BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)




Znati dobro o svom poslu,
i znati dobro način funkcioniranja cjelokupnog tržišta i burzi,
dva su različita pojma.

Pogodak u sridu [thumbsup]
[/quote]

A Hanger je jasno vrsni poznavatelj funkcioniranja tržišta i burze …

Vidim da čovjek vidi iza horizonta, a kako moj je prekrila magla, neka mi kaže gdje vidi shiping u 2009.g.
[/quote]

Nikad se nisam smatrao vrsnim poznavateljem, niti moji prihodi od ulaganja upućuju trenutno na to, u suprotnom ne bi ovdje pisao zar ne?

Ali iako sam daleko od vrsnog, brzo učim i učim kvalitetno. Febo je definitivno u pravu, a poslije ćeš saznati zašto, kad krene nova tema (ako te bude interesiralo).

BTW nisam ti ja ovdje nikakva crna ovca niti vođa nove sekte niti prorok niti talent, samo želim razmjenjivati informacije koje me interesiraju na neki duži period. Ovdje mi je to postalo iznimno teško. Ja ću eto započeti, a tko želi može se uključiti u raspravu. I to je sve.

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Kolega tehman,
vi ste izniman stučnjak u ovoj domeni i ne obazirite se na gluposti…
ali burza je otrov i teško je ignorirati ju…lakše sam cigarete bacio nego li i jedan dan da ne škicnem malo ovdje…a svjestan da gubim i novac i vrijeme za najdraže i svoje vrijeme i u konačnici zdravlje..ovo mi je opsesija i mora i nema pomoći…a mali sam ulagać i nisam ovdje iskljućivo zbog novaca..barem nisam počeo tako…glavu gore Gospodine!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


Dobio od moderatora:

quote
Poštovani Techman, Molim bez dijagnosticiranja i prozivanja nekog da je bolestan te da se oprostio od pameti
Unquote

Moj odgovor moderatoru a ujedno i poruka prijateljima:

Ma naravno. Uistinu me malo izbacilo iz takta navlakacko prozivanje sta sam u iducem postu i spomenuo da nije bilo bas prikladno ali vise nisam mogao izbrisati. Isto tako Vjeko vama osobno zamjeram ste selektivni u brisanju ili opominjanju. Vec sam jednom reducirao pisanje jer ste ostavili post koji me vrijedjao a izbrisali moj odgovor. Podsjeca na neka ranija vremena. U svakom slucaju na forumu se skupilo svega i svacega tako da pomalo gubim volju i nakon 1839 (ovo ce bit jubilarni 1840 i super je zavrsit na ravnoj brojci) postova ili oko 3 dnevno mozda je vrijeme da se umirovim. U shippingu sam 32 godine, smatram da imam sta kazati i to sam nesebicno djelio sa kolegama koji su htjeli to citati. Na kraju red je da se predstavim kako bi i ostali forumasi vidjeli da sam zaista kvalificiran da pišem o brodarima.

Ja sam Ing. Siniša Bacalja iz Splita, vlasnik firme za konzultantske usluge u pomorstvu "Maritimus Consultant d.o.o.", http://www.maritimus-consultant.hr, ex upravitelj stroja, ex inspektor, ex tehnicki direktor pomorske firme u Njemackoj, ex direktor tvornice "Favorit" , stalni sudski vjestak za pomorstvo, clan medjunarodne udruge pomorskih vještaka i da ne nabrajam. Moja omiljena-pametnom dovoljno.

Bilo bi interesantno da se predstave i moji oponenti pa da vidimo da li su i oni kvalificirani za strucnu debatu. Lako se skrivati iza anonimnosti nicka i vikati sad ce to gore ili on je navlakac.

U svakom slucaju pozdravljam gomilu prijatelja sa foruma. Mislim da je preko 50 forumasa zatrazilo prijateljstvo samnom. I to nesto kaze. Ja istina nisam poslao ni jedan zahtjev jer nisam vidio smisao toga. Kad bi nesto downloadao u roku sat dva bilo bi pogledano 100-200 puta i to mi je pricinjalo zadovoljstvo jer sam vidio da su moji postovi citani. Zbog foruma mi je zaostajao posao, zena i djeca su se bunila da dodjem doma i da mi gledaju ledja. Zaista je vrijeme zapromjene.

