BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)
bigboss ja kupio na 360 na osnovu tvojih rečenih 1000

jel ti bigboss bar rekao hvala? a mogao bi te počastiti i janjetinom kad ti je uvalio svoje po 360 kn [lol]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

Sada kada su se potrošile priče o Rusima i Norvežanima, dobro bi bilo zavrtiti priču o Marsovcima.

Danas vraćanje na stare cijene a IGH , Dalekovod i Ingra bi danas mogle dodirnuti novo dno.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

odgov




Volio bih da sam u krivu, al’ cini mi se da ce plakati oni koji su kupovali jutros.

Naravno da ce plakati svi koji su kupovali ovih dana i koji će kupovati po ovim cjenama.želje su jedno a realnost sasvim nešto drugo a realnost je 150 kn.naravno ako uzmemo u obzir trenutno stanje u gospodarstvu.nema niti jednog razloga za rast osim špekulacija a to nemože dugo trajati.
[/quote]

Komentare daju ljudi koji nisu bili niti blizu ove teme kada je ptkm bila 150 i niže… onda bi realnost bila 100…

A tek da je bio u ptkm dok je ptkm bila na 60kn…
[/quote]
odgovorimi mi molim te da li je realno da npr.INGRA vrijedi 7 kn a PTKM po vama 500 i više. a nebi me čudilo da ingra godinu završi u većem plusu od ptkm.ja radim u Petrokemiji i znam neke stvari malo bolje od vas i znam da se ništa nije dogodilo što bi cjenu diglo na ove razine osim špekulacija koje su krenule zna se od koga.razgovarao sam i g Klausom i od prodaje nema ništa.

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


odgov



Volio bih da sam u krivu, al’ cini mi se da ce plakati oni koji su kupovali jutros.

Naravno da ce plakati svi koji su kupovali ovih dana i koji će kupovati po ovim cjenama.želje su jedno a realnost sasvim nešto drugo a realnost je 150 kn.naravno ako uzmemo u obzir trenutno stanje u gospodarstvu.nema niti jednog razloga za rast osim špekulacija a to nemože dugo trajati.
[/quote]

Komentare daju ljudi koji nisu bili niti blizu ove teme kada je ptkm bila 150 i niže… onda bi realnost bila 100…

A tek da je bio u ptkm dok je ptkm bila na 60kn…
[/quote]
odgovorimi mi molim te da li je realno da npr.INGRA vrijedi 7 kn a PTKM po vama 500 i više. a nebi me čudilo da ingra godinu završi u većem plusu od ptkm.ja radim u Petrokemiji i znam neke stvari malo bolje od vas i znam da se ništa nije dogodilo što bi cjenu diglo na ove razine osim špekulacija koje su krenule zna se od koga.razgovarao sam i g Klausom i od prodaje nema ništa.
[/quote]

Hahaha showtime!!

Šteta što nisi iz Kutine, i ne radiš u PTKM inače bi ti rekao da poručiš Klausu da on sa svojih 100-ak dinica može radit šta god hoće. [rolleyes]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)


odgovorimi mi molim te da li je realno da npr.INGRA vrijedi 7 kn a PTKM po vama 500 i više. a nebi me čudilo da ingra godinu završi u većem plusu od ptkm.ja radim u Petrokemiji i znam neke stvari malo bolje od vas i znam da se ništa nije dogodilo što bi cjenu diglo na ove razine osim špekulacija koje su krenule zna se od koga.razgovarao sam i g Klausom i od prodaje nema ništa.

Koji si ti smješan lik…necu se obazirati na bedastoce u posljednja 3posta no ovo s INGR mislim ipak si pretjerao 🙂

Prvo opet imamo stručnjaa koji uspoređuje vrjednosti tvrtki u odnosu na apsolutnu vrijednost cijene pojedine dionice, iskreno plače mi se koliko vas je takvih na forumu….Je li po tvojoj logici onda logicno da KSST vrijedi 1400 il kolko vec kuna , a imaju samo oranice , dok je PTKM "jadnih" 315kn, a to je cijela tvornica? I da ovu godinu INGR nema snase da zavrsi u plusu ikakvom, a kamoli "večem od PTKM" pa na INGR forumu je opce veselje kada INGR dobije posao zidanja susjedove vikendice..

I za kraj, ne radis ti nigdje, a kamoli u PTKM jer da radis onda nebi u ovo doba pisao po internetu (jeidno ak ne pises direkt iz skladista sa svog tableta, u tom slucaju mogli bi poslati neki mailic u PTKM da pripaze imaju li viska zaposlenih koji nemaju sto raditi nego vise na forumu za vrijeme radnog vremena).

...

