podudara s kretanjima oscilatora i sličnih pokazatelja. U konkretnom slučaju nacrtan je MACD, ali isto tako se moglo staviti npr. RSI, ROC, Momemntum… jer na svima njima (za sada) postoji ta divergencija: to znači: iako se vrijednost (cijena, bodovi) indeksa nalazi na nižim razinama nego na prošlom dnu, navedeni indikatori su ostali značajno više od toga. Dakle, ne samo da nisu dostigli ((pali na) vrijednosti od toga dna, nego su ostali i značajno viši. Dakle, postoji nepodudarnosti između tih indikatora i kretanja indeksa, koja se tehičnikom terminologijom naziva "divergencija".
adios [bye]

baron i tigrus ti najbolje kuže divergenciju, samo to neznaju objasniti [wink]
[/quote]

moje objasnjenje: divergencija je suprotno od konvergencije.

[/quote]
tvoje objašnjenje je kao i ti neuko
sve treba raditi kontra tebe i zarada zagarantirana, na trenutak, ali samo na trenutak sam pomislio da nešto i znaš ali Mig je potpuno u pravu, POJMA nad pojmom nemaš!
Šta je to fibo 50 na ingri što si izlajao?
Ajde Tigre, objasni nam gdje je ina?
Nisi li govorio da to ide gore, jer postoji"divergencija"??
Na 1400 si prošli put pisao da treba prodati, a raslo je, na 1850 si pisao da idemo do 2100 a palo je, pa onda se pravdaš idiotarijama bagrema.
Dvije ovce da ti ljudi daju da ih čuvaš, ne uživo nego na slici, jednu bi izgubio kakav si [bye]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

za Knelu o divergenciji i konvergenciji:

Red je konvergentan ako je niz njegovih parcijalnih suma (S1, S2, S3…) konvergentan. U formalnijem jeziku, red konvergira ako postoji granična vrijednost "l" takva da za svaki proizvoljan pozitivan broj "E" vece od 0 , postoji veliki cijeli broj N, takav da za sve "n" vece od "N" vrijedi
I Sn-l I manje ili jednako "E".

Za niz, koji nije konvergentan, kaže se da je divergentan.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

nisam te ja pitao za nikakvu divergenciju vec za fibo 50 na ingri..Znam da si se zajeboi da si ispalio nešto o ćemu pojma nemaš i ne bih potezao to pitanje da nisi dvolična osoba koja se šalta brže nego DSG mjenjač.
objasni nam fibo 50 na ingri, nadam se dati neće trebati sat vremena surfanja i kopanja po internetu kao za ovo gore,jer ne želim ti oduzimati sloodno vrijeme

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


nisam te ja pitao za nikakvu divergenciju vec za fibo 50 na ingri..Znam da si se zajeboi da si ispalio nešto o ćemu pojma nemaš i ne bih potezao to pitanje da nisi dvolična osoba koja se šalta brže nego DSG mjenjač.
objasni nam fibo 50 na ingri, nadam se dati neće trebati sat vremena surfanja i kopanja po internetu kao za ovo gore,jer ne želim ti oduzimati sloodno vrijeme

pa sta se sad toliko ljutis?

ja bi htio da ovaj pad prestane, da INA ode na 2000kn, da ingra ne padne na 23kn…itd…
ali ameri su probili 740….
i sto da sad radim?

zao mi je ako imas dionica i one gube vrijednost, ali ne mozes se zbog toga samnom obracunavati.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ne boj se za mene i moje dionice, mene dapaće smeta što si na 1400pisao o padu, a onda kad si ušao ti je sve valjalo i na 1800..meni sasvim svejedno jel pada i raste…ako padne imam i previše keša za kupnju jer sam prodao cijeli ht , a ako će rasti imam dionica…u americi ne može bit bolja situacija, recimo da zadnjih par puta kapnuo po jedan novi golf dnevno, ponavljam dnevno.

A što se tiće fiba50, lijepo priznaj da nemaš pojma što si htio time reći i da si bubnuo, poštenije je tako nego se vaditi i muljati, neznanje nije sramota, sramota je praviti se pametan bez podloge za to.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


ne boj se za mene i moje dionice, mene dapaće smeta što si na 1400pisao o padu, a onda kad si ušao ti je sve valjalo i na 1800..meni sasvim svejedno jel pada i raste…ako padne imam i previše keša za kupnju jer sam prodao cijeli ht , a ako će rasti imam dionica…u americi ne može bit bolja situacija, recimo da zadnjih par puta kapnuo po jedan novi golf dnevno, ponavljam dnevno.