Pozdrav svima koji su smatrali da moje posanje ima smisla i uzimali moje postove ozbiljno. Trudio sam se da pisem posteno, realno, istinito i bez skrivenih namjera. Neki su to prepoznali a neki nisu. Tako je to i inace u zivotu.

Vas Tech

Over and out [smiley]

prije nesto vise od godinu dana sam imao 4 brodarske dionice u svom portfelju.svidjale su mi se neke stvari, Techman je bio vodeci strucnjak.gnjavio sam ga na mail i PM i covjek mi je sve sto mi je trebalo, sa strpljenjem objasnio.
jednom me nazvao iz Grcke i pricali smo oko sat vremena.
sve sto me zanimalo, znao sam da mogu pitati i saznati.ja sam u medjuvremenu vec davno izbacio bulk-brodare iz svog portfelja, jednostavno je bila prevelika auforija, previse ljudi, i nekako sam osjecao da tu nece biti (velike) zarade.ovakvu katastrofu nisam ni sanjao.tako da se vec dugu, dugo nisam cuo sa techmanom.

ovom prilikom mu zahvaljujem od srca i nadam se da nece napustiti forum!!

lijepi pozdrav i mirno more, gosp. Sinisa!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pridružujem se podršci techmanu!
Ako odeš, onda su pobijedili oni koji su te htjeli otjerat, ostani njima za inat [thumbsup]

kak vam se čini izjava : nakon mađarske 1 na crnoj list Hrvatska, traži pomoć MMF -a
kaj mislite kako će se to odraziti na raspoloženje ulagača i na promete u slijedećim danima?


kak vam se čini izjava : nakon mađarske 1 na crnoj list Hrvatska, traži pomoć MMF -a
kaj mislite kako će se to odraziti na raspoloženje ulagača i na promete u slijedećim danima?

Ako se dijele pare, treba uzet
[cool]

Tech nemoj se dat po tuzi.Ne da si znalac nego sve šta pišeš je istina.Ako iko može pisat i analizirat brodarski sektor onda su to ljudi s mora,a naroćito ti.Pratim tvoje pisanje i uvijek si bio objektivan i želio savjetom pomoć druge ,slabije upućene u brod. sektor.Nemoj se povuć jer falit će tvojih analiza.

Allianz pokreće investicijske fondove

Naši fondovi počinju raditi sljedeće godine, a redoslijed osnivanja ovisit će u najvećoj mjeri o okolnostima na tržištu, istaknuo je Galić

Allianz Zagreb, drugi po veličini osiguravatelj u Hrvatskoj, ulazi u fondovski biznis. "Očekujemo da ćemo društvo za upravljanje investicijskim fondovima osnovati do kraja 2008., a fondove pokrenuti početkom 2009. godine”, kaže Boris Galić, predsjednik Uprave Allianza, u intervjuu za novi broj Banke.

U Allianzu smatraju da ima, a bit će i u budućnosti, dovoljno klijenata koji će biti spremni prihvatiti rizik ulaganja kakav nose investicijski fondovi. Procijenili smo, kaže Galić, da je sadašnja kriza dobro vrijeme za pripremu takvog projekta.

Galić objašnjava kako je plan da Allianz u konačnici ima “razuman spektar fondova koji ide od konzervativnijih, novčanih, do balansiranih, zatim dioničkih fondova. Bitno je da to budu što jednostavniji fondovi, što jasnija ulaganja. Ne vjerujem da ćemo u našim fondovima biti skloni ulaganjima u neregulirana, nejasna tržišta koja su se sada pokazala najranjivijima. Uvijek ostajemo na liniji Allianza kao kuće koja prvenstveno vodi računa o sigurnosti i stabilnosti,a sad se pripremamo za prilike koje će se pojaviti kroz godinu-dvije”.

