BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Šefe stvarno mi je žao zbog tvojih minusa, no ovo piskaranje ne vodi nigdje. Sam kažeš da smo još uvijek u padajućem trendu i da ćeš kupovati tek kad sve počne rasti. Možda putanja prema gore još nije toliko stabilna, ali eto neki koriste ove cijene i ukrcavaju se. A ti možeš čekati ako imaš portfelj od 10.000- 20.000 eura, no ako loviš nelikvidne dionice i želiš uhvatiti nešto više komada,tada si već polako zakasnio sa kupovinom

Čekanje se događa jer portfelj mjeri oko 20 000 lipa, pa se hvata što niže [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup].
Ali keš is king [thumbsup] [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa



Šefe stvarno mi je žao zbog tvojih minusa, no ovo piskaranje ne vodi nigdje. Sam kažeš da smo još uvijek u padajućem trendu i da ćeš kupovati tek kad sve počne rasti. Možda putanja prema gore još nije toliko stabilna, ali eto neki koriste ove cijene i ukrcavaju se. A ti možeš čekati ako imaš portfelj od 10.000- 20.000 eura, no ako loviš nelikvidne dionice i želiš uhvatiti nešto više komada,tada si već polako zakasnio sa kupovinom

Čekanje se događa jer portfelj mjeri oko 20 000 lipa, pa se hvata što niže [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup].
Ali keš is king [thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

eeeh…kad se sjetimo da mu je prije par mjeseci portfelj bio čak 200.000 lipa, a sad ga je uspio rastaliti na 20.000 lipa [embarass]
a što se može, "šef" je kupovao IGH na 2600 kn u nadi da će ga prodati na 2700 kn, a kad tamo potop na 1700 kn. Srećom da ga je prodao na 1800 pa je spasio 100 kn [thumbsup]
i ulazak u THNK na 1600 kn bio je poguban, srećom i ovdje je prodao na 1150 kn i spasio 100 kn…i još par takvih poteza i portfelj se istopio na 20.000 lipa [cry]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)




nakon što dotakne dno 🙂

delux, hoćeš reći naša Tehnika…!? rast će uskoro, pa ćeš onda moći nešto i prodati…
ali pošto si nedodirljiv ti ovo naravno nećeš pročitati…
[/quote]
Tako je vaša tehnika, ja nikada nebih kupio takvu tvrtku, osim zbog tehničkog odbijanca…
A mnogi su je kupovali po 2200 kn, neki se cak hvalili kako pijani kupuju…
Meni bi ok bilo kupiti po 500 i prodati sa 50 % zarade na fer cijeni…

Puno radije kupujem visokoprofitabilne tvrtke poput LEDA, ATGR, LKPC, ULPL, KODT
[/quote]
Misliš precijenjenog Leda koji pada iz dana u dan ????

HDZ:
Kunst: Zar 25 posto plus jedna dionica nije 26?
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Hrvatska/Kunst-Zar-25-posto-plus-jedna-dionica-nije-26-posto
da nije žalosno bilo bi smješno…

SDP:
"Tadašnja Vladina politika bila je dio portfelja uložiti u reforme", poručio je Linić, naglasivši da se novcem od prodaje 25 posto plus jedne dionice Ine 2003. spašavala posrnula poljoprivreda i brodogradnja. "Reforme je trebalo provesti, a reforme koštaju"
spasio je svoje prijatelje u brodogradilištima, i njihove privatne MARŽE….

a čudimo se zašto nam je gospodarstvo tu, gdje je ….

"Pokušaj je prvi korak ka neuspjehu." Homer Simpson Caveat emptor

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)


Puno radije kupujem visokoprofitabilne tvrtke poput LEDA, ATGR, LKPC, ULPL, KODT

LEDO na skoro 2 booka i u dugovima,a i TA zove 1200kn
ATGR zasad bajka, al kad-tad se i bajka pretvori u noćnu moru
LKPC nominala 400kn i naivnima se uvaljuje po 4x većoj cijeni, zato i ne ide gore (ZABA rješava)
ULPL – koliko su nelikvidni i dužni lako mogu propasti
KODT – jedina vrijedna spomena ovdje

26.11.2010 - Dan D


Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)


