BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@tigrus

ti stvarno osvježiš dan! [lol]
škrbava potraži sam u rječniku

i jedan mali tip:
nema posta u kojem ne napišeš "brutalno". brutalno gore, dolje, iskrcavanje, brutalni macd…
smanji i promijeni. dodaj koju novu riječ…
prijateljski savjet.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

mig
kojom brzinom ti tipkaš??? [lol]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


mig
kojom brzinom ti tipkaš??? [lol]

bunika…
[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

skovacin, 27.02.2009. u 21:53
Mrgud, Gonzo

Biti e najbolje da opalite jedan kanal još od 199x pa će sve stati u njega, a što je najbolje biti će u rastućem trendu. [cool]
Dajte otvorite posebnu temu KANALIZACIJA I OTPADNE VODE za ovu dvojicu.

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Đapić: Hrvatski vojnici u misijama NATO-a dok se Slovenci junače "za plotom u Deželi"
jen

Predsjednik Hrvatske stranke prava (HSP) Anto Đapić ocijenio je danas na 7. konvenciji stranke da je u ovom trenutku važno postaviti pitanje treba li Hrvatskoj punopravno članstvo u EU i NATO-u kada je očito da svi nemogući ustupci, koje je naša zemlja dala, ne mogu parirati slovenskim ucjenama.
"Ako saveznici, prije svega SAD, nisu sposobni zahtjeve Slovenaca svesti u okvire normalnog međunarodnog ponašanja, ni u razumne okvire međunarodnog prava, postavlja se logično pitanje što će nam NATO i čemu EU", kazao je Đapić, uz burnu podršku više od tisuću izaslanika HSP-ovih podružnica iz cijele Hrvatske.

Naglasio je da hrvatski vojnici ne trebaju riskirati u misijama NATO pakta dok se Slovenski vojnici junače "za plotom u Deželi i na Svetoj Geri". Đapić smatra da bi se Hrvatska, ne postane li u travnju punopravna članica NATO-a, trebala povući iz Afganistana. Dodao je neka tada Slovenci u Afganistanu zamjene Hrvate.
"Ako iskompleksirana politika hrvatskog susjeda uspijeva onemogućiti ambicije hrvatske političke elite u pogledu punopravnog članstva Hrvatske u EU, ne bismo li trebali razmisliti o povlačenju hrvatskog zahtjeva za pristup EU ili barem smanjiti strast za ulaskom u EU?" osvrćući se na pristupanje EU upitao se predsjednik HSP-a.
Nerazumnim je ocijenio mišlje da će se svi hrvatski problemi riješiti ulaskom u EU te istaknuo da HSP načelno podupire ulazak Hrvatske u EU, ali ne uz ponižavajuće uvjete.

Govoreći o Hrvatskoj kao "karikaturalnoj demokraciji", nedopustivim je ocijenio sprječavanje svakog pokušaja problematiziranja dogme "koja hoće reći da su hrvatski komunisti bili antifašisti". "Hrvatski komunizam kao nedemokratski totalitarizam nije se nimalo razlikovao od fašizma" rekao je dodavši da se on stjecajem povijesnih okolnosti našao na strani pobjednika.

Osvrćući se na gospodarsku krizu, istaknuo je da je HSP prije petnaest mjeseci upozoravao na to što prijeti Hrvatskoj. Sadašnju situaciju u zemlji ocijenio je dramatičnom u gospodarskom, duhovnom i moralnom smislu. Smatra da bi Hrvatska trebala posegnuti za mjerama državnog intervencionizma i protekcionizma te spriječiti strane banke da dižu kamate u Hrvatskoj kako bi ih smanjile u svojim zemljama.

Naglasio je da država ne bi smjela držati sav svoj novac u stranim bankama, već bi cjelovito financijsko poslovanje trebala preusmjeriti u Hrvatsku poštansku banku i HBOR.

Ocjenjujući da Hrvatska treba biti država političkih Hrvata i jednakopravnih državljana koji u njoj žive, Đapić je rekao da bi trebalo ukinuti tzv. pozitivnu diskriminaciju u zastupljenosti manjinskih predstavnika u Hrvatskoj pri državnim tijelima i javnim službama. Drži da se parlamentarna zastupljenost nacionalnih manjina može osigurati putem stranačkih izbornih lista. "Jedini izuzeci mogu biti kada se govori o načelu reciprociteta, koliko ima hrvatskih zastupnika u srbijanskoj Skupštini, toliko može biti srpskih zastupnika u Hrvatskom saboru", rekao je Đapić.

Govoreći o predstojećim lokalnim izborima, naveo je da mjesna razina vlasti ne trpi oštra svjetonazorska razilaženja, već su na tom nivou važna podudarnost projekata HSP-a s projektima potencijalnih partnera. No, istaknuo je da te koalicije ne smiju otupiti cjelinu politike i ideologije HSP-a.

