BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

I DANAS I IDUĆI TJEDAN NASTAVAK MINUSA NA NAŠOJ BURZI

NAROČITO NA TEHNICI , IGH ,ATLANSKOJ PLOVIDBI , LEDU , ZVIJEZDI I HIDROELEKTRI

Ulagače na azijskim burzama razočarao usporen rast gospodarstva SAD-a, dionice pale

Na tržište negativno djelovali i rezultati Samsunga

29. travnja 2011 08:16

Business.hr/ Hina

Na azijskim su burzama cijene dionica jutros pale, dok se vrijednost dolara prema košarici valuta i dalje kreće na najnižim razinama u tri godine, jer je ulagače razočarao podatak o usporavanju rasta američkog gospodarstva.Burzovni indeksi u Šangaju, Singapuru, Hong Kongu, Južnoj Koreji i Australiji bili su u 7,30 sati u minusu između 0,1 i 1,1 posto.Na Tokijskoj se burzi zbog blagdana danas ne radi, dok je MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, u 7,30 sati bio u minusu 0,6 posto.Jučerašnji podatak o usporavanju rasta američkog gospodarstva u prvom tromjesečju na 1,8 posto, s 3,1 posto u prethodnom kvartalu, razočarao je ulagače na azijskim burzama, s obzirom da je SAD najveće izvozno tržište azijskih kompanija.Negativno je na tržište djelovalo i poslovno izvješće južnokorejskog elektroničkog diva Samsunga, kojemu je u prvom tromjesečju dobit pala za 30 posto.Cijena dionice Samsunga skliznula je 1,4 posto, dok su dionice njegovih rivala Hynix Semiconductora i LG Electronicsa pojeftinile između 2,6 i 3,7 posto.Na valutnim je, pak, tržištima dolar i dalje pod pritiskom jer će zbog usporavanja rasta američkog gospodarstva tamošnja središnja banka nastaviti voditi izuzetno popustljivu monetarnu politiku.Jutros se dolarov indeks, koji pokazuje vrijednost američke prema šest najvažnijih svjetskih valuta, kreće oko 73 boda, nedaleko 72,87 bodova, najniže razine od srpnja 2008. godine, na koju je potonuo jučer.Pritom je dolar blago ojačao prema euru, pa je tečaj europske valute pao s jučerašnjih 1,4881 dolar, najviše razine u 16 mjeseci, na 1,4835 dolara.U odnosu na japansku valutu, cijena dolara skliznula je, pak, s jučerašnjih 81,70 na 81,55 jena.I euro je oslabio prema japanskoj valuti. Tečaj mu je skliznuo s jučerašnjih 121,30 na 121,05 jena.Kako je usporavanje rasta američkog gospodarstva izazvalo bojazan od slabljenja potražnje za naftom, pala je i njezina cijena. Terminska cijena ‘crnog zlata’ na burzi u New Yorku oslabila je jutros za 40 centi, na 112,46 dolara po barelu. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Šefe, mislim da si fulao cijeli fudbal! Jer ATPL će rasti, IGH će rasti, HDEL će rasti… možda jedino od svih LEDO rokne.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

jedan info pliz??
ako sam ove godine predao sve papire oko žirca za dividendu, dali to važi za dividende ostalih dionica.
logično je ako sam već ove godine primio dividendu na žirac da će i ostale dividende sjest??
iako kod nas i ono logično nije logično pa zato pitam…


jedan info pliz??
ako sam ove godine predao sve papire oko žirca za dividendu, dali to važi za dividende ostalih dionica.
logično je ako sam već ove godine primio dividendu na žirac da će i ostale dividende sjest??
iako kod nas i ono logično nije logično pa zato pitam…

Da.
Otvori žiro račun i pošalji sve potrebne podatke na SKDD i svaki dividentni prinos i ostalo,tipa preuzimanja društva i otkupa dionica će ti sjedati na ž-R.

ma to sam već sve riješio i ove godine već sjela jedna dividenda, samo me zanimalo jel će sjest i druga…u svakom slučaju tnx…


ma to sam već sve riješio i ove godine već sjela jedna dividenda, samo me zanimalo jel će sjest i druga…u svakom slučaju tnx…