A što se tiće fiba50, lijepo priznaj da nemaš pojma što si htio time reći i da si bubnuo, poštenije je tako nego se vaditi i muljati, neznanje nije sramota, sramota je praviti se pametan bez podloge za to.

mislim da precjenjujes kompleksnost tehnicke analize.

nije tehnicka analiza rjesavanje trostrukih integrala – u TA stvari su jasno postavljene i tocno se zna sto treba ciniti.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


ne boj se za mene i moje dionice, mene dapaće smeta što si na 1400pisao o padu, a onda kad si ušao ti je sve valjalo i na 1800..meni sasvim svejedno jel pada i raste…ako padne imam i previše keša za kupnju jer sam prodao cijeli ht , a ako će rasti imam dionica…u americi ne može bit bolja situacija, recimo da zadnjih par puta kapnuo po jedan novi golf dnevno, ponavljam dnevno.

A što se tiće fiba50, lijepo priznaj da nemaš pojma što si htio time reći i da si bubnuo, poštenije je tako nego se vaditi i muljati, neznanje nije sramota, sramota je praviti se pametan bez podloge za to.

Van rasprave, al pi nešto upalo u oko. Zarađuješ dnevno jednog golfa ili ja nisam dobro shvatio?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



ne boj se za mene i moje dionice, mene dapaće smeta što si na 1400pisao o padu, a onda kad si ušao ti je sve valjalo i na 1800..meni sasvim svejedno jel pada i raste…ako padne imam i previše keša za kupnju jer sam prodao cijeli ht , a ako će rasti imam dionica…u americi ne može bit bolja situacija, recimo da zadnjih par puta kapnuo po jedan novi golf dnevno, ponavljam dnevno.

A što se tiće fiba50, lijepo priznaj da nemaš pojma što si htio time reći i da si bubnuo, poštenije je tako nego se vaditi i muljati, neznanje nije sramota, sramota je praviti se pametan bez podloge za to.

Van rasprave, al pi nešto upalo u oko. Zarađuješ dnevno jednog golfa ili ja nisam dobro shvatio?
[/quote]
U americi to zaista nije problem, volatilnost gotov od 30 % na dnevnoj bazi je nešto sasvim normalno.

KuciloOro: " MMNT će u 3. mjesecu 2008 biti 120 000 kn"

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)


NEK SE ZNA DA SAM TE JA VRIJEDJAO I DA CU NASTAVIT I DALJE…I NECU TI MIRA DATI…

Ja sam, što se tiče limita za mirovinske fondove, pogriješio jer sam bio pobrkao prvu kotaciju (u kojoj se nalazi IGH) i neslužbenu kotaciju u kojoj se nalazi npr. KOEI. Kolega Plavi me podučio i tu je bio kraj priče na tu temu.

A s obzirom na ovo, možda bi tebe trebalo moderirati, što misliš?
Ili se javno objavljene informacije koje tebi ne idu u prilog ne smiju objavljivati na ovoj temi?

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)



NEK SE ZNA DA SAM TE JA VRIJEDJAO I DA CU NASTAVIT I DALJE…I NECU TI MIRA

Ja sam, što se tiče limita za mirovinske fondove, pogriješio jer sam bio pobrkao prvu kotaciju i neslužbenu kotaciju. Kolega Plavi me podučio i tu je bio kraj priče.

A s obzirom na ovo, možda bi tebe trebalo moderirati, što misliš?
[/quote]
pogrijesio?
kako to da nisi reagirao dok te TUNASALAD upozorio vec si mu odbrusio? da podsjetim



alo Strawinsky, što kaže onaj članak 4 koji si nedavno postao … koju kotaciju odnosno tržište spominje?

Ne znam više, pogledaj na stranicama HANF-e…

[/quote]
pa da dodamo dan kasnije kad te FEBO upozorio


Hvala, Febo, znam…equity, samo radim 100 stvari odjednom pa sam se zaletio. Naravno.
Samo zašto je Governor naglasio materijalnu imovinu, a ne P/B?

mogo bi ja jos toga izvuc…ali moderatori imaju sigurno veci uvid u to od mojih zadnjih 10 postova sto mogu vidjet
I DA….ostajem pri tome…da cu upozoravat ljude na tvoju prirodu postova….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close