BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


i nakraju ga neće ukinuti ,a pametni se nakupovali

iz tvojih usta u božje uši,i ja sam se ukrcavao danas,i to 2 puta,sutra ću još jednom,i idem u crkvu se moliti da tečaj poraste ili da se sanader dozove pameti,ma ne može on ukinuti 2 stup,zakonski nema osnove za to…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


i nakraju ga neće ukinuti ,a pametni se nakupovali

Gledaj, u ovakvim vremenima ako daš ljudima mogućnost da im se s bruto plaće ne skida 5% i daje u II stup što misliš koliko će se prebaciti u I i odhebati ovo zbog par stotina kuna? Izgleda da nam ne gine bankrot i to svi znamo duboko u sebi. Većina, kao i ja, je u strahovitim minusima. Možemo ja, ti i još nas par pričati nema prodaje, proći će kriza, ne dajte jeftino i slično, ali dok ćemo mi to pričati pokraj nas će prolaziti karavane prodanih dionica, a ja ću kao pas lajat i mirno gledati kako gubim sve. Ma zahebi, HDZ nas je doveo do ovog i nikakav BDI, ameri ili bog nam neće pomoći od sloma državnog. A kada do njega dođe za tjedan dva, mjesec, zar doista svi mislimo da će oko nas biti spaljena zemlja, a a ATPL će stajati uspravno na 1000? Ma roknut će brate mili skupa s cijelim tržištem, kao da ne znamo to. Možda je zaista krajnje vrijeme da sahranim svoj portfelj, prihvatim strašne minuse, stavim novce na vezanu štednju i za jedno 100 godina kad ovu državu konačno počnu voditi ljudi koji nekogboga znaju se vratim.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



i nakraju ga neće ukinuti ,a pametni se nakupovali

Gledaj, u ovakvim vremenima ako daš ljudima mogućnost da im se s bruto plaće ne skida 5% i daje u II stup što misliš koliko će se prebaciti u I i odhebati ovo zbog par stotina kuna? Izgleda da nam ne gine bankrot i to svi znamo duboko u sebi. Većina, kao i ja, je u strahovitim minusima. Možemo ja, ti i još nas par pričati nema prodaje, proći će kriza, ne dajte jeftino i slično, ali dok ćemo mi to pričati pokraj nas će prolaziti karavane prodanih dionica, a ja ću kao pas lajat i mirno gledati kako gubim sve. Ma zahebi, HDZ nas je doveo do ovog i nikakav BDI, ameri ili bog nam neće pomoći od sloma državnog. A kada do njega dođe za tjedan dva, mjesec, zar doista svi mislimo da će oko nas biti spaljena zemlja, a a ATPL će stajati uspravno na 1000? Ma roknut će brate mili skupa s cijelim tržištem, kao da ne znamo to. Možda je zaista krajnje vrijeme da sahranim svoj portfelj, prihvatim strašne minuse, stavim novce na vezanu štednju i za jedno 100 godina kad ovu državu konačno počnu voditi ljudi koji nekogboga znaju se vratim.
[/quote]

lijepo napisano sa velikom vjerojatnoscu danas prodao sve i pustimo par mjeseci da se sta rijesi.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



i nakraju ga neće ukinuti ,a pametni se nakupovali

Gledaj, u ovakvim vremenima ako daš ljudima mogućnost da im se s bruto plaće ne skida 5% i daje u II stup što misliš koliko će se prebaciti u I i odhebati ovo zbog par stotina kuna? Izgleda da nam ne gine bankrot i to svi znamo duboko u sebi. Većina, kao i ja, je u strahovitim minusima. Možemo ja, ti i još nas par pričati nema prodaje, proći će kriza, ne dajte jeftino i slično, ali dok ćemo mi to pričati pokraj nas će prolaziti karavane prodanih dionica, a ja ću kao pas lajat i mirno gledati kako gubim sve. Ma zahebi, HDZ nas je doveo do ovog i nikakav BDI, ameri ili bog nam neće pomoći od sloma državnog. A kada do njega dođe za tjedan dva, mjesec, zar doista svi mislimo da će oko nas biti spaljena zemlja, a a ATPL će stajati uspravno na 1000? Ma roknut će brate mili skupa s cijelim tržištem, kao da ne znamo to. Možda je zaista krajnje vrijeme da sahranim svoj portfelj, prihvatim strašne minuse, stavim novce na vezanu štednju i za jedno 100 godina kad ovu državu konačno počnu voditi ljudi koji nekogboga znaju se vratim.
[/quote]

lijepo napisano sa velikom vjerojatnoscu danas prodao sve i pustimo par mjeseci da se sta rijesi.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



