BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Ovo je samo potvrda jednog od dva već opisana moguća scenarija danas…kupiti sitno na 790 i čekati da se do kraja dana digne do 820-830…prodati… i sutra ispočetka…a pustiti gubije i dečke da uživaju u "držanju"…za mjesec dana ovakvog poslovanja…ste na nuli…


I ja bi bio sve prodao na 820 i sad kupio ponovo na 790 da sam znao Matij. Treba ipak biti malčice oprezan zbog jedne stvari koja se događa periodično i tu je negdje vrijeme da se sad opet dogodi, zbog zarade normalno. Prema tvom postu, ti si u solidnoj poziciji, pa se čudiš drugima, kako ne kuže. U najboljoj su poziciji oni koji su za dionice i Atlansku prvi put čuli kad je ona pala ispod 500 i kupili jeftino koliko su mogli. Međutim na žalost mnogi su za burzu i Atlansku čuli puno prije, tako da su već dobro iscipelareni i sad se drže one da je oprez majka mudrosti. Lijepe su tvoje sugestije, malo si preveć otvoren i iskren, tvoji postovi se ne brišu…. i moj ti je savjet tebi i drugima da ipak malo pripaze. Po meni je sada bolje biti u dionicama nego u kešu. Strpljen-Spašen. [cool]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


Ovo je samo potvrda jednog od dva već opisana moguća scenarija danas…kupiti sitno na 790 i čekati da se do kraja dana digne do 820-830…prodati… i sutra ispočetka…a pustiti gubije i dečke da uživaju u "držanju"…za mjesec dana ovakvog poslovanja…ste na nuli…

zašto misliš da će se do kraja dana dignuti do 820-830? IMO mislim niti da znatan rast BDI i brodara vani neće pomaknuti cijenu niti lipe prema gore. Katastrofičari su izgleda preuzeli Crobex, sentiment je prejak i ATPL neće kao partizanska izvidnica biti par postotaka u plusu dok ostali izgleda polako tonu. Nema šanse. Ali to je opet moje mišljenje.
[/quote]

Zašto mislim tako…pa zato što se to događa skoro svaki dan na ovoj dionici…no kako vi kažete to je moje mišljenje…ja sam u svakom slučaju u kakvom takvom plusu…pa makar za burek…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)




Veliki udari po bidu u dva navrata. Da nisu počele curiti informacije sa sjednice???

Kako je netko brzo povukao onaj nalog od 500 komada sa 790…

Ovo je samo potvrda jednog od dva već opisana moguća scenarija danas…kupiti sitno na 790 i čekati da se do kraja dana digne do 820-830…prodati… i sutra ispočetka…a pustiti gubije i dečke da uživaju u "držanju"…za mjesec dana ovakvog poslovanja…ste na nuli…
[/quote]

Neki moraju i radit, kolko vrijedi sat buljenja u monitor, tebe bi trebalo poslat mjesec dana ribat palubu od Pracata
[lol]
[/quote]

Nema nikakvog buljenja…zadaj naloge…recimo ja: na 790 kupnja i 820 prodaja, 25 komada recimo na jednu i drugu strani i lijepa dnevnica u đep…ako prođe prođe…nikog ne nagovaram…samo postam kako ja radim

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Ovo je samo potvrda jednog od dva već opisana moguća scenarija danas…kupiti sitno na 790 i čekati da se do kraja dana digne do 820-830…prodati… i sutra ispočetka…a pustiti gubije i dečke da uživaju u "držanju"…za mjesec dana ovakvog poslovanja…ste na nuli…

Sanč… ovaj…Mat…ovaj Barone dosado, moraš se odlučiti, znaš… Imam li ja na kraju ATPL ili ne? [cool]

jučer si pričao da sam prodao, danas da držim. Što je na kraju? Pomozi mi [lol]

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


Ovo je samo potvrda jednog od dva već opisana moguća scenarija danas…kupiti sitno na 790 i čekati da se do kraja dana digne do 820-830…prodati… i sutra ispočetka…a pustiti gubije i dečke da uživaju u "držanju"…za mjesec dana ovakvog poslovanja…ste na nuli…


I ja bi bio sve prodao na 820 i sad kupio ponovo na 790 da sam znao Matij. Treba ipak biti malčice oprezan zbog jedne stvari koja se događa periodično i tu je negdje vrijeme da se sad opet dogodi, zbog zarade normalno. Prema tvom postu, ti si u solidnoj poziciji, pa se čudiš drugima, kako ne kuže. U najboljoj su poziciji oni koji su za dionice i Atlansku prvi put čuli kad je ona pala ispod 500 i kupili jeftino koliko su mogli. Međutim na žalost mnogi su za burzu i Atlansku čuli puno prije, tako da su već dobro iscipelareni i sad se drže one da je oprez majka mudrosti. Lijepe su tvoje sugestije, malo si preveć otvoren i iskren, tvoji postovi se ne brišu…. i moj ti je savjet tebi i drugima da ipak malo pripaze. Po meni je sada bolje biti u dionicama nego u kešu. Strpljen-Spašen. [cool]
[/quote]

Ma gle ja poštujem gibija i ekipu…i njihov način ulaganja je ok…samo…na ovoj dionici si više mogao okrenuti ovak trgujući…čak i da se cijena dionice popne na novu razinu od recimo 900 ili 1000 i dalje se to može raditi…i moći će se cijelu ovu godinu…ili bar većinu…no to je samo moje mišljenje

P.s. ak cijena padne isti scenarij vrijedi…

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

Pošto pomno pratiš ĐUKANE današnji dan imaj u vidu da je ovu dionicu mali ulagač plaćao od 16300 pa do sadašnje cjene i da mu ti rušiš nešto što je plaćeno za razliku od tebe koji nisi platio dobro bi se zamislio da postupke koje radiš i što nekomene rušiš za što je se znojio razmisli nadam se da imaš ščim da nisi postao senilan


