BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Objašnjenje bankarske krize

Mladi Joža se odselio u Baranju i za 1000 kuna kupio konja od

gazde sa imanja. Gazda je obećao isporuku idući dan.

Taj dan je Gazda došao i rekao: "Žao mi je momče, konj je crkao."

Joža je rekao: "Dobro, vratite mi novac."

Gazda: "Žao mi je, ne mogu, već sam to potrošio."

Joža kaže: "Onda mi donesite crknutog konja."

Gazda: "Zašto?"

Joža: "Raspisaću lutriju!"

Gazda: "Ne možete to napraviti!"

Joža: "Mogu, samo gledajte! i nemojte nikome reći da je crkao."

Mjesec dana kasnije gazda sretne Jožu i pita ga šta je bilo.

Joža: "Raspisao sam lutriju. Uplatni listić je bio 20 Kn

prodao sam ih 500 i zaradio 10.000 Kn"

Gazda: "Zar se niko nije žalio?"

Joža: "Samo tip koji je dobio. Vratio sam mu 20 Kn"

Joža sada radi u banci.

Problem uvjek krene od nekog konja, a banke samo rade svoj posao…. i

eto krize…

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


čak i blokade na Tehnici,Ingri , Ledu, Hidroelektri , Podranki, Adrisu i Krašu to je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje. [/b] [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

Tebe je već blokiralo u glavi

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

Po nekim informacijama cijena bi mogla i duplo gore ako prođe model koji predlaže uprava.


Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)
Po nekim informacijama cijena bi mogla i duplo gore ako prođe model koji predlaže uprava.

kakvo jadno drukanje [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

T


Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

Po nekim informacijama cijena bi mogla i duplo gore ako prođe model koji predlaže uprava.

Ako prodje,(a vjerojatno hoce) model koji se predlaze nece cijena duplo gore.
Nece biti dalelo od toga,ali duplo je too much.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

[cry] [bye] [bye] Novo iskrcavanje na svijetskim burzama . Datum objave: 14.6.2010 | 22:21
Zadnja izmjena: 14.6.2010 | 22:41
AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Rezanje grčkog rejtinga spustilo Dow Jones
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Većina američkih dionica zaključila je u minus nakon što je Moodys srezao grčki rejting snizio na razinu "smeće".

Dow Jones izgubio je 0,2 posto, na 10.190,89 bodova, S&P 500 je oslabio 0,18 posto, na 1.089,63 boda dok je Nasdaq jedini porastao i to minimalnih 0,02 posto, na 2.243,96 bodova. Prije poteza Moodysa, dionice su veći dio dana bile u soldinom plusu na krilima odličnih brojki o rastu industrijske proizvodnje u eurozoni. Euro je porastao 0,8 posto prema dolaru, dok je barel nafte porastao za više od dolara i stiagao iznad 75 dolara.

Dionice Home Depota oslabile su 0,5 posto bez obzira na to što su analitičari Citigroupa poboljšali prepooruke za njihove dionice. BP je doživio novu katastrofu padom od 9,7 posto, nakon što je objavljeno kako ih je raščišćavanje katastrofe u Meksičkom zaljevu dosad koštalo gotovo 1,6 milijardi dolara. I ostali uključeni u ovu priču loše su prošli. Halliburton je srezan 1,5 posto dok je Transocean potonuo 4,4 posto.

Tehnološki sektor iznjedrio je najviše dobitnika. National Semiconductor ojačao je 0,1 posto, čime još uvijek izvlači korist od prošli tjedan objavljenih rezultata i prognoza. SanDisk uzletio je 6,2 posto nakon što je jedan analitčar sugeirrao kako bi kompanija mogla izvući korist od povećane potražnje za flash memorijom. AT&T spustio se 0,5 posto dok je Apple povećao cijenu 0,2 posto. Google je spustio vrijednost 1 posto nakon što je Citigroup srezao ciljanu cijenu sa 640 na 630 dolara.

Uz crvenilo i iskrcavanje kod amera i na Europskim burzama nije potrebno naglašavati da ide novo iskrcavanje kod nas koje će predvoditi građevinari. Danas na našoj burzi Možemo očekivati čak i blokade na Tehnici,Ingri , Ledu, Hidroelektri , Podravki, Adrisu i Krašu to je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Dečkiću daj malo ohladi,naporan si.Svaki dan pišeš isto.Pa ne da si smiješan nego je to jadno.
Ako nemaš para a želio bi imati dionica onda trguj na tvojoj virtualnoj burzi.
To je primjer tipičnog provokatora…..


Dečkiću daj malo ohladi,naporan si.Svaki dan pišeš isto.Pa ne da si smiješan nego je to jadno.
Ako nemaš para a želio bi imati dionica onda trguj na tvojoj virtualnoj burzi.
To je primjer tipičnog provokatora…..

Zimzelen s tobom i tvojim lažima je nemoguće izaći na kraj jer si majstor laži i prevare. Od hrpe tvojih nickova već sve boli glava ali najviše od laži. Dok sam ja forumaše upozorio da danas ide pad u isto vrijeme ti lažeš da će burza rasti. Forumaši sad po ovom crvenilu i minusima vide sami tko je lažov i majstor laži.Sad se javi kao DELUX najveći, najlepši i najpametniji , samodopadna budala [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



Dečkiću daj malo ohladi,naporan si.Svaki dan pišeš isto.Pa ne da si smiješan nego je to jadno.
Ako nemaš para a želio bi imati dionica onda trguj na tvojoj virtualnoj burzi.
To je primjer tipičnog provokatora…..

Zimzelen s tobom i tvojim lažima je nemoguće izaći na kraj jer si majstor laži i prevare. Od hrpe tvojih nickova već sve boli glava ali najviše od laži. Dok sam ja forumaše upozorio da danas ide pad u isto vrijeme ti lažeš da će burza rasti. Forumaši sad po ovom crvenilu i minusima vide sami tko je lažov i majstor laži.Sad se javi kao DELUX najveći, najlepši i najpametniji , samodopadna budala [bye] [bye] [bye]
[/quote]

hohohoho, forumaš "šef" proziva druge forumaše za multinickove?!?! ovo ne da je za puknut od smijeha, nego za eksplodirat [lol] [lol] [lol]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Premješteno iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Kupujem 200-njak komada LRH. Cijenjene ponude molim izložiti direktno na asku bez prethodne najave. U razmatranje će se uzeti samo 50-tice i krupnije cifre. Šifra – kota 2000. [rolleyes]

Premješteno iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)


Kupujem 200-njak komada LRH. Cijenjene ponude molim izložiti direktno na asku bez prethodne najave. U razmatranje će se uzeti samo 50-tice i krupnije cifre. Šifra – kota 2000. [rolleyes]

Kolega, možda previše nudite.

Recimo uspio sam prenijeti 44 kom LRH-R-A na sebe za 1900 kn van redovnog trgovanja, koje ne bi uspio bez svog pravnog zastupnika, koji je na usluzi kada je najpotrebnije. Hvala prodavatelju, koji je zbog privatnih razloga (bolesti) bio primoran prodati dionice po diskontu ispod tržišne cijene.

U biti nebitno, ali kažem ima onih koji će prodati, možda ne preko foruma ( to sigurno ne, ali ustrajnost, komunikacija i dobra volja omogućuju pronalazak prodavatelja).

Sve u svemu win-win situacija.

Srdačan pozdrav

Premješteno iz teme: LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Recimo uspio sam prenijeti 44 kom LRH-R-A na sebe za 1900 kn van redovnog trgovanja, koje ne bi uspio bez svog pravnog zastupnika, koji je na usluzi kada je najpotrebnije. Hvala prodavatelju, koji je zbog privatnih razloga (bolesti) bio primoran prodati dionice po diskontu ispod tržišne cijene.

u biti, koga od nas briga što si ti kupio van burze i po kojoj cijeni?
a bolje da ne kažem što mislimo o tebi koji si iskoristio bolest prodavatelja da mu preotmeš dionice 10% jeftinije nego ih je mogao prodati na burzi i možda si kupiti još neki lijek, sramotno!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje, a ne savjet za K/P dionica!

New Report

Close