BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Koji točno Slovenci? Hoce li im oduzeti kolač od 300 mil kn godisnje? Mozda, a HT taman toliko moze imati dobiti kupnjom kosovskog telekoma. Da ne govorimo da HT moze dati ponudu i za Slovence jednog dana ako bude Slovenija prodavala svoj telekom.

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

i ja kazem, totalna koma, jedina koju ste mogli kupiti u studenom 2007 i biti sretan kao prasac. fakat uzas, samo 10,074 milijardi kuna isplacene dividende 2007-2011, fakat gade mi se koliko lose posluju.
btw, "Ja svakako ne bih prodao ddjh, ht, adris, viro, zvcv, jdpl..stosta.." to je bio moj komentar, a vas veleumni komentar pocinje s "samo ti kupuj sad na 300". Bez komentara, zaista.

Premješteno iz teme: DDJH (Đuro Đaković Holding d.d.)

Koliko ćete biti u plusu uključujući i dividendu kad vam balon zvani HT preko noći pukne na 100 kn? [bye]


počelo je počelo ,počelo je počelo
počelo je počelo
počelo je počelo
pa sad recite da vas opet ekonomist nije navrime upozorio
u ponediljak nema fondiča da vas brane ni logaritamskih naloga
počinje največa rasprodaja vrhunskih dionica,

o čemu ti to pričaš??? Ja mislim da je tvoj ekonomist tebe malo zeznuo…. [lol]

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
AMERI ,AZIJA , EUROPA SVIJETSKE BURZE RASTU A I BEZ NJIH MI MORAMO RASTI JER SMO U ZAOSTATKU S RASTOM OKO 50 % SLJEDI NAM VELIKI RAST DIONICA GRAĐEVINARA IGH , TEHNIKE , VIADUKTA i INGRE KAO I NAJBOLJE BANKE SLATINSKE BANKE
Datum objave: 18.1.2011 | 8:22
Zadnja izmjena: 18.1.2011 | 8:35
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Tehnološka izdanja podigla indekse
Autor/izvor: Siniša Malus / CNBC
TOKYO – Azijski su indeksi zaključili u plusu iako su većina na startu trgovine bili spušteni.

Tehnološka su izdanja predvodila rast usprkos drugom odlasku Stevea Jobsa na liječenje.

Nikkei 225 ojačao je 0,2 posto i ponovno je iznad 10.500 bodova. Nekretninska izdanja bila su u fokusu nakon što je Nomura Securities podigao ciljanu cijenu dionica za osam kompanija u sektoru. Mitsui Fudosan ojačao je 1,3 posto, Tokyu Land 1,4 posto dok je najveći dobitnik bio Mitsubishi Estate koji je uzletio 3,4 posto. Čeličane su, s druge strane, bile najveći gubitnici nakon što je Nikkei business daily izvijestio da će Nippon Steel imati godišnju dobit 30 milijardi jena manju od očekivane. U tehnološkom sektoru dobitnik je bila Elpida koja je skočila 2,9 posto nakon što je najavljeno kako će podići cijenu DRAMs računala za 10 posto.

Korejski Kospi ojačao je 0,3 posto. Dionice Samsung Electronicsa ojačale su 2,3 posto na novi povijesni rekord dok je Hynix Semicondouctor ojačao 3,5 posto. LG Chem spustio se nakon problema s električnom energijom u gradu Yeosu gdje su mu smješteni pogoni.

Australski S&P / ASX 200 ojačao je 0,3 posto, a rast je predvodio financijski sektor. Australia and New Zealand Banking Group predvodio je dobitnike rastom od 1 posto, na A$22.93 dok je Westpac povećao cijenu 0,8 posto. Rio Tinto danas objavljuje proizvodne podatke za prosinac pa su njegove dionice zaključile gotovo bez promjena. Isto vrijedi i za Fortescue Metals no njegove su dionice ojačale 1,6 posto. Glavni problem države, ali i tržišta kapitala su ogromne poplave u Queenslandu zbog kojih je Graincorp potonuo 3,2 posto jer sjetva ide puno sporije od očekivanog. BlueScope Steel spustio se 1,4 posto zbog zabrinutosti za rast cijena sirovina koje bi mogle uzrokovati poplave.