Puno radije kupujem visokoprofitabilne tvrtke poput LEDA, ATGR, LKPC, ULPL, KODT

LEDO na skoro 2 booka i u dugovima,a i TA zove 1200kn
ATGR zasad bajka, al kad-tad se i bajka pretvori u noćnu moru
LKPC nominala 400kn i naivnima se uvaljuje po 4x većoj cijeni, zato i ne ide gore (ZABA rješava)
ULPL – koliko su nelikvidni i dužni lako mogu propasti
KODT – jedina vrijedna spomena ovdje
[/quote]
[lol] [lol] [lol] ma TA vrišti na 1200 kn a ne zove [lol] falio si jednu nulu [thumbsup]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

šefe ja mislim da ćeš opet lagano fulat sa prognozom, al ne daj se doći će i tvoje vrijeme

Za nas nove forumase ,a i za sve ostale bilo bi bolje da ima sto manje prepucavanja ,a vise strucnih komentara i informacija

DIXI


Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)

Puno radije kupujem visokoprofitabilne tvrtke poput LEDA, ATGR, LKPC, ULPL, KODT

LEDO na skoro 2 booka i u dugovima,a i TA zove 1200kn
ATGR zasad bajka, al kad-tad se i bajka pretvori u noćnu moru
LKPC nominala 400kn i naivnima se uvaljuje po 4x većoj cijeni, zato i ne ide gore (ZABA rješava)
ULPL – koliko su nelikvidni i dužni lako mogu propasti
KODT – jedina vrijedna spomena ovdje
[/quote]
Ledo u dugovima…da da, prema dobavljacima
Pogledaj dugove tehnike i hdela
Ako šansa da ledo ide na 1200 kn je kao da kao da hajduk osvoji ligu prvaka
Ulpl—hm, prije ću ja na skijanje po Marjanu, nego će propasti ulpl..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

[cry] [bye] [bye] Velika rasprodaja dionica građevinara

Sve lijepo kratko traje: Crobex prekinuo višednevni pozitivni niz

u minusu 0,44 posto, na 1909 bodova

14. rujna 2010 12:43

Business.hr/ Hina

Prateći kretanja na inozemnim burzama, danas i indeks Zagrebačke burze Crobex ima negativan predznak, prekinuvši tako četverodnevni pozitivni niz, a zasad je jedina s milijunskim prometom dionica HT-a.

Indeks Crobex bio je u 12 sati u minusu 0,44 posto, na 1909 bodova. Istodobno je Crobex 10 oslabio 0,76 posto, na 1006 bodova.

Redovni promet dionicama premašio je 5 milijuna kuna i otprilike je na istoj razini kao i u petak u ovo doba.

"Pod utjecajem kretanja na inozemnim burzama, danas i Crobex ima negativan predznak, no još se drži iznad psihološki važne granice od 1900 bodova", rekla je Danijela Sporiš, brokerica i investicijska savjetnica u investicijskom društvu Credos.

Napomenula je da se trgovanje u posljednje vrijeme odnosni uglavnom na transakcije kojima se preslaguju portfelji velikih ulagača, dok malih i dalje nema na tržištu.

Milijunski promet do podneva ostvaren je dionicom HT-a, i to u visini 2,5 milijuna kuna. Pritom joj je cijena oslabila 1,5 posto, na 270,3 kune.

Slijedi dionica Ine, kojom je ostvareno gotovo 291.000 kuna prometa, pri čemu joj je cijena također u minusu 1,5 posto i iznosi 1656 kuna.

Promet iznad 100.000 kuna ostvaren je još i dionicama Atlantske plovidbe, Petrokemije i Adrisa. Pritom je cijena dionice Atlantske plovidbe oslabila 0,7 posto, na 836,15 kuna, dok je cijena dionice Petrokemije porasta 1,5 posto, na 143,9 kuna, a redovne dionice Adrisa 2,45 posto, na 306 kuna.

Na europskim burzama najvažniji su indeksi danas u negativnoj stagnaciji zbog dobitonosnih prodaja nakon gotovo tri tjedna pozitivnog trenda.

