BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo da vidite kako to rafinirano rade gospoda iz Europske Unije, a ne kao ovi naši seljaci.

08. 01. 2009. | 18:33
KRALJ KORUPCIJE Roca je dobro naplatio usluge u prostornom uređenju
Juan Antonio Roca: Čovjek koji je korupciju razradio do savršenstva
Autor Antonio Mandir

Da je prostorno uređenje postalo prava oaza korupcije, najzornije pokazuje primjer savjetnika za urbanizam najelitnijeg španjolskog ljetovališta Marbelle Juana Antonija Roce, kojemu je zaplijenjena imovina vrijedna 2,4 milijarde eura. Roca je istražiteljima postao sumnjiv jer je nakon plaćanja poreza ostvarivao godišnji prihod manji od 150.000 eura.

Šesti ortak …
Nakon uhićenja policija mu je zaplijenila imovinu vrijednu gotovo dvije i pol milijarde eura, a među silnim imanjem nalaze se i stoljetna palača u Madridu, ranč i ergela konja s pogledom na Gibraltar koje je čuvao tigar. Pedesetpetogodišnji urbanist Roca u vlasništvu ima i jedan ranč na kojem su se održavale borbe bikova, privatni zrakoplov, helikopter i veliku zbirku slika španjolskih majstora Joana Miroa, Pabla Picassa i Salvadora Dalija.

U Marbelli je Roca, inače svršeni inženjer rudarstva, poznat po nadimku Boss te je postao simbol za korupciju na lokalnoj razini zbog buma u industriji nekretnina, bolje rečeno, betonizaciji i apartmanizaciji španjolske obale. Do zapljene njegove imovine došlo je nakon što je Roca s petoricom kompanjona optužen za pronevjeru 36 milijuna eura javnog novca. Za potkupljivanje suca sudi mu se na Visokom suda Andaluzija u Granadi, a trenutačno se šestorici ortaka sudi u Španjolskom nacionalnom sudu u Madridu.

– Marbella je poseban slučaj, ali slični uvjeti postoje u cijeloj zemlji. Korupcija u urbanizmu je institucionalizirana – kaže Jesus Sanchez-Lambas, profesor prava s Ortega y Gasset University Instituta u Madridu.

Antonio Roca najkrupnija je riba upecana u mrežu antikoruptivne akcije Operacija Malaya. Tužitelji su pripremili 2007 optužnica, od kojih je 85 protiv Roce. Suđenje čekaju i drugi dužnosnici iz Marbelle, Madrida, Barcelone i San Sebastiana, koji su optuženi za malverzacije, pranje novca, zanemarivanje dužnosti i podmićivanja.

Rocu optužnica tereti da je uzeo mito za izdavanje građevinskih dozvola i sklapao ugovore o javnim radovima s napumpanim cijenama ponuditelja koji su mu plaćali ispod stola. U srpnju 2007. optužnica tereti Rocu da je uzeo 230.000 eura od autoleasing tvrtke u zamjenu za dodjelu ugovora o osiguranju vozila gradskih dužnosnika. Tereti ga se i da je oprao 540.000 eura od talijanske mafije iz Kalabrije. Navodno je pogodovao i investicijama ruskih mafijaša u Španjolskoj.

… ili žrtveno janje
Rocu se, među ostalim, tereti i za malverzacije gradskim zemljištem. Kupio je jednu česticu zemljišta od grada u 2001. za 132.222 eura. Nakon urbanističke prenamjene Roca je zemljište prodao za 1,8 milijuna eura, piše u optužnici.

Rocin pravnik Anibal Jose Alvarez kaže da ne postoji nijedan dokaz da je Roca uzeo mito ili pronevjerio novac iz gradske blagajne.
– Španjolski dužnosnici trebaju žrtvu za korupciju koja je raširena u gradskim upravama u cijeloj zemlji – smatra Alvarez.

Costa del Sol najbolji je primjer buma nekretnina i devastacije španjolske obale.

Godine 2006., na vrhuncu španjolskog nekretninskog vala, općina je izdala 911.000 građevinskih dozvola, više nego što su Velika Britanija i Njemačka zajedno izdale dozvola.
– Te su dozvole gutanje obale i sela. To je naslijeđe koje ćemo ostaviti našoj djeci – zabrinut je Sanchez Lambas.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/4922/Njemacki-milijarder-zbog-krize-skocio-pod-vlak.html

Evo.

Počeli su. [tongue]

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/4922/Njemacki-milijarder-zbog-krize-skocio-pod-vlak.html

Evo.

Počeli su. [tongue]

Smrt u meni uvijek budi samo poštovanje i dostojanstven odnos spram nje …..

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

A vidim da nema i gospodina MATIJE KAKIĆA koji je ovih dana tvrdio da padama na 500 i niže pa se sada ukakio jer vidi da nije u pravu, gospodina KAKIĆU vi se slobodno javite i vama mi opraštamo.

Ulažite u znanje umjesto u drukanje pa će i rezultati biti puno bolji.