Shanghai Composite Index ojačao je 0,2 posto a rast su predvodile banke i nekretninska izdanja. Hang Seng Index ojačao je 0,9 posto.
Najbolje ulaganje u Hrvatskoj je u dionice ;
1 ) IGH
2 ) TEHNIKA
3 ) VIADUKT
4 ) INGRA
5 ) Slatinska banka
Jedana od najboljih kupnji na našoj burzi svakako je kupnja dionica Slatinske banke koja je još uvijek u većinskom vlasništvu malih dioničara. Bilo tko da ju želi preuzeti mora izaći s javnom ponudom. Ako se sjećate VABA je kupovala po 550 kuna i baš se nešto nije proslavila niti skupila značajniju količinu. Sad je kriza i veliki love u mutnom besramno po samo 100 kuna , no netreba sad prodavati i šopati debelu gusku. Svaki dioničar bi trebao u granicama svojih mogućnosti dokupiti dionice Slatinske banke i tako povećati udio u ovoj banci. Kad se burza oporavi bit će vam kasno i žao što niste skupljali ovaj nebrušeni dijamant .
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
ODLIĆNE VIJESTI PRISTIŽU I DALJE
Datum objave: 18.1.2011 | 22:26
Zadnja izmjena: 18.1.2011 | 22:25
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Apple i Citigroup nisu spriječili rast indeksa
Autor/izvor: Siniša Malus / CNBC

NEW YORK – Američki indeksi zabilježili su blagi rast unatoč razočarenju Citigroupa i padu dionica Applea zbog odlaska Stevea Jobsa na liječenje.
Dow Jones ojačao je 0,43 posto, na 11.837,93 boda, S&P 500 porastao je 0,14 posto, na 1.295,02 boda dok je Nasdaq povećao vrijendost 0,38 posto, na 2.765,85 bodova.
Najveći dobitnici u sastavu DJIA bili su Boeing koji je skpčio 3,4 posto te Caterpillar koji je ojačao 2,4 posto. CBOE index volatilnosti porastao je na blizu 16 bodova.
Dionice Applea oslabile su 2,2 posto, dan nakon što je Steve Jobs najavio ponovni odlazak na liječenje i uoči objave rezultata nakon zatvaranja tržišta. Očekuje se da će kompanija izvijestiti o padu prodaje od čak 50 posto za nedavnih blagdana. Analitičari Thomson Reutersa očekuju dobit od 5,4 dolara po dionici i prodaju od 24,4 milijarde dolara.
Rezultate večeras treba objaviti i IBM a njegove su dionice ojačale 0,4 posto. Očekuje se dobit od 4,08 dolara po dionici i prihodi od 28,3 milijardi dolara. Intel je blago poastao iako su mu snižene preporuke od strane analitičara First Globala.
Financijski je sektor padom predvodio Citigroup kojega su razočaravajući rezultati srušili 6,4 posto. S&P Equity Research ipak je zadržao preporuku "kupiti". Sutra će rezultate objaviti Goldman Sachs koji je korigiran 0,2 posto te Wells Fargo koji je sretan 0,8 posto. Među gubitnicima dana bila je Comerica koja je potonula 8,3 posto nakon što je objavljeno kako će banka iz Dallasa preuzeti Sterling Bancshares, za 1,03 milijardi dolara. Meta preuzimanja uzletjela je 16,1 posto.

