BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve je to više manje točno, ali burzom je zavladao strah od gubitaka, kako dionica, tako i keša na računima…a uzmi u obzir i da na računima kod Abacusa ima 9 milijuna kuna blokiranog novca koji bi danas-sutra već bio na kupnji dionica, a 9 milja kuna je skoro cjelodnevni promet ZSE. Sad treba čekati da se to odbokira, po najavama do kraja godine.
Onda je tu i politička neizvjenost i crnjak koji stalno plasiraju mediji mada je to već pomalo smiješno… bili smo mi i u ratu i živjeli s plaćama od 200 EUR na mjesec tako da nije ovo ni izbliza tako crno kako ispada….bitno je samo da nova vlada što prije napravi što treba, smanji deficit i potakne rast gospodarstva. Građani na računima imaju ogromne novce, treba ih samo uvjeriti da se ne boje i da počnu trošiti dio tog novca na kupnju raznih dobara jer neće za par dana biti smak svijeta. Pa USA indexi su se skoro vratili na razine od prije krize, a gdje smo mi? Da izbacimo rast INE iz crobexa mi smo sad na dvostrukom dnu crobexa!

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Pumpanje burze punom parom drukeri rade " od ve do ve " a onda idući tjedan istovar po bidu kojeg se sad forsira , već viđeno više puta na našoj burzici. Ugodan vikend svima instant rast me ne zanima bolje prošetati se parkom Maksimirom i odmoriti dušu i tijelo.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

još jedan tjedan je iza nas…bilo bi dobro proučiti podatke….meni su ovo pozitivni i najvažniji podaci
http://www.dailyfx.com/calendar/

15:00 Currency: usd USD Consumer Confidence (NOV) High 56.0 44.0 40.9
08:55 Currency: eur EUR German Unemployment Rate s.a. (NOV) Medium 6.9% 7.0% 7.0%
13:15 Currency: usd USD ADP Employment Change (NOV) Medium 206K 130K 110K
15:00 Currency: usd USD Pending Home Sales (MoM) (OCT) Low 10.4% 2.0% -4.6%
08:45 Curr: eur EUR Italian Purcha. Manager Index Manufac(NOV) Low 44.0 42.8 43.3

13:30 Currency: usd USD Unemployment Rate (NOV) High 8.6% 9.0% 9.0%
09:30 Currency: gbp GBP Purch. Manager Index Constru(NOV) Medium 52.3 52.0 53.9
15:00 Currency: usd USD ISM Manufacturing (NOV) High 52.7 51.8 50.8

Dogodilo se ono što se moralo dogoditi HDZ je zbog svojih afera a naročiti Kosoričine bahatosti izgubio izbore što je s jedne strane dobro ali s druge strane SDP mora preduzeti bolne rezove smanjiti sva nepotrebna izdvajanja a i neka prijeko potrebna. Što to znači , tek sada počinju crni dani za našu građevinu stat će svi veliki projekti i poslovi, ništa od mosta Pelješac i drugih većih radova znači daljnji potop dionica građevinara koji će biti najbolniji za IGH i ovoj dionici će nanjeti najveći gubitak vrijednosti.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)

POŠTOVANI

Pouzdano najavljujem navalite na dionicu Dalekovoda!

Vijest za Novu godinu će biti:

Dalekovod potpisao ugovor u iznosu malo manjem od 170 mil…….

Nemojte prodavati dionice u svom vlasništvu u bescjenje, stvarna vrijednost Dalekovoda je preko tisuću kuna, dalekovod uopće nije u lošoj financijskoj situaciji.

Nagodinu u ovo vrijeme ta dionica će vrijediti preko tisuću kuna.
BUDUĆE INVESTICIJE dalekovoda vrijede 500.000.000,00 €. (petsto milijuna eura)
Neke od njih su već završene, i svaka od njih će biti otplaćena u 4 godine.
To su ulaganja u vjetroelektrane, nabrajam:
VE ZD2
VE ZD3
VE ZD6
VE ZD4
VE Voštane
VE Otrić
VE Breze
VE Mazin
VE pađene 1
VE pađene 2
VE Proložac
VE Lipa
VE Baranja
VE Gornje Jelenje
VE Zlobin
VE ZD5
……
Biti će preko 400 MW novih vjetroelektrana u vlasništu grupe dalekovod, odnosno dalekovodovih satelit poduzeća. (Dalekovod eko d.o.o…….)

Dalekovod će u svome vlasništvu imati 20% ukupno proizvedene el. energije u elektroenergetskom sustavu RH u slijedećih 4-5 godina. Isto će utjecati na značajno povećanje prihoda grupe Dalekovod d.d. i to iz sektora proizvodnje električne energije. Rast cijena nafte, odnosno fosilnih goriva će doprinijeti rastu cijene električne energije proizvedene iz obnovljivih izvora gdje je Dalekovod grupa počela zauzimati svoju poziciju na tržištu.

Trenutno se namjerno ruši cijena dionice dalekovoda iz razloga pohlepnosti određenih fondova koji gaje nadu da će ih dobiti po još nižoj cijeni od 130 kuna i poslije udjele prodavati za masnu lovu.

Sad je vrijeme za kupovinu dionice Dalekovod d.d.

Pogledajte ovaj post za mjesec dana, pa za 2 godine i recite da sam u krivu!!!!!

Kolega jeste vi sv. Nikola? Vidim da ste se danas registrirali

Ode to i ispod 100 kuna

Bolni rezovi koje vlada mora preduzeti su prijeko potrebni ali za građevinu oni su katastrofa. Smanjenim proračunom krpat će se minusi a o nekim investicijama u skorije vrijeme nema niti govora što će pak pridonjeti daljnjem padu dionica građevinara koje su već i onako nisko.

volim pad do 35 % ali ne velike lomove

Nije lijepo omalovažavati tuđa mišljenja!

Budemo vidjeli što će se dogoditi!

evo link za knjigu investiranje 1 i 2…ima i psihologija i izazov burze…

http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Leon-Richardson-Investiranje-1_5373/

DA LI JE OVO KRAJ KRIZE??????????????????????????????????????????????????????????????
DA LI JE OVO POČETAK RASTA NAŠIH DIONICA???????????????????????????????????????
DA LI FGS-OVI ULAZE NA MALA ILI VELIKA VRATA??????????????????????????????????????
DA LI STE KOLEGE SPREMNI PONOVNO ZARAĐIVATI NA RASTU DIONICA,A NE NA PADU?????????????
DA LI BISTE MOGLI BITI MALO PRISTOJNIJI PREMA NOVIM KOLEGAMA NA FORUMU’??????????????????

KRIZA AUT……………UP JE IN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

peyo

Mozak aut i udri brigu na veselje…..

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close