BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto to onda stalno trube na telki,da li je to samo propaganda ili stojite argomentima iz svojih riječi.
Doduše ja ne mogu 100% tvrditi da sam u pravu,već prenosim ono šta se javnosti prezentira.Zato i tražim pomoć od nekog na forumu ko se više kuži u ekonomsku politiku i zakone EU.Zato i je izvinjenje na početku posta,da ne ispadne da lažem.

peyo


Izvimjavam se šta ne mogu naći taj zakon,ali o tome trube i u otvorenom i na svim političkim emisijama na telki i to oni šta važno vrte palcem,odlikaši,politolozi.Vele da je to jedan od zadnjih uvjeta prije ulaska.Ako neko zna više neka stavi na forum,da ne baljezgam napamet.

Ma u redu je, navikli smo….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

vatreni ,a stvarno uživaš kad se nekom možeš nasmijati, podrugivati, naslađivati, al neka i ja voli kad trebam jesti, piti j….i
svako voli nešto, ugodan vikend

pepe7

Vatreni,bog te u šumu okreno-opet ćeš mijenjati avatar i podatke,pa hebote ti si na svim temama na forumu.Ti si frende stvarno ćaknut tip.Ali treba takvih i ovdje.Aj bok udave.

peyo


Vatreni,bog te u šumu okreno-opet ćeš mijenjati avatar i podatke,pa hebote ti si na svim temama na forumu.Ti si frende stvarno ćaknut tip.Ali treba takvih i ovdje.Aj bok udave.

Bok, bok frende kuda ti ja za tobom jel me nitko ne nasmije ko ti [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Izađem danas ujutro kao i svaki dan u moj omiljni kafić na Cvijetnom trgu da malo pročitam danjašnju štampu kad ono umjesto opuštanja neugodno iznanađenje. Kaže pisac teksta da su naše dionice proglašene smećem i da nam je srušen kreditni rejting te da nam se tako još otežava vraćanje državnih dugova i pokretanje domaće proizvodnje. Uopće nije potrebno niti govoriti koliki će to pad izazvati kod naših i onako poznatih dionica po silaznoj putanji i naglim padovima. Mislim da će ovom vješću biti naročito pogođene dionice građevinara IGH, Tehnika, Dalekovod, Viadukt, Hidroelektra itd.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove


Izađem danas ujutro kao i svaki dan u moj omiljni kafić na Cvijetnom trgu da malo pročitam danjašnju štampu kad ono umjesto opuštanja neugodno iznanađenje. Kaže pisac teksta da su naše dionice proglašene smećem i da nam je srušen kreditni rejting te da nam se tako još otežava vraćanje državnih dugova i pokretanje domaće proizvodnje. Uopće nije potrebno niti govoriti koliki će to pad izazvati kod naših i onako poznatih dionica po silaznoj putanji i naglim padovima. Mislim da će ovom vješću biti naročito pogođene dionice građevinara IGH, Tehnika, Dalekovod, Viadukt, Hidroelektra itd.

Šteta što nema nula (0) kao ocjena…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Realno rečeno USKOK i HANFA nemaju čvrste argumente za pokretanje ikakvih radnji. Svi koji su prodavali imali su svoje razloge i teško je dokazati da su tjerali kooperante u paniku a i bez toga su bili u panici jer im računi stižu a nema poslova ni novaca, osim dionica u portfelju. I što su drugo mogli nego prodavati dionice. Naravno da su to neki znali i iskoristili pritom prodajući i rušeći cijenu da bi poslije od kooperanata i usput marginaša i burekdžija pokupovali jeftinije. To se radi već mjesecima kontinuirano i znalački. Teško će biti dokazati smišljenu namjeru koja je očito postojala. Naravno da je sumnjiva i uprava koja je ćutke sve to blagoslovila. Mogla se javno očitovati o mnogim za INGRU pozitivnim stvarima a nije, onda ovo sa iskupom i dogovorom nakon isteka termina a mogli su to učiniti prije, sve je to dokaz za veeeeliku sumnju u smišljene radnje. Evo i portali o tome pišu. Kako to dokazati? Neka institucije rade svoj posao. Kada bude političke volje i to će se otkriti kao i sve drugo u RH, nakon 5-10 godina ali krivci dolijaju kad tad. Ono što SIGURNO iz pouzdanog izvora znam je da od stečaja nema ni govora ni pomisli. E sad, tko je spreman čekati da se sve ove malverzacije privedu kraju i da konačno raspetljano krene naprijed, taj će imati koristi, a tko nema vremena neka proda ili…??? Tako je to odgovaralo nam ili ne. Ništa novo pod suncem i u lijepoj našojnjihovoj. Pozdrav svima.

neće uvijek biti ovako.

Premješteno iz teme: CROS (Croatia osiguranje d.d.)