DA i sve ostale dividende,sada i u buduće.



jedan info pliz??
ako sam ove godine predao sve papire oko žirca za dividendu, dali to važi za dividende ostalih dionica.
logično je ako sam već ove godine primio dividendu na žirac da će i ostale dividende sjest??
iako kod nas i ono logično nije logično pa zato pitam…

Da.
Otvori žiro račun i pošalji sve potrebne podatke na SKDD i svaki dividentni prinos i ostalo,tipa preuzimanja društva i otkupa dionica će ti sjedati na ž-R.
[/quote]

Ne.
Subjekti s ZSE nemaju obvezu isplaćivati dividendu preko SKDD-a, međutim većina ih isplaćuje jer im je tako lakše, međutim moraju platiti proviziju.
Primjer: JDGT ove godine isplatio dividendu direktno bez posredstva SKDD-a a pošto sam dionice kupio neposredno prije d-daya, SKDD još nije dostavio moje podatke direktno Jadroagentu pa sam im morao osobno dostaviti svoje podatke o žiro računu.

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

[cry] [bye] [bye]

TJEDAN NASTAVAK MINUSA NA NAŠOJ BURZI

NAROČITO NA TEHNICI , IGH ,ATLANSKOJ PLOVIDBI , LEDU , ZVIJEZDI I HIDROELEKTRI

Ulagače na azijskim burzama razočarao usporen rast gospodarstva SAD-a, dionice pale

Na tržište negativno djelovali i rezultati Samsunga

29. travnja 2011 08:16

Business.hr/ Hina

Na azijskim su burzama cijene dionica jutros pale, dok se vrijednost dolara prema košarici valuta i dalje kreće na najnižim razinama u tri godine, jer je ulagače razočarao podatak o usporavanju rasta američkog gospodarstva.Burzovni indeksi u Šangaju, Singapuru, Hong Kongu, Južnoj Koreji i Australiji bili su u 7,30 sati u minusu između 0,1 i 1,1 posto.Na Tokijskoj se burzi zbog blagdana danas ne radi, dok je MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, u 7,30 sati bio u minusu 0,6 posto.Jučerašnji podatak o usporavanju rasta američkog gospodarstva u prvom tromjesečju na 1,8 posto, s 3,1 posto u prethodnom kvartalu, razočarao je ulagače na azijskim burzama, s obzirom da je SAD najveće izvozno tržište azijskih kompanija.Negativno je na tržište djelovalo i poslovno izvješće južnokorejskog elektroničkog diva Samsunga, kojemu je u prvom tromjesečju dobit pala za 30 posto.Cijena dionice Samsunga skliznula je 1,4 posto, dok su dionice njegovih rivala Hynix Semiconductora i LG Electronicsa pojeftinile između 2,6 i 3,7 posto.Na valutnim je, pak, tržištima dolar i dalje pod pritiskom jer će zbog usporavanja rasta američkog gospodarstva tamošnja središnja banka nastaviti voditi izuzetno popustljivu monetarnu politiku.Jutros se dolarov indeks, koji pokazuje vrijednost američke prema šest najvažnijih svjetskih valuta, kreće oko 73 boda, nedaleko 72,87 bodova, najniže razine od srpnja 2008. godine, na koju je potonuo jučer.Pritom je dolar blago ojačao prema euru, pa je tečaj europske valute pao s jučerašnjih 1,4881 dolar, najviše razine u 16 mjeseci, na 1,4835 dolara.U odnosu na japansku valutu, cijena dolara skliznula je, pak, s jučerašnjih 81,70 na 81,55 jena.I euro je oslabio prema japanskoj valuti. Tečaj mu je skliznuo s jučerašnjih 121,30 na 121,05 jena.Kako je usporavanje rasta američkog gospodarstva izazvalo bojazan od slabljenja potražnje za naftom, pala je i njezina cijena. Terminska cijena ‘crnog zlata’ na burzi u New Yorku oslabila je jutros za 40 centi, na 112,46 dolara po barelu. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ok šefe, a danas cijeli svijet zeleni a mi menstruacija do panja.Pa nije Ht i INA -zse,firme sa dobiti u minusu,a firme sa gubitkom lagano zelene i li nešta malo u plusu.Hebote za nas Hrvate matematika je jedna velika nepoznanica ili dok nema velikih nema ni trgovanja………..bože vrati nas u 1. osnovne da naučimo koliko je 1plus 1.