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)



odgovorimi mi molim te da li je realno da npr.INGRA vrijedi 7 kn a PTKM po vama 500 i više. a nebi me čudilo da ingra godinu završi u većem plusu od ptkm.ja radim u Petrokemiji i znam neke stvari malo bolje od vas i znam da se ništa nije dogodilo što bi cjenu diglo na ove razine osim špekulacija koje su krenule zna se od koga.razgovarao sam i g Klausom i od prodaje nema ništa.

Koji si ti smješan lik…necu se obazirati na bedastoce u posljednja 3posta no ovo s INGR mislim ipak si pretjerao 🙂

Prvo opet imamo stručnjaa koji uspoređuje vrjednosti tvrtki u odnosu na apsolutnu vrijednost cijene pojedine dionice, iskreno plače mi se koliko vas je takvih na forumu….Je li po tvojoj logici onda logicno da KSST vrijedi 1400 il kolko vec kuna , a imaju samo oranice , dok je PTKM "jadnih" 315kn, a to je cijela tvornica? I da ovu godinu INGR nema snase da zavrsi u plusu ikakvom, a kamoli "večem od PTKM" pa na INGR forumu je opce veselje kada INGR dobije posao zidanja susjedove vikendice..

I za kraj, ne radis ti nigdje, a kamoli u PTKM jer da radis onda nebi u ovo doba pisao po internetu (jeidno ak ne pises direkt iz skladista sa svog tableta, u tom slucaju mogli bi poslati neki mailic u PTKM da pripaze imaju li viska zaposlenih koji nemaju sto raditi nego vise na forumu za vrijeme radnog vremena).
[/quote]

Oprosti ako te prekidam u tvojem "mudrom" opažanju, ali samo bih uputio čitatelje na činjenicu da PTKM ima preko 3 000 000 dionica, dok KSST ima oko 110 000 .

Dakle kada bi KSST imao isti broj dionica kao PTKM njegova bi sadašnja cijena na burzi bila oko 40 kn.

PTKM je 315 kn.

Misliš li da zastarjele tvornice doista vrijede 800 % više od 700 000 m2 zemlje kraj aerodroma i uz samu obalu mora, od čega je već 300 000 m2 gradjevinsko zemljište ?

Pazi, pričamo o 7m2 zemlje po dionici, od kojih 3 m2 vrijede barem 150eur/m2 , a minimalno 100 eur/m2, i za ostatak je predvidjena prenamjena u skorašnjoj budućnosti (Pod time ne mislim "sutra " ili "odmah" kao mnogi hazarderi ovdje, vec 3 do 5 godina ..)

Na kraju krajeva, ovakav komad zemlje po tako smiješnoj cijeni povoljan je za sve vidove proizvodnje,primjerice cjepiva, šprica, nautičkog materijala, ili recimo meglajtica , jer odmah pored je aerodrom i troškovi cestovnog trasnsporta do aerodroma su minimalni, praktički ništa.

Kako god bilo, usporedba ti nije na mjestu, ali ako već usporedjuješ kruške i jabuke onda navedi i koliko krušaka ima više u jednoj korpi od jabuka [thumbsup]

Kressho

Premješteno iz teme: PTKM (Petrokemija d.d.)

Plejboj, zašto takav negativan post o PTKM i proaktivan o ovoj drugoj dionici (ne znam ni koja je to)…?

Složio si se i sam da su to kruške i jabuke, i da je različit broj plodova u košarama, i to nije problem.
Problem je u tome što za kruške trenutno ne postoji interes, dok se jabuke, koliko vidim, trguju kao lude… bit će da je košara ljepša pa privlači pažnju…

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

možda je problem što KSST imaju blokiran račun i što bi mogli lako u stečaj????


možda je problem što KSST imaju blokiran račun i što bi mogli lako u stečaj????

Kada je još blokirani račun bio problem….da ne kažem stečaj [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

poštovane kolege,
isprike ako nije pravo mjesto, ali zanima me jedna stvar, pa molim za pomoć. Da li je dopušteno u jednome danu više puta kupiti (po manjoj cijeni) i prodati (naravno po višoj cijeni) jednu te istu dionicu i zaraditi na razlici cijene? Da li postoje kakva zakonska ograničenja ili je to dopušteno?
Naravno da ne mislim o nekim manipulacijama umjetnog dizanja cijene, prodaje sam sebi i sl.
Klasična kupnja i prodaja s obzirom na ponudu i potražnju.
Hvala.


poštovane kolege,
isprike ako nije pravo mjesto, ali zanima me jedna stvar, pa molim za pomoć. Da li je dopušteno u jednome danu više puta kupiti (po manjoj cijeni) i prodati (naravno po višoj cijeni) jednu te istu dionicu i zaraditi na razlici cijene?

Snba, možeš i tako, ali nije to uobičajeno. neki su forumaši do detalja razvili znanost akumulacije i prodaje sa minusom. To su klasični hrvacki ulagač !! Ostali su čudaci, mutni tipovi, asocijalci i sl…
Tvoj izbor.

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close