BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nadam se zaokretu tržišta,
ali je teško dati 100 %-tnu analizu,
previše je neočekivanih i nepredvidivih događaja,
pa su uvijek moguća manja vremenska odstupanja .

INA je samo dokaz da je naša ZSE——"""""""""KO KOME GURA U SVIJETU GLAMURA""""""""""————
Trgovina je stala ,osim na INI.Par desetaka trejdera,i to je to.Osobno mislim da šta imam imam i dok fondovi ne krenu trgovinu……….PUŠIONA.A oni su u srbiji……….JADNO DA NE MOŽE BITI JADNIJE.
A u stvari dobro se naše dionice i drže dok se igra poker u četvero ,ali svaki dan sa istim igračima.Ode hdz,ode ZSE,dođe SDP ode zse…………..PPPUUUŠŠŠIIIOOONNNAA……….
Odoh ja van.

peyo


Nadam se zaokretu tržišta…

Mislim da je zaokret realna opcija…spust po lijevoj padini…pa ZAOKRET…pa spust po desnoj padini..

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Zaokret prema dnu je sasvim realna opcija već kreću prvi minusi na dionicama kao prve laste.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

Danas bi moglo biti JINGLE BELLS na radiju, a KOME ZVONA ZVONE na burzi…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Očito da kreće predblagdanska rasprodaja dionica na ZSE.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

Vani zeleni kao i cijeli prošli tjedan,euro opet jača,a kuda mi ,da li opet u crveno ili čekamo da svijet pocrveni pa da krenemo zarađivati na padu?????????Burza =kupiš jeftimo,prodaš skuplje.
Ove jednadžbe na ZSE ni najjači matematičari svijeta ne mogu riješiti.

peyo


Burza =kupiš jeftimo,prodaš skuplje.

ZSE= kupiš jeftino, prodaš još jeftinije..i tako 10-ak puta dok ne ostaneš i bez gaća [rolleyes]

Potpuno si u pravu,
slažem se , ništa ne kupovati,imao sam više ulaza ali ništa zarade,
minusi i gubitak provizija.
NE TREBA NIŠTA KUPOVATI;
ONO NAJGORE TEK SLIJEDI !!

naravno da su ovi katastrofičari u krivu jer masa je uvijek u krivu
čekam da malo penzioneri u fondovima sad malo nabubaju gore svoje akcije da bi slika godine izgledala malo lijepse
ipak treba osigurati zasluzeno spustanje padinama italije austrije a mozda i slovenije
a onda drugu godinu kud koji mili moji

mozda i budu neke kontrole da se vidi kolko su mirovinci poduvali para od penzionera u zadnje 3-4 godine
mozda se oglasi i uskok i nova ekipa na vlasti
a mozda konacno udare i porez na dionice pa da konacno svi burek majstori mogu krenuti u usa i tamo zasluzeno popusiti ono malo sto im je ostalo
svima srenta nova godina osim mirovincima njima zelim … cenzurirano

Postanite Eu-robovi

Dioničar Bakić upravama: Gledamo vas

27.12.2011 11:52:00 | Autor/Izvor Saša Paparella/Poslovni dnevnik/PressCut

Ulagač Nenad Bakić nije žalio novaca – zakupio je čak četiri stranice oglasa božičnog izdanja Jutarnjeg lista da upravi i radnicima četiriju tvrtki iz svog portfelja – Valamar Adria Holding, Đuro Daković Holding, Petrokemija i AD plastik, zaželi svako dobro u 2012. godini, s popratnim komentarom. To su konceptualni oglasi i njihova je poruka mnogo dublja i slojevitija no što bi bila božična čestitka, objašnjava dioničar Bakić na svom blogu. U tim oglasima, kaže, pokušava dokučiti kakva je mogla biti hrvatska privatizacija.

Radi se o četiri vrlo različite priče – od vrijedne i skromne ekipe iz AD plastika, preko tipičnih tranzicijskih priča iz Petrokemije i Đure Đakovića do potpuno autohtone priče o Valamar Adria Holdingu, odnosno bivšem Dom Holdingu, kaže Bakić koji u sve četiri tvrtke ima sličnu vlasničku poziciju – u Đuro Đaković Holdingu je četvrti najveći dioničar sa 6,3 posto dionica, dok je u Valamar Adria Holdingu također četvrti s 3,6 posto dionica. Peti je u AD plastiku (tri posto dionica) i u Petrokemiji (3,1 posto).

Kako je moguće da jedan relativno mali investitor poput mene bude vodeći investitor u tako važnim tvrtkama? Gdje su OMF-ovi i OIF-ovi? Na zadnjoj Skupštini Đure Đakovića moglo se vidjeti koliko sam nezadovoljan financijskim upravljanjem tvrtkom. Moja je poruka tim upravama: Gledamo vas!, poručuje Bakić. Ovdje su bitne i neke prešućene priče. Primjerice Pliva. Gdje su danas razni čovići, marinci, skaramuče i slični koji su svojedobno slavljeni kao heroji? Koliko je vrijednosti uništeno u Plivi? Prema mojim izračunima, oko dvije milijarde tadašnjih dolara, optužuje Bakić u svom blogu Eclectica.

p.s.SVAKA MU ČAST [cool]

Jutarnji list tiskano izdanje 1/1 str

POTOP NA HRVATSKOM TRŽIŠTU KAPITALA
Zagrebačka burza ove godine izgubila 21 miljardu kuna!

Najviše se kupovala dionica INE

Neslavni rekordi, Promet je ove godine najmanji u zadnjih osma godina. E konomisti kažu da je to zato što se kupuje i prodaje po tračevima, a ne analizama.

NAJGORE DIONICE 2011
INGRA -58,56 %, IGH -56,75 %, ATPL -54,88 %, DLKV -49,70 %, ULPL -40,15 %, ATLANTIC -37,75 %…

NAJBOLJE DIONICE 2011[/b
]KORF + 95,5 %, DDJH 61,69 %, INA +19,7 %, BLJE 17,00 %, PTKM 15,69 %, VIRO 12,63 %, VLDS 10,95 %..

PS 1 Ekonomisti tvrde da je tehnička analiza bitna, koliko su oni analizirali iste te dionice i kupovali uglavnom za novac malih investitora i građana (INGRA, IGH, DLKV, ATPL….) tamo 2007-2008-2009

PS 2 Bilo bi zanimljivo da su uspoređene i dionice manje likvidne, pr. MGMA, KSST,…………

[yawn]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close