BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Medo da završimo!!!
Svi postovbi koje si napisao na ovoj temi odnose se na drukanje u smislu ,sada ce PAD,PRODAJTE DOK JE VRIJEME itd.
Ti si cuo da je ponavljanje majka znanja ali brate,ponavljaš se iz dana u dan i to vec pomalo prestaje u dosadu a PADA NITI NA VIDIKU.

Evo samo sa cim si zapoceo ovaj mjesec.
Dakle,01.03.Što reći jučer je još bilo dobro kad ono ameri završili u crvenom ………

Kolega medo, Jure Radić govori kako više nema poslova, ali za IGH, a ne za gređevinu kao djelatnost. Nova vlada problem nezaposlenosti može jedno ublažiti zapošljavanjem u građevini, pošto industriju skoro i nemamo. Također je veliki problem što nova vlada nema pripremljene projekte i dozvole i za to će im trebti bar godinu dana – dobiti novac čak i nije toliki problem. Čačić dobro razmišlja, dok ne pripremi ozbiljne projekte, potrošit će dvije milijarde na fasade i prozore, odnosno radove za koje ne trebaju građevinske dozvole i koji mogu u kratkom roku zaposliti dosta radnika … još ako naše firme budu proizvodile materijal – Samoborka, Chromos… [thumbsup] Da se vratim na IGH…. njihove vrijeme definitivni prolazi, ne samo zbog smjene vlasti nego i zbog promjena koje će se desiti u samom građenju. Vremenom će se ukinuti stručni nadzor i izvođači će sami morati uspostaviti sustav kvaleitete za koji će odgovarati garancijom na radove. Također prolazi vrijeme prodavnja pameti, skupih projekata, savjetničkih usluga… nema kruha bez lopate [cool] zato izvođači [thumbsup]


Došlo je vrijeme za hlađenje dionice građevinara koje su usijene umjetnim pumpanjem kao reaktor u atomskoj centrali pred eksploziju. Rast je bio enormni a povodom čega, bez i jednog najavljenog ozbiljnijeg projekta- Čak i bez lažnih vijesti koje su do sada dizale ovaj sektor koji je gubitkom izbora od HDZ-a izgubio sigurnog pokrovitelja i osigurane poslove. Ova euforija nije ama baš ničim opravdana niti je na mjestu. Kad malima ponestane keša onda će velki izvršiti istovar i vratiti dionice na start sa kojeg su i krenule bez i jednog čak makar lažnog balona. Sljedi nam hlađenje cijena i to ono pravo.

Petina pa ne znam kako imašsnage boriti se sa ovim.
Pazi konstrukciju "Rast je bio enormni a povodom čega, bez i jednog najavljenog ozbiljnijeg projekta-
Pazi gdje je zarez i minus je na kraju rečenice…
A ovo "Kad malima ponestane keša onda će velki izvršiti istovar "
e to je to ..kad mali ostanu bez keša onda će veliki njima prodati i od njih uzeti keš…bez kojeg su ovi ostali…onda će im ga ovi uzeti pa će ovi dva puta ostati bez keša…ili triput….
Odustani Petina, prejak je za tebe…znaš kako se kaže prvo te spusti na svoj nivo pa te dotuče iskustvom…..
Go šefe, go….šta će biti ovaj dan i tjedan, reci nam, reci…. [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ovaj tjedan je kao stvoren za hlađenje usijanih glava i dionice građevinara koje su usijene umjetnim pumpanjem kao reaktor u atomskoj centrali pred eksploziju. Rast je bio enormni a povodom čega bez i jednog najavljenog ozbiljnijeg projekta. Čak i bez lažnih vijesti koje su do sada dizale ovaj sektor koji je gubitkom izbora od HDZ-a izgubio sigurnog pokrovitelja i osigurane poslove. Ova euforija nije ama baš ničim opravdana niti je na mjestu. Kad malima ponestane keša onda će se dionice vratiti na start sa kojeg su i krenule bez i jednog čak makar lažnog balona. Sljedi nam hlađenje cijena i to ono pravo.
(**** Medo (i ostali) molimo bez nepotrebnog boldanja. Hvala Ti *****

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

19. ožujak 2012.| Tomislav Birtić
Zimzi i Presvetli nisu se žalili na fondove…

Zimzelen, Presvetli, Vlainić, a ni Matej Škegro, ne kritiziraju fondove jer ne kupuju dionice koje oni imaju. Pa, svi gurui i sljedbe bolje da šute