Čitam malo ovo oko stanovitog Techmana i kontam si….
Čovjeka inače ne znam, brod jedva da bi nacrtao, a kamoli ulagao u brodove, ali fakat čovjek mora da ima čistu sasvjest, ogromno srce i "bubrege" kad je sve ono napisao.
Svaka mu čast i ako to išta znači, poštujem nadasve takva čovjeka i skidam kapu.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

NAGODBA?
Polančec: Odluka o mogućoj nagodbi s Hypo bankom za tjedan ili dva
Autor/izvor: SEEbiz / Hina
ZAGREB – Vlada je u slučaju izgubljene arbitraže i moguće nagodbe s Hypo bankom uzela "time out", koji će trajati najduže još tjedan ili dva tjedna, i u tom vremenu Državno odvjetništvo i odvjetnički timovi još će jednom pregledati svu dokumentaciju i zaključiti koje su nam šanse da se na redovnim sudovima borimo za poništenje pravorijeka arbitraže u Londonu, izjavio je danas potpredsjednik Vlade Damir Polančec.

Državno odvjetništvo i odvjetnički timovi također će procijeniti kakve su šanse da se eventualno pred arbitražom u Londonu dobije arbitražni postupak koji je pokrenula Državna agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka (DAB), za takozvana regresna potraživanja.

Naime, DAB je pokrenuo arbitražu kako bi u slučaju gubitka arbitraže koju je pokrenuo Hypo, imao pravo na regresno potraživanje od Slavonske banke s obzirom da je njen menadžment izradio bilancu banke.

"Sve se to analiziralo i ranije i zaključilo da idemo u nagodbu, ali uzeli smo još jedan time out da sve još jedanput proanalizirano i konačna odluka bit će zajednička i tražit ćemo je u krugu DAB-a, Ministarstva gospodarstva, Državnog odvjetništva i svih odvjetničkih timova koji su na tome radili", izjavio je Polančec na današnjem savjetovanju o javnoj nabavi.

Vlada je na prošlotjednoj sjednici prihvatila sporazum o nagodbi s talijanskim Astaldijem, a za Hypo banku odlučila da pravni eksperti u suradnji s novim ministrom pravosuđa procijene da li sklopiti nagodbu ili pokušati pravnim sredstvima ići u pobijanje odluke arbitraže iz Londona.

Hypo banka je krajem prošle godine dobila arbitražu u Londonu, koju je pokrenula zbog nepravilnosti u privatizaciji Slavonske banke 1998. godine, odnosno naknadno utvrđenih većih rizika nego su bili iskazani u bilanci banke, koju je radio menadžment Slavonske banke (ZSE:SLABA-R-A), a potvrdio DAB.

Arbitražom je utvrđeno da Hypo banci treba platiti glavnicu i kamate u iznosu od oko 44,5 milijuna eura, a uz to od dana odluke (27. prosinca 2007.) do izvršenja obveze kamatu od 4.901 eura dnevno.

U pregovorima o nagodbi dogovoren je diskont od 20 posto na ukupno dosuđeni iznos, odnosno isplata ukupno 34,58 milijuna eura i odustajanje od dnevne kamate.

No, da li će doći do sklapanja te nagodbe ili će se ići na sudski postupak njenog pobijanja znat će se nakon što svoje mišljenje daju DORH i odvjetnički timovi.

———————————————-
Polančec zamijenio Šukera na mjestu predsjednika NO-a Ine

Nadzorni odbor Ine za novog je predsjednika NO-a imenovao Damira Polančeca koji će na tom mjestu zamijeniti dosadašnjeg predsjednika, ministra financija Ivana Šukera, obavijest je Ine koju danas prenosi Zagrebačka burza.

Odluku o promjenama na mjestu predsjednika Nadzorni je odbor Ine donio na jučerašnjoj sjednici.

Inače, uz Polančeca i Šukera, u Nadzornom odboru Ine su i Zoltán Áldott, Đuro Dečak, Tomislav Ivić i László Geszti.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Stratfor: Hrvatska sljedeća na udaru financijske krize
ZAGREB – Trgovinski i proračunski deficit te krediti u stranim valutama mogli bi Hrvatsku dovesti na udar financijske krize.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Putin predlaže promjene u svjetskom sistemu valuta
MOSKVA – Ruski premijer Vladimir Putin predložio je da Rusija i Kina međusobno trguju u vlastitim valutama.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close