BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)


@galija

Poštovani forumašu Galija,moj prosjek cijene Vupika je 64,19 kune i uvjeren sam u veeeliku
zaradu i to kratkoročno.
Inicijalnu količinu kupljenu prije privatizacije sam trejdao i ostvario gubitak od oko 120.000
kuna koji sam obilno nadoknadio na KORF-u i LRH na kojima sam zaradio dvostruko više što
je razvidno iz ovog foruma i provjerljivo.
Dakle ja sam zaradio poprilično u ove dvije godine "mršavih krava",a kako vidite Vupik ponovno kupujem,
sada po daleko manjim cijenama,tako da ću za dobiveni novac prodajom Vupika kupiti otprilike
dvostruko ili više dionica koje će po meni rasti.
I uzgred gdje Vam je lik Plavi koji je predviđao koji ono rast LKPC?
Dakle ja sam znatno povećao svoj portfelj i financijski i količinski,a Vi?
Svako dobro i ako dionica padne na 500 kuna,možda je i ja kupim.
I ja Vama ne želim da izgubite 80% portfelja,iako već sada gubite oko 70% ili se varam?
Pozdrav

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)



@galija

Poštovani forumašu Galija,moj prosjek cijene Vupika je 64,19 kune i uvjeren sam u veeeliku
zaradu i to kratkoročno.
Inicijalnu količinu kupljenu prije privatizacije sam trejdao i ostvario gubitak od oko 120.000
kuna koji sam obilno nadoknadio na KORF-u i LRH na kojima sam zaradio dvostruko više što
je razvidno iz ovog foruma i provjerljivo.
Dakle ja sam zaradio poprilično u ove dvije godine "mršavih krava",a kako vidite Vupik ponovno kupujem,
sada po daleko manjim cijenama,tako da ću za dobiveni novac prodajom Vupika kupiti otprilike
dvostruko ili više dionica koje će po meni rasti.
I uzgred gdje Vam je lik Plavi koji je predviđao koji ono rast LKPC?
Dakle ja sam znatno povećao svoj portfelj i financijski i količinski,a Vi?
Svako dobro i ako dionica padne na 500 kuna,možda je i ja kupim.
I ja Vama ne želim da izgubite 80% portfelja,iako već sada gubite oko 70% ili se varam?
Pozdrav

Bas vam je povjerljiva informacija. Necu reci kolko imam al imam duplo od onoliko koliko sam prije rekao…

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)


@efodix

Provjerljiva,dakako.
Pročitajte unazad na temama LRH,Korf,može i Žitnjak i dakako Vupik,a obzirom da sam u dva
od ova četiri društva bio i u prvih deset,odnosno 5 ili 6,vidljivo je i u Skdd.
To je jednostavno tako.Sada ne živim u europi pa više nisam posebno aktivan ovdje na
burzi.
LRH sam prodao u javnoj ponudi i izvrsno zaradio,a Korf na tržištu u više navrata pakete
preko 10.000 komada.
Pozdrav i svako dobro

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)



@galija

Poštovani forumašu Galija,moj prosjek cijene Vupika je 64,19 kune i uvjeren sam u veeeliku
zaradu i to kratkoročno.
Inicijalnu količinu kupljenu prije privatizacije sam trejdao i ostvario gubitak od oko 120.000
kuna

Nažalost vaš gubitak na VPIK je puno veći, a dobronamjerno sam vas na to upozoravao.
Naime iz promjena u top 10 je razvidno da ste u VPIK ulazili krajem 2006 i dokupljivali 2007. prosjek vam je vjerojatno debelo preko 230 kuna tada.
I još ste kasnije kupovali i hvalili se time oko 140 150, ne sječam se točno i svađali se sa mnom da nemam pojma, a liejpo sam vas upozoravao na radnike i činjenicu da ne znate čitati bilancu i RDG ( kako bi i znali kad veze nemate sa ekonomijom ).

Cijeli Vupik ste prodali po 70… eto toliko o vama i Vupiku..

Katastrofa, što ne ćudi, jer se iz vaših postova vidi da ne znate ništa o investiranju, puka sreća ako ste negdje zaradili ( ali i majmun navodno zaradi više od prosječnog investitora – naravno pukom srećom ), ja vam želim da zaradite minimalno toliko da pokrijete gubitak iz VUPIKA.

lp i sretno

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)




kolege,

dajte budite pametni, pa cijena LKPC je od 1.1.2011. pala s 1668 kn na sadašnjih 700 kn.
A rezultati bolji.
Pa tko je tu lud?