Sanč… ovaj…Mat…ovaj Barone dosado, moraš se odlučiti, znaš… Imam li ja na kraju ATPL ili ne? [cool]

jučer si pričao da sam prodao, danas da držim. Što je na kraju? Pomozi mi [lol]

…pošteno zboriš gubi…nemam ja pojma što ti radiš…jer osim što stalno kupuješ…nisam u ovih mjesec dana pročitao da si išta prodao…a koliko znam bar na atpl i jdpl…piše da samo kupuješ…no nevažno…
ne znam kako bi ti ja više pomogao…ja sam napisao i pišem dalje kako ulažem…ak ti nije frka jel možežš ti slučajno napisati koja ti je strategija ulaganja…ak ne dugoročna onda barem kratkoročna…mišljenja sam da time ne bi izgubio prednost svojih već prije vrlo povoljno stečenih pozicija u dionicama…
…ak ne želiš i ne možeš nešto konstruktivno pisati, ovakva podkurivanja da ne budem prostiji ničemu ne služe…
hvala na pažnji…i sretno

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

poštovani gospodine Vladonja,

ako se ne varam dosad ste tvrdili da Vam EWT ne triba ako Crobex padne ispod 1950.
kako to da ga sad opet vadite iz naftalina i pokušajete uparivat sa vašim nepogrešivim formacijama?

budući ste dosad falili sve okrete trenda i odbijance i bili dobri samo u prognoziranju kad nešto padne 1% tvrdeći da je 1. target još 10%, drugi 20%, a 3. 50%.
a kad sve ispucate, onda idu nova 3 targeta. [lol]

sad se ponovno vraćate promašenoj metodi.
neki nevjerni Tome bi rekli da je sve to mlaćenje prazne slame, ta Vaša nepostojeća znanost zvana tehnička analiza.
u kojoj nema ni T od tehnike, već samo horoskop, čaranje-baranje.
ali dobro i ćorava koka bi dosad pogodila nešto, valjda ćete i Vi "tehničari" uskoro

TEHNIČARI, LAŽETE KAO PINOKIO

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

nije baš da sam neki obožavatelj vladeka jer se obično javlja u padu…
ali kolega djepeto dajte vi neku analizu onda?
I objasnite nam kaj time mislite, može?

A kaj se tiče tehničara oni niti mogu znati gdje je dno, oni samo mogu znati da je dno bilo prije x dana.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

……večer

……(u skoroj budućnosti …)

-Ispred Grand Casina u Monte Carlu parkiram pilu …..

-Dva komada pod rukom …..

… ,a u đžepu dividenda od ATPL ….. [smiley]

-Bacim dečku ključeve i uđem ……. , zavrtiti veliku igru …..

.Dr M Wagner


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

poštovani gospodine Vladonja,

ako se ne varam dosad ste tvrdili da Vam EWT ne triba ako Crobex padne ispod 1950.
kako to da ga sad opet vadite iz naftalina i pokušajete uparivat sa vašim nepogrešivim formacijama?

budući ste dosad falili sve okrete trenda i odbijance i bili dobri samo u prognoziranju kad nešto padne 1% tvrdeći da je 1. target još 10%, drugi 20%, a 3. 50%.
a kad sve ispucate, onda idu nova 3 targeta. [lol]

sad se ponovno vraćate promašenoj metodi.
neki nevjerni Tome bi rekli da je sve to mlaćenje prazne slame, ta Vaša nepostojeća znanost zvana tehnička analiza.
u kojoj nema ni T od tehnike, već samo horoskop, čaranje-baranje.
ali dobro i ćorava koka bi dosad pogodila nešto, valjda ćete i Vi "tehničari" uskoro

Poštovani Đepeto!
Ja sam branio Vlada upravo zbog toga što je on pogađao padove! I zbog toga sam ušao na 1785 jer je on to signalizirao kao siguran buy signal! Danas sam rasprodao sve sa gubitkom od 60000 kn ali krivim isključivo sebe jer nisam prepoznao upravo ono o čemu pišete vi u svojim postovima.
Nažalost, mislim da Vlad se neće oglasiti i ako će biti tako, reči če nešto o 4 posto i da nije on kriv. Uistinu moram priznati kao što sam obećao Grdelinu, javno da sam naivan. Naravno nije Vlad kriv što sam ja kupovao, nego sam ja kriv što sam zanemarivao njegove očite promašaje u up targetima.
Dosad uistinu nije pogodio niti jedan.
Nažalost teško je ovih dana doči do njega!


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

poštovani gospodine Vladonja,

ako se ne varam dosad ste tvrdili da Vam EWT ne triba ako Crobex padne ispod 1950.
kako to da ga sad opet vadite iz naftalina i pokušajete uparivat sa vašim nepogrešivim formacijama?

budući ste dosad falili sve okrete trenda i odbijance i bili dobri samo u prognoziranju kad nešto padne 1% tvrdeći da je 1. target još 10%, drugi 20%, a 3. 50%.
a kad sve ispucate, onda idu nova 3 targeta. [lol]

sad se ponovno vraćate promašenoj metodi.
neki nevjerni Tome bi rekli da je sve to mlaćenje prazne slame, ta Vaša nepostojeća znanost zvana tehnička analiza.
u kojoj nema ni T od tehnike, već samo horoskop, čaranje-baranje.
ali dobro i ćorava koka bi dosad pogodila nešto, valjda ćete i Vi "tehničari" uskoro

AMEN.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close