peyo

Premješteno iz teme: SLDM (Slobodna Dalmacija d.d.)


pa ti imaš gore mišljenje o meni nek da te pravio stipe orešković

kako bi rekao stipe orešković, za razumijevanje ovog problema potrebno je više od samo letimičnog pogleda na stvari, to samo vrsni pravni stručnjaci i ekonomisti mogu shvati

poznaš stipu?

vidi kako lijepo priča o meni

bilo bi dobro da snimi još koji intervju, jer skoro će biti na mjestu gdje ima kamera ali nema prijenosa

Vidiš, o sporu tebe i sldm sam na početku imao simpatij prema tebi, kasnije kada si osporavao squeeze sam bio ljut ali je moje mišljenje o sporu između tebe i sldm bilo neutralno, ali nakon što sam sagledao sve i bolje se uputio u stvari- uvjeren sam da pokušavaš manipulirati i reketariti eph.

Naime uopće nemam iluzija da su eph čistunci, ali za tebe sam siguran da pokušavaš reketariti i manipulirati, jednostavno je previše toga što me upućuje na taj zaključak, evo samo neke stvari:

-činjenica da si nagovarao ljude da ne prodaju na javnoj ponudi nego čekaju squeeze, a onda si osporavao taj isti squeeze, dokaz nebrojeno puta predočen na ovoj temi

-jdkm i mešetarenje tebe i Orešara lovom te firme 1990ih, a firma je sada na koljenima, dokaz sve navedeno u medijima o toj temi, ali i izjave radnika jdkm

-nvba, dokaz na toj temi na ovom forumu

-lažno predstavljanje, dokaz poslovna.hr

-vrijeđanje i omalovažavanje protivnika, dokaz natpisi na mojnovac iz kojih kipi bijes

-toliki pa i javno poznati ljudi koji su izjavili da govoriš neistine, recimo Nobilo, Matijašević

-afera vezana za berače bilja, dokaz predočen na ovoj temi

-činjenica da si u besparici i da ti gori pod petama, dokaz činjenica da sve prodaješ

-opetovano zapetljavanje u vlastite neistine u pisanju, dokaz SVE napisano na ovoj temi

-stalno tužakanje sve žive i nežive prirode

Sorry, ali se nemogu oteti dojmu da blefirš koristeći se rupama u našem i više nego šupljikavom pravnom sustavu. sad ti naravno brže-bolje napiši neku nebulozu i tako zatrpaj ovaj moj argumentirani post.




jedan info pliz??
ako sam ove godine predao sve papire oko žirca za dividendu, dali to važi za dividende ostalih dionica.
logično je ako sam već ove godine primio dividendu na žirac da će i ostale dividende sjest??
iako kod nas i ono logično nije logično pa zato pitam…

Da.
Otvori žiro račun i pošalji sve potrebne podatke na SKDD i svaki dividentni prinos i ostalo,tipa preuzimanja društva i otkupa dionica će ti sjedati na ž-R.
[/quote]

Ne.
Subjekti s ZSE nemaju obvezu isplaćivati dividendu preko SKDD-a, međutim većina ih isplaćuje jer im je tako lakše, međutim moraju platiti proviziju.
Primjer: JDGT ove godine isplatio dividendu direktno bez posredstva SKDD-a a pošto sam dionice kupio neposredno prije d-daya, SKDD još nije dostavio moje podatke direktno Jadroagentu pa sam im morao osobno dostaviti svoje podatke o žiro računu.
[/quote]
kakva j situacija sa dividendom od ht-a, jel ćemo i njima morat slat podatke o žircu???

Ako je ne dobiješ 23.05. onda kontaktiraj HT, neće biti problema…uvjet je jedino da dionice nisi prodao u petak ili prije…

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

New Report

Close