BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[thumbsup] [smiley] [wink]Rast azijskih burza

Cijene dionica na azijskim burzama jutros su snažno porasle, zahvaljujući jučerašnjem optimizmu na Wall Streetu i najavama novih mjera za borbu protiv recesije u najvećim svjetskim gospodarstvima.
Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks jutros skočio 5,2 posto, dok su cijene dionica u Hong Kongu i Australiji porasle više od 3 posto. Više od 2 posto osvojili su, pak, vodeći burzovni indeksi u Južnoj Koreji, Singapuru, Tajvanu.Zahvaljujući tome, MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, jutros je porastao 2,9 posto, što je već treći dan zaredom kako bilježi uspon. Dobro raspoloženje na azijskim burzama zahvaljuje se jučerašnjem skoku vodećih indeksa na Wall Streetu za više od 5 posto, nakon vijesti o spašavanju Citigroupa i predstavljanja vodećih ljudi ekonomskog tima novoizabranog predsjednika SAD-a Baracka Obame.

"Očekivanja od nove američke vlade glavni su poticaj, jer su Obama i njegov tim svojim agresivnim, odlučnim nastupom ulili povjerenje ulagačima. Međutim, zabrinutost i nesigurnost i dalje postoje. Američka automobilska industrija mora se restrukturirati, a svakodnevno raste i iznos neplaćenih obveza Amerikanaca na kreditnim karticama, što bi moglo izazvati novi problem u tamošnjem financijskom sustavu. Bit će potrebno vrijeme za oporavak tog sektora, pa je teško vjerovati da će se raspoloženje na burzama brzo preokrenuti", kaže Hideki Amikura, strateg u japanskoj banci Nomura Trust.

Ulagače je ponešto pokolebala jutros objavljena procjena Svjetske banke da će se rast gospodarstva Kine u idućoj godini usporiti s 9,2 na 7,5 posto, što bi bio njegov najslabiji rast od 1990. godine. I to, unatoč paketu mjera, vrijednom gotovo 600 milijardi dolara, za poticanje gospodarstva, koji je kineska vlada najavila početkom studenoga. "Slabost gospodarstava diljem svijeta ograničava rast cijena dionica. Tržište bi moglo ponovno pasti ispod razina iz listopada, ako kineska i američka vlada ne uvedu nove mjere za poticanje rasta gospodarstva", kaže Y. K. Chan, strateg u Phillip Capital Managementu u Hong Kongu. (H) [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[thumbsup] Raste Amerika , raste Azija a i Europa počinje zeleniti bit će ovo tjedan svijetskog rasta . [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

sve raste samo HRVATI serkaju to je već kod nas uobičajena spika,

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ja bih zamolio cijenjenog Karduma da nam kaze koga mi danas pratimo od svj. burzi [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


moj petina to se već događa, a mi nismo ni svjesni.
Mnogi čekaju valove i dna, a moguće da smo ih već dotaknuli, ali je problem što je Hrvatska u b….



ja bih zamolio cijenjenog Karduma da nam kaze koga mi danas pratimo od svj. burzi [lol]

stavljaju nas u isti kos sa "bracom" htijeli mi to ili ne.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


ja bih zamolio cijenjenog Karduma da nam kaze koga mi danas pratimo od svj. burzi [lol]

nemoj dirat čovjeka

nije ni njemu lako svaki put nešto pametno reči [thumbsup]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


ja bih zamolio cijenjenog Karduma da nam kaze koga mi danas pratimo od svj. burzi [lol]

Srbe!
http://www.belex.co.yu/
[angry] [angry] [bye]

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ma ja mislim da mirovinci žele da i mi stignemo nakupovati, sentimentalni su prema nama.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ma ja mislim da mirovinci žele da i mi stignemo nakupovati, sentimentalni su prema nama.

pa slusaj, ja bi volio da oni pricakaju nas da se ukrcamo, ali se bojim da ovo nije trenutak za to.
nekako mislim da ce nas pustiti da se ukrcamo kad za to dodje vrijeme.

mozda iz ocaja zelimo mirovnice da "spase" male ulagace kad dodje okret trenda…
tj. njihove teskom mukom zaradene zivotne ustedevine…

to bi stvarno bilo jako lijepo od njih.
sta ti je idealizam…

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


ja bih zamolio cijenjenog Karduma da nam kaze koga mi danas pratimo od svj. burzi [lol]

zapeli u međuvremenskoj zoni što je nebitno. Bitno je da i dalje ima likvidnosti je li [lol]

U duhu starohrvatskog jezika WARNING
Ne nasjedajte pojedincima koje događanja na TK definiraju na slijedeći način " sutra rasprodajem sve dionice jer ovo je neizdrživo". Za sve , ukoliko sto dosad prošli sve "scile i haribde", skupite još malo dodatnog strpljenja i ne izlazite na ovoj sramotnoj razini crobexa. Novoosnovani fondovi s odobrenim dozvolama za rad, ulaze na TK već početkom 2009. Ukoliko ostane i dalje disparitet domaća burza-globalne burze, objektivno je za očekivati ulaz srednjejakog inozemnog fonda koji bi mogao skupiti vrhnje.

Kako pametne izjave daje naša Jadranka Kosor od milja Jaca .” Vjerujem da će sindikati prihvatiti zamrzavanje plaća ” Jedino ako je rukovodstvo sindikata plaćeno od Vlade i ako ne zastupa radnike. Što je i moguće drugo ona to radi kao da se odriče svojega đeparca ? Ma prestrašno.


U duhu starohrvatskog jezika WARNING
Ne nasjedajte pojedincima koje događanja na TK definiraju na slijedeći način " sutra rasprodajem sve dionice jer ovo je neizdrživo". Za sve , ukoliko sto dosad prošli sve "scile i haribde", skupite još malo dodatnog strpljenja i ne izlazite na ovoj sramotnoj razini crobexa. Novoosnovani fondovi s odobrenim dozvolama za rad, ulaze na TK već početkom 2009. Ukoliko ostane i dalje disparitet domaća burza-globalne burze, objektivno je za očekivati ulaz srednjejakog inozemnog fonda koji bi mogao skupiti vrhnje.

Ma lijepo ti to govoriš i slažem se ja s tobom, ali ja sam od prodanih dionica prošli tjedan na ZSE, na brodarima u Americi u 2 radna dana zaradio 30%, pa ti računaj!
Nego mi je žao što i ostatak nisam prodao i sve prebacio vanka na brokera!
A ovo dolje je kap koja je prelila čašu i ovdje više ne želim sudjelovati, dugoročni portfelj ostaje djeci a od danas sam na burzi iza 15 sati!
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=6436&pg=1&#post696788

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

New Report

Close