BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Svi znamo šta se dogodilo sa LKPC kada su radnici dobili dionice pala je sa 2000 kuna 730, ovdje radnici tek trebaju dobiti dionici pa vi sami prosudite šta će se dešavati sa ovom dionicom pa nije nitko lud kupovati po 135 kada će biti po 80.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)


Svi znamo šta se dogodilo sa LKPC kada su radnici dobili dionice pala je sa 2000 kuna 730, ovdje radnici tek trebaju dobiti dionici pa vi sami prosudite šta će se dešavati sa ovom dionicom pa nije nitko lud kupovati po 135 kada će biti po 80.

Kvalitetno je jedino prosudila država lagano prodajući oko 200 kn pa na niže,ako bude podjela dionica(ako dođe do toga) biti će sigurno debelo ispod 100 kn,ovisno o radnom stažu i godinama provedenim u navedenoj luci ,diskont 20-30%.

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)


Svi znamo šta se dogodilo sa LKPC kada su radnici dobili dionice pala je sa 2000 kuna 730, ovdje radnici tek trebaju dobiti dionici pa vi sami prosudite šta će se dešavati sa ovom dionicom pa nije nitko lud kupovati po 135 kada će biti po 80.

[undecid]nekima koji su popušili na LKPC ,očito nije bilo dovoljno školskog predavanja ,pa žele ponoviti .

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

@lacoste

Ide po 15 kuna.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)
@lacoste

Ide po 15 kuna.


Ma šššššššššššššššššššššššššššššššš, pusti kolekcionare da kolekcioniraju.
Peyo, AVANTIIIIIIIIII….. [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Danas nam se sprema novo iskrcavanje iz dionica Vaš link

Američki dioničari bježe iz dionica očito panika treba prodati sad i kupiti kasnije puno jeftinije.

AMERIČKO TRŽIŠTE

Wall Street: Energetski i rudarski sektor predvodili oštar pad
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 18.11.2011. – 08:03:06
NEW YORK – Na Wall Streetu su u četvrtak cijene dionica oštro pale, drugi dan zaredom, jer rast prinosa na španjolske i francuske obveznice pokazuje da ne jenjavaju strahovanja ulagača od širenja dužničke krize u eurozoni.
Dow Jones indeks pao je 134 boda, ili 1,13 posto, na 11.770 bodova, dok je S&P 500 potonuo 1,68 posto, na 1.216 bodova, a Nasdaq indeks 1,96 posto, na 2.587 bodova.

Strahovanja od širenja europske dužničke krize ne jenjavaju. Na aukciji španjolskih obveznica prinosi su jučer dosegnuli najvišu razinu od 1997. godine, a porasli su i prinosi na francuske dužničke papire.

Nakon što su prošloga tjedna prinosi na talijanske obveznice premašili kritičnu razinu od 7 posto, sada su i prinosi na španjolski 10-godišnji dug blizu te granice, koja se smatra dugoročno neodrživim troškom financiranja. Portugal i Irska svojedobno su zatražili međunarodnu pomoć kada su prinosi na njihove dugove dosegnuli tu razinu.

Strahovanja da bi dužnička kriza mogla izazvati usporavanje rasta najvećih svjetskih gospodarstava, a u eurozoni i novu recesiju, izazvala su jučer pad cijena dionica u svih 10 sektora S&P 500 indeksa.

Zbog oštrog pada cijena nafte i sirovina, među najvećim su gubitnicima bili energetski i rudarski sektor, s padom od 2,1, odnosno 2,9 posto. S&P indeks tehnološkog sektora skliznuo je, pak, 2,2 posto, a pod snažnim je pritiskom, što je već uobičajeno, bio i financijski sektor.

„U strahovanju od dužničke krize gotovo je sve na prodaju. Ulagači se usmjeruju prema gotovini i američkim državnim obveznicama, koje se smatraju sigurnim utočištem za kapital, pa im cijene rastu“, kaže Tom Schrader, direktor u tvrtki Stifel Nicolaus Capital Markets.

No, oštar pad cijena dionica posljedica je i tehničkih uzroka, kažu analitičari, koji ističu da je val rasprodaja potaknut padom S&P 500 indeksa ispod razine podrške od 1.225 bodova.

„Kada balansirate oko razina podrške ili otpora, nije potrebno puno da se pokrenu automatski, kompjutorski nalozi za kupnju ili prodaju, što pogurne tržište u jednom ili drugom smjeru“, objašnjava Peter Costa, predsjednik tvrtke Empire Execution.