Nikako mi nije jasno kakve ima veze što je tržište valoriziralo ovu dionicu sa 1668 na 700 kuna???
Jednostavno je bila precjenjena!!!
Bila je poslije dokapitalizacija gdje je velik broj dionica prodan po 400 kuna!!!
Zašto bi netko plaćao puno više od 400 kuna,ako će se pojaviti velik broj jeftino kupljenih dionica
na tržištu.
Osim toga kriza ne jenjava,a infrastruktura luke(koridor Vc) se uopće ne radi kroz Bih.
Puno se zadužilo,a poslovni efekti su mizerni.
Kada sam govorio(što je provjerljivo na temi) da će dionica nakon dok. biti između 800-1000
kuna,ismijavali ste me.
Kada sam rekao da je prodaja na 1000 kuna odličan potez,također ste me vređali,a opet sam
dobro predvidio(provjerite na temi),
I kada sada kažem da ovo nije nikako dno,opet se "dižete na stražnje noge".
No naši zapisi ostaju,a Vi slobodno zaključujte i trgujte po svome.
Pozdrav
[/quote]
Puno bi po vas bilo bolje da ste te svoje predeviđačke sposobnosti upotrijebili na dionicama koje ste vi kupovali pa danas vjerovatno ne biste bili u minusu od nekih 80%, svi znamo na kojoj ste cijeni kupovali VPIK, tako da vaše pametovanje stvarno nema nikakvog smisla jer da vi imate znanje i sposobnosti ne biste danas zbrajali vjerovatno najveće minuse od svih forumaša.
To da je LKPC precijena je obična glupost koju nikako ne možete potkrijepiti brojkama jer kada se sve pogleda jasno je da luka svake godine ostvaruje sve veću i veću dobit, da će iduće godine po prvi puta biti isplaćena i divenda, da su fundamenti ove luke daleko najpodcjenjeniji od svih luka u regiji.
To što vas je plavi ismijavao na temi VPIK poslije vaše kupnje i pada dionice od nekih 70-80% nije nikako razlog da vi pišete stvari koje su čist laž i koje je lako provjeriti, držite se vi go svoga VPIK i tamo predviđajte razvoj situacije kada ste već promašili jedenom cijeli fudbal a nas pustite da se i nama to desi da i mi to osjetimo kako je izgubiti 80% portfeja.
[/quote]
[bye]Ako ovo stvarno mislite što ste napisali ,bolje vam je da se odmah povučete,ili ste bili na bidu na oko 2000 kn ,kad se ekipa iskrcavala ,tako da se može razumjeti da ste već na 70-80% minusa, nego gdje su :Liza,Plavi,itd da ne nabrajam koji su tvrdili da cijena ide do 2500-3000 kn.

Poštovani "forumaši" i moderatori,ovim izražavam svoj protest zbog onemogućavanja odgovora na evidentno zlonamjerne,netočne ,vulgarne i prostačko necivilizirane objede forumaša zvanog "Plavi"
koji zlorabi svoje "pravo na necenzuru" da bi vređao neistomišnjenike.
Zašto se na određenoj temi dopušta pisanje o drugoj "nevezanoj" temi i to na vrlo "ružan i psovački"
način.
Ako netko evidentno nešto zlorabi,zašto mu se pravo na NECENZURU ne uskrati?
Barem privremeno dok se ne "civilizira i uljudi"?
Dakle,ovim postom apeliram na cijenjene kolege sa ovog foruma i moderatore da se opredjele
za civiliziranu i konstruktivnu raspravu baziranu na činjenicama ,a ne objedama i neistinama,
štoviše često psovkama.
Ako se već dopuštaju takve zlorabe,molim barem za pravo na odgovor!!!
"Audiatur et altera pars" (saslušajte i drugu stranu) je minimum onoga što se usuđujem tražiti.
Pozdrav

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

E frende moj stari,nisu oni veslo sisali,da daju za budzašto.Problem je u tome šta se trenutno na ZSE pretače iz šupljeg u prazno,a veliki čekaju" ta trane" dok se raja ne izmori ,pa onda kupuj navrat na nos.Rijeka je u zadnjih par godina doživjela velike promjene ,mada sami ljudi iz Rijeke to ne priznaju.Inače često poslovno idem u Rijeku na Urinj ,i svaki put nekim novim putem.Hoću reći da su ceste izvedene po meni savršeno i Rijeka je cestovno povezana sa svima.Svaka čast.To je za gospodarski razvitak jedna od najbitnijih stavki.Pazi ne govorim o politici i ko je napravio ceste,več o samom značenju autoputa i sve prateće infrastrukture.Sad je na redu pruga.Kad se i prugom poveže sa ostatkom Europe i balkana Rijeka će ponovno biti ono šta je bila i za Mletačke vlasti i Habsburške monarhije i hebene yuge……….najjači čvor ili luka na ovim prostorima.Pogledaj LKPC i nađi razliku između naše dvije najveće luke………..nema je ………osim cjenovno.Sa tim da je LKPC bila i na 2000 kuna po komadu i jače.A LKRI………..od 800 na 90 kuna pa do 250 ,pa na današnje grane …..a ZAŠTO,,,,,,,,,,,jer je maćeha vlasnik i ne zna raspolagati sa onim šta ima,osim prodati.Pa ako su voljni prodati,dovoljno je obavijestiti Hanfu i sutra je država bez i jedne dionice,a cijena ………………….INA -MOL,1600 NA 2800 A DALJE ZNAMO I SAMI.
Cijena LKRI je sve ispod cijene LKPC jeftina i zato mi je trenutno svejedno po koliko ju kupujem.Prije jedno mjesec dana sam stavio 1000 komada na bid prvi……nisam kupio ni jednu dionicu,jer me odmah pređu bez žmigavca.
Evo sad da velim istinu ,malo sam duže sa vama i nekoliko puta sam ja taj koji je južio ask.Prvi puta 42 naloga,drugi puta 30 i nešta.Cijena ,ma uopće nije bitno -povoljno je akcija.Drugačije ne mogu kupiti veće količine.Ali zapamtite jedno-ja nisam jedini koji kupuje ,ima nas puno.Sve količine koje su prodane u zadnjih par mjeseci je neko prodo,ali je neko i kupio i to iz ovih razloga koje navodim.I znate šta je najbolje……….tih dionica na asku nema i neće ih biti još dugo.
Evo vam smjernice za ulaganje ,pa ko vjeruje ,vjeruje ,a ko ne ……..pokušao sam pomoći.
Sretno poštovani kolege.