Boeing je bio među najistaknutijim dobitnicima nakon što je najavio kako će prvi 787 Dreamliner isporučiti u trećem tromjesečju, a ne u prvom kako je ranije bilo najavljeno. Investitori su očlito očekivali i veću odgodu.Energetska su izdanja bila u plusu iako je barel nafte oslabio tek nešto preko 91 dolara. ExxonMobil je ojačao 1,1 posto, na najvišu razinu u godinu dana (78,71 dolar). [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
AMERI ,AZIJA , EUROPA SVIJETSKE BURZE RASTU A I BEZ NJIH MI MORAMO RASTI JER SMO U ZAOSTATKU S RASTOM OKO 50 % SLJEDI NAM VELIKI RAST DIONICA GRAĐEVINARA IGH , TEHNIKE , VIADUKTA i INGRE KAO I NAJBOLJE BANKE SLATINSKE BANKE
Datum objave: 19.1.2011 | 8:12
Zadnja izmjena: 19.1.2011 | 8:41
TRŽIŠTE KAPITALA
Azijska tržišta: Tehnološka i rudarska izdanja zaslužna za novi rast
Autor/izvor: Siniša Malus / CNBC
TOKYO – Azijska su tržišta i drugi dan uzastopno rasla na poticajima iz tehnološkog sektora.

MSCI Asia Pacific Index ojačao je 1 posto a njegova tehnološka sastavnica bila je u plusu 1,4 posto.

Nikkei 225 porastao je 0,2 posto a od početka godine u plusu je 3 posto. Novi rekord cijene bakra potaknuo je sektor metala. Sumitomo Metal Mining uzletio je 3,4 posto dok je Dowa Holdings skočio 2,7 posto. Kompanija za računalne igrice Gree skočila je 1,7 posto nakon što je najavila kako će ući u posao oglašavanja na smartphoneima.

Korejski Kospi ojačao je 0,9 posto a rast su predvodila tehnološka izdanja. Samsung Electronics skočio je 2,7 posto i stigao do novog rekorda od 995.000 wona. Hynix Semiconductor ojačao je 0,4 posto. Samsung Securities bio je gubitnik dana, njegove su dionice potonule 5,7 posto nakon što su mediji izvijestili kako će regulator nametnuti strožije regulatorne mjere. Među dobitnicima se visoko plasirao POSCO koji je ojačao 2,5 posto nakon što je najavljeno kako će nastaviti gradnju nove čeličane kapaciteta 1,8 milijuna tona godišnje. I banke su bile u plusu a najbolje je prošla Hana Financial Group koja je skočila 2,4 posto.

Australski S&P/ASX 200 ojačao je 0,7 posto iako je otvorio u minusu. Tržište je poraslo unatoč padu potrošačkog povjerenja u siječnju. Rudarska izdanja bila su među glavnim dobitnicima pa su Rio Tinto i BHP Billiton ojačali po 0,9 posto. BHP Billiton rezultate će objaviti sutra. BC Iron danas je bio suspendiran nakon informacije kako će ga preuzeti honkoški suvlasnik Regent Pacific Group. Najviše je dobio maloprodajni sektor koji je prethodnih dana bio na meti rasprodaje. David Jones ojačao je 3 posto dok je Harvey Norman skočio 3,5 posto. Ipak, dobitnik dana bio je Kathmandu Holdings koji je uzletio 15,9 posto na krilima najave očekivanja znatno boljih rezultata u posljednjem šestomjesečnom razdoblju.

Shanghai Composite Index ojačao je 1,3 posto dok je Hang Seng Index bio u plusu više od 1 posto.
Najbolja ulaganja na hrvatskoj burzi .
1 ) IGH
2 ) TEHNIKA
3 ) VIADUKT
4 ) INGRA
5 ) Slatinska banka
Jedana od najboljih kupnji na našoj burzi svakako je kupnja dionica Slatinske banke koja je još uvijek u većinskom vlasništvu malih dioničara. Bilo tko da ju želi preuzeti mora izaći s javnom ponudom. Ako se sjećate VABA je kupovala po 550 kuna i baš se nešto nije proslavila niti skupila značajniju količinu. Sad je kriza i veliki love u mutnom besramno po samo 100 kuna , no netreba sad prodavati i šopati debelu gusku. Svaki dioničar bi trebao u granicama svojih mogućnosti dokupiti dionice Slatinske banke i tako povećati udio u ovoj banci. Kad se burza oporavi bit će vam kasno i žao što niste skupljali ovaj nebrušeni dijamant .

