BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Sretna vam svima Godina Vola! [thumbsup]

JEST ĆU JA I ŽIREVA AKO TREBA

Tehnička analiza koja se ovdje reklamira, ista je kao i Nostradamusova proročanstva.
Nitko nikada nije unaprijed predviđao egzaktno što će se dogoditi, već se na temelju labavih konstatacija i predviđanja tražila potvrda ranije izrećenog kao što se tražilo ispunjenje proročanstva kod Nostradamusa. Na svako konkretno pitanje odgovor je bio, neodređen, ili u najboljem slučaju javi se na private. Tamo je krenulo dalje nasanjkavanje, lakše je naivca odvojiti od gomile, u uvjeriti ga u nešto.

Davno sam ustvrdio da se takva analiza ima jednostavno nazvati novom skračenicom, ne TA analiza, već BRA analiza.

Mlačenje slame, i prodavanje magle naivčinama.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

U potpunosti se slažem s kolegom plavim glede TA….Pretpostavka da bi TA uopće funkcionirala je da tržište bar donekle bude efikasno. Kako naše to zasigurno nije, TA kod nas ne funkcionira…


Tehnička analiza koja se ovdje reklamira, ista je kao i Nostradamusova proročanstva.
Nitko nikada nije unaprijed predviđao egzaktno što će se dogoditi, već se na temelju labavih konstatacija i predviđanja tražila potvrda ranije izrećenog kao što se tražilo ispunjenje proročanstva kod Nostradamusa. Na svako konkretno pitanje odgovor je bio, neodređen, ili u najboljem slučaju javi se na private. Tamo je krenulo dalje nasanjkavanje, lakše je naivca odvojiti od gomile, u uvjeriti ga u nešto.

Mislim da si u pravu.
Neki su na Crobiju 5000 govorili da ide na 3000 pa su rasčerečeni i skoro spaljeni. Onda se sječam lika koji je na 4300 rekao da idemo ispod 2000 pa su se svi nasmijali i više nitko nije htio pričat s njim. Onda je Vlad dao prve i druge targete dionica koji su izgledali totalno nerealni i kada je većina rekla "korekcija je gotova idemo gore" pa su ga napali napalmom. Onda su se prvi i drugi targeti počeli ostvarivati pa su rekli da je lako to pogoditi jer svatko zna da idemo još dolje.
Onda je predvidio odbijanac pa kad se desio rekli su da je kriv jer nije išao do kud su željeli da ide.
Sad je opet nešto predvidio pa skupljaju drva za lomaču.
I na mene se obrecnu kad napišem da smo u minusu. I kad citiram Bloma i postam stanje na burzama.
Premda mi nije jasna ljutnja. Netko se s nečim slaže netko ne. Ja kad se s nečim ne slažem radim po svom. Pa isto predlažem i Vama. Ulažite na temelju vlastitog nosa. Tako ćete uvijek imati koga za pohvalit i pokudit. I dozvolite drugima da imaju drugačije mišljenje od Vas.
S poštovanjem Vatreni. [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Kao da mi ne znamo kako se u tišini krcaju ljubavnice fond-menađera [tongue]

Danas u Business.hr-u: U Hanfi znaju kako se "krcaju" fondovi
Business.hr
28.01.2009 08:12

Ivo Šulenta, zamjenik predsjednika Uprave Hanfe, u intervjuu za Business.hr progovara o rođačkim vezama, klijentelizmu, ogromnom egu i pohlepi domaćih financijaša te politici nezamjeranja i populizma u industriji koju nadziru. Šulenta između ostalog kaže i kako su spori sudovi i lobiranja raznih financijskih krugova svakodnevica u poslovanju regulatora.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

28. 01. 2009. | 11:09
Prije pronevjere gotovo milijun kuna mjesecima uplaćivao novac na prijateljev račun

Arhivska fotografija
Arhivska fotografija

Kriminalističkom obradom nad 25-godišnjim G.Č., zaposlenikom koji je jučer uhićen zbog sumnje da je iz Podravske banke u Dugom Selu išetao s gotovo milijun kuna, osumnjičena je još jedna osoba, 23-godišnji I.B.

Uhićen kradljivac milijuna kuna

Zaposlenik banke tereti se zbog pronevjere te zloporabe položaja i ovlasti, a obrada nad njim još je u tijeku.

I.B. osumnjičen je za pomaganje u kaznenom djelu zloporabe položaja i ovlasti. Njemu je zaposlenik, prije nego se odlučio na pronevjeru gotovo milijun kuna, mjesecima ranije na bankovni račun uplaćivao određeni iznos novca, a o kolikom iznosu je riječ, policija nije precizirala s obzirom da kriminalistička obrada nije završena.

Morate paziti tko vam je bankar [smiley]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

U da mene oće ovak zahebat…
Pa se posle pravim grbav..nisam znao, pa kaj ja tu mogu i sl…

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Ne znam da li me osjećaj vara, ali ne čini mi se da kao nikog i nije briga što se dividenda isplaćuje, jesam li u pravu ili što je? Kad dionica polijeće, pa slijeće i ponaša se ko loptica skočica nemreš pratiti i sustizati komentare, a sad se sve svodi na to da li se i današnjom kupnjom stječe pravo na dividendu i slična luzersko, očajna pitanja. Čini mi se da mnoge zapravo boli što će neki dignut kako takvu paru bez neke velike strepnje i iščekivanja, već samo zato što su u dionicama. Možda se varam, ali dobro znam kako se mijenja pogled i ponašanje na spomen nekih isplata. Matij jel i ti misliš isto ili razmišljaš kuda sa 15000 kuna. Možda žališ ako je ostao keša u ormaru, a nudila se dividenda, praktički jedna plaćena vožnja bez stresa.[cool]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

plavac*

strpi se malo..mi smo zaostali..treba nama vremena da shvatimo da svijet raste…
polagano..
mene veseli i te kako dividenda…ne jer će mi tih 25k donijeti neznam kaj već jer držim dionice tvrke koja rastura u ovo sick vrijeme…

svi ili smanjuju dividendu ili je uopće nema…a tu se dobiva i predujam…
a drugo nemoj zaboraviti da je atpl pala i to jako…mnogi su u minusu više od 50% na njoj pa ih je sada frka…

sve će doči na svoje mjesto…ali polako

day by day
time will give you answer

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Svi bankari su glupi kao k..ac, a pohlepni kao dva ……