Biste li od fonda kupili veliki paket člana Barcelone, naravno, uz premiju? Recimo, da smatrate da slijedi privatizacija, da je trenutna cijena 200, da vrijedi 500, a eto, nesposobni fond menadžer prodao bi za 350, biste li kupili? – postao sam na Bakićevu blogu. Bakić nije osjetio potrebu odgovoriti. "Moguće da 1000 čitatelja bloga ima po 100.000 slobodnih kuna. Zašto ne osnujete fond i pokažete ljudima koje kritizirate kako se to radi? Bila bi to najgledanija utakmica na tržištu kapitala otkako je ovog sporta", postao sam nešto niže u istoj diskusiji. "Pisao sam o tome", replicirao je Bakić ostavivši link. "A pokazivati tim neznalicama nemam što, jer sve je pokazano. Pokazano je mala riječ." "Nisam mislio na vas (znam da ste blogirali zašto nećete), nego na 1000 čitatelja bloga koji bi valjda među sobom našli fond menadžera. Recimo, Lynx bi to mogao." "A da osnujete fond?" pitao je Bakić, dopisavši moj portfelj vidljiv u dnu svakog Malog ulagača, izostavivši Vupik. E, nije mi dopustio repliku. Banirao me. Blokirao. Bijah slobodan na forumima poslovni.hr i mojnovac.net izvijestiti da sam pokušao replicirati na blogu, što znači da ću odgovoriti u kolumni. Pa to i činim.
Dvije faze investiranja
Replika koju je bloger blokirao nije bila ništa strašno. Po sjećanju, napisao sam mu da sam mnogo puta ponovio, pa ću i sada, kako se moje investiranje dijeli na dvije faze. U prvoj sam trgovao po preporuci profesionalaca, mojih bivših prijatelja (da sam kapital, vodili bi oni meni banke i fondove). U drugoj fazi ulažem posve samostalno, a rezultati su… Kupio sam Herbalife po 28,2 dolara, trenutna cijena je nešto niža od 70 (i neki Barclays kaže da bi kompanija idućih 10 godina mogla rasti po 20%). Kupio sam Dukat po cca 346, dio sam prodao po 680, po koliko se i ovih dana trži. Kupio sam Hotele Baška i u prve dvije dividende vratio mrvu manje od 61 posto uloženog. I, kupio sam Vupik po 72,5 kn. Dodao sam da neću postati link na Cartmannov blog… Kako je replika doista bila benigna, smatram da je očito zašto me je blokirao. Koliko je to očito, dakle nepotrebno objašnjavati, toliko je i važno spomenuti. Prebrojao sam, Bakića sam u tekstovima spomenuo 25 puta, od čega je 12 hvalospjeva, 6 komplimenata koji naginju hvalospjevima, 6 neutralnih spominjanja koja naginju komplimentima, te jedna blaga satirična kritika (pa što rade ti fondovi, zašto ne kupuju dionice koje ja imam, Dukat i iznad svega Herbalife). Podrazumijeva se da ne povlačim ni jedan hvalospjev, ni jedan kompliment, ali red je da se kaže i… Da Buffett toliko fondovima nabija na nos kako je uspješniji od njih, svi relevantni ljudi iz branše odavno bi mu rekli "daj, začepi više!". Buffett, a ne Bakić. Ne kažem "začepi više!". Jednostavnije je. Ako je cijena povoljna, zašto kritizirati fond što ne kupuje bilo koju dionicu? Kupi, čovječe. Ako su ti količine na asku premale, ponudi premiju. Nemaš para? Ali, hej!, cijena je 200, ako vrijedi 500, nije moguće da ne postoji banka koja bi dala kredit!? Ma, imam i bolji prijedlog. Neka se lijepo skupi tih 1000 ulagača, neka svaki da koliko može, i novoosnovani fond neka kupuje Barcelonu ili što god hoće, po cijenama koje god hoće. Eto, neka čitatelji bloga skupe pare na hrpu i pitaju Bakića bi li im prodao Barcelonca koji košta 200, a vrijedi 500, po 350. Ako je tako očito da fond menadžeri nemaju pojma, nije li to sjajna prilika da se ta tržišna anomalija iskoristi? Vjerujem da bi to bilo bolje nego da se ponašaju kao ljudi koji su htjeli biti fond menadžeri, ali nisu našli dovoljno ulagača.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

nastavak citata…

Nepostojeći penal
Savjet ne tražim, niti bih ga dao, već sam napisao da je hvaliti se da si pobijedio fond kao da se hvališ da si istukao invalida. Ma, sve je to kao Real – Sevilla. Sudac dosudi nepostojeći penal za Real. Zna zašto ga je dosudio. Sevillini igrači se, stvar režije i uloga, protokolarno bune, navijači negoduju, Ronaldo zna da to nije bio penal, ali njegovo je da zabije, na Realovoj publici je da se raduje. Svi tu sve znaju. Zimzi i ostali nemaju problema s fondovima. Fond menadžeri nemaju problema s blogerima. Nema Barcelona veze s tim penalom…
_________________________________________

Zimzi nema problema ni sa kim, pa tako ni s fondovima, jer Zimzi nema problema sa samim sobom. Imati problema sa nekim ili nečim neminovno se javlja kod svih ljudi koji imaju problema sa samim sobom.
Imati blog i na istom cenzurirati tuđa mišljenja, a svoja podizati do nivoa zakona puno govori o čovjeku, o blogeru, o piscu. Gospodin Britvić kaže da je puno puta bio baniran na spomenutom blogu, a ja mu moram vjerovati da je tako, jer ne bi da provjeravam. Ružna je tamo gdje samo jedan ima slobodu govora, ja nikada ne zalazim na takva mjesta. Ovdje na poslovnom forumu se cenzurira, što je ispravno, ali ovdje ničija riječ nije zakon [wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Premješteno iz teme: HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Zašto na tablici dionica koje su najviše narasle danas stoji Ptkm a ne Hdel?

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

Premješteno iz teme: HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)


Zašto na tablici dionica koje su najviše narasle danas stoji Ptkm a ne Hdel?

Valjda zato jer hdel nije u Crobexu…. a onaj tko nije u crobexu ima uvijek veću mogućnost rasta jer ga fondovi ne ruše. [proud]

Nakon pada na američkoj burzi i europske burze kreću s rasprodajom dionica minusi se povećavaju iz minute u minutu.-http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europeOvaj tjedan je kao stvoren za hlađenje usijanih glava i dionice građevinara koje su usijene umjetnim pumpanjem kao reaktor u atomskoj centrali pred eksploziju. Rast je bio enormni a povodom čega bez i jednog najavljenog ozbiljnijeg projekta. Čak i bez lažnih vijesti koje su do sada dizale ovaj sektor koji je gubitkom izbora od HDZ-a izgubio sigurnog pokrovitelja i osigurane poslove. Ova euforija nije ama baš ničim opravdana niti je na mjestu. Kad malima ponestane keša onda će se dionice vratiti na start sa kojeg su i krenule bez i jednog čak makar lažnog balona. Sljedi nam hlađenje cijena i to ono pravo.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

Šta je sljedeće pitam se? Nemaštoviti i krajnje nemoralni špekulanti krenuli su grabiti novac rabeći vrlo opasan obrazac ponašanja, kažem opasan, jer kad svi najzad shvate na koji se način podižu cijene na hrvatskom tržištu kapitala izgubiće povjerenje u isto.
Krenuli su sa rasprodajom hrvatske imovine…prvo se prodaje Croatia osiguranje, pa Hrvatska poštanska banka, pa Petrokemija, pa Ledo, pa Zvijezda, pa Dioki, a koliko ja znam prodaju se samo hoteli Maestral.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Jedino turisti nešto vrijede u ovoj ljepoj sve manje našoj. Ostalo neznamo ni raditi. Nekad smo konobarili i timarili konje a sad konobarimo i peremo švabima aute.

Dionice dobrih turističkih firmi će doći na svoje (već idu) ostalo malo prehrana i to je to. To je u stvari jedno s drugim povezano.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)



Evo rušenja ponovo , trajderi prodaj kupljeno ono po 8 kn da uđu u Dioki pa 32 kn , uvijek ista priča , plus 10 lipa pa plus 20 lipa pa minus 15 lipa !!!

Nema šta , dobro su napravili !

[/quote]
Ježić je spušio 74% i ostaje mu 1%.
Što mislite da i ostale dionice Diokjija nisu izgubile na vrijednosti.
Oprez je majka mudrosti.DIOKI je tempirana bomba,neće u stećaj ali bi dokapitalizacija
trebala biti izvršđena za kikiriki i dionica bi mogla drastično pasti.
INGRA je bolja prilika od DIOKIJA.I sigurnija!

New Report

Close