BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala ti što si me ispravio i to je istina eto da pišem točno pola milijarde Kn……. 500 000 000!!
Eto što jedna nula znači[smiley1]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Morao sam intervenirati Veliki Gazda, jer nije u redu da se podcjenjuje tvoja cifra. Vidiš, sad nema primjedbi.
A na 50 mil su se bunili. [smiley1] Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

pa nemaju svi 100 000, to je mozda prosjek, jer neki ovdje imaju i preko 500 000 tako da tvdrnja od bigbossa stoji.
nego ajmo na nesto zanimaljivije. Danas vijest:
Polančec izjavljuje: ”…nakon što se nađe model kako pomorsko dobro izvući iz temeljnog kapitala, ove godine mogla krenuti privatizacija pulskog brodogradilišta Uljanik.
Potpredsjednik Vlade, koji je gospodarstvenicima govorio o gospodarskoj politici Vlade, najavio da se ovih dana može očekivati da i MMF iziđe s pozitivnim izvješćem o Hrvatskoj. Bit ćete svi iznenađeni analizom MMF-a o stanju u Hrvatskoj, kazao je. Polančec je istaknuo da će Vlada uskoro izići s novim zakonom o privatizaciji, koji će predvidjeti i novi koncept organiziranog radničkog dioničarstva…”

Mislim da je ovo pic-pic vijest za sve spekulante u uljaniku i za one koji to misle postati. meni je ovo naj dinica koju muci malo likvidnost. Polugodisnji izvjestaj je najavio kamo ce poslovanje i pitanje vremena je kada ce ce se dici na nominalu i preko, jer ako gledamo primjer TOZ-a onda ovo vrijedi 500kn.

Get Rich Or Die Tryin'

Pad vrijednosti domaćih burzovnih indeksa

20. rujan 2006.

Utorak je donio značajan pad vrijednosti domaćih burzovnih indeksa, od čega je CROEMI indeks pao za 2,05%. Na Zagrebačkoj burzi zabilježen je promet dionicama od 63,8 milijuna kuna, dok je u Varaždinu protrgovano 18,3 milijuna kuna dionica.
Najlikvidnija dionica u Zagrebu bila je dionica Plive sa 12,8 milijuna kuna i padom cijene na 809 kuna. Dionica Šećerane zabilježila je promet od 11,2 milijuna kuna, uz pad cijene na 616 kuna, dok je dionica Slavonskog PIF-a ostvarila 9,8 milijuna kuna prometa. Pad cijene od 3,35% (na 4.010 kuna) zabilježila je dionica Adris Grupe, uz promet od 3,8 milijuna kuna. Visok pad cijene na 300 kuna zabilježila je i dionica Elektroprometa, uz 2,7 milijuna kuna prometa.
Najlikvidnija dionica na Varaždinskoj burzi sa 2,4 milijuna kuna prometa bila je dionica Ericssona N.T., koja je zabilježila i pad cijene na 2.320 kuna. Dionica Lošinjske plovidbe zabilježila je promet od 1,3 milijuna kuna bez promjene zaključne cijene, dok je dionica SN Holdinga zabilježila pad od 6,86% (na 190 kuna).

U prvom polugodištu rast građevinskih radova 11,7%

20.9.2006 11:40:00 | RBA analitičari
Povoljna kretanja u građevinarstvu nastavljena su i tijekom ovogodišnjeg lipnja, kada je zabilježeno povećanje građevinskih radova od 7,5% u odnosu na isti mjesec 2005. godine. Tako je nastavljen pozitivan trend rast građevinskih radova, koji je započet u prošlogodišnjem kolovoz

Premješteno iz teme: [color=blue]PIVK (PIK Vinkovci)[/color]

I kako cemo dalje… vec smo prilicno potonuli (bar moj portfelj) u zadnjih 7 dana [smiley3]

You gotta have two things to win. You gotta have brains and you gotta have balls. And you got too much of one and not enough of the other.


big boss nemozes ovaj forum kao ni jedan drugi stavljati u pozicju da diktira situacju na burzi , to su gloposti!!