i nakraju ga neće ukinuti ,a pametni se nakupovali

Gledaj, u ovakvim vremenima ako daš ljudima mogućnost da im se s bruto plaće ne skida 5% i daje u II stup što misliš koliko će se prebaciti u I i odhebati ovo zbog par stotina kuna? Izgleda da nam ne gine bankrot i to svi znamo duboko u sebi. Većina, kao i ja, je u strahovitim minusima. Možemo ja, ti i još nas par pričati nema prodaje, proći će kriza, ne dajte jeftino i slično, ali dok ćemo mi to pričati pokraj nas će prolaziti karavane prodanih dionica, a ja ću kao pas lajat i mirno gledati kako gubim sve. Ma zahebi, HDZ nas je doveo do ovog i nikakav BDI, ameri ili bog nam neće pomoći od sloma državnog. A kada do njega dođe za tjedan dva, mjesec, zar doista svi mislimo da će oko nas biti spaljena zemlja, a a ATPL će stajati uspravno na 1000? Ma roknut će brate mili skupa s cijelim tržištem, kao da ne znamo to. Možda je zaista krajnje vrijeme da sahranim svoj portfelj, prihvatim strašne minuse, stavim novce na vezanu štednju i za jedno 100 godina kad ovu državu konačno počnu voditi ljudi koji nekogboga znaju se vratim.
[/quote]

Razumijem te apsolutno, ali ja nisam toliko puno love utuko na zse [pray] ti bože, jednostavno ću ih ostavit, pa što bude. Iz OIF-ova sam izvukao sve s -35%.

Surround all arround when it hits the ground

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



i nakraju ga neće ukinuti ,a pametni se nakupovali

Gledaj, u ovakvim vremenima ako daš ljudima mogućnost da im se s bruto plaće ne skida 5% i daje u II stup što misliš koliko će se prebaciti u I i odhebati ovo zbog par stotina kuna? Izgleda da nam ne gine bankrot i to svi znamo duboko u sebi. Većina, kao i ja, je u strahovitim minusima. Možemo ja, ti i još nas par pričati nema prodaje, proći će kriza, ne dajte jeftino i slično, ali dok ćemo mi to pričati pokraj nas će prolaziti karavane prodanih dionica, a ja ću kao pas lajat i mirno gledati kako gubim sve. Ma zahebi, HDZ nas je doveo do ovog i nikakav BDI, ameri ili bog nam neće pomoći od sloma državnog. A kada do njega dođe za tjedan dva, mjesec, zar doista svi mislimo da će oko nas biti spaljena zemlja, a a ATPL će stajati uspravno na 1000? Ma roknut će brate mili skupa s cijelim tržištem, kao da ne znamo to. Možda je zaista krajnje vrijeme da sahranim svoj portfelj, prihvatim strašne minuse, stavim novce na vezanu štednju i za jedno 100 godina kad ovu državu konačno počnu voditi ljudi koji nekogboga znaju se vratim.
[/quote]

Krivo si razumio. Umjesto u II. stup tvojih 5% bi išlo u I. stup, dakle nikakvog povećanja plaće ne bi bilo. Samo bi umjesto na tvoj osobni račun novac išao u proračun za isplatu današnjih umirovljenika, a tvoju bi mirovinu jednog dana osigurala "socijalna" država Hrvatska! Kod fondova barem znam da su mi pojeli 4%, a kod države…? Tko zna?

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Jos se nisam ohladio od jucerasnjeg briljantnog poteza nase "elite" a danas vec novi. U stvari to i nije nova stvar ta zar nisu HDZ-ovce(ne i) vec opljackali mirovinski fond u devedestim pa sad moraju vracati pare umirovljenicima i to nevoljko nakon odluke vrhovnog suda. Sad bi trebali povjerovati da ce kao raditi posteno. Koja kretenska bratija, uniste mirovince, upropaste trziste kapitala, obore cijene dionica i tako ih pripremaju za jeftina preuzimanja i to sve za par milijardi kuna. A vrhunac bezobrazluka je nedavna prodaja obveznica fondovima koje ce sad zaj… Pitam se ako se ponasaju tako haracki prema fondovima koji su u stvari strano vlasnistvo kako ce se tek ponasati prema malim gradjanima kad za 2-3 mjeseca potrose i tu lovu koju su(ce) maznuti mirovincima? Vjerovatno nas ceka i zamrzavanje ustedjevina s obecanjem da ce ih vlada isplatiti kad budu trebale u roku 15 dana od postavljanja zahtjeva. GENIJALNO!!!!! Pocela je kampanja na dnevniku senzacionalna najava kako vlada spasava 100 000 umirovljernika koji su kao zbog 2. stupa u nepovoljnom polozaju. Kao da ih ne moze spasiti bez da sve razj. i upropasti. Bilo bi stvarno jeftinije da im nadoknadi novac nego da zbog toga vrijednost svih poduzeca na burzi padne jos dodatnih 20-30%.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

A tek Jure Radic. Supergenijalac, kaze da cijena dionica ne treba brinuti one koji ne misle prodavati. Naravno, svi smo mi u ovom biznisu samo zato da kupujemo dionice a nikako da ih prodajemo. Pa to je stvarno vrhunac gluposti. Dakle kolege zapamtite dionice se samo kupuju!!!! Nikako ne prodavati!!!!

