BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[cry] domobran ili ti ( zimzelen ) sa svih svojih oko 50 nickova na poslovni.hr prekini širenje laži u čemu si najbolji. Ako kažem očekujemo pad mislim na sebe i svoje prijatelje koji realno gledamo na burzu i ne drobimo laži kao ti. Pad svi vide jasno osim tebe hajde dokaži nam svima da si ti u pravu i sve 5 ovako samo ne govoriš istinu. [tongue]

[cry] Datum objave: 2.6.2010 | 11:12
Zadnja izmjena: 2.6.2010 | 11:26
TRŽIŠTE KAPITALA
EU tržišta: Rudari i banke predvode pad
Autor/izvor: Tina Šušnjar, ST invest

KOMENTAR – Negativan niz nastavlja se i na europskim tržištima. Američka i većina azijskih tržišta zaključila je padom u volatilnoj trgovini, a europske dionice povećale su jučerašnje gubitke na početku današnjeg trgovanja.

Američki indeksi prešli su u minus pred kraj trgovanja, a ulagači su zanemarili pozitivne vijesti iz američkog gospodarstva. Zabrinutost oko brzine i snage oporavka gospodarstava produbili su podaci iz Kine i euro zone, a prevaga u negativnom smjeru bila je vijest o otvaranju istrage zbog potopljene platforme, što je povećalo gubitke dionice BP-a.

Azijski ulagači nisu pokazali bolje raspoloženje, a kratkotrajni rast zabilježen je na japanskom tržištu zbog ostavke japanskog premijera. Kao razlozi ostavke navedeno je povezivanje premijera sa korupcijskim aferama. Sve to dovelo je do nastavka jučerašnjeg pada i na europskim tržištima. Naftni sektor i danas bilježi veće gubitke, predvođen dionicama British Petroleuma.

Nastavak slabljenja eura u odnosu na dolar spustio je i dionice iz rudarskog sektora, a pad bilježe i dionice banaka. BG Group pada 2,99%, BP 2,98%, Tullow Oil 0,27% a Total 2,42%. Anglo American pada 2,08%, Antofagasta 1,75%, BHP Billiton 1,71%, Rio Tinto 2,33%, Vedanta Resources 1,69% a Xstrata 2,00%. Barclays pada 2,79%, HSBC 1,79%, Lloyds 2,46%, Royal Bank of Scotland 3,21%, Deutsche Bank 1,50%, BNP Paribas 1,46% a Societe Generale 2,27%.

U 10:30 europski indeksi bili su:
FTSE 5.084,01 -1,54%
DAX 5.883,76 -1,63%
CAC 40 3.450,15 -1,51%
I što sada drugo nego očekivati pad naše burze kad padaju burze po svijetu normalno da će dionice građevinara predvoditi pad kao što su Tehnika, Hidroelektra, Viadukt, Dalekovod, Industrogradnja itd. Druga je priča dali se to nama sviđa ili ne no ovo je gorka stvarnost. [cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba



Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)




Evo za one koji očekuju čuda od MM… [sealed]

http://www.poslovni.hr/148852.aspx

Je, je, dobro to ide naše market makere. Samo jedini im je trenutno problem što svi prodaju njima a nitko ne kupuje od njih.

Može bit da će to po prvi puta u svijetu ( za antologiju ) neki market maker ni kriv ni dužan postat dugoročni ulagač. A gdje to može bit nego samo kod nas!
[lol] [lol] [lol]
[/quote]

ULPL je dobar target za šort isto kao i ATGR koje drže na nerealnim razinama sve dok se ne uvede šort… a kad otvore šortanje na ZSE ove market makere neće ni rodbina moći identificirati…hehe…
[/quote]

Ja bih nekako najradije šortao jnaf hdel thnki blje
[/quote]

pa šortaj prijatelju… ko ti brani…vidjet ćemo tko će bolje proći ti ili ja…evo možemo se okladiti odmah da ću ja zaraditi barem 50% više od tebe…vidim da nisi baš upućen u šort..jer da jesi znao bi izabrati dionice koje su za šort..
[/quote]
ako zaživi short hdel će nestat s burze

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

[tongue] Zimzelen prošlo je vrijeme tvojih velikih laži. [tongue]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[cry] [bye] [bye]Oprez praktički zamrznuo Aziju

Indeksi u blagom minusu

4. lipnja 2010 08:23

Business.hr/ Hina

Na azijskim burzama cijene dionica jutros nisu znatnije oscilirale jer su ulagači oprezni uoči objave ključnog izvješća o zaposlenosti koje će pokazati koliko je snažan oporavak američkog gospodarstva.
Na Tokijskoj je burzi Nikkei u 7:30 bio u minusu 0,2 posto, dok su cijene dionica u Hong Kongu, Singapuru, Indiji, Šangaju i Australiji pale između 0,2 i 0,9 posto. U Južnoj Koreji cijene su dionica porasle blagih 0,3 posto, dok je MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, bio u minusu 0,5 posto.

Kao i jučer na Wall Streetu, na azijskim se burzama trguje oprezno jer ulagači nisu voljni znatnije mijenjati pozicije uoči izvješća o zaposlenosti.

Analitičari, u prosjeku, očekuju da je u svibnju u SAD-u broj zaposlenih povećan za 513.000, što bi bio najveći mjesečni rast zaposlenosti u 26 godina. Doduše, očekuje se da će od tog broja u državnim službama, za potrebe popisa stanovništva, privremeno biti zaposleno oko 300.000 osoba, no i to privremeno zapošljavanje moglo bi potaknuti potrošnju.

Nakon jučerašnjeg snažnog rasta za 1,7 dolara, jutros je terminska cijena nafte pala za 40-ak centi, na 74,25 dolara po barelu. Dionica Ingre treba početi s oporavkom a dionica Tehnike može otklizati i do 1.000 kuna i još uvijek će biti debelo precijenjena u odnosu na Ingu . Svaki dan pratim kupnju na Tehnici kao krene hrabro a onda pred otvaranje nalozi na kupnji se povlače i nestaju ostaju samo oni mali s par dionica.Pogledajte sami sad će povlačenje naloga. [cry] [bye] [bye] [bye] [cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

ja imam informaciju da nafta ide gore,više me brine spajanje broker kuća te trgovanje mimo burze,,a nažalost ljudi se boje i ne žele riskirati,što nije slućaj samnom da zaradim svaki dan 200kn opet mi je bolje nego da čekam ulaz u Eu,i stvarno nevjerujem jer znam iz iskustva prije turističke sezone nam obečavaju a poslje traže dlaku u jajetu …. [undecid] [cry]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


[cry] domobran ili ti ( zimzelen ) sa svih svojih oko 50 nickova na poslovni.hr prekini širenje laži u čemu si najbolji. Ako kažem očekujemo pad mislim na sebe i svoje prijatelje koji realno gledamo na burzu i ne drobimo laži kao ti. Pad svi vide jasno osim tebe hajde dokaži nam svima da si ti u pravu i sve 5 ovako samo ne govoriš istinu. [tongue]

[cry] Datum objave: 2.6.2010 | 11:12
Zadnja izmjena: 2.6.2010 | 11:26
TRŽIŠTE KAPITALA
EU tržišta: Rudari i banke predvode pad
Autor/izvor: Tina Šušnjar, ST invest

KOMENTAR – Negativan niz nastavlja se i na europskim tržištima. Američka i većina azijskih tržišta zaključila je padom u volatilnoj trgovini, a europske dionice povećale su jučerašnje gubitke na početku današnjeg trgovanja.

Američki indeksi prešli su u minus pred kraj trgovanja, a ulagači su zanemarili pozitivne vijesti iz američkog gospodarstva. Zabrinutost oko brzine i snage oporavka gospodarstava produbili su podaci iz Kine i euro zone, a prevaga u negativnom smjeru bila je vijest o otvaranju istrage zbog potopljene platforme, što je povećalo gubitke dionice BP-a.

Azijski ulagači nisu pokazali bolje raspoloženje, a kratkotrajni rast zabilježen je na japanskom tržištu zbog ostavke japanskog premijera. Kao razlozi ostavke navedeno je povezivanje premijera sa korupcijskim aferama. Sve to dovelo je do nastavka jučerašnjeg pada i na europskim tržištima. Naftni sektor i danas bilježi veće gubitke, predvođen dionicama British Petroleuma.

Nastavak slabljenja eura u odnosu na dolar spustio je i dionice iz rudarskog sektora, a pad bilježe i dionice banaka. BG Group pada 2,99%, BP 2,98%, Tullow Oil 0,27% a Total 2,42%. Anglo American pada 2,08%, Antofagasta 1,75%, BHP Billiton 1,71%, Rio Tinto 2,33%, Vedanta Resources 1,69% a Xstrata 2,00%. Barclays pada 2,79%, HSBC 1,79%, Lloyds 2,46%, Royal Bank of Scotland 3,21%, Deutsche Bank 1,50%, BNP Paribas 1,46% a Societe Generale 2,27%.

U 10:30 europski indeksi bili su:
FTSE 5.084,01 -1,54%
DAX 5.883,76 -1,63%
CAC 40 3.450,15 -1,51%
I što sada drugo nego očekivati pad naše burze kad padaju burze po svijetu normalno da će dionice građevinara predvoditi pad kao što su Tehnika, Hidroelektra, Viadukt, Dalekovod, Industrogradnja itd. Druga je priča dali se to nama sviđa ili ne no ovo je gorka stvarnost. [cry] [bye] [bye]

I jesu bile blokade???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Iskreno,žao mi te…nije sve zlo kad ljudi izgube novac na burzi,ali zdravlje tu povratka nema [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye]

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

jadranka kosor obećala radnicima da će dati potporu,usmeno,50 000 dionica po 120 kn sa lock upom od 3 godine,to mi je rekao jedan član sindikata koji je u žiži događaja,toliko o tome,a lng terminal nema nikakve veze sa lkpc,mislim da je dionica precijenjena ali neće padati radi toga što je tehnički potpuno rasprodana…takosu daliradnicimabeljapasu potopili dionicu dugoročno,mane znajuoni vodit državuapogotovo ne znaju šta su to dionice i tržište kapitalaoni znaju samokrastiato nije dobro zaovo prije navedeno

[cry] [bye] [bye]Danas nove rasprodaje na svijetskim burzama
Wall Street u silaznoj putanji, širi se strah od nove 2008.

Pobrisan rast zadnjih sedam mjeseci

8. lipnja 2010 07:49

Business.hr/ Hina

Na Wall Streetu su u ponedjeljak cijene dionica pale, pa je S&P 500 indeks zaronio na najnižu razinu u sedam mjeseci, jer se ulagači klone rizičnijih ulaganja zbog širenja dužnike krize u Europi i sporog oporavka američkog tržišta rada.

Dow Jones indeks oslabio je 115 bodova, ili 1,16 posto, na 9.816 bodova, dok se S&P 500 potonuo 1,35 posto, na 1.050 bodova, a Nasdaq indeks 2,04 posto, na 2.173 boda.

U ponedjeljak je nastavljen pad cijena dionica, nakon što su u petak vodeći indeksi potonuli više od 3 posto jer je ulagače razočarao podatak da je u svibnju u SAD-u otvoreno oko 430.000 novih radnih mjesta, dok se očekivalo više od 500.000.

S&P 500 indeks pao je jučer na najnižu razinu od početka studenoga prošle godine i sada je 13,7 posto ispod najviše ovogodišnje razine, dosegnute 23. travnja, što znači da je čvrsto u području korekcije. Zaronio je i ispod ključne tehničke razine potpore od 1.060 bodova.

"Razočaravajuće izvješće o zaposlenosti bilo je kao udarac u želudac. Potpuno je obeshrabrilo ulagače. Morao bi se prekinuti taj trend pada cijena dionica da bi se ulagači ponovno ohrabrili i vratili na tržište", kaže Bruce Bittles, strateg u tvrtki Robert W. Baird & Co.

Na oprez ulagača ukazuje i daljnji rast VIX indeksa Čikaške burze opcija. Nakon što je u petak skočio više od 20 posto, jučer je taj ‘indeks straha’ porastao daljnjih 3 posto, na 36,5 bodova.

Analitičari ne očekuju stabilizaciju tržišta dok se ne pokaže kako će europske zemlje odgovoriti na financijske probleme jer se ulagači plaše da bi širenje dužničke krize moglo dovesti do financijske krize slične onoj iz 2008. godine.

A smanjenje državne potrošnje u Grčkoj, Portugalu, Španjolskoj, Mađarskoj i brojnim drugim zemljama moglo bi dovesti do usporavanja ionako anemičnog rasta europskih gospodarstava, što bi negativno utjecalo i na američko.

Među najvećim su gubitnicama jučer bile tehnološke dionice, koje su vrlo osjetljive na ekonomske cikluse.

Cijena dionice Research In Motiona potonula je više od 5 posto jer se ulagači plaše da će proizvođaču BlackBerrya pasti prodaja nakon što je Apple predstavio novu verziju IPhonea. No, pojeftinila je i dionica Applea, za 1,9 posto.

Oštro je, 2,7 posto, pala i cijena dionice Googlea nakon što je državni odvjetnik iz Connecticuta zatražio od tog internetskog pretraživača