BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)


minimini@
Potpuno se slažem sa ovim gore napisanim. U prilog tome ide i činjenica da je neki dan jedan lik sa foruma doslovno citirao moj portfelj, odnosno dionice koje trenutno posjedujem. Inače poslujem preko agrama, a pošto mi ni supruga ne zna točan sastav portfelja ispadne jedino da netko od brokera iz agrama ovdje ima "debelo" upetljane prste. Za dva lika sam 100% siguran da su brokeri, a ima ih najmanje 5-torica. Stojim iza ovoga što sam gore naveo. [angry]

Kolega pošaljite mail sa svojim indicijama u hanfu pa neka malo pročeprkaju po tome. Siguran sam da će iskopati nešto jer tamo definitifvno smrdi i to jako, jako. Ne bih se izneneadio da je i pobjeda povezan sa agramom, čak je možda i njihov zaposlenik. Bilo bi zanimljivo provjeriti IP adresu pobjede i vidjeti dali je vlasnik kompa agram ili neka druga brokerska kuća ili otvoreni fond.

[thumbsup] [smiley] [wink] Datum objave: 10.6.2010 | 7:59
Zadnja izmjena: 10.6.2010 | 7:43
SPAJANJA I PREUZIMANJA
Miljan Todorović: Podravska banka dala ponudu za nekoliko manjih banaka, čeka odgovore
Autor/izvor: SEEbiz / Banka

ZAGREB – Podravska banka iz Koprivnice postala je vlasnikom 9,3 posto crnogorske Atlasmont banke, potvrdio je za http://www.banka.hr Miljan Todorović, predsjednik Nadzornog odbora i jedan od vodećih dioničara Podravske banke, koji inače živi i radi u Italiji gdje vodi holding kompaniju Cerere.

Naime, Podravska banka (ZSE:PODB-R-A) je na NEX Montenegro berzi ovaj paket dionica kupila za 3,56 milijuna eura, a transakcija je prethodno najavljena i Centralnoj banci Crne Gore, koja inače mora odobriti svako stjecanje udjela u nekoj banci veće od 5 posto.

«Atlasmont banka je po veličini četvrta ili peta u Crnoj Gori s aktivom od oko 160 milijuna eura. Većinski vlasnik banke Duško Knežević dugogodišnji je bankar i svojedobno vlasnik srbijanske Atlas banke koju je prodao grčkoj Piraeus banci. On je također vlasnik Atlas grupe koja se osim financijama i bankarstvom bavi i građevinarstvom, a ima i fakultet. Knežević je dobro razvio poslovanje i mrežu Atlasmont banke koja je zdrava i dobro vođena. Stoga smo smatrali da je to dobra prilika, odnosno da je preuzimanje udjela u banci strateški dobar potez za širenje, odnosno jačanje pozicije Podravske banke u regiji. Podravska banka naime već ima razvijeno poslovanje u Crnoj Gori, gdje je prisutan veliki broj hrvatskih tvrtki među kojima su Agrokor, Podravka (ZSE:PODR-R-A) i niz drugih», objasnio je Todorović.

Inače, Todorović je osobno i posredstvom svoje kompanije Cerere niz godina vlasnik oko 18 posto Podravske banke, Cerere drži i 9,23 posto Atlasmont banke, te oko 21 posto Hipotekarne banke iz Podgorice. Cerere se bavi ulaganjima u financijski sektor, uključujući i private equity fondove, te trgovanjem žitaricama, a godinama poslovno surađuju s Podravkom.

Todorović također otkriva da je Podravska banka zainteresirana za širenje u Hrvatskoj preuzimanjem neke od manjih i zdravih banaka, a vlasnicima nekih banaka dao je i ponude, te su razgovori o tome u tijeku. No, napominje, zasad se nisu dogovorili oko cijene, jer smatra da sadašnji vlasnici tih banaka očekuju previše, pogotovo, kaže, s obzirom na činjenicu da se dionice nekih od najjačih i najlikvidnijih europskih banaka prodaju za polovicu njihove knjigovodstvene vrijednosti.

Inače, Atlasmont banka, koja je prošlu godinu završila s 1,16 milijuna eura dobiti, po aktivi je nešto manja od Podravske, čija je aktiva krajem ožujka ove godine bila vrijedna 2,68 milijardi kuna.
Nagađa se da su neke od tih banaka Slatinska i Karlovačka banka šti bi se kod Slatinske moglo i zaključiti po povećanju prometa . Treba pratiti daljnjih par dana moglo bi doći do naglog rasta ove dvije banke. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[cry] [bye] [bye] AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: BP najniži u 14 godina, indeksi u minusu
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Energetske i financijske dionice krive su za današnji pad na Wall Streetu.

Dow Jones oslabio je 0,41 posto, na 9.899,25 bodova, S&P 500 je sreezan 0,59 posto, na 1.055,69 bodova dok je Nasdaq pao 0,54 posto, na 2.158,85 bodova. CBOE indeks volatilnosti porastao je na 34 boda iako je tijekom dana padao ispod 30 bodova.

Caterpillar je ojačao 0,25 posto nakon što je Board direktora povećao kvartalnu dividendu s 42 na 44 centa. Texas Instruments pao je 0,6 posto bez obzira na to što je kompanija prognozirala bolje prihode i dobit u drugom tromjesečju. Ciena je ojačala 0,8 posto nakon što je gubitak bio manji od očekivanog što je još jedan dokaz da se potrošnja poboljšava.

Ipak, većina je proizvođača čipova spustila vrijednosti, a pad je predvodio Intel koji je srezan 1,2 posto. Analitičari SIG Susqueahanne spustili su preporuke za njegove dionice na "neutralno" zbog slabosti na tržištu PC-a.

SprintNextel ojačao je 0,4 posto, nakon što je određen dan početka prodaje EVO 4G telefona koji bi trebao biti ozbiljan konkurent Appleovog iPhonea 4. Dionice Applea potonule su 2,5 posto, na 243,20 dolara.

Novu katastrofu doživjele su dionice BP-a koje su strmoglavljene 15,8 posto i zaključile na najnižoj razini u 14 godina.
Američki terminski indeksi najavljuju negativan početak trgovanja danas na Wall Streetu.Uz crvenilo na američkoj burzi i iskrcavanje na Europskim burzama nije potrebno naglašavati da ide novo iskrcavanje kod nas koje će predvoditi građevinari. Danas i sutra na našoj burzi Možemo očekivati čak i blokade na Tehnici, Ledu, Hidroelektri i Krašu to je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje. (H) [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

polako polako…
nije još niti krenulo..
mini* još češ se ti uskoro ispričati..pazi kaj ti ja kažem..
ono sve je istina i Alžir i balkan..stipe je ovdje samo fali ono nešto novo…nešto veliko..nešto močno nešto…uff..nešto bogato..nešto što će vratiti povjerenje svih….

uskoro ćete shvatiti da nisam niti riječ slagao vezano uz poslove, ali niti jednu laž….mnogi su potpisani…ali ono pravo će se tek potpisati..

a 225 kuna? možda nemoguće, ali povjerenje prema ingri će biti veće nego prema HT..to ćete vidjeti uskoro…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

[cry] [bye] [bye] Dan pred vikend koji je i onako uvijek obilježen padom cijena dionica danas ima dodatni zamah. Europske burze iz debelog zelenila okreću u crvenilo i iskrcavanje iz dionica. Normalno da kad se pada mi smo uvijek bolji tako da i danas očekujem da ih nadmašimo u minusima a naš pad predvodit će dionice građevinara. [cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

koji qrac od burze kao da je kemiski kastrirana uništen mu je libido,,,,toliko o stčnoj burzi više je prometa bilo na ribarnici

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

kolega šef petkom je uvijek crvenilo bar u ova krizna vremena, no danas neće biti, jer ako treba ja ću se pobrinuti za to. Ne mogu vjerovati da toliko novaca imate za ulaganje ili ste toliko novaca izgubili da želite da svi propadnu. Građevinari su već na nogama, no neki se i bude i bit će tu još rasta. Mislim da bi uskoro mogli krenuti u dokup ukoliko niste već full u njima

[cry] [bye] [bye]


kolega šef petkom je uvijek crvenilo bar u ova krizna vremena, no danas neće biti, jer ako treba ja ću se pobrinuti za to. Ne mogu vjerovati da toliko novaca imate za ulaganje ili ste toliko novaca izgubili da želite da svi propadnu. Građevinari su već na nogama, no neki se i bude i bit će tu još rasta. Mislim da bi uskoro mogli krenuti u dokup ukoliko niste već full u njima

[bye] [bye] [bye]

[cry] [bye] Ti češ se pobrinuti ? Gotovo je s našom burzom kad najmanji forumaš može spasiti burzu bolje od fondova. Bolje svi pogledajte kako se debelo zelenilo pretvara u crvenilo i iskrcavanje na Europskim burzama. Europa link :Vaš link [cry]
[cry] Jedno su tvoje ljepe želje a drugo je surova realnost , sljedi pad i iskrcavanje a ti kupuj ako ti se kupuje ja sigurno još neću.
[cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


[cry] [bye] [bye]

kolega šef petkom je uvijek crvenilo bar u ova krizna vremena, no danas neće biti, jer ako treba ja ću se pobrinuti za to. Ne mogu vjerovati da toliko novaca imate za ulaganje ili ste toliko novaca izgubili da želite da svi propadnu. Građevinari su već na nogama, no neki se i bude i bit će tu još rasta. Mislim da bi uskoro mogli krenuti u dokup ukoliko niste već full u njima

[bye] [bye] [bye]

[cry] [bye] Ti češ se pobrinuti ? Gotovo je s našom burzom kad najmanji forumaš može spasiti burzu bolje od fondova. Bolje svi pogledajte kako se debelo zelenilo pretvara u crvenilo i iskrcavanje na Europskim burzama. Europa link :Vaš link [cry]
[cry] Jedno su tvoje ljepe želje a drugo je surova realnost , sljedi pad i iskrcavanje a ti kupuj ako ti se kupuje ja sigurno još neću.
[cry] [bye] [bye]
[/quote]
LIPO SE CRVENE EUROPA I USA PASU ZELENU TRAVU DOK SE MI KAO SVINJE VALJAMO PO BLATU I ČUDIMO KO GLUPAV TELE

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

@bananarama

Dobro kolega, onda prokomentirajte ove vaše izjave pa nam ukratko recite zašto je ingra perspektivnija od francka. Franck barem čuva vrijednost svoje dionice zadnjih godinu dana što se ne može reći za ingru. Ne napadam vas, samo vam govorim da nije dosljedno za istinskog ulagača tako naglo mijenjati stavove, tko će vam vjerovat nakon svega rečenog?

6.11.2009


Mudri investitori koji su na vrijeme kupovali Franck, ispod 800 kn, dok se još moglo, čitaju ove Vaše postove i međusobna prepucavanja, i samo se smijulje. Cijena će rasti na sasvim malom prometu, ask će se povlačiti iz dana u dan na više. Ozbiljna trgovina može nastupiti tek iznad 1100 kuna. Mnogi od Vas imaju želju da se prekrcaju u Franck, ali su previše stidljivi, i dalje im je preskupo.
Za takve sa kešom na računu, a strahom u očima, najbolje je rješenje Zdenka d.d. u stečaju. Držite se Vi dalje od Francka, ovo je samo za strpljive. [cool]

11.2.2010


Kada gledam ovaj tobogan što se odvija na građevinarima, nije mi jasno da ulagači nisu još uvijek prepoznali prave i stabilne vrijednosti.
Kupujmo Franck proizvode – kupujmo Hrvatsko ! [rolleyes]

22.2.2010.



A što onda vole investitori u Hrvatskoj? Izgleda da vole ulagati novac u gubitaše?
Kolega malo je firmi u Hrvatskoj, a i u svijetu koje imaju pozitivno poslovanje. Jedna od njih je i Franck. E sad što investitori ne žele ulagati u ovu dionicu – to je njihov problem. …

3.4.2010.


…Bez drukanja ili nagovaranja tvrdim da bi cijena Francka trebala biti najmanje 1500 kuna, iliti niti četvrtina cijene Leda. Franck je ovu dobit ostvario takoreći bez "napinjanja" i to u godini preuzimanja Tombie. …
…U svako slučaju ovo je jako utvrđena "kula", u kojoj i nadalje rado ostajem!
[thumbsup]

10.5.2010


Izvješće je samo potvrdilo ovu gore napisanu tvrdnju, dobit je manja od 12 milijuna. Pošto sam očekivao ovakav razvoj situacije moram priznati da sam se posljednjih 10 dana rješavao Francka. Iskreno rečeno teška srca, ali opekao sam se već više puta sa kojekakvim holdinzima i prelijevanjem dobiti u tvrtke većinskih vlasnika. Franck iako fundamentalno jedna od najboljih tvrtki na ZSE-u me razočarao u potpunosti odnosom većinskog vlasnika spram malih dioničara.
Možda mi je ovaj potez životna greška, ali sve od prodaje pretočio sam u INGR-u. Vrlo rizično ulaganje, ali čekati ovdje milost većinskih vlasnika ne želim.

Najsmješnije je što je kolega nakon godinu dana cvrljenja u francku sve dionice rasprodao bez značajne zarade. S druge strane uložio je u ingru i u mjesec dana spušio 20 posto. Pravi hrvatski primjer kako dugoročni investitor postaje druker-ulagač i pri tom puši lovu.

Samo govorim, smanjite doživljaj s drukanjem jer nekad je to stvarno neumjesno.

never surrender

[cry] [bye] [bye] Danas veliko iskrcavanje na našoj i svijetskim burzama
Vrijeme je da medvjeda nazovemo – medvjed

Tehnička analiza

13. lipnja 2010 15:57

Redakcija Business.hr

Izgleda da su tvrdnje da je tržište dionica samo u korekciji pogrešne, zaključuje u analizi Dow Jones & Co. Tržište „čije ime se ne izgovara“, medvjeđe, sve više dobiva potvrdu.
Prije tri tjedna je pokrenut trend korekcije i iako je u posljednjem tjednu došlo do okretanja smjera, „plima“ se još uvijek kreće u smjeru u kojem je pad tržišta od 20 posto, kada tržište i službeno dobiva opis medvjeđe.

Prema podacima Bespoke Investment Groupa od 1927. godine bilo je 58 slučajeva kada je burza izgubila 10 i više posto vrijednosti. U 33 slučaja korekcija se zaustavila prije medvjeđe granice od 20 posto dok su 25 puta dionice potonule duboko u grizlijev teritorij.

No, od 32 puta kada je zabilježen jednaki pad kao sada, samo 7 puta pad je zaustavljen prije 20 posto dok je 25 puta pad otišao u medvjeđi teritorij, a prosječni gubitak je tada iznosio zabrinjavajućih 35,5 posto.

Velik broj tehničkih analitičara već je preporučio svojim klijentima da napuste dionice i portfolio napune gotovinom. Sljedeća prilika za kupovinu ukazat će se tek 2012. godine, tvrde investicijski savjetnici, koji se oslanjaju na tehničku analizu.

Mark Steele, čelnik kvantitativnog i tehničkog odjela BMO Capital Marketsa cijeli zaključaj u svom izvješću sažeo je u rečenici "Go to Cash — In Plain English." (prev. Okrenite se gotovini – rečeno na jednostavnom engleskom.)

Razlog za takvu uputu klijentima krije se u europskoj dužničkoj krizi, koja nije ni iz bliza gotova kao u cijeni kapitala, koja ide gore i još neko vrijeme nikako neće moći pojeftiniti. Dionice će još dublje u padu slijediti oštro poniranje cijene bakra i ostalih roba, kao i rast cijene državnih obveznica, što sve upućuje na obnovljeni gospodarski pad i deflacijske pritiske.
Uz crvenilo i iskrcavanje na Europskim burzama nije potrebno naglašavati da ide novo iskrcavanje kod nas koje će predvoditi građevinari. Sutra na našoj burzi Možemo očekivati čak i blokade na Tehnici,Ingri , Ledu, Hidroelektri , Podranki, Adrisu i Krašu to je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Kad ovako na velika zvona "velik broj tehničkih analitičara preporučuje" – tada obično nisu u pravu.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

New Report

Close