BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mijenja se struktura prezentacije financijskih izvještaja.
Glavna promjena je preseljenje djela dosadašnjeg izvještaja o promjeni kapitala u dodatak uz
ex-RDG koji se od sada zove Izvještaj o sveobuhvatnoj dobiti.
Također Bilanca se od sada naziva Izvještaj o financ.položaju, u izvještaju o promjeni kapitala i dalje se prikazuju isplate dividendi, dokapitalizacije i sl., no dio koji se odnosi na revalorizaciju imovine sada se pojavljuje u novom proširenom Izvještaju o svobuhvatnoj dobiti.
Razlog promjene je globalno usklađenje standarda izvještavanja te namjera da se što jasnije investitorima prezentira finacijski položaj i poslovanje društva.
Ova promjena stupa na snagu počevši od FI za ovu godinu (31.12.),
a primjenjivati će je svi subjekti čiji VP kotiraju na uređenom tržištu.
Tako da se ne bi iznenadili kada ispod djela izvještaja koji prati redovno poslovanje , kod nekih društava zapazite primjerice visok iznos negativne revalorizacije imovine koja ulazi u tzv.sveobuhvatnu dobit (do sada smo morali pomalo rudariti po FI da bi to zapazili-bilo je zakukuljeno u Izvještaju o promjeni kapitala koji dobar dio investitora rjetko pogleda).

[i]Volatile Ass as an Asset Class[/i][emo_funta][emo_dolar][emo_euro]

[cool] Pozdrav svim forumašima otkako ne pišem na forumu vidim dionice vam više ne padaju. Osjeća se bezgranična ljubav i sloga , sve je super čak i sunce ljepše sja. Vidim veliki skokovi i rast dionica da sam samo znao da će vam biti bolje prekinuo bih i prije pisanje uživajte u svakodnevnom velikom rast crobexa blago vama . [cool] [wink] [tongue]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


[cool] Pozdrav svim forumašima otkako ne pišem na forumu vidim dionice vam više ne padaju. Osjeća se bezgranična ljubav i sloga , sve je super čak i sunce ljepše sja. Vidim veliki skokovi i rast dionica da sam samo znao da će vam biti bolje prekinuo bih i prije pisanje uživajte u svakodnevnom velikom rast crobexa blago vama . [cool] [wink] [tongue]

bravo, sreća da si rasprodao portfelj na crobexu 1800 bodova, pa se stvorila osnova za rast [lol]
ah da, zaboravio sam da si se nakrcao s IGH na 1700 kn, a sad je na 1500 [cry] [bye] [cry] [lol]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

[cool] [thumbsup]

Europske burze zelene , američka bilježi svakodnevni rast kod nas se očekuje rast samo što u oporavku burze kasnimo za svijetom. Već je sada svima jasno da će rast predvoditi dva građevinska diva Tehnika i IGH . Ove dionice su totalno podcijenjene u odnosu na neke druge. To ima i svojih prednosti očekuje ih veći rast od ostalih. Preporuka svakako kupiti dionice podcijenjenih građevinara. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Otvorili ste po nekoliko nickova ima vas ko mrava plašite ljude
pljucate špekulanti maknite se više sa ove dionice…
Djelite jedinice vlasnicima dionice sebi stotke ne možeš vas nadglasat
koliko vas ima …Kolko su ljudi novaca zbog vas izgubili
i još vam nije jasno kako čete to u životu na kraju skupo platit..
Tuđi teško zarađeni novac uništavate
za vas je to igra zabava drugoga u propast tjerat…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

[thumbsup] [smiley] [wink] Rast svijetskih burzi
Datum objave: 11.10.2010 | 9:26
Zadnja izmjena: 11.10.2010 | 9:26
TRŽIŠTE KAPITALA
EU tržišta: Banke rastu na temelju povjerenja u Fed
Autor/izvor: SEEbiz
FRANKFURT – Europski indeksi pobjednički su krenuli u novi tjedan nadovezujući se na snažan rast Wall Streeta u petak.

Investitori vjeruju kako će Fed poduzeti nove mjere koje će pogodovati i tržištu kapitala. FTSEurofirst 300 ojačao je 0,3 posto, na 1.073,7 bodova nakon što je protekloga tjedna ojačao 1,2 posto. Bankarski je sektor u središtu pozoronosti jutros. BNP Paribas vrrijednost je ojačao 0,4 posto, a Societe Generale 0,5 posto.

Tržište se, dakle, već danima kladi na to da će Fed poduzeti dalnje mjere kvantitativnog popuštanja. Korporativni sektor zasad nije razočarao, profitabilnost je sve bolja. I dalje na oprez motivira rastuća nezaposlenost s obje strane Atlantika. Europske burze zelene , američka bilježi svakodnevni rast kod nas se očekuje rast samo što u oporavku burze kasnimo za svijetom. Već je sada svima jasno da će rast predvoditi dva građevinska diva Tehnika i IGH . Ove dionice su totalno podcijenjene u odnosu na neke druge. To ima i svojih prednosti očekuje ih veći rast od ostalih. Preporuka svakako kupiti dionice podcijenjenih građevinara i dionice malih hrvatskih banaka , Slatinske , Centar i Karlovačke banke. Uz dionice građevinara ulaganje u dionice banaka je najbolje ulaganje.
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



[cool] Pozdrav svim forumašima otkako ne pišem na forumu vidim dionice vam više ne padaju. Osjeća se bezgranična ljubav i sloga , sve je super čak i sunce ljepše sja. Vidim veliki skokovi i rast dionica da sam samo znao da će vam biti bolje prekinuo bih i prije pisanje uživajte u svakodnevnom velikom rast crobexa blago vama . [cool] [wink] [tongue]

bravo, sreća da si rasprodao portfelj na crobexu 1800 bodova, pa se stvorila osnova za rast [lol]
ah da, zaboravio sam da si se nakrcao s IGH na 1700 kn, a sad je na 1500 [cry] [bye] [cry] [lol]
[/quote]

Nakrcavanje je načinjeno sa 7 komada…i već je tu ostvaren lijep rezultat od 1400 kn, a za predznak ne pitaj [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa


[cry] [bye] [bye] Danas naročito veliko rasprodavanje dionica građevinara
Dvije riječi za Wall Street: Oprezno i nejasno

Možemo očekivati veliko iskrcavanje iz debelo precijenjenih dionica Ledo, Zvijezda, Tehnika, Ingra, IGH i Hidroelektra.
[cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

A sada su opet taj isti IGH i Tehnika "divovi građevinarstva" ????
A divovi kad krenu padat što ih može zaustaviti??? A tresak se čuje dalekoooooooooooooooooo…… [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

[thumbsup] [smiley] [wink] Dnevni semafor: IGH se hvali svojim novim partnerom

12. listopada 2010 09:40

Redakcija Business.hr

Predstavnici Stipić Grupe i Instituta IGH predstavit će na susretu s novinarima strateško partnerstvo na projektima Ban centar i Centar Bundek.

Stipić Grupa je na neki način preuzela ulogu koju je do sada uz IGH imao splitski Konstruktor koji vodi kum Jure Radića Željko Žderić.

Na zagrebačkog Trgovačkom sudu održat će se ročište za tekstilnu tvornicu Kamensko na kojemu će biti odlučeno jesu li ispunjeni uvjeti za pokretanje stečajnog postupka. Trgovački je sud prošli tjedan donio odluku o pokretanju predstečajnog postupka te imenovao predstečajnog upravitelja Zdravka Mitaka koji treba utvrditi jesu li se stekli uvjeti za pokretanje stečaja. Radnice Kamenskog koje pet mjeseci nisu dobile plaću i koje su u štrajku od 29. rujna nadaju se stečaju s preustrojem jer vjeruju da Kamensko ima kupce i budućnost.

U Europi slijedi objava indeksa potrošačkih cijena u Velikoj Britaniji i Njemačkoj. Očekuje se da bi na području funte taj indeks mogao ostati nepromijenjen, a u Njemačkoj čak i pasti 0,1 posto.

Za nove smjernice ulagači čakaju i objavu zabilješke s posljednjeg zasjedanja američke središnje banke, održanog 21. rujna.

U SAD-u slijedi objava ICSC – Godmanovog kretanja prodaje u trgovini. S obzirom da je prošli tjedan zabilježen pad od 0,8 posto pitanje je slijedi li barem oporavak potrošnje.
Oporavak hrvatske burze predvodit će dva diva građevine IGH i Tehnika. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

uz svjedocenje SMRANADERA u njegovo rusenje dionica i burze jos i ovo
http://www.index.hr/vijesti/clanak/istrazivanje-57-posto-hrvatskih-direktora-smatra-da-nas-ocekuje-jos-gore-ekonomsko-stanje/517401.aspx

ovo je potop
[bye] [cry]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

Zapamtite jedno

1.) Navlačenje pod ovakvim okriljem, bez prisustva investitora – ne prolazi.

2.) Ingra nije objavila sklapanje unosnog ugovora, stoga nema razloga za pumpanjem cijene.

3.) Ako želite znati kako sam uspio navući od 2005- 2007 hrpu malih inv, a pri tome se iskrcavao na brutalnim razinama, onda morate znati da je PR radi čuda, a pri tome i inf koje nisu dostupne ovcama kao što ste svi VI.

4.) Strpljen spašen – vidim da moj duh i dalje živi ovdje, samo potrebno je čekanje 😉

Srdačan pozdrav

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)


Zapamtite jedno

1.) Navlačenje pod ovakvim okriljem, bez prisustva investitora – ne prolazi.

2.) Ingra nije objavila sklapanje unosnog ugovora, stoga nema razloga za pumpanjem cijene.

3.) Ako želite znati kako sam uspio navući od 2005- 2007 hrpu malih inv, a pri tome se iskrcavao na brutalnim razinama, onda morate znati da je PR radi čuda, a pri tome i inf koje nisu dostupne ovcama kao što ste svi VI.

4.) Strpljen spašen – vidim da moj duh i dalje živi ovdje, samo potrebno je čekanje 😉

Srdačan pozdrav

Evo imam kratku obavjest:

POSLANO NA SLJEDEĆE ADRESE: press@hanfa.hr; uskok.zg@uskok.hr; zvjezdana.trecic@mfin.hr;  ured.ravnatelja@finpol.hr; marija.resetar@mfin.hr; ogrbic@mup.hr; pitanja@zse.hr

SADRŽAJ:
Poštovani,

citajuci forum Poslovnog dnevnika (http://www.poslovni.hr/Forum/ingr-ingra-dd-582-pg2447.aspx#post1059197) naisao sam na komentar jednog korisnika (matrix90) koji se javno hvali da je svojim ciljanim dezinformacijama obmanuo male investitore Ingre. Uvidom u razdoblje za koje doticni istice da je imao svoje prste i u trenutnu cijenu Ingre, nebi vam bilo tesko provjeriti da je rijec o prevari teskoj nekoliko desetaka milijuna kuna. S druge strane, ako je samo rijec o hvalisavcu bez pokrica, zar nije i kaznjivo stvaranje panike radi ostvarivanja koristi?

Prema mom skromnom i nestrucnom misljenju smatram da tu ima elemenata kaznene odgovornosti.S obzirom na tehnologiju s kojom raspolazete, ne sumnjam kako cete bez problema pronaci doticnog gospodina i provjeriti ima li pokrica u njegovoj prici i na taj nacin vratiti povjerenje malih nezasticenih ulagaca u ZSE.

Bit cu uporan dok ne dobijem pravodoban odgovor, a ovaj mail uputit cu na sve moguce adrese za koje smatram da su nadlezne u sprecavanje ovakvog oblika kriminala.

S poštovanjem,

Razocarani investitor

Dok svi ne krenemo ovako, nikad necemo imati normalnu situaciju!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

New Report

Close