Kako ne, kolega?
Može, može. Sjetite se samo kako g.Kardum viri i zaviruje u naše pisane “materijale” pa nas ogovara u Playboyu kao češki huligančić i to pogotovo Bigbossa. Ako Kardum prati… e pa prate onda svi… mislim sve “važne” face poput njega. Zar želite kolega reći, da g.Kardum nema 500.000 kn? Ajme… [smiley4]

Šalu na stranu. Mislim da ovaj forum diktira u maloj mjeri situaciju na burzi, ali diktira. Sigurnim tempom.
Pogledajte novinarske članke. Izvor vijesti je i mišljenje šire mase ljudi. Eto, tu i tamo se spomene kao izvor i kakav stav, zaključak ili upit i sa foruma. Na forum gledam kao na jedan veliki javni brainstorming. Zašto ne? Pa to je osnov kvalitetnog donošenja poslovnih odluka. Ja uvijek polazim od sebe i svojih postupaka. Ne govorim ovo zbog etike i sl. već zbog toga što taj stav donosi jednu malu “prihološku” pomoć pri snalaženju u novim situacijama, susretu i stavu sa nepoznatim ljudima. Jako učinkovito. Dakle, ja sam jedna od onih koji su prvo primjetili nešto u dnevnom tisku, zatim dođeš do “nekakvoga” foruma, pa proučavaš neko vrijeme, pa se uključiš, pa vidiš gdje tko ulaže i koliko, pa prodaš nešto, pa uložiš prvih 25k i nakon nekoliko mjeseci evo te… pišeš kao dio foruma koji prati 5000 ljudi i kojeg “ogovara” jedan mali Kardum.
I onda sve ispočetka… pratiš novine… medije… bla-bla…
Još uvijek misliš da ne utječemo na ništa i nikoga?

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...


Šalu na stranu. Mislim da ovaj forum diktira u maloj mjeri situaciju na burzi, ali diktira. Sigurnim tempom.

Da, šalu na stranu kolegice, ili kolega. [smiley2]

Ovaj forum ne moze nista diktirati iz jednostavnog razloga sto je anoniman, besplatan i nicim ne obvezuje autore komentara. Npr. citajuci postove dosli bi do misljenja da je forum prepun milijunasa pa i milijardera koji svakodnevno protrguju 100-200 tisuca kuna, prinosi su redovito preko 100%, prinos od 10 tisuca dnevno se smatra premalim. A onda taj isti zica stanje s mostica koji se placa par tisuca kn godisnje?! Dapace, od “5000 posjetitelja” samo jedan (ili dva) imaju mostic, a mostic je investitoru orudje za rad, kao skare krojacu. Nije ni najmanji problem skuziti normalnom covjeku (investitoru) da veliki dio komentara cine bajke i lazi, a na temelju takvih se ne moze ulagati.

***obrisano***

Kako ne?! Evo ja vec posljednjih sest mjeseci diktiram poansanje Vrapcima na grani… i oni znaju da ce ADRS uskoro na 8k… hehe

p.s. kolega drago mi je da ste se javili i da nisu vas uhvatili ono na Bracu…[smiley2]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

samo da malo dopunim cartmana od 5000 posjetitelja cirka 30 – 50 ih je registriranih (u trenutku promatranja) a od tih 30 – 50 mostich ih ima 5 – 6…

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]


samo da malo dopunim cartmana od 5000 posjetitelja cirka 30 – 50 ih je registriranih (u trenutku promatranja) a od tih 30 – 50 mostich ih ima 5 – 6…

A sto mislite kolega, zasto je navod 5000 posjetitalja u navodnicima? [smiley2]

Spojite se na forum u 5h ujutro i bit ce vam prikazano 4500 posjetitelja.


alesar: ” samo da malo dopunim cartmana od 5000 posjetitelja cirka 30 – 50 ih je registriranih (u trenutku promatranja) a od tih 30 – 50 mostich ih ima 5 – 6… ” A sto mislite kolega, zasto je navod 5000 posjetitalja u navodnicima? [smiley2] Spojite se na forum u 5h ujutro i bit ce vam prikazano 4500 posjetitelja.

već sam komentirao ovih 5000 navodnih posjetitelja, ali mi je post bio elegantno obrisan… mislim da je prejadno tako si dizati popularnost foruma…

New Report

Close