BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…Gospodo, ja nisam napisao da sam kupovao na 400 jer je to bilo nemoguće već na 400 i kusur. Kad sam prodavao, na cca 55o kuna sam počeo agresivno pisati da je vrijeme za izlazak. Na cca 515 kuna sam bio sav vani s ogromnim minusom….

Majke mi ako ja kuzim ovu tvoju matematiku. Kupio si po 400 i nesto,poceo prodavat na 550,izasao vani skroz na 515 sa ogromnim minusom. A sto si propio pare dok si skroz izasao od treme da neces sve uspit prodat na vrime,ne kuzim????

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: KSST (Kaštelanski staklenici d.d.)[/color]

pardon zaboravih.Ljudi s kojima san se satima svađao zašto kupiti ATPL na 3000 i da to ne vrijedi 1000 s obzirom na krizu koja dolazi u svijetu tada nisam uspio nagovoriti na nekupnju iste. Također danas te iste ljude nemogu nagovoriti na kupnju ATPL po 200 kn jer ih je ošišalo da ih ćeše još uvijek.
[emo_smijesak]

@frankie
Kolega, kupovao sam po 1300- 1100, prodao u ogromnom minusu po 550-515 i opet kupovao po 400 i nešto. Nadam se da sad razumiješ u kako sam VELIKOM MINUSU,
na žalost. Igh je jedina dionica koju nisam želio uprosječivata ne želim se pomirit s gubitkom.
Sve drugo sam u lijepom plusu a tek danas da ne komentiram ova polja zelena.
Atgr, Ernt, Ddjh, Korf, Lkri…
Nadam se da i vama raste trava zelena [emo_namigusa]

Ma ovu godinu sam pushing cca 5%.Usao sam na dugorocnije u LRH,BELJE,DLKV i BD62 i na tome sam nekih 120 kila kuna dole.Nije nesto.U turistima sam nesto u plusu,ali sve u svemu zadovoljan s trenutnim raspletom dogadjaja.Pusti travu,trava je za konje,a ne za mene.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)[/color]

Što se tiće dionica Dalekovoda, ajmo se malo vratiti unatrag. 2005 godina, moj kolega Stojan i ja sjedimo pod gablecom ispod drva i pričamo. veli on, ovaj mjesec radio sam puno i zaradio pet tisuća kuna na poslu , a sa dionicama nisam ništa radio a ovaj mjesec na njima sam zaradio trideset tisuća kuna. Kolega iz Posavine za dionice naše firme nadogradio je kat kuće, svi smo mu se smijali jer je bio naivan i prodao dionice po 1200 kuna. DESETAK kolega kupili su za dionice apartmane na PAGU. ali nas jedan dio JAKO PAMETNI čekali smo da dionica DALEKOVODA skoči sa 1960 kuna na barem 3000 tisuće kuna. I TI pametni doćekali su da je dionica došla na 60 kuna. SADA sam poćeo razmišljti šta mi se dogodilo kad još nisam krenuo u osnovnu školu na KAPTOL. Dva dećka od 15 godina nagovorila su nas klince da u parku u TKALČIĆEVOJ iskopamo rupu u zemlji i u jednu malu vreću svi stavimo dinare. Tada smo vrećicu zakopali u zemlju a ovi stariji rekli su nam da zemlju zaljevamo svaki dan i nakon 15 dana novci će narasti. Kada smo nakon petnaest dana odkopali zemlju u njoj nije bilo ni vrećice ni novaca. Evo u ćemu su dionićari pametniji od nas klinaca ????

kada bi covjek znao gdje ce pasti on bi sjeo

Zanimljivo kako je krenuo oporavak dionica samo zato što su ulagači lakovjerno zaključili da je Siječanj kao početak godine zgodan za rast dionica. Preko noći ili bolje rečeno blagdana se zaboravilo na damaklov mač u vidu stečaja koji prijeti dionicama građevinara Ingri, Dalekovodu, IGH itd.Danas bi moglo doći do neugodnog otrežnjenja i većeg pada dionica. Kako izgleda nema pravog rasta do ljeta naročito što stručnjaci najavljuju da će ova 2013 godina biti najteža.[emo_palacd]

pavlek
stručnjaci vjerovatno kupuju dok druge savjetuju da prodaju kada budu savjetovali da se kupuje oni će prodavati.pozdrav.


Zanimljivo kako je krenuo oporavak dionica samo zato što su ulagači lakovjerno zaključili da je Siječanj kao početak godine zgodan za rast dionica. Preko noći ili bolje rečeno blagdana se zaboravilo na damaklov mač u vidu stečaja koji prijeti dionicama građevinara Ingri, Dalekovodu, IGH itd.Danas bi moglo doći do neugodnog otrežnjenja i većeg pada dionica. Kako izgleda nema pravog rasta do ljeta naročito što stručnjaci najavljuju da će ova 2013 godina biti najteža.[emo_palacd]

Ma bravo kolega točno u sridu.

[color=#175189]Ova poruka je premještena iz teme: VLDS (Validus)[/color]

navodno da se ovaj tjedan sastaje odbor vjerovnika

Dobar dan svima poslije naglog i ničim opravdanog rasta na burzi sljede dobitonosne prodaje dionica i korekcija cijena što je uvijek pozitvno jer nakon dna korekcije kreće novi rast. Korekcija i rasprodaja naročito će pogoditi dionice građevinara jer su to firme koje su trenutno bez poslova i grcaju u dugovima. Ništa bolje nije niti na svijetskim burzama.Vaš link …

[b]Iskustvo je velika prednost, ali problem je kad napokon imate dovoljno iskustva, prestari ste za bilo što.[/b]

Gospon, jel’ možda znate kud budu išle “svinjske polovice”? [emo_namigusa]

marcello

New Report

Close