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/skegrin-manifest-za-novu-privatizaciju

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] Kao što sam i mislio kad INA ode s burze crobex može dići jedino jaki građevinski sektor IGH + 4,73 % i Tehnika + 3,29 % što je tek početak ozbiljnijeg rasta . Svi se još uvijek dobro sijećamo blokada koje su znala trajati po cijeli tjedan ,pa su dionice u tjedan dana porasle od 50 do 60 % . Sad dolazi ponovno to vrijeme i svakako nemojte zakasniti s ulaskom u dionice .
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Samo cu jednu stvar reci koja me nasmijala….

Svijet:
Steve Jobs ode na bolovanje (samo na bolovanje) a dionice odu u crveno.

Hrvatska:
Ježić ode u pritvor a Dioki ode u zeleno.

Svaka cast Ezelu, ali Semir Gerkhan je ipak najbolji Turcin :)

Premješteno iz teme: KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)



Bezobrazni jeste to svi znamo ali prepravljati broj dionica koje sam ja napisao i to poslije stavljati u citirani dio i komentirati prelazi svaku mjeru bezobrazluka i drskosti.

– dragi gospon ne trebate se pjeniti zbog tih gluposti.
– ali mene ipak ne možete zahebati,
– na toj cijeni je prošlo točno 10 dionica, i nema više niti jedna dionica na tom nalogu.

– pa znate da ja tu pišem istinu i samo istinu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

kolega hairija,
što je željela ivana7 reći ;

KODT za velike novce daje malu dividendu
Ja sam joj uvalio JNAF, a ona drugima po 100-150 Kuna više i zajedno s deluxom i sindikatom uletila u KODT i sada se treba toga riješiti naravno po većoj cijeni, a vi budi kavalir pa to kupite.

KODT će biti 1200, da i HT će jednog dana biti 20, ali do tada ćemo i izaći iz EU.

Zato nemožete reći da ivana ne govori istinu. Uvijek govori istinu, ali samo neke njene dijelove preskoči .

Uhvatili ste se kao djeca mami za suknju s tim KODT i KOEI koje su fakat stabilne dionice, toliko stabilne da ponekad nisi siguran dali se njima trguje. 3-5% gore, pa dolje, pa opet gore, pa opet dolje, napeto ko puška.
Jedina zanimljivija MM dionica od njih je ATGR, tamo je živi horor .

KODT ;
Razina otpora 1177, drugi otpor već malo iznad, podrške nema
Dionica spada u kategoriju visoko rizične prema fundametalnoj analizi, a INGRA naprijem 3 koraka ispod kao nisko rizična
Likvidnost koma, tu i tamo 2-3 dana se trguje i onda ode na zimski san
DUG 105%
Najniža vrijednost dionice 175 Kuna, a kratko najviša 2850, a kada je INGRA bila na 450 Kuna

KOlege, dobra je ovo tvtka da se razumijem, ali nemojte od šlaga raditi tortu .

Kako naravno nemožete drugo opalite me jedinicom [lol]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Premješteno iz teme: KODT (Končar-Distributivni i specijalni transformatori d.d.)

Hahahah ovakve gluposti dugo nisam čitao.
Aj ti Loris ostavi podatke da te mogu poslije nać oni koje si savjetovao 🙂 – ako takvih bisera ima koji slušaju šta baljezgaš.

Super je kupit "jeftinu" Ingru na 30 jer je "dno", a poslije se veselit rastu od 14 do 17 hahaha

New Report

Close