KAKO SE ODVIJA NAVLAČENJE LJUDI NA KUPNJU CROS DIONICA I ZAŠTO ĆE SVI DANAŠNJI I SUTRAŠNJI KUPCI IZGUBITI OZBILJNE NOVCE ?

Vrlo jednostavan princip – Fondosvki menadžeri koji su već nekoliko tjedana znali službenu vijest koja je kolala korporativnim emailovima zaposlenicima CROATIA OSIGURANJA kupovali su ove dionice za svoj račun po 3900 do 4500 kn. Zatim se vijest plasira putem medija sa potpuno neprovjerenom, špekulativnom cijenom konačne kupoprodaje, koju APSOLUTNO NITKO JOŠ NE MOŽE ZNATI , i novcima fondova skidaju se dionice u rasponu do 50 % plaćene cijene. IStovremeno, navlače se mali špekulanti da "udju u igru", koja se prikazuje izrazito sigurnom. Nesigurno skidanje komad po komad dionica potvrdjuje ovu tezu. Kako je dionica skupa u startu, milionski promet se začas nagomilava i stvara se privid izrazitog interesa fondova.
Kada napumpana vrijednost predje 50 % fondovski zaposlenici i menadžeri počinju sa svojih privatnih računa iskrcavati ranije kupljene dionice sa premijom od 60 i više %. Istovremeno čuvaju cijenu fondovskim novcem i spriječavaju male dioničare da prodaju njihovim fondovima svoje udjele.
Kada završe iskrcaj vlastitih dionica (ovisno o stupnju pohlepe) kreće iskrcavanje i dijela prekupljenih dionica u sam fond, i u tom trenutku cijena počinje rapidno padati.
Taj trenutak je otprilike danas, sutra, prekosutra. Nitko ne može predvidjeti stupanj pohlepe fondovaca, kojima je um posve zamračen od materijalističkih, ispraznih vrijednosti, što je logičan produkt njihova duhovnog, unutarnjeg siromaštva.
Konačno, razultat je uvijek isti u ovakvim medijsko-fondovskim namještaljkama – običan, normalan čovjek gubi životnu uštedjevinu.
Cijena će se ovdje odbiti sve do 5000 kn veoma brzo, računajte kroz nekoliko tjedana.
PRVI RAZLOG – nitko nema toliku ovlast da fondovskim novcem štiti cijenu na 7500 kn
DRUGI RAZLOG – način na koji je uz relativno uzak promet rapidno rasla cijena upućuje nas na čisto amatersko trgovanje, dakle nitko ovdje ne "sakuplja" CROS uoči preuzimanja za ADRIS, niti ijedan pametan fond menadžer sada kupuje još za dobrobit nekog fonda
TREĆI RAZLOG – mnogi će ipak htjeti kapitalizirati "vrapca u ruci" pri 7000 i preko, nego čekati goluba na grani koji će možda doletjeti na ljeto, ili na jesen ali nitko ne zna s koliko perja na sebi
ČETVRTI RAZLOG – ADRIS neće ni pod razno preuzeti CROS prije nego se riješi Slučaj FIMI MEDIA do kraja
PETI RAZLOG – ADRIS neće platiti 11 000 kn po dionici iz jednostavnog razloga – nemaju potrebe. Mogu ponuditi i 8000 kn, dobit će CROS na pladnju od države

Sretno kupcima, i vidjamo se uskoro na 5500 [wink]

Kressho

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

ATPL
BDI 680 !
Zlato 1731 $ !

Dragi kolege ,
pričekajte sa kupnjom dionica dok se Kinezi ne vrate sa skijanja .
Prvi znak da su se vratili biti će porast BDI-a , traženje brodskog prijevoza za sirovinu .
Tu nema prevare !

Još jedan znak da u ovom trenutku nije dobro da investirate u financijski inženjering zvan burza je :
-Vlada najavljuje uvođenje poreza na dividendu i
-u imovinskim karticama samo su Čačić i Kerum vlasnici dionica a svi ostali dužnosnici ove vlade ulažu u nekretnine a ne u dionice .
Pa valjda naši vladari znaju , da se ne isplati ulagati u naše gospodarstvo .
Nije mi jasno zašto plaćate dionice duplo skuplje od njihove vrijednosti ?
Opet su vas mangupi lažima navukli .
Da te preskupe dionice išta vrijede prvo bi ih kupili dužnosnici .
dobronamjerno :
1.Ulažite u vlastiti posao !
2.Ulažite u nekretnine !
3.Ulažite u zlato !

Pozdrav

.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/173939/Todoriceva-ponuda-od-14-lipa-ne-zavreduje-komentar.html

Gadno nam se piše danas utvrđujemo novo dno na većini dionica.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

New Report

Close