Evo krenimo redom…javljam se…
…drugo…ja nisam rekao da će padati do 500…sam rekao da će se događati ovo što se danas dogodilo…i događa svaki dan…rast…pa pad…dovoljan za fine zarade…

offtema…ak nije bed da se manje vrijeđa…jer time se ne naglašava ništa…osim…

Hvala vam…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


Eto
heheh
rekao sam vam za BDI.
A tek u ponedjeljak će biti prava eksplozija.

Di su ovce?
Tko prodaje neka digne dva prsta i gurne ih u oko [lol] [lol]

Ja prodao kak i rekao i kupio opet [thumbsup]…evo jedan prst…dosta?…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

A Matija bi se mogao javno ispričati Švarciju jer je očigledno da je savjet o kupovini bio dobronamjeran…budi sad faca pa se zahvali na dobrom savjetu ili šuti zauvjek….

…pozdrav…jel vi uopće čitate moje postove…ili samo sličice gledate…dogodilo se upravo ono o čemu sam pisao…al dobro…nekome je čaša polupuna…meni je još uvijek poluprazna…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


eto nove prilike u ponedjeljak onima brzog prsta…
sve su dionice u zadnjih minutu dvije srezane vjerojatno da crobex ne ode prenaglo gore…uglavnom vidjeli smo da će ATPL uskoro zaposjesti čvrsto iznad 800 a uz još par dobrih pomaka BDI-a lako bi se mogli vratiti i na razine sa četiri znamenke… [thumbsup]

…da…ovo je jako zgodno…iz vašek posta ljudi bi pomislili da je ovo iznimka…a ne pravilo…svaki…ali svaki dan se ovo dešava…jeste vi slijepi pored zdravih očiju…izgleda…no dobro oni koji su me poslušali su još ljepše zaradili…oni koji nisu…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


offtema…ak nije bed da se manje vrijeđa…jer time se ne naglašava ništa…osim…

Posijao si vjetar, pa sad zanjes oluju…. gle, mislio sam da pamtis dulje od ribe, no eto da te podsjetimo sto si sve govorio o guverneru, dovodio u pitanje njegovo postenje, namjeru i proglasio ga drukerom. Lupetas i gubis se sve vise – ukljuci svoj x-ti nick, mozes i onog brata Lalica, ispadas smijesan.

Nego, kad se vec junacis sa odradom posla, objasni ljudima kako si odradio ZABA. Tam ti nije bilo guvernante kao ovdje (kad se vec kitis tudjim perjem) pa si malo ronjao…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



offtema…ak nije bed da se manje vrijeđa…jer time se ne naglašava ništa…osim…

Posijao si vjetar, pa sad zanjes oluju…. gle, mislio sam da pamtis dulje od ribe, no eto da te podsjetimo sto si sve govorio o guverneru, dovodio u pitanje njegovo postenje, namjeru i proglasio ga drukerom. Lupetas i gubis se sve vise – ukljuci svoj x-ti nick, mozes i onog brata Lalica, ispadas smijesan.

Nego, kad se vec junacis sa odradom posla, objasni ljudima kako si odradio ZABA. Tam ti nije bilo guvernante kao ovdje (kad se vec kitis tudjim perjem) pa si malo ronjao…

[/quote]
Evo stotka sakai

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


@sakai

kaj imam objašnjavati to…nerazumjevanje tržišta…u čemu je problem…ja sam tu jedan od rjetkih koji se hvali…dobicima…i gubicima…drugi samo dobivaju…ne…

Evo i od mene stotka…da me podsjetiš da se na tuđem greškama treba učiti…a ne na svojim…

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



offtema…ak nije bed da se manje vrijeđa…jer time se ne naglašava ništa…osim…

Posijao si vjetar, pa sad zanjes oluju…. gle, mislio sam da pamtis dulje od ribe, no eto da te podsjetimo sto si sve govorio o guverneru, dovodio u pitanje njegovo postenje, namjeru i proglasio ga drukerom. Lupetas i gubis se sve vise – ukljuci svoj x-ti nick, mozes i onog brata Lalica, ispadas smijesan.

[/quote]

ja ne kužim i dalje…pa jel ti čitaš da ja svaki dan postam stanje na atpl…od dana kada mi je gubernator (nije uvreda)..rekao što da kupim…i što je važnije kako…

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=gubernator

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



eto nove prilike u ponedjeljak onima brzog prsta…
sve su dionice u zadnjih minutu dvije srezane vjerojatno da crobex ne ode prenaglo gore…uglavnom vidjeli smo da će ATPL uskoro zaposjesti čvrsto iznad 800 a uz još par dobrih pomaka BDI-a lako bi se mogli vratiti i na razine sa četiri znamenke… [thumbsup]

…da…ovo je jako zgodno…iz vašek posta ljudi bi pomislili da je ovo iznimka…a ne pravilo…svaki…ali svaki dan se ovo dešava…jeste vi slijepi pored zdravih očiju…izgleda…no dobro oni koji su me poslušali su još ljepše zaradili…oni koji nisu…
[/quote]

Opet halucinacije? Stari, reko sam ti što da napraviš, ali mi moderatori miču postove.

p.s. kad će novi nick?

I'LL BE BACK

New Report

Close