Usvojena je i deklaracija 7. konvencije HSP-a kojom se traži zaštita nacionalnih interesa i prirodnih bogatstava, a u kojoj se, između ostalog, traži i da jezik diplomacije u službenoj komunikaciji sa strancima bude isključivo standardni hrvatski jezik.
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovdje upišite svoj komentar…

*Silvestar[thumbsup]

[lol]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

28. 02. 2009. | 19:41 VL

HAYMAN PREDVIĐA
Monetarnoj eurouniji prijeti propast
Autor Antonio Mandir

Hayman Advisors LP, tvrtka koja je zaradila 500 milijuna dolara kladeći se na slom tržišta rizičnog kapitala, sada predviđa i propast europske monetarne unije. Richard Howard, generalni direktor za globalna tržišta u Haymanu, smatra da će se Nijemci prvi odreći zajedničke valute eura, zbog prevelikog tereta dugovanja banaka u Austriji, Španjolskoj i Italiji.

Njemačka vlada suočava se s izborima u rujnu i može odbiti zahtjev ovih zemalja za pomoć zbog političkog pritiska i potrošiti novac kod kuće. Upozorava Howard da se krizna spirala i dalje kreće prema dolje, što bi moglo dovesti do sloma monetarne eurounije vrijedne 12 trilijuna dolara. Hayman se u 2006. među prvima kladio na slom tržišta rizičnog kapitala i točno je predvidio američku recesiju i globalnu kreditnu krizu.

Jedini spas za zajedničku monetarnu uniju jesu Svjetska banka, Europska banka za obnovu i razvoj i Europska investicijska banka, koje će omogućiti 24,5 milijarde eura kako bi se banke srednje i istočne Europe i poduzeća mogli nositi s krizom.

Dužnosnici Europske središnje banke rekli su i da se još mogu naći rješenja koja će osigurati koheziju u regiji.

Kako vidimo ovoj zamisli već dobrano pomažu naši susjedi, a znamo po receptu čije kuhinje.

[bye]

Katarski emir želi LNG terminal u Pločama

Katarski emir Mohamed Bin Suhaim Hamad Al-Thani zainteresiran je za investicije u hrvatsko gospodarstvo, među ostalim i za izgradnju LNG terminala u Pločama, javlja Slobodna Dalmacija.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=68780

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Da iskoristim ovu priliku i obavijestim cijenjeno pučanstvo o double top uzorku na dugogodišnjem grafu S&P od kojeg će ŠKRGUT ZUBIJU biti tako jak da bi mogao uzrokovati i poteškoće u disanju.
Taj pattern je realiziran prije nekoliko dana probijanjem iliti breakout-om ispod lowest low-a iz 2002.
Nakon što oduzmemo vrijednost najniže točke između peak-ova od samog peak-a te onda oduzmemo tu brojku od potpore dolazimo do targeta od 100.
Dragi gledatelji,dame i gospođe, pogledajte prilog koji smo vam pripremili.
DAKLE S&P500 CILJANA RAZINA JE 100.
KUKU A BOGAMI I LELE [bye]

Od 1950 do 2009, američko gospododarstvo je naraslo realno koliko? Deset puta?
Od 1950 do 2009 inflacija na dolar je bila koliko? 100 dolara iz 1950 vrijedi desetak puta više u današnjim dolarima.

Kako možete uopće izlazit na forum sa takvom idiotarijom? [lol]

Ovo što vlad1111 govori su najcrnje teoretske mogućnosti (razine ispod 400), al to samo za američane, jer su oni doista u situaciji sprefukanoj, sumnjam da će ih pratiti ostali kao do sada. Ali čisto sumnjam da će se uopće odigrati tako crni scenarij.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



Da iskoristim ovu priliku i obavijestim cijenjeno pučanstvo o double top uzorku na dugogodišnjem grafu S&P od kojeg će ŠKRGUT ZUBIJU biti tako jak da bi mogao uzrokovati i poteškoće u disanju.
Taj pattern je realiziran prije nekoliko dana probijanjem iliti breakout-om ispod lowest low-a iz 2002.
Nakon što oduzmemo vrijednost najniže točke između peak-ova od samog peak-a te onda oduzmemo tu brojku od potpore dolazimo do targeta od 100.
Dragi gledatelji,dame i gospođe, pogledajte prilog koji smo vam pripremili.
DAKLE S&P500 CILJANA RAZINA JE 100.
KUKU A BOGAMI I LELE [bye]

Od 1950 do 2009, američko gospododarstvo je naraslo realno koliko? Deset puta?
Od 1950 do 2009 inflacija na dolar je bila koliko? 100 dolara iz 1950 vrijedi desetak puta više u današnjim dolarima.

