BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Dobro, stvarno mi nije jasno čemu tolika prepucavanja o istoj stvari i to ne samo na ovoj temi nego i na brojnim drugim?
Ako je netko dovoljno retardiran da kupi ili proda dionice samo na bazi onoga što je pročitao na forumu onda i zaslužuje ostati bez novaca.

A ljute se i optužuju za druk oni naivci koji nasjedaju na takve stvari pa su im drugi krivi a ne pada im na pamet da su možda i sami trebali malo razmisliti i proučiti situaciju.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Opet halucinacije? Stari, reko sam ti što da napraviš, ali mi moderatori miču postove.

p.s. kad će novi nick?

I jesam li napravio što si rekao…zarada…3.6%…a ja sam ti tvrdio da to nije način na ovoj dionici…no ti znaš bolje…da se to moglo navuči bez muke na 7-8%…i ko je u pravu…ne kužim…jel ja krivo računam…svi podaci podastrjeti javnosti…

Ok…koji novi nick…i bolje…zašto…koja je svrha…da bi si stotke davao…[lol]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


A ljute se i optužuju za druk oni naivci koji nasjedaju na takve stvari pa su im drugi krivi a ne pada im na pamet da su možda i sami trebali malo razmisliti i proučiti situaciju.

…dobra poanta…a opet čemu druk…čemu…


Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Opet halucinacije? Stari, reko sam ti što da napraviš, ali mi moderatori miču postove.

p.s. kad će novi nick?

I jesam li napravio što si rekao…zarada…3.6%…a ja sam ti tvrdio da to nije način na ovoj dionici…no ti znaš bolje…da se to moglo navuči bez muke na 7-8%…i ko je u pravu…ne kužim…jel ja krivo računam…svi podaci podastrjeti javnosti…

Ok…koji novi nick…i bolje…zašto…koja je svrha…da bi si stotke davao…[lol]
[/quote]

Rekao sam ti da promijeniš dealera jer ti uvaljuje bad trip. To je ono što ti i dalje govorim. Mozak će ti se u spužvu pretvorit. [bye]

I'LL BE BACK


…dobra poanta…a opet čemu druk…čemu…

Pa takva je ljudska priroda, većina ljudi će zagovarati ono što im u tom trenutku paše. Čemu se onda boriti protiv vjetrenjača?



…dobra poanta…a opet čemu druk…čemu…

Pa takva je ljudska priroda, većina ljudi će zagovarati ono što im u tom trenutku paše. Čemu se onda boriti protiv vjetrenjača?
[/quote]
U pravu ste kolega ali kad se laž stalno ponavlja postoji mogućnost da netko povjeruje.



Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Opet halucinacije? Stari, reko sam ti što da napraviš, ali mi moderatori miču postove.

p.s. kad će novi nick?

I jesam li napravio što si rekao…zarada…3.6%…a ja sam ti tvrdio da to nije način na ovoj dionici…no ti znaš bolje…da se to moglo navuči bez muke na 7-8%…i ko je u pravu…ne kužim…jel ja krivo računam…svi podaci podastrjeti javnosti…

Ok…koji novi nick…i bolje…zašto…koja je svrha…da bi si stotke davao…[lol]
[/quote]

Rekao sam ti da promijeniš dealera jer ti uvaljuje bad trip. To je ono što ti i dalje govorim. Mozak će ti se u spužvu pretvorit. [bye]
[/quote]

Ja o kruškama ti o jabukama…brojke dragi gubernatoru, brojke…nažalost to je na mojoj strani…al nema veze…nećeš normalno razgovarati…ok…nemrem te natjerati…a ti i dalje budi uvjeren da si ljudima zaradio..u stvari jesi…samo kaj su pritom još više izgubili…



…dobra poanta…a opet čemu druk…čemu…

Pa takva je ljudska priroda, većina ljudi će zagovarati ono što im u tom trenutku paše. Čemu se onda boriti protiv vjetrenjača?
[/quote]

Nejasno…da, zagovarati…ali i drugome dopustiti argument….poštivanje sugovornika…ili ne…
…kaj nije i u ljudskoj prirodi borba protiv vjetrenjača…pa koliko uzaludno bilo…drugima…




…dobra poanta…a opet čemu druk…čemu…

Pa takva je ljudska priroda, većina ljudi će zagovarati ono što im u tom trenutku paše. Čemu se onda boriti protiv vjetrenjača?
[/quote]
U pravu ste kolega ali kad se laž stalno ponavlja postoji mogućnost da netko povjeruje.
[/quote]

…da…postoji mogučnost…no zato ja s druge strane postam svaki dan…da ljudi znaju što je istina…a što priča…imate li vi uopće atpl ili ste vi na branki gubernatora…no ko da je to i važno…kažem brojke dragi kolega…brojke ne lažu…

da ponovimo

Kupljeno u srijedu

ATPL-R-A K P 508 756,78 384.444,75 785,00 398.780,00

Zarada 3,64%

Dajte recite koliko ste vi zaradili na trejdanju…sigurno ne manje…to je jedina poanta…

Sve više nezaposlenih, sve niže cijene dionica

Skok nezaposlenosti na najvišu razinu u 16 godina potaknuo je u petak strahovanja ulagača od produbljivanja recesije u američkom gospodarstvu, što je izazvalo snažan pad cijena dionica na Wall Streetu.

Dow Jones indeks pao je 143 boda ili 1,64 posto, na 8.599 bodova, dok je S&P 500 indeks potonuo 2,13 posto, na 890 bodova. Nasdaq indeks izgubio je, pak, 2,81 posto, zaronivši na 1.571 bod.

