BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Azijska tržišta tjedan započinju padom,- Vaš link
Europske burze u padu i pojačavaju minuse,- Vaš link

Znači i kod nas je danas za očekivati pad većine dionica koji će predvoditi dionice građevinara IGH, Ingra, Tehnika, Dalekovod i Hidroelektra. Moguć je i veći pad na Atlanskoj plovidbi, Vupiku i Slatinskoj i Centar banci.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove


Što se tiče dionice građevinara i očajne situacije u građevinarstvu vidi se i iz sledećeg primjera. Dobijem ja jučer račun od Zagrebačkog Holdinga kad ono iz kuverte iskoči molba upućena svakom građaninu. Zbog teške situacije u građevini i neprodanih stanova pozivamo Vas da kupite stan u Novom Jelkovcu po cijeni od samo 1.132 eura po m2 uz dodatni popust za plaćanje u roku 8 dana. I što reći na to prije par godina ludilo u zg stanovi su išli po 3.000 eura kao od šale a sada ? No u Jelkovcu ih nitko više neće niti po 900 eura pa većina zjapi prazna. Što znači da kvadrat u građevini mora još dosta dodatno pasti ako firme žele nešto prodati. A ako padaju cijene stanova i nema više izgradnje autocesta po Hrvatskoj i velikih mostova koji rade kad je sunčano a zatvaraju se kad je povjetarac pitam ja Vas gdje je građevina danas ? U velikim problemima htjeli to priznati ili ne a samim tim je i vrijeme da se dionice građevinara vrate na stare cijene ako ne i niže do neke nove lažne vijesti o " velikom poslu".

drobiš medo ….pa kaj cijene građevinarskih dionica nisu već totalno u banani …kam da odu dalje ..na 0? a sopnica jelkovec povoljno po 1130 eura? moš si mislit …tolko je trebalo biti 2008 kad su gradili ….nebi tam živio za 500 eura …

Dali si razmislio prije nego si počeo " drobiti " Pa i ja nebih u Jelkovcu stan niti po 500 eura niti sam ja pozvao na kupnju, ali ti govorim da građevina propada i da su spali na to da uz čekove zagrebačkog holdinga guraju reklamiranje svojih stanova jer kupaca nema. A ako nema kupaca i stanovi zjape prazni kako ti očekuješ rast dionice ? Ali dobro vidim da ne kužiš pa čemu gubiti vrijeme a vrijeme je novac. Nego vijest koja će danas i u narednim danima zakucati IGH na 500 do 600 kuna. Vaš link a to će imati za posljedicu debeli pad većine građevinara.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

http://www.poslovni.hr/vijesti/konacno-pozitivna-brojka-industrija-u-sijecnju-zabiljezila-snazan-rast-narudzbi-199334.aspx

Počinje čuvena igrica navlačenja na Ingri a onda kreće iskrcaj i plač naivaca sa padom Ingre danas kreće potop većine građevinara.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

THNK (na temi mi moderator briše post)
zgusnuti bid je indikator da je distribucija u tijeku. pri prvom istresanju od 20 dionica po bidu, kupnja će nestati. čemu danas kupovati po 1150 kad će u idućih 7 dana biti iste dionice na 910-930?! thnk se kupuje kad je bid šupalj.

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)


Kolega, ma sa čime se vi borite???
Ispadate smiješni!!!

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hI7wmkz91WHJdSKWWm9gCw==.pdf

ŽIVOT JE LIJEP!!!


Kaže danas kolega na blogu da je razlog današnjeg rasta jučerašnja objava da odustaju od milionskog posla, nema veze što su odustali od posla ali kako kaže kolega važno je biti transparetan, da se čudom načudiš…

[/quote]
Ispadate vi smiješni, nisam ja kriv što vi ne znate čitati.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Dok upitnik pise cjena svaki dan skoci 3%…izgleda da je dobar oscilator.
Nego upitnik jel ti imas Duru ili nemas…

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)



Kolega, ma sa čime se vi borite???
Ispadate smiješni!!!

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/hI7wmkz91WHJdSKWWm9gCw==.pdf

ŽIVOT JE LIJEP!!!


Kaže danas kolega na blogu da je razlog današnjeg rasta jučerašnja objava da odustaju od milionskog posla, nema veze što su odustali od posla ali kako kaže kolega važno je biti transparetan, da se čudom načudiš…

[/quote]
Ispadate vi smiješni, nisam ja kriv što vi ne znate čitati.

[/quote]

Dosta se smirio forum na ddjh ovi sto su prodali vidjeli da nema smisla drukati prema dolje kada cijena samo raste…
Kazu da nije najgori osjecaj kada padaju dionice i gubis jos je gori osjecaj kada rastu dionice a nisi u tom vlaku he he
Upitniku prvo provjeri informaciju prije nego sto izvalis ovakvu glupost

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)


Dok upitnik pise cjena svaki dan skoci 3%…izgleda da je dobar oscilator.
Nego upitnik jel ti imas Duru ili nemas…

Nemam ni ti me treba dionica koja ima P/E 30 ali imao sam do prije dvadesetak dana jednu koja je jako narasla pa sam je se morao riješiti [lol]

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)


Dok upitnik pise cjena svaki dan skoci 3%…izgleda da je dobar oscilator.
Nego upitnik jel ti imas Duru ili nemas…

Nemam ni ti me treba dionica koja ima P/E 30 ali imao sam do prije dvadesetak dana jednu koja je jako narasla pa sam je se morao riješiti [lol]
[/quote]
Jel IGH ili LKPC…. [lol]

Premješteno iz teme: JMNC (Jamnica d.d.)


Kako je ova tema zamrla. Izgleda da nitko niti nema ovu dionicu. Dobro je što je tvrtka podijeljena na mali broj dionica, pa je mnogima ova dionica nedostupna.
No malo sam se zadubio u fundamentalne pokazatelje, pa je red i da ih ovdje iznesem

P/E = 8
P/B = 0,8
B/B = 0,7
ROE = 11%
ROA = 7,5%

EBITDA iznosi cca 180 milijuna kn
S time da je market cap samo 810 milijuna kn

Poslije LEDA, ovo je po meni najbolja tvrtka u AGROKOR koncernu, a jedna od 3-4 najbolje na zse. No i poprilično je jeftinija od drugih, pa zahvaljujući cijeni od cca 40 000 kn , ovdje nema puno malih što daje lijepu priliku za gospodsku kupnju.

Imam jmnc i ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju jmnc


zasto kupit jamnicu ili LEDU po tim cjenama kad mozes VPIK…puno jeftinije PB 0,23, PE, 2,2

New Report

Close