BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Gledam izviješće,koje čist Ok za ovakva turbulentna vremena,frende loris pogledaj gubitke ostalih,i usporedi pad cijene sa padom LKRI………..LKRI pad od 40 posto i to sve na sitno,prodajom malih dioničara koji su dotične dobili.Pošto nije baš likvidna,a većina nas vozi na Belju Ingri,Korfu Đuri……..neko je fino iskoristio priliku i pokupio vrhnje.Ali osobno mišljenje je da vrhnja ima još,samo na koji ga način uzeti.Budemo vidjeli.Sutra ne radim,obilazak groblja, pa ću vidjeti navečer kakva je bila trgovina.Da li neko od onih koji prate gledaju da li se nakon kupovine ask popunjava ili dionice nestaju.Onaj udar u petak više nije vidio svjetlo aska,znači da čeka preko 2 glave…….Ali hebeš analize vidjet ćemo u srijedu……u svakom slučaju jako jako zanimljivo i čini mi se unosno.SRETNO SVIMA SUTRA.
Ne zaboravite upaliti svijeću na dušni dan,za sve naše mrtve,bog im dušu prosti.

peyo

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Frende kanabis,nemam pojma,ali dobit je dobit.Frend loris ima objašnjenje,ali ja sam ovdje stvarno sad ko tele,tražim po svuda ali nigdje ništa.A izvješće je ok-dobit.Ponavljam -u petak je bio brutalan napad na ask.I to-da je burek majstor taj bi igrao po malo,da je bilo koji drugi dan u tjednu nego petak,praktički pred kraj trgovanja,sa tim da se zna da u ponedjeljak baš ne bude nekog trgovanja pred praznik ,nego tek u srijedu,i sa tim da jeu petak vani i kod nas odrađivana korekcija od rasta u četvrtak……………ne znam ali moglo bi biti zanimljivo.Zadnji puta sam bio u LKRI proljetos i fino zaradio,aaaaaaaaaaa SRETNO!

peyo

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

vidim peyo da i tebe zanima ova lučica? [wink]
ja je lagano skupljam po 50-100 komada dnevno već duže vrijeme, ali zadnjih dana došli su neki novi igrači koji mi kvare posao i s kojima se po cijeli dan liparim, a vidim da im nije mrsko poskidati parstko komada s s aska u sekundi
treba iskoristiti ovih mjesec dana do izbora dok još jaca dijeli dionice LKRI pa ovi bacaju po bidu jer brzo će to završiti, a onda tik-tak preko 200 kn

Premješteno iz teme: LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Prijatelju,slučajno mi zapela za oko ,taman mi je iznad Ingre na gledalici,a uvijek je donesla lijepih novaca,samo na duže staze,ali pročitao si sigurno ovaj post od maloprije……pa mislim da treba zasoliti jelo prije samog kuhanja,da meso bude finije.Ali moram čekati do srijede ,nema me sutra ni prekosutra.A sretno frende,ako sam te dobro skužio držali smo Ingru nas dvojica mjesec i pol,pa zašto ne bi i LKRI.SRETNO.

peyo

Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)

Što mislite dali će DLKV biti okidać za burzu?
Pozitivni ili negativno?

– ja mislim pozitivno

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


Premješteno iz teme: DLKV (Dalekovod d.d.)
Što mislite dali će DLKV biti okidać za burzu?
Pozitivni ili negativno?

– ja mislim pozitivno


da je dr.ivo sanader na vlast tada bi dlkv bio okidac za burzu…ali trenutno je DLKV bez "kuma"
i ne vjerujem da postoji bilo kakav okidac za burzu,osim izbora.
još nismo dostigli dno!!!

dan poslje sutra

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

vjerovatno je najveća prijetnja rastu vozarina kina,koja nema više snage za rast,ne samo zbog smanjene potražnje iz eurozone i svijeta već i zbog toga što im centralna banka po tko zna koji put podiže kamatne stope zbog prijeteće inflacije,roubini predviđa da bi kina mogla potonuti u recesiju u 2013. godini,a hrvatska do tada mora vratiti oko 25 milijardi kuna kredita i kamata,uz deficit proračunski od cca 20 milijardi godišnje,dakle 40+25=65 milijardi kuna hrvatska mora izmisliti u iduće dvije godine..dakle sav novac kojeg se domogne vlada rh ići će u krpljenje duga,gospodarstvu ne ostaje ništa..i to je glavni problem,tj tu zapinje tijek novca između hnb-a i relanog sektora,uzevši u obzir da je samo 33% hrvatskih firmi kreditno sposobno,dolazim do zaključka da će hrvatski dug potpuno ogoliti hrvatsko gospodarstvo,u 2012.god bi se to osjetilo malo manje nego u 2013 godini,kad bi se hrvtsko gospodarstvo moglo potuno urušiti,sa ili bez mmf-a,scenarij je isti…zbog katastrofalne politike hrvatska kao i ostale mediteranske zemlje dovedene su na rub ponora..vjerovatno smo ispred financijske oluja svih oluja..čestitamo što ste vi jedan od svjedoka događaja koji se dešava jednom u 500 godina,još jednom čestitke….

Bravo atl. Velikima nije ni cilj da se mi ikada oporavimo. A to sve zahvaljujući pohlepi naše vlasti koja nas je za sitnu lovu prodala gledajući svoj osobni interes. Mislim da će njihovi unuci biti svijesni što su napravili.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Evo citat jednog zanimljivog članka koji se zove


Tehnike koje će vam pomoći da izgubite novac

Objavljeno: Ponedjeljak, 21. ožujak 2011 10:38
Autor: Manager.ba
Share |

Moderna generacija djevojaka obožava mini suknje, a modni stilisti tvrde kako je za nadolazeće vruće ljeto mini suknja „must have“ komad odjeće. Mini suknje su i zaštitini znak cheerleadersica na utakmicama Super Bowla, a Super Bowl su prošle godine osvojili igrači NFC tima, New Orleans Saintsi. Na prvi pogled nepovezano, ali ako je uz to i proizvodnja maslaca u Bangladešu prošle godine porasla, snažan rast dionica je na pomolu!

novosti/money-wallet.jpgTržište kapitala je područje gdje ekonomska teorija, zavijena plaštom psihologije, diktira cijene dionica bacajući promatrače u različita psihofizička stanja. Sijedeći poznatu krilaticu – kupi jeftino prodaj skupo – tržišni sudionici su od samih početaka burzovne trgovine tražili „eliksir života“ – tehniku koja će im osigurati opstanak u svijetu špekulativnih orgija.

Na tom, modelima i indikatorima, gusto naseljenom tržištu, s milijun zbunjujućih termina od Eliotove teorije valova, Fibonaccijevih razina, cjenovnih obrazaca poput Head and Sholuders obrasca (re radi se o šamponu, može vam jedino „oprati“ novčanik) ponekad se pojave vrlo šarmantne tehnike predviđanja cijena dionica koje tržištu kapitala daju poseban štih.

Dužina suknje – Nezadovoljni kretanjem cijena, neki su investitori proširili svoja istraživanja kako bi tržište dionica pokušali povezati s drugim na oko nepovezivim trendovima, a sve u nadi da im šapnu kuda tržište planira marširati. Jednu od najšarmantinijih shema tog tipa njezin je autor Ira Cobleigh nazvao teroijom hosističkih tržišta (rastućih tržišta) i golih koljena. Navedena terija tvrdi da, ako provjerite dužinu ženskih haljina bilo koje godine, bit ćete upućeni o smjeru cijena dionica.

Primjerice, tržište dionica je krajem devetnaestog i početkom dvadesetog stoljeća bilo poprilično dosadno, jer su navodno takve bile i dužine suknji. No tada su došle kraće suknje i veliko hosističko tržište devedesetih godina prošlog stoljeća, nakon čega su slijedile duge suknje i slom tridesetih godina. Nakon drugog svjetskog rata, u ljeto 1946. na tržištu je zabilježen pad, mnogo prije predstvaljanja nove mode koja 1947. godine predstavila duže suknje. Tomu nalik, jak pad na tržištu dionica, koji je počeo krajem 1968 godine prethodio je predstavljanju midisuknje, koja je bila vrlo moderna 1969, a posebice 1970. godine.

U proljeće 1987. godine, kada su dizajneri počeli slati svoje jesenske modele, kratke su suknje bile proglašene modom tog vremena. Ali početkom listopada, kada su širom zemlje zapuhali prvi hladni vjetrovi, većina je žena odlučila da mini suknje nisu za njih. Kako su se žene počele vraćati dugim suknjama, dizajneri su ih brzo počeli pratiti. Kratke mi suknje sada izgledaju smiješno – izjavio je Bill Blass. Ostatak je povijest tržišta dionica.

A što je s medvjeđim tržištem s početka prvoga desetljeća? Nažalost, pogodili ste; na prijelazu stoljeća u modu su došle kapri hlače, a vodeće poslovne žene poput bivše glavne direktorice Hewlet-Packarda, Carly Fiorine, uvijek su se pojavljivale u odijelima. Sada znamo stvarnoga krivca za kažnjavajuće medvjeđe tržište početkom ovog desetljeća.

Iako se čine da postoje neki dokazi u korist ove teorije, nemojte se previše oslanjati i biti optimistični u očekivanjima da će vam dužina suknje kazati odredište nekog burzovnog indeksa. Žene više nisu robovi dužine suknje. Bojim se da je ova teorija o tržišti dionica bez sumnje nadživjela svoju korisnost.

Super Bowl – Ovaj indikator prognozira uspješnost tržišta na temelju toga koja ekipa pobjeđuje na Super Bowlu. Pobjeda neke NFC (National Football Conference) ekipe, poput Tampa Bay Buccaneersa 2003. godine, predviđa rastuće dioničko tržipte, dok pobjeda AFC (American Football Conference) e

;;;;;;;;;; IVANO7 ;;;;;;;;;;;;

Sudeći po svijetskim tržištima iskrcavanje iz dionica se nastavlja . Vaš link , Vaš link , Vaš link ,Vaš link
Znači već dolazi nova recesija i rasprodaja dionica a niti s ovom nismo završili.

Gledate li sada na HRT 1 Stipe u gostima? Zanimljiva tema…ha,ha,ha

Bit će gadnog iskrcavanja iz dionica u ova dva dana pred nama vjerovatno kao i na europskim burzama Vaš link A Grčka samo pojačava svijetsku krizu Vaš link

New Report

Close