U prosincu prošle godine bez posla je u SAD-u ostalo 524.000 radnika, a u cijeloj prošloj godini izgubljeno je 2,6 milijuna radnih mjesta, što je najveći godišnji pad zaposlenosti od Drugog svjetskog rata. Stopa nezaposlenosti dosegnula je, pak, u prosincu 7,2 posto, najvišu razinu u 16 godina. Premda je u posljednjem lanjskom mjesecu zabilježeno nešto manje otkaza od očekivanih 550.000, to nije ohrabrilo ulagače. Tim više što je Boeing najavio otpuštanje 4.500 radnika zbog pada potražnje za zrakoplovima.

"I dalje stižu loše vijesti s tržišta nekretnina i rada. Premda se situacija na kreditnom tržištu polagano poboljšava, potrošnja je slaba, a američko je gospodarstvo još uvijek vrlo bolestan pacijent. Ulagači su vrlo zabrinuti uoči početka sezone objave poslovnih rezultata kompanija", kaže Kevin Kruszenski, direktor u tvrtki KeyBanc Capital Markets. Ulagače je uznemirilo i upozorenje Chevrona o negativnom učinku pada cijena energenata na njegove poslovne rezultate. Zbog toga je cijena dionice te druge po veličini američke naftne kompanije pala 1,9 posto, a za toliko je pojeftinila i dionica konkurentskog Exxon Mobila.

Snažno je, 5,7 posto, potonula i cijena dionice Citigroupa. Wall Street Journal objavio je, naime, kako ta banka namjerava prodati svoju brokersku kuću Smith Barney, a mogući je kupac Morgan Stanley, što je izazvalo špekulacije o tome zašto Citigroup prodaje taj relativno zdrav odjel. Ulje na vatru dolilo je i priopćenje Citigroupa kako je viši savjetnik uprave Robert Rubin, bivši ministar financija, podnio ostavku, nakon što su mediji mjesecima kritizirali njegov rad.

U proteklih tjedan dana Dow Jones indeks potonuo je 4,8 posto, dok je S&P 500 indeks izgubio 4,5, a Nasdaq indeks 3,7 posto. I na europskim su burzama u petak cijene dionica pale. Londonski FTSE indeks izgubio je 1,2 posto, zaronivši na 4.448 bodova, dok je DAX indeks Frankfurtske burze pao 1,9 posto, na 4.783 boda. (H)

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

BURZE
Budimpeštanska burza: Plinska kriza pretvorila BUX u najvećeg globalnog gubitnika

Autor/izvor: SEEbiz
BUDIMPEŠTA – "Plinska kriza" koja je zahvatila srednju i istočnu europu, odrazila se i na mađarske dionice, koje su predvođene MOL-om, pale najviše u posljednjih mjesec dana.

MOL je pao za 4,7 posto na najnižu razinu u posljednjih tjedan dana, nakon što je Rusija prekinula isporuku plina kroz Ukrajinu.

"Mol bi mogao biti najranjiviji, ukoliko se plinska kriza nastavi sljedećih tjedana, jer im o njemu ovisi proizvodnja vodika", upozoravaju analitičari.

Ulagači su zabrinuti da će se problemi sa plinom odraziti na konačne prihode najveće mađarske naftne kompanije. OTP Banka pala je za 3,8 posto, na najnižu točku u posljednja tri tjedna nakon što je JPMorgan Chase smanjio rejting najveće mađarske banke, zbog nižih očekivanih prihoda i lošijih provizija od zajmova. BUX Indeks pao je za 3,6 posto, na 12.538,80, što je najveći pad indeksa i u globalnim razmjerima. Varšavski indeks WIG20, pao je za 2,65 posto, dok je češki PX indeks porastao za 0,3 posto.

"Plinska kriza mogla bi najveći utjecaj imati upravo na mađarske dionice", upozorava John Milton iz KBC Securitiesa i dodaje kako se ne zna kada će se plinska kriza razrješiti.

Barem 20 zemalja pogođeno je nestašicom plina zabog rusko-ukrajinskog spora. Mađarska iz Rusije uvozi 80 posto svog plina, dok je u drugim zemljama EU ta razina oko 25 posto. Gotovo 40 posto gospodarstva oslanja se na prirodni plin.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

SVE DUBLJA RECESIJA
Britansko gospodarstvo s najvećim usporavanjem u 30 godina

Autor/izvor: SEEbiz
LONDON – Kako se u posljednjem kvartalu 2008. recesija produbljivala, gospodarstvo Velike Britanije zabilježilo je najveće usporavanje u posljednjih 30 godina, izvjestio je National Institute for Economic and Social Research.

BDP je pao za 1,5 posto u posljednja tri mjeseca 2008., dok je u tri mjeseca prije toga pad iznosio samo 0,6 posto. To je ujedno najveće smanjenje BDP-a od 1980. godine.

"Brzina ulaska u recesiju povećala se u jesenskim mjesecima prošle godine", objavili su iz instituta.

"Od 1955. kada je prvi put započelo praćenje, zabilježili smo samo pet kvartala sa gorim rezultatima".

Proizvodnja je zabilježila najveći pad od 1980. godine, a Bank of England je ovog tjedna smanjila ključnu kamatnu stopu na 1,5 posto, što je najniža stopa otkako je osmišljena 1694. godine.

Banke sve rijeđe odobravaju zajmove, čime su u nezavidnom položaju i građani i male tvrtke, ali i što dovodi do povećanja nezaposlenosti. Prema anketi koju je provela centralna britanska banka, financijske institucije planiraju daljnje smanjenje kredita, unatoč vladinom planu spašavanja financijskog tržišta vrijednom 50 milijardi funti.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close