Ponešto je ulagače obeshrabrio i njemački ZEW indeks raspoloženja među analitičarima i institucionalnim ulagačima, koji je potonuo u rujnu na minus 4,3 boda, sa 14 bodova u kolovozu. Time je zabilježio pad peti mjesec zaredom. Analitičari su očekivali njegovo klizanje na 10 bodova.

Nove smjernice investitorima bi trebao dati kasnije tijekom dana i podatak o prometu u američkoj maloprodaji. Na Europskim burzamna totalna rasprodaja dionica. To se prelilo i kod nas tako da će danas biti velikog iskrcavanja iz Tehnike, IGH, Ingre i Hidroelektre . Dionice Ledo i Zvijezda mogle bi ući čak u negativnu blokadu. Požurite s iskrcavanjem sve još stignete kupiti ponovno samo 20 % jeftinije. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: HT (Hrvatski Telekom d.d.)

ja samo znam da će dividenda biti izdašna,a bolje o tome razmišljati kad je cijena 26X nego kad bude 33X……..deutche telecom je naredio isplatu maksimalne dividende i u ovoj i u idućoj godini,treba o tome na vrijeme voditi računa…….a naše tržište inače vrlo tromo reagira na pozitivne vijesti,dugo ih žvaču melju valjaju pa onda krenu,a kad oni krenu neko već tada ide u novčani hahahahah

[cry] [bye] [bye] Danas nova velika rasprodaja dionica

Wall Street trgovina povukla gore, banke spustile dolje

Ispuhao se Basel 3

15. rujna 2010 07:48

Business.hr/ Hina

Na Wall Streetu su u utorak vodeći indeksi ostali gotovo nepromijenjeni, jer je pad cijena dionica banaka poništio dobitke u trgovačkom sektoru, koji se našao na meti kupaca nakon boljih nego što se očekivalo podataka o potrošnji u SAD-u.

Dow Jones indeks oslabio je 17 bodova, ili 0,17 posto, na 10.526 bodova, dok je S&P 500 pao 0,07 posto, na 1.121 bod. Nasdaq indeks ojačao je, pak, 0,18 posto, na 2.289 bodova.

Dionice trgovačkih lanaca bile su jučer među najvećim dobitnicama, zahvaljujući podatku o rastu prometa u trgovini na malo u kolovozu za 0,4 posto, što je najviša stopa rasta u posljednjih pet mjeseci i više od očekivanih 0,3 posto.

S&P indeks trgovačkog sektora porastao je 1,2 posto.

No, osjetno su pale cijene dionica u bankarskom sektoru, jer se stišala euforija koju je izazvao Basel III sporazum financijskih regulatora u svijetu o novim pravilima u poslovanju banaka.

Zahvaljujući špekulacijama u vezi tog sporazuma, KBW indeks bankarskog sektora porastao je od kraja kolovoza gotovo 12 posto. No, jučer je oslabio 1,4 posto.

Negativno je na taj sektor djelovala i prezentacija čelnika JP Morgan Chasea prema kojoj bi nova pravila u bankarstvu izazvala povećanje cijena kreditiranja klijenata i navela ih na potragu za jeftinijim kreditima u nebankarskim institucijama. Cijena dionice JP Morgan Chasea pala je 1 posto.

Na Wall Streetu, American Stock Exchangeu i Nasdaqu vlasnika je jučer zamijenilo 7,2 milijarde dionica, što je nešto više nego posljednjih dana, ali znatno manje od lanjskog dnevnog prosjeka od 9,65 milijardi.

Pritom je na Wall Streetu odnos između dionica koje su izgubile i onih koje su dobile na vrijednosti iznosio 1,2 naprema 1.

I na europskim se burzama jučer trgovalo oprezno. Londonski FTSE indeks ojačao je mršavih 0,03 posto, na 5.567 bodova, dok je frankfurtski DAX porastao 0,22 posto, na 6.275 bodova, a pariški CAC 0,19 posto, na 3.774 boda. Do kraja ovog tjedna siguran daljnji pad dionica naročito građevinara Tehnike, IGH i Ingre. Od ostalih dionica pad debelo prenapuhanoga Leda , Zvijezde i Kraša.
Da bi se uvjerili u pad dovoljan je pogled na europske burze gdje se odvija rasprodaja dionica .

Pogled na europske burze :Vaš link

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close