Santander odštećuje klijente žrtve Madoffove prijevare

Španjolska banka Santander, jedna od najvećih u Europi, nakon duljeg razmišljanja odlučila je u utorak ipak ponuditi odštetu nekim svojim klijentima oštećenima prijevarom bivšeg predsjednika burze NASDAQ u New Yorku Bernarda Madoffa.
Vezani članci

* Zsa Zsa Gabor izgubila 10 milijuna USD u Madoffovoj piramidi

Odluka je objavljena u utorak navečer, no neće Santander samo tako razdijeliti novce, već će kompenzirati samo početne investicije individualnih klijenata, dok će oni institucionalni ostati kratkih rukava.Ovim potezom Santander je prva banka, u nizu oštećenih financijskih institucija, koja je ponudila naknadu svojim klijentima zbog nepromišljenog baratanja njihovim novcima. Sretnicima će tako biti vraćeno inicijalno ulaganje, no ne i kasnije zarade ili kamate i to u obliku preferencijalnih dionica ukupno vrijednih 1,38 milijardi eura uz kupone vrijedne 2% godišnje, što će iznositi dodatnih 500 milijuna eura. Ovakva velikodušnost banke nije, pak, došla sama od sebe već je rezultat pravovremene reakcije na predanu tužbu protiv ove banke u SAD-u zbog nemara. Santanderov Optimal Strategic fond izgubio je u muljaži 2,3 milijarde eura.

Tužba se temelji na tezi kako banka nije provela temeljit ‘due dilligance’, odnosno detaljno pročešljavanje Madoffova poslovanja. Kako to već bude, sudjelovanje u prijevari nije samo osramotilo banku u cjelini već i predsjednika, Emilia Botina osobno, nakon što se dotični samouvjereno hvalio vrlo konzervativnim načinom poslovanja banke i njenom ekspertizom u procjeni rizika. Nije dugo trebalo da jedan dioničar Botina nazove ‘apsolutno inkompetentnim’ znog dopuštanja svojim investitorima da svoje životne ušteđevine povjere lopovu Madoffu. S druge strane, regulatorna američka agencija ustvrdila je u utorak kako nema dostatne resurse za utvrđivanje prijevara poput one od 50 milijardi dolara koju je bezobrazni Madoff izveo. Nisu dakle u stanju niti detektirati ogromne prijevare vodećih poslovnjaka u najjačim financijskim institucijama svijeta, pa zaista ne treba čuditi opći kolaps koji je ekonomije svijeta bacio na koljena. Dobro jutro deregulacijo i nesposobnosti!

Linda Thomsen, direktorica provođenja pri američkom regulatornom tijelu, Securities and Exchange Commission, izjavila je pred senatskim Odborom za bankarstvo kako je njena agencija iskoristila sve mogućnosti pri praćenju financijskog poslovanja te da bi ‘dodatni resursi dali SEC-u dovoljan kapacitet za reagiranje na dim prije nego on postane požar’. Ipak, stvar nije tako jednostavna s obzirom da je SEC u periodu od deset godina, prema Odboru, dobio nekoliko upozorenja u vezi Madoffa i njegovih makinacija. Nesposobnost ili manjak resursa, zapravo i ne mijenja bitno na stvari, pogotovo ne na ishod. (Vanja Figenwald)

http://www.kucilooro.webs.com/


Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)
Ne znam da li me osjećaj vara, ali ne čini mi se da kao nikog i nije briga što se dividenda isplaćuje, jesam li u pravu ili što je? Kad dionica polijeće, pa slijeće i ponaša se ko loptica skočica nemreš pratiti i sustizati komentare, a sad se sve svodi na to da li se i današnjom kupnjom stječe pravo na dividendu i slična luzersko, očajna pitanja. Čini mi se da mnoge zapravo boli što će neki dignut kako takvu paru bez neke velike strepnje i iščekivanja, već samo zato što su u dionicama. Možda se varam, ali dobro znam kako se mijenja pogled i ponašanje na spomen nekih isplata. Matij jel i ti misliš isto ili razmišljaš kuda sa 15000 kuna. Možda žališ ako je ostao keša u ormaru, a nudila se dividenda, praktički jedna plaćena vožnja bez stresa.[cool]

Pozdrav plavi kompiću…ostalo je keša i u ormaru…hehe…pa još uvijek mislim da nije baš dobro biti 100% u dionicama u ovom trenutku…ne zato što nije dugoročno dobro za ulaz…već tko zna za kaj mi može zatrebati…možda bude kakvih zgodnih prilika u nekretninama…kakvom udjelu u preduzeću…ili slično…
…ovih 15 hiljadarki ide na otplatu kredita koje sam dignul za trgovanje s dionicama…tak da fala na dividendi…umjesto da prodam 15 dionica…bum dobil dividendu…i pokril kredu…na kraju kad svedem sve…ne loše…fala gubiju za savjet za kupnju prije 3-4 tjedna ( i kaj mi je rekel za dividendu) [thumbsup]

p.s. al ja ulažem radi stresa, a ne da imam mirnu vožnju…malo uzbuđenja dobro dođe na -10…hehehe

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close