peyo

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)


@peyo

Zahvaljujem na obijašnjenju.

Nadam se da mi budemo danas odradili jučerašnji pad europskih burzi pa kad oni sutra nastave s padom mi samo produžimo bez zastoja.

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Pa,ako uzmemo ljudsku manu bi ili ne bi,ostatak je loše prošao.Zanima me koliko su posto od ukupne mase dobili radnici.Jer istovar je više od dvije godine od kako su dobili dionice,i ako izuzmemo nas koji trgujemo i ask koji je sve skupa šupalj isto kao i bid,samo na sitno i fest naloga,mislim da bi to mogao biti i skori kraj iskrcavanja.Ne znam da li je ljudska psiha za novcem ili čak neimaština uznapredovala kad je rasprodaja.Ali da im ponudiš recimo 125 kuna za sav ostatak,siguran sam da bi se sakupio jako mali broj.Ostali bi čekali više,isto kao i na 250.
U svakom slučaju rade zbrku na tržištu kapitala.Unatoč tome da je kupiti na bidu veću količinu nemoguće,glupo je trenutno južiti ask,jer oni i dalje prodaju…….vjerujte mi na riječ isprobao sam.
Glupo je jedino to, šta će toliko spustiti cijenu da će se neko dokopati LKRI za budzašto.
Ako je strani investitor ubacio 375 milona kuna za Jadranska vrata,a ukupni zbroj 5 milja dionica puta 125 kuna današnjih je 625 milja za cijelu LKRI.
Da li smo mi stvarno lud narod,ili ne znamo cijeniti svoje.Ne znam šta je ali ako se ovako nastavi ne bi me čudila ponuda za preuzimanje od strane bilo koje luke u svijetu.Zašto,pa Hrvati poklanjaju svoje ajmo i mi nešta uzeti.A još nešta ,Kinezi, kojima osobno nisam naklonjen su na vratima,i baš su od svih tranzicijskih zemalja izabrali našu Hrvatsku.
Ponavljam——-kad bilo tko,bilo gdje u svijetu nešta kupi ,to je njegovo pred svim zakonima ovoga svijeta,i više nema povratka.A mudraci čekaju ko strvinari sa strane i čekaju rasplet.
Ako uzmete u obzir da do ulaska u EU Hrvatska mora rasprodati firme u svom vlasništvu………e, al ćemo žaliti za svojim.Drago mi je kad se može popričati i izjadati se na forumu,a i puno se toga novoga i staroga čuje i vidi.Hvala kolegama koji aktivno sudjeluju i Sretno.

peyo

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)


@peyo

Sve pet,treba biti razmjena mišljenje ,bez zavisti,uvreda,omalovažavanja itd da ne nabrajam,na žalost nalazimo se u turbulentnim vremenima i negativnom trendu ,nadam se da će na proljeće doći do razjašnjavanja situacije i oporavka tržišta,i da ćemo izbjeći drugi val krize koja se na sva zvona najavljuje po svjetskim i domaćim portalima.

I da će konačno riješit ovu trakavicu sa Ina-da se crobex konačno postavi na svoje mjesto,u ovom trenutku imamo iskrivljenu sliku.
Neminovno će doći do klizanja crobexa ,a samim time i cijena dionica uslijed toga pada u kojem postotku to treba vidjeti.

1400-1500 bodova.

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Što se tiče radničkih dionica-moram priznati da se radi o prodaji izazvanoj pukim preživljavanjem,
Stoga ih treba razumjeti-kada pogledate privredu Rijeke jedino što radi su općinari i državne službe ,čast izuzetku Ina-Viktor lenac koji se na sreću oporavlja ,ostalo je sve bijedno.

New Report

Close