BEZ CENZURE – OPĆENITO

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – OPĆENITO

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: TISK (Tisak d.d.)


ma pusti ga nek piše gluposti o nečemu o čemu nema pojma. naši ljudi vole govoriti o svemu a nek dokaže da se vadi lova. nije uzeto ni lipe, što može provjeriti u FINI. ali on to ne zna

TKO MOŽE I SMIJE KONTROLIRAT TODU?
SPEVECKA čiji je muž svjetnik kod Tode? On tamo sjedi i Tdu samo obavještava o potezima vlade iz prve ruke!!!
ILI stotinjak referenata koji u FINI vode njegove papire? [thumbsup] [bye]
Koliko svjetska banka vrednuje Agrokor? Javni je podatak da je plačala dionicu 1/3 BV!!!

Tako su se ponašale i banke pa se sastali naveće, d abi ujutro objavili BANKROT!!!

Ovdje upišite svoj komentar…

@ sakai

Poštovani kolega. Velik većina povratkom iz SDA ili pošte, subjektivno su se osjećali kao da su prisustvovali pogrebu. Neki od njih odlučili su iznijeti svoje osjećaje i dileme, o ispravnosti svoga postupka. Podcjenjivanje i ismijavanje osobnih dilema i sudbina, ne govori ništa o Vama kao ulagaču, ali kao o čovjeku puno govori, te Vas molim, kao i nekolicinu kolega da prestanete s tom praksom, jer u suprotnom dovodi do daljnje erozije i degradacije Vaših digniteta i ljudske moralnosti.
PS. Eklatantni primjeri zašto postoji sintagma"tipičan Hrvat"

Da, ovo govori puno o meni kao covjeku. A i vama ostalim tipicnim Hrvatima. (citiram raniji post sa teme). Zar se ne slazete, postovani kolega?

Citam ovo cviljenje unatrag par stranica i ne mogu se nacuditi… vidim da je cak i pukla ljubav prema Sanaderu. Za razocaranog, samo da napomenem da je INA vec davno prodana, a ovo je bilo onako, vise za raju..

Kao sto sam vec spomenuo, ovi koji najvise jadikuju ce biti prvi na ininim benzinskim crpkama i spremno ce placati benzin sutke i stojicki. Pivnicki i forumaski junaci. Isto bi tako i reagirali da je INA prodana za 5000, kad bi im poskupio benzin bili bi svi krivi – od Sanadera, Ljube Jurcica pa sve do Hanfe i Samodola.

Ljudi moji, zivite u kapitalizmu. Ako vam se ne svidja neki proizvod ili ako smatrate da je netko tu nesto na vasu stetu ucinio (a je) reagirajte. Organizirajte bojkot INA, tocite drugdje. Konkurencije ima. Zamislite samo kako bi se Mađari znojili da takav bojkot potraje mjesec dana? Zamislite sto biste samo mogli uciniti kad biste prestali gledati na komunisticki nacin i kad bi zanemarili vase trenutne i sitne interese? Primjera u Europi imate pregrst sto se tice uspjesnih bojkota…

Naravno da ja nemam iluzija da je tako nesto moguce. Lakse je vikati po forumu i pivnicama "kradja, lopovi, Hanfaaa" nego uciniti nesto. I zato smo tu gdje jesmo. I neka su prodali INA jer bolje ne zasluzujemo. Uostalom, jos tamo neki general jna je svojedobno izjavio "pa sto ako padne nekoliko glava? svet ce da bruji nekoliko dana pa ce posle da zaboravi"…

eto, i vi cete se, nakon sto se tu malo izjadate i izvicete poslusno krenuti prema benzinskim crpkama i tociti mrmljajuc sebi u bradu "lopovi, Hanfaa, Samodol"….i cudit ce te se zasto ce vas i dalje šišati u buducnosti. A zasto?

Zato jer ste vi to trazili….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ajde Sakai što se uopće uzbuđuješ?
mene neki dan zvao rođak da me pita što da radi sa dionicama INE.
Ja mu rekao što si čekao do sad da me pitaš, davno si to trebao rješiti.
jebote, imali su nekoliko mjeseci da ih prodaju. cijena je bila fiksirana a cijelo tržište radikalno padalo.
ako im to nije bio sell signal, ne znam što je onda trebao biti [sad]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Pa ne uzbudjujem se, jedino me zivciraju ta pivnicka i forumaska junacenja. A onda kad netko treba nesto napraviti slijedi povlacenje u stilu dobrog starog K und K podanika "ne bi se stel mesati".

