BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

sory…http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0a354925-a1a8-4d07-8d91-b03d91457709&ref=lastadd

POKRET OTPORA

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

…uh očito si u dionicama pa se malo uzbudio,DAX se popodne prepolovio,Ameri zacrvenili,a kad pročitaš ovaj dolje članak bit će ti jasnije da se ne radi o uobičajenoj pojavi kapitalizacije dobiti nego o naznaci mini komplikacija pri spašavanju banaka….
sličan scenario kad kongres kod Amera nije podržao plan….znaš kako smo roknuli nakon toga ,pa sam samo htio upozorit… [thumbsup]

http://finance.yahoo.com/indices?e=futures


jesam priznajem, 100% sam u dionicama….često nisam pri PC-u pa ne mogu jahati po valovima (čak i ako ih pogodim, može se dogoditi da me nema baš tj dan kad bi trebao reagirati).

Razlog moje reakcije nije drukerski (iako mi rast itekako paše) več stvarno ne vidim ništa strašno preko bare….dow i s&p trenutno na oko -1%…..lako moguće da zatvore u plusu

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


sory…http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0a354925-a1a8-4d07-8d91-b03d91457709&ref=lastadd

aha, vidim o čemu govoriš….svakakvih članaka se može naći svugdje, ali na kratke staze (na kratki rok) sam optimist….mislim da čelnici svih jačih država ne mogu dopustiti u ovom trenutku (i na ovim razinama) nove komplikacije i nove krahove burzi….mislim da će se sad situacija malo smiriti kako bi burze nadoknadile neke gubitke, pa onda kasnije (nemam pojma kad) će opet isplivat neki novi problemi…..slično i nakon kraha burzi u travnju

P.S. tek sad vidim da spamam temu….pardon, mislio sam da pišem na komentare trgovanja

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


sory…http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0a354925-a1a8-4d07-8d91-b03d91457709&ref=lastadd

A ništa, ako tako i bude,to bi trebala biti posljednja korekcija prema dole, prije oslobođenja od bear-marketa.
No prije toga,mi još moramo odraditi INU,pa malo u cash(nedaj Bože sve), za svaki slučaj,pričekati konačni švapski dogovor, i aj ti medo van, nisi reko dobar dan.
Lipo mi spavajte,Ameri su se lagano korigirali (ništa posebno da nemogu zaspat), a sutra je novi, lijep i sunčan dan(moguća korekcija na ZSE-minimalna)pa s nestrpljenjem čekajmo lovu u petak.
Moguće da je neće odma potrošit, već će čekati Švabe.
[cool]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Hm.rast je apsolutno bolestan! Zašto mora nastupiti korekcija? Jer imamo puno investitora koje žele kapitalizirati ovaj silan rast, što je logično! Naš mentalitet je nevjerojatan.To samo dokazuje koliko smo mi euforičan narod. Kako u slavlju tako i u pljuvanju!? Kod nas kad pada oće dušu prodat, kad raste ode u nebesa. Iz krajnosti u krajnost! Osobno mislim da sad nakon što će nas 2 dana malo zacrveniti opet ćemo se pretvoriti u – PRODAVAČE bez premca. Zato i dalje mislim ono što je prije rečeno. Cash će trebati! Sada u svijetu nećemo imati problem s likvidnošću, ali sad će se trejderi sjetiti da će biti loših vijesti oko recesije (otpuštanja, loših FR, itd) Što je dovoljan razlog da se malo vratimo nazad. U svakom slučaju do kraja godine ovo će biti raj za špekulante radi velike volatilnosti. Meni osobno bi bilo draže da je Crobi rastao dnevno po 5 % pa došao do 20% nego odjednom ovoliko. A da nije pametna Merkel promjenila svoje mišljenje i odlučila ubrizgati 430mlr Eurića gledali bi mi danas potop u Europi. I riječi gdina Vlade dobila na punom značenju!

zlikovac

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



sory…http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=0a354925-a1a8-4d07-8d91-b03d91457709&ref=lastadd