VIVA LA REVOLUCION !!!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Možeš si mislit kako će nas smiriti.Možda sa onim famoznim Šukerovim čestitarima ili izjava Sanadera da će svatko moći izabrati u kojem će stupu biti.Ja i moja žena odmah prelazimo u 1.stup, a tako su rekli i svi moji dečki s posla.Šta misliš u koji će umirovljenici,a i radnici.Bojim se da ćemo sutra nažalost gledati reprizu od danas.Zato oni sa slabim srcem što dalje od monitora.Trenutno nam ništa ne vrijedi uspoređivati vanjske indekse sa našima,jer mirovinci igraju solo igru.Ne mogu ih Sanader i Šuker prevariti sa onim dječjim opravdanjima.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Nevjerojatno, na 7 dana rasta BDI nismo reagirali rastom, ali smo sad na prvi pad BDI-a roknuli kao kamen. Naravno, za ovo danas možemo zahvaliti i dr. Ivi i Šukeru.
Što će biti sutra strah me i pomisliti, rasti nećemo, a padne li opet BDI – ZNA SE: idemo dalje (dolje).

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Ako doista prođe vladin prijedlog o dobrovoljnom prelasku u prvi mirovinski stup, sigurno će doći do većeg odljeva kapitala iz MF-ova, posebno kad se zna da je drugi stup neisplativ za čak milijun osiguranika;
"male" ljude sigurno nije briga za burzu ili tamo neke guzičare, pardon fond menadžere,
već samo mogućnost kako da jednog dana prežive sa tom mirovinom.

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Reka bi Miso Kovac – hebes covika koji svaki dan isto misli….

JOŠ SINOĆ premijer Ivo Sanader činio se rezolutnim s idejom kojom je, kako je sam rekao šarmirao Ekonomsko vijeće, da bi danas ideja o drugom mirovinskom stupu postalo tek promišljanje Vlade.

> Hrvatska poput Argentine uoči bankrota: Vlada "ukrala" 25 milijardi kuna štednje građana

> Sanaderova politika spaljene zemlje: Uništi sve da bi namirio sebe

"Nitko nije predložio ukidanje drugog mirovinskog stupa, već je tek ponuđena mogućnost da se dragovoljno odluči hoće li se netko za mirovinu odlučiti isključivo izdvajanjem u prvom stupu ili u oba", pokušao je danas pojasniti premijer Sanader naglašavajući kako će razmotriti učinak mirovinske reforme u dva obavezna mirovinska stupa te formirati Radne skupine.

Mirovine nisu za deficit

"Odlučno odbacujem da to radimo kako bi država popunila deficit", pokušao je biti miran Sanader.

Podsjetimo,još od jučer traje ogorčenje u Hrvatskoj nakon što je najavljeno kako bi Vlada u skoro vrijeme mogla predložiti izmjene mirovinskog sustava prema kojima će građani moći prijeći iz drugog u prvi stup mirovinskog osiguranja. Prema toj ideji predlaže se da građani sami odluče hoće li ostati u drugom mirovinskom stupu ili će svoj udio u fondovima prenijeti na državu, koja bi im jamčila mirovinu iz prvog stupa.

Nismo Argentina

Oporba je na nogama koju očajnički potez Sanaderove Vlade podsjeća na Argentinu prije svog bankrota kada je nacionalizirala mirovinske fondove, a uvjereni su kako će se dodatnih 25 milijardi kuna iz drugog stupa popuniti proračun.

Ministar financija Ivan Šuker danas se potrudio objasniti svu neisplativost mirovinskih fondova uz koje se veže i 2,6 milijardi kuna troškova.

"Većina te imovine fondova, a riječ je o 73 posto ukupnog iznosa, danas je uložena u državne obveznice, a tek mali dio i ostale vrijednosne papire", kazao je Šuker odgovarajući na kritike kako su svojim izjavama o preispitivanju postojećeg mirovinskog sustava gurnuli danas domaću burzu u minus.

M.M.index

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

New Report

Close