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ANALIZA
Andabak: Ubijaju nas visoki troškovi, sezona daleko od dobre
Autor/izvor: Marina Šunjerga
ZAGREB – U Hrvatsku je ukupno tijekom prvih osam mjeseci došlo 8,7 milijuna turista, koji su ostvarili 49,9 milijuna noćenja čime su ostvarene ciljne brojke od dva posto više gostiju, tri posto više noćenja nego prošle godine, a očekuje se i da će prihodi od turizma tijekom 2008. prijeći brojku od 7 milijardi eura, nekoliko puta je ponovio ministar Damir Bajs, tijekom prošlog mjeseca.

http://seebiz.eu/hr/analize/andabak-ubijaju-nas-visoki-troskovi%2c-sezona-daleko-od-dobre,26791.html



Recesija

Recesija (engl. recession, njem. Konjunkturrückgang, Rezession) su povremena usporavanja u privrednoj aktivnosti neke zemlje praćena istovremenim pogoršanjima opće ekonomske klime (pad realnog dohotka, porast nezaposlenosti, nizak stupanj iskorištenosti proizvodnih kapaciteta…). Recesija je manje duboka i ozbiljna od depresije. Ponavlja se u razdobljima od po nekoliko godina, uobičajeno započinje u jednoj zemlji i treba joj određen broj mjeseci, odnosno godišnjih kvartala da se preseli u druge.

Tri su osnovna obilježja (three D/S) recesije: trajanje (duration) – vremenska dužina, dubina (depth) – koliko duboko zadire, difuzija (diffusion) – koliko se široko rasprostire. Potrošači na recesiju odgovaraju promjenom ponašanja u potrošnji, tj. troše pažljivije, a za konkurentnu marketinšku akciju poslovnih subjekata u vrijeme recesije neophodna je analiza navedenih obilježja.

Ljudi treba se pomiriti sa recesijom,kako došla tako i prošla!Malo ćemo svi skupa zategnuti kesu pa će i to proć kao i uvijek!
I glavonjama je stalo osim u Americi krenut će čini se odlučno i Europi!!

Francuska, Njemačka, Italija i Britanija dogovaraju sprječavanje financijskih kriza
Vaš link

dobro je to bi bila recesija. stvari same od sebe u kratkom roku (nakon nekoliko kvartala) dođu na svoje mjesto i BDP se vraća u svoju prirodnu razinu. Ajde sada proguglaj da vidiš što se događa kad se stvari ne vrate natrag već iz gorega odu u još gore. ( događa se rjetko, jednom u 50-100 godina)
[/quote]

Dolazi do depresije a onda smo naje….

Velika gospodarska kriza (1929.-1933.) , Velika ekonomska kriza ili Velika depresija nazivi su teškog sloma cijelih nacionalnih ekonomija u svim važnijim industrijskim državama koja je počela 1929. a očitovala se, između ostalog, slomom cijelog niza privrednih subjekata, masivnom nezaposlenošću i deflacijom. Istovremenost pojavljivanja krize u raznim područjima nacionalne ekonomije bila je pospješena naraslom međusobnom prepletenošću pojedinih dijelova gospodarstva kao i ekonomija raznih država te povezanošću financijskih tokova odnosno naraslom pokretljivošću kapitala ali i nepostojanjem određenih elemenata reguliranja tržišta koji se danas podrazumijevaju. Svjetska ekonomska kriza prekinula je tzv. "zlatne dvadesete godine".

Posljedice

U SAD-u, gdje je sve počelo, nakon sloma čitave ekonomije, svaki četvrti Amerikanac je ostao bez posla, tako da je oko 15 miliona ljudi bilo nezaposleno. Prosječne nadnice su pale za 60%, a prihod od poljoprivrede za 50%. Kako je do tada ekonomija SAD-a bila vodeća i u neku ruku pokretač razvoja svjetske privrede, tako se i kriza prelila iz Amerike u cijeli svijet. Posljedice su se osjetile u svim zemljama svijeta, a najteže je bilo industrijski razvijenijim državama.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


Ajd pliz nauči što je hedge i nauči što je nominalna vrijednost, možeš bacit pogled i na commodity i futurese.

Laik sam ali čini mi se da se kratkotrajni poremećaji mogu amortizirati optimiranjem i planiranjem zaliha.
Dugoročno trebaju hedžirat dolar, tj osigurati se za slučaj pada vrijednosti dolara.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


Pa imas 2 kontra strane… proizvod i input, no nema veze, htio sam da znas da mi to sve zovemo hedgiranjem. I nisu to obicni ugovori o nabavi. Klasicni TERMINSKI ugovori. Konkretno, brodogradilista su konacno pocela funkcionirati na taj nacin…
I ne mora biti samo opcija, vidim da si bas zagrizao za te opcije… No to je druga tema.. ja sam samo reagirao na tvoj napad na pandu, vezano za to sto je spomenuo hedging… to ti je bio bezveze

Odi na google.com, upiši hedge i nauči značenje tog pojma.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

Sta si ti diplomirao na googleu? Ajoj, da , nisi ni diplomirao. Neda mi se raspravljati kad nikad nisi nista radio konkretno…

I procitaj i par postova prije toga, nebudi zao…

Lijep pozdrav!

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

Sorry Buco ali naporan si. Hedge kao pojam ne može biti jasniji.

Ako želiš naučiti, odi na neku tražilicu i nauči, ako želiš pametovati, nađi nekog drugog.

New Report

Close