Kada je jučer S&P 500 indeks skliznuo ispod 1.225 bodova, pad cijena se ubrzao, a obujam trgovanja naglo povećao.

Zbog toga je jučer bio iznad prosjeka. Na Wall Streetu, American Stock Exchangeu i Nasdaqu vlasnika su zamijenile 8,4 milijarde dionica, dok u ovoj godini prosječan dnevni obujam iznosi 8 milijardi.

Pritom je na NYSE odnos između dionica koje su izgubile i onih koje su dobile na vrijednosti iznosio više od 4 naprema 1.

I na europskim su burzama cijene dionica jučer pale. Londonski FTSE oslabio je 1,56 posto, na 5.423 boda, dok je frankfurtski DAX potonuo 1,07 posto, na 5.850 bodova, a pariški CAC 1,78 posto, na 3.010 bodova.

Pa koji je ovo lik za ne povjerovati. Svaki dan novi nick! Otužno u skladu s našom zse…

lp,

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

@fajrunt arhiviraj i nova dva nicka dole u svoj potpis (runko, Albert).
Car ponovo jaše i sigurno se pita "Pa kako me uvijek skuže???"

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Kolenko me napalo….

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


@fajrunt arhiviraj i nova dva nicka dole u svoj potpis (runko, Albert).
Car ponovo jaše i sigurno se pita "Pa kako me uvijek skuže???"

ma ne stanu mi više, negdje kod 15-og nicka nema više mjesta za pisanje, a kamo li za ubaciti preostalih 50 [lol]


Kolenko me napalo….

lako za njega, čuvaj se runka, taj je gadan [lol]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)



kolege,

dajte budite pametni, pa cijena LKPC je od 1.1.2011. pala s 1668 kn na sadašnjih 700 kn.
A rezultati bolji.
Pa tko je tu lud?


Nikako mi nije jasno kakve ima veze što je tržište valoriziralo ovu dionicu sa 1668 na 700 kuna???
Jednostavno je bila precjenjena!!!
Bila je poslije dokapitalizacija gdje je velik broj dionica prodan po 400 kuna!!!
Zašto bi netko plaćao puno više od 400 kuna,ako će se pojaviti velik broj jeftino kupljenih dionica
na tržištu.
Osim toga kriza ne jenjava,a infrastruktura luke(koridor Vc) se uopće ne radi kroz Bih.
Puno se zadužilo,a poslovni efekti su mizerni.
Kada sam govorio(što je provjerljivo na temi) da će dionica nakon dok. biti između 800-1000
kuna,ismijavali ste me.
Kada sam rekao da je prodaja na 1000 kuna odličan potez,također ste me vređali,a opet sam
dobro predvidio(provjerite na temi),
I kada sada kažem da ovo nije nikako dno,opet se "dižete na stražnje noge".
No naši zapisi ostaju,a Vi slobodno zaključujte i trgujte po svome.
Pozdrav
[/quote]
Puno bi po vas bilo bolje da ste te svoje predeviđačke sposobnosti upotrijebili na dionicama koje ste vi kupovali pa danas vjerovatno ne biste bili u minusu od nekih 80%, svi znamo na kojoj ste cijeni kupovali VPIK, tako da vaše pametovanje stvarno nema nikakvog smisla jer da vi imate znanje i sposobnosti ne biste danas zbrajali vjerovatno najveće minuse od svih forumaša.
To da je LKPC precijena je obična glupost koju nikako ne možete potkrijepiti brojkama jer kada se sve pogleda jasno je da luka svake godine ostvaruje sve veću i veću dobit, da će iduće godine po prvi puta biti isplaćena i divenda, da su fundamenti ove luke daleko najpodcjenjeniji od svih luka u regiji.
To što vas je plavi ismijavao na temi VPIK poslije vaše kupnje i pada dionice od nekih 70-80% nije nikako razlog da vi pišete stvari koje su čist laž i koje je lako provjeriti, držite se vi go svoga VPIK i tamo predviđajte razvoj situacije kada ste već promašili jedenom cijeli fudbal a nas pustite da se i nama to desi da i mi to osjetimo kako je izgubiti 80% portfeja.

ZMAJKI - LANICA = HRPA GLUPOSTIJU

New Report

Close