Kako možete uopće izlazit na forum sa takvom idiotarijom? [lol]

Ovo što vlad1111 govori su najcrnje teoretske mogućnosti (razine ispod 400), al to samo za američane, jer su oni doista u situaciji sprefukanoj, sumnjam da će ih pratiti ostali kao do sada. Ali čisto sumnjam da će se uopće odigrati tako crni scenarij.

[/quote]

Gledajte kolega ako možete vi izlaziti s "idiotarijama" mogu i ja.
Razlika između vaših i mojih "idiotarija" je to što se moje ostvaruju.
Isto tako je bila "idiotarija" kad sam prije 6 mjeseci najavio Crobex početkom 2009. na 1100 bodova.
To je bilo jako smiješno puno ljudi s foruma.
Vjerovatno je i vama to bilo smiješno s obzirom na to koliko je naraslo hrvatsko gospodarstvo i kolika je inflacija kune.[rolleyes]
A da ne pričam koja je to bila "idiotarija" kad sam prije više od godina dana rekao da sve naše dionice idu na nominalu.
Ljudi su se valjali od smijeha na tu "idiotariju".
Vidim da to više nikome nije smiješno, čak štoviše ti koji su me pljuvali sad rone gorke suze.
A vi kolega lijepo opalite po bidu i ne obazirite se na moje "idiotarije"
[bye]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




Da iskoristim ovu priliku i obavijestim cijenjeno pučanstvo o double top uzorku na dugogodišnjem grafu S&P od kojeg će ŠKRGUT ZUBIJU biti tako jak da bi mogao uzrokovati i poteškoće u disanju.
Taj pattern je realiziran prije nekoliko dana probijanjem iliti breakout-om ispod lowest low-a iz 2002.
Nakon što oduzmemo vrijednost najniže točke između peak-ova od samog peak-a te onda oduzmemo tu brojku od potpore dolazimo do targeta od 100.
Dragi gledatelji,dame i gospođe, pogledajte prilog koji smo vam pripremili.
DAKLE S&P500 CILJANA RAZINA JE 100.
KUKU A BOGAMI I LELE [bye]

Od 1950 do 2009, američko gospododarstvo je naraslo realno koliko? Deset puta?
Od 1950 do 2009 inflacija na dolar je bila koliko? 100 dolara iz 1950 vrijedi desetak puta više u današnjim dolarima.

Kako možete uopće izlazit na forum sa takvom idiotarijom? [lol]

Ovo što vlad1111 govori su najcrnje teoretske mogućnosti (razine ispod 400), al to samo za američane, jer su oni doista u situaciji sprefukanoj, sumnjam da će ih pratiti ostali kao do sada. Ali čisto sumnjam da će se uopće odigrati tako crni scenarij.

[/quote]

Gledajte kolega ako možete vi izlaziti s "idiotarijama" mogu i ja.
Razlika između vaših i mojih "idiotarija" je to što se moje ostvaruju.
Isto tako je bila "idiotarija" kad sam prije 6 mjeseci najavio Crobex početkom 2009. na 1100 bodova.
To je bilo jako smiješno puno ljudi s foruma.
Vjerovatno je i vama to bilo smiješno s obzirom na to koliko je naraslo hrvatsko gospodarstvo i kolika je inflacija kune.[rolleyes]
A da ne pričam koja je to bila "idiotarija" kad sam prije više od godina dana rekao da sve naše dionice idu na nominalu.
Ljudi su se valjali od smijeha na tu "idiotariju".
Vidim da to više nikome nije smiješno, čak štoviše ti koji su me pljuvali sad rone gorke suze.
A vi kolega lijepo opalite po bidu i ne obazirite se na moje "idiotarije"
[bye]
[/quote]

Istina je da su mnogi govorili da je crobeks doista odradio pretjerani spektakularni rast, sa raspona 1000-1200 bodova gdje se kilavio par godina, na razine od čak nevjerojatnih 5400 bodova krajem 2008, te da to mora ići dolje i to značajno, te da spominjane su razine oko 1000-1500 bodova.

S obzirom na recesiju, našu izloženost nedostatku financiranja, potencijalnoj dužničkoj krizi itd, nije nimalo čudno da smo se vratili natrag u te okvire. Ja ne znam gdje ste vi govorili o crobeksu i kada, ako ste govorili to onda ste tada bili u pravu.

Al nemate pravo širiti takve izjave kao što su "ide sve na nominalu" ili "sp će na 100" jer je to doista i apsolutno nemoguće. Svi oni koji nešto razumiju vaše takve izjave niti ne uzimaju u obzir, ali možda utječete na neke neiskusne ulagače, što mislim da nije lijepo od vas.

Probajte se suzdržati, a ako već ne možete, barem argumentirajte koje bi to silnice bile koje bi crobeks i sp bacile u te spektakularno niske vode?

Koliko sam ja upoznat crobeks ispod 0.5 BV neće padati ni u slučaju vrlo značajne recesije i pada gospodarstva u dvoznamenkastim ciframa. Tako misle svi relevantni izvori.

Lp.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close