A ništa, ako tako i bude,to bi trebala biti posljednja korekcija prema dole, prije oslobođenja od bear-marketa.
No prije toga,mi još moramo odraditi INU,pa malo u cash(nedaj Bože sve), za svaki slučaj,pričekati konačni švapski dogovor, i aj ti medo van, nisi reko dobar dan.
Lipo mi spavajte,Ameri su se lagano korigirali (ništa posebno da nemogu zaspat), a sutra je novi, lijep i sunčan dan(moguća korekcija na ZSE-minimalna)pa s nestrpljenjem čekajmo lovu u petak.
Moguće da je neće odma potrošit, već će čekati Švabe.
[cool]
[/quote]
Ko je švabe čekao dočekao je samo nevolju!!! Njima nevjerujem ni kad darove nose.Grci su bebe za njih.

zlikovac

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Umjesto nekakvih valova bolje je da pratite future indekse koji povremeno iznenade po dva tri dana i dry indekse brodara koji vam sve govore da sve ide dolje -dolje i dolje a koliko dugo će mo se nasurfat nizbrdo to sam bog dragi zna

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Umjesto nekakvih valova bolje je da pratite future indekse koji povremeno iznenade po dva tri dana i dry indekse brodara koji vam sve govore da sve ide dolje -dolje i dolje a koliko dugo će mo se nasurfat nizbrdo to sam bog dragi zna

Dolje će ti idexiići i dalje a atlp padati iz jednostavnog razloga što recesija na njih utječe.Smanjena potražnja u svijetu za svime rezultira i manjim prijevozom itd.

zlikovac

Prihodi poduzetnika 17,1 milijardu kuna veći od rashoda

Hrvatski su poduzetnici u prvih šest mjeseci ove godine ostvarili ukupne prihode od 322,9 milijardi kuna, dok su ukupni rashodi istodobno iznosili 305,8 milijardi kuna, pa su prihodi poduzetnika bili za 17,1 milijardu kuna veći od rashoda, pokazuju podaci koje je danas objavila Financijska agencija.

Uz napomenu da su u prvoj polovici ove godine hrvatski poduzetnici poslovali uz najvišu inflaciju unazad pet godina – od 6,2 posto, u Fini rezultate poslovanja iz prve polovice ove godine ocjenjuju uspješnima.U odnosu na prvih šest mjeseci prošle godine, u prvom su ovogodišnjem polugodištu ukupni prihodi hrvatskih poduzetnika povećani za 12,9 posto, dok se kod rashoda bilježi nešto brži rast, od 14,3 posto.Podaci Fine pokazuju i da hrvatski poduzetnici i dalje glavninu prihoda ostvaruju na domaćem tržištu, na kojem je prvih šest mjeseci ove godine ostvareno 254,8 milijardi kuna ili gotovo 79 posto ukupnih prihoda iz tog razdoblja.

Prihodi s inozemnih tržišta iznosili su pak 42,03 milijarde kuna te su prema istom razdoblju lani povećani za 13,4 posto, odnosno nešto više u odnosu na rast ‘domaćih’ prihoda, koji je istodobno iznosio 12,3 posto.U Fini ukazuju na nešto pogoršanu ekonomičnost poslovanja hrvatskih poduzetnika u prvoj polovici godine. Naime, utrošak od 100 kuna ukupnih rashoda polučio je u tom razdoblju sa 105,61 kuna prihoda, a u istom razdoblju lani sa 106,92 kuna.Osnovni razlog pogoršanja ekonomičnosti poslovanja, ocjenjuju u Fini, je brži rast rashoda od rasta prihoda zbog visokog rasta cijena.Ipak, navode i druge, relativno pozitivne rezultate u istom razdoblju, poput povećanje broja zaposlenih za 6,1 posto te povećanje investicija u dugotrajnu imovinu za 5,7 posto. (H)

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

http://www.limun.hr/UserDocsImages/2008-10-15%20CROEMI%20_HR.pdf

Redovna revizija indeksa CROEMI

Heaven or Las Vegas

evo, ne berite brigu uskoro nam slijedi jos jedna revolucija [lol]

http://www.vecernji.hr/newsroom/culture/3185599/index.do

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ZSE EQUITY PREVIEW
Nova provala pesimizma
16.10.2008 9:42:10

ZAGREB – Iako ni dva dana uistinu impresivnog rasta ionako nisu bila dovoljna da bi se nadoknadili silni gubici zabilježeni protekloga tjedna, aktivnost investitora na Zagrebačkoj burzi ponovo je poprimila negativan predznak. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close