BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


[cry] [bye] [bye] Nema tu šefe kralju nego samo gole činjenice jučer rasprodaja u Americi danas na europskim burzama i našoj. Neznam kako su kupci naivni i stalno jurišaju na kupnju a dionice koje danas kupe već su sutra jeftinije pa sačekajte rast svjetskih burzi i onda krenite s kupnjom. Europske burze link : Vaš link [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

Ako dobro razumijem ovu poruku dionice treba kupovati kada rastu, a prodavati kada padaju ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

23. rujna 2010 07:46
I na europskim su burzama cijene dionica jučer pale. Londonski FTSE indeks oslabio je 0,44 posto, na 5.551 bod, dok je frankfurtski DAX pao 1,08 posto, na 6.208 bodova, a pariški CAC 1,30 posto, na 3.735 bodova. Sljedom ovih vijesti usljedit će daljnje iskrcavanje iz dionica Tehnike, Ingre, Zvijezde, Leda, Hidroelektre, Adrisa, Jadroplova i Atlanske plovidbe [/b] [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]



sefe@ ne pratim tvoje promasaje ni pogotke,,,,ali ovaj put si na pravoj strani… [rolleyes]

[rolleyes]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

[cry] [bye] [bye] Nova rasprodaja dionica
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Banke predvodile novi pad
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Američki indeksi spustili su se drugi dan uzastopno a objavljene makro brojke nisu dale previše razloga za optimizam.

Dow Jones labio je 0,72 posto, na 10.662,42 boda, S&P 500 srezan je 0,83 posto, na 1.124,83 boda dok je Nasdaq pao 0,32 posto, na 2.327,08 bodova. Najveći gubitnici u sastavu Dow Jonesa bili su Walt Disney koji je potonuo 2,6 posto i General Electric koji se spustio 2,2 posto. CBOE index volatilnosti skočio je više od 6 posto, na blizu 24 boda.

Bank of America Merrill Lynch i Rochdale Securities spustili su prognoze ostvarivanja dobiti za velike banke pa je Goldman Sachs srezan 2,1 posto dok je Morgan Stanley spušten 0,8 posto. Bank of America snizio je i prognozu dobiti za Citigiroup sa 41 na 39 centi po dionici što je njegove dionice spustilo 2,1 posto.

Tehnološki sektor bio je najmanje okrznut padom tržišta. Dionice Red Hata uzletjele su 9 posto nakon što je povećao prodaju softwarea u drugom kvartalu. Najmanje tri brokerske kuće povećale su ciljanu cijenu njegovih dionica.

Nvidia je ojačala 2 posto nakon što je BMO poboljšao preporuke i katapultirao ciljanu cijenu s 9 na 16 dolara.

Među dobitinicima dana izdvoji ose Washington Post koji je uzletio 4,3 posto nakon što je najavio otkup 10 posto vlastitih dionica serije B.

McDonald’s je najavio kako će povećati kvartalnu dividendu 11 posto no to mu je donijelo tek pad dionica od 0,65 posto, na 74,64 dolara. Danas i idući tjedan iskrcavanje iz dionica uz veliko rušenje cijena na Ledu, Zvijezdi, Tehnici, IGH, Ingri, Hidroelektri, Transadi, Belju, Belišću, Podravki, Krašu, Adrisu, Jadroplovu i Atlanskoj plovidbi. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

hOH HOH HO istina se ne da sakriti hohoho………

Loše vijesti s druge strane velike bare

23. rujna 2010 14:06

Business.hr/ Hina

Američki terminski indeksi danas su pali pod pritiskom lošeg pokazatelja iz eurozone, a kasnije će na smjer cijena dionica utjecati ključne američke makroekonomske objave vezane uz tržište rada i nekretnina.

Sve iz: Burza
članak

Vezane vijesti
S&P 500 potonuo ispod ključne razine
Wall Street pao, slabe korporativne vijesti
Investitori na Wall Streetu okrenuli se trezorcima i zlatu
"Poruka je da se situacija pogoršava"
Smjer kretanja na Wall Streetu – nejasan!
Wall Street na najvišim razinama u četiri mjeseca
Anketa
Hoće li katalog investicija u javnom sektoru pokrenuti Hrvatsku?
Naravno da hoće, samo što nije!
Nema tog kataloga koji može pomoći Hrvatskoj
Koji katalog?

Rezultati ankete

Terminski Dow Jones indeks u 13,30 sati bio je na gubitku 37 bodova, a tehnološki Nasdaq 5,5 bodova.

Istodobno, S&P 500 terminski indeks oslabio je 7,1 bod i bio je ispod fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.

Američki investitori okrenuli su se prodajama dionica nakon razočaravajućih vijesti s druge strane Atlantika, kao i uoči ključnih objava vezanih uz američko tržište rada i nekretnina.

Indeks upravljanja nabavom u industrijskoj i uslužnoj djelatnosti eurozone u rujnu je pao na 53,8 bodova, nakon u kolovozu zabilježenih 56,2 boda, te se sada nalazi na najnižoj razini u zadnjih 7 mjeseci.

Taj podatak ponovno je ojačao zabrinutosti investitora oko zdravlja europskog gospodarstva, koje se pokušava izvući iz recesije u uvjetima dok su mnoge zemlje članice eurozone pritisnute golemim dugovima.

Ipak, na smjer kretanja američkih indeksa veći utjecaj imat će kasnije objava podatka o tjednoj nezaposlenosti u SAD-u. Procjenjuje se da je protekloga tjedna bez posla ostalo 450.000 Amerikanaca, što bi ukazivalo da američko gospodarstvo stagnira.

Proteklih tjedana broj Amerikanaca koji su ostali bez posla postupno se smanjivao, tako da su investitori manje zabrinuti oko izbijanja recesije s dvostrukim dnom.

Nove smjernice ulagačima danas će dati podaci o prodaji postojećih kuća u SAD-a. Procjenjuje se da će podaci za kolovoz ukazati na porast prodaje za 7,1 posto u odnosu na prošli mjesec.

Danas se još očekuje i objava vodećih američkih pokazatelja, koji bi investitorima trebali dati novi uvid u gospodarska kretanja u SAD-u.

Umjereno poboljšanje brojnih makroekonomskih pokazatelja ovoga mjeseca potaknuli su snažan rast cijena dionica od početka rujna. Dow Jones je ojačao u 13 od proteklih 16 trgovinskih dana. No, od srijede su se intenzivirale dobitonosne prodaje dionica, a investitori su se okrenuli ulaganju u zlato i trezorske zapise.

Prinos po 10-godišnjim trezorskim zapisima, koji se kreće u suprotnome smjeru od njihovih cijena, spustio se s jučerašnjih 2,55 na 2,54 posto.

Spot cijena zlata, pak, dosegnula je danas 1.292 dolara za uncu.

Na europskim burzama, pak, cijene dionica znatnije su pale, jer su ulagače razočarali najnoviji podaci o indeksu upravljanja nabavom u eurozoni i Njemačkoj.

Londonski Ftse indeks oslabio je 0,84 posto, na 5.506 bodova, frankfurtski DAX 0,85 posto, na 6.155 bodova, a pariški CAC 1,08 posto, na 3.694 boda. [bye] [bye] [bye]

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

QAko smijem pitati…jeli brutalni kapital prodao FAZ……..moje preporuke su bile na 14….. [bye]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

FAZ u minusu 5,5%….
Ali vjerojatno se radilo o lapsusu, kolega Tigrus je sigurno kupio FAS a ne FAZ jer brutalni kapital nikako nebi mogao ovako brutalno pogriješiti

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


FAZ u minusu 5,5%….
Ali vjerojatno se radilo o lapsusu, kolega Tigrus je sigurno kupio FAS a ne FAZ jer brutalni kapital nikako nebi mogao ovako brutalno pogriješiti

u svakom slučaju je fazovo…


Danas i idući tjedan iskrcavanje iz dionica uz veliko rušenje cijena na Hidroelektri[/b] [bye]

Da, šef je opet bio u pravu, netko je prodao cijelih 7komada.

26.11.2010 - Dan D


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

FAZ u minusu 5,5%….
Ali vjerojatno se radilo o lapsusu, kolega Tigrus je sigurno kupio FAS a ne FAZ jer brutalni kapital nikako nebi mogao ovako brutalno pogriješiti

u svakom slučaju je fazovo…
[/quote]
A mogli bi Fazovati sve do 10 USD.

26.11.2010 - Dan D

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

@tigre,da si jučer odmah reagirao na moj post ,mogao si FAZ utopiti po cca 13,4x,ovako ma pusti ga imati ćeš long term debeli profit [wink]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

tigrus @ …ako nisi bio na pravoj strani …naravno da ti nije normalan…. [wink] jucer su shorteri pokrivali i dizali indexe….a sto se tice…daljnjeg rasta….moze to jos ….treba pogledati malo siru sliku…ne se ograniciti na samo ne etf

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@tigre,da si jučer odmah reagirao na moj post ,mogao si FAZ utopiti po cca 13,4x,ovako ma pusti ga imati ćeš long term debeli profit [wink]

decki, ja sam jos uvijek u plusu cca 40 centi po dionici, jbga bio sam 1,4 $ po dionici u plusu.
popusio cijeli dolar. x tisuce komada.
njesra…

budem ga likvidirao u pon jer mislim da ce prvo sp500 pasti zbog negativne divergencije na satnom grafu.

ali FAZ je i po mom misljenju best pick overall.
[wink]

New Report

Close