BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: BLJE (Belje d.d.)

Meni se čini i to je samo moje mišljenje a ne i nagovor na kupovinu da ovo sutra ide na 90,00 kn.Bumo vidjeli!

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)


Ciela burza snažno raste što je i normalno jer su se mnoge burze vratile na razine prije krize, a mi smo još uvijek na samome dnu. Osim toga, kreću obimni gađevinski radovi u RH,a tu će izvjesno i Ingra dohvatiti dio poslova. Ingra je izuzetno nisko spram ostalih građevinara i jednostavno mora gore!

p.s. samo vi burekđije dijelite 1, do rrkaja tjedna smo na 10 kn pa ćete lupati glaovm u zid [bye]

Vidi se da slabo poznaješ zakonitosti burze… Danas je na djelu bilo pumpanje odmah od jutra, što se vidi po korelaciji rasta prometa i cijene istovremeno, u odnosu na jučer, dakle sutra slijedi pad osim ako ovom vještom kolektivnom igrom koju igrate po svim HR forumima (mora se priznati – jači marketing neke dionice još nisam vidio osim na DDJH ) – sutra ne navučete nove budale ovdje da potapaju svoj teško zaradjen novac.

A inače da te ispravim – niti jedna se burza još nije vratila na razinu prije krize, ne znam odakle čupaš te podatke, a još važnije Wall Street raste s razlogom, Hrvatska burza baš i ne.

Naime, dok index nezaposlenosti u U.S. rapidno opada, otvaranjem stotina tisuca novih radnih mjesta, ili recimo u Njemackoj gdje dolazi do vidnog gospodarskog rasta, u Hrvatskoj broj radnih mjesta i dalje opada, a sam BDP nam pazi šta ti kažem neće odraditi ni 1.5 % ove godine, uz sva najavljana ulaganja i investicije parama kojima se Hrvatska samo još više dovodi u podredjen položaj prema europskim bankama i kapitalistima.

Sve u svemu, ja ne vidim niti jedan doslijedan, realan argument za daljnji rast ove dionice, čak dapače, i famozni posao u Alžiru je pao u zaborav – gdje je više potpisivanje onog 20 million-joba najavljeno na ZSE prije više od 45 dana ?? ) , ali ne samo ove dionice, ona još i može odguliti jer i dalje budalama djeluje ko jeftilen (slična shema kao na MAGMI dok je bila 10ak kn, Validus, HG spotu, DKVS), vec vecina dionica ovdje potpuno bezrazložno rate, i čim objave nove investicije i ekipa pokopča da tu još moraju ići natječaji, i da će na tim natječajima poslove dobivati i mnoštvo d.o.o. -a a ne samo ZSE blue chips, onda slijedi pad euforije i samim time pad cijene i ispuhivanje, vjerujte mi na riječ

Tehnika raste s temeljem , sve ostalo je upitno. Viadukt gura a pusiona, pa aerodrom se ove godine uopce nece ni raditi, tek je predan Francuzima.

Ingra da je ista vrijedila ikada ne bi radila stock split da namiri kooperante, niti bi pala ovako nisko, osim ako je rijec o financijskom inzenjeringu a ti bi valjda netko od dionicara vec prijavio.

Al kuzim, vi cete i dalje drukati kako ce INGRA sama dobiti barem 60 % najavljenih investicija iako svi znamo da je to nemoguce, jer jbg, morate i vi svoje skupo placene rizle nekome dalje uvaljati zar ne ?

[wink]

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

A vidim kolega da ti jako dobro poznaš zakonitosti burze.Molim te lijepo nabroji makar 1.Napisao si litaniju ,i rođen si za političara.Teško zarađen novac.E šta smo se svi skupa naradili u rudniku za taj novac.A vidim da isto tako sve znaš i zašto je u Hrvatskoj tako palo,odnosno na ZSE.Dok vani cvatu ruže.Osobno mislim da iz svega ovoga o Ingri nemaš blage veze.Ako je Ingra od postanka od prve cijene od 62000 kuna,pa dva splitanja,recimo da joj je cijena tada realna ili po tebi ne bila 400 kuna,zar nije dovoljno kažnjena šta je pala na 3,5 kune.To bi bilo pad od ???????????? posto zar ne.Da li je ovo sve igra ili ne ,to se bude vidjelo.A da smo svi mi budale……….budale zarađuju "naš teško zarađeni novac",a ti meni se čini ili si spušio ili si zakasnio.A ako burzu uzmeš kao jednu veliku igru,onda ćeš proći dobro.Ali vrijeđanje svih nas koji smo unutra je i neumjesno i glupo.Sreća da nije bitno šta kaže nego ko kaže.Dok to sve ne shvatiš,budale će i dalje voziti nove mercedese ,bebbe,a ti ćeš ostati kratkih rukava.
A još nešta,ako ćemo o krizi,pa Hrvatska nikad ništa i nije ni upoznala osim krize,ali i to je život.Živjeti se mora unatoč svemu.Zar ne?

peyo

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

postavite target npr. za cca mjesec dva … evo, ja dajem da neće rasti od današnje razine, znači, do 14.05. pa budemo vidjeli …

btw, super sa trejdanje, siguran bet ako kapitaliziraš odmah, čim ostvariš zaradu, trguješ kao da nema sutra [proud]

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


@Dante
A ja naručila mečku kabriolet, taman stiže u to vrijeme, ma dajte kolega vi se šalite?! [undecid]

Bogatstvo je kad ne znaš koliko imaš.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Sve ovisi samo o nama.Ako većina bude igrala za burek,nema kruha.Ako se odluči za up,bit će dobro.Ali velim ponovo,nemojte biti nezadovoljni,jer da smo ušli u blokadu,i da je neko potjerao po bidu,većina bi se makla,i bio bi pad.Ovako smo imali rast od skoro 10 % i dobar prosjek za sutra.Žao mi je šta idući tjedan neću biti sa vama,ali nadam se da ću uspjeti makar virnut i malo pomoći.Ako se ovako nastavi rast,ili u stagnacija,do prve vijesti iz Ingre ,koju čekamo ko žedna zemlja vodu,onda si svi zajedno možemo čestitati,a OPI nam svima dići spomenik.Uvijek su ratove izgurali mali na svojim plećima.Sretno.

peyo

U naredna tri dana očekujem veliku korekciju na našoj burzi koja raste danima bez temeljenja na rezultatima čak nije bilo niti lažnih glasina. Amerikanci su puno realniji i očekuju pad burzi.- Vaš link
Jučerašnji pad na Dow Jones-a.- Vaš link
I današnji početak iskrcavanja na europskim burzama.- Vaš link

volim pad do 35 % ali ne velike lomove


U naredna tri dana očekujem veliku korekciju na našoj burzi koja raste danima bez temeljenja na rezultatima čak nije bilo niti lažnih glasina. Amerikanci su puno realniji i očekuju pad burzi.- Vaš link
Jučerašnji pad na Dow Jones-a.- Vaš link
I današnji početak iskrcavanja na europskim burzama.- Vaš link

Medo vidim da ti ne polazi za rukom uhvatiti nijedan val..ccccc.al nema veze pokušavaj i dalje…da nema "jahača dolova" ne bi bilo ni "jahača valova"…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Korekcioja se morala odigrati obzirom da isti ljudi trejdaju Ingru i Lkri, ali problem je nastao jer je danas trebalo braniti LKRI, pa je morala rasprodaja INGR i nije bilo novaca za obranu.

Sutra vjerojatno ide daljnja rasprodaja INGR po BIDU i LKRI po ASKU, a onda INGR-a opet UP, aLKRI na čekanje.

Danas jači pad i iskrcavanje naročito na dionicama građevinara.IGH danas roni debelo ispod 800 kuna, Ingra ispod 7 kuna, a Dalekovod ide ispod 115 kuna. U ponedjeljak kao prvi dan u tjednu pad će se samo nastaviti.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove


Danas jači pad i iskrcavanje naročito na dionicama građevinara.IGH danas roni debelo ispod 800 kuna, Ingra ispod 7 kuna, a Dalekovod ide ispod 115 kuna. U ponedjeljak kao prvi dan u tjednu pad će se samo nastaviti.

Šefe,Šefe,neumoran si.



Danas jači pad i iskrcavanje naročito na dionicama građevinara.IGH danas roni debelo ispod 800 kuna, Ingra ispod 7 kuna, a Dalekovod ide ispod 115 kuna. U ponedjeljak kao prvi dan u tjednu pad će se samo nastaviti.

Šefe,Šefe,neumoran si.
[/quote]
Neznam ja tko je tebi šef ali ljepo je da me tako oslovljavaš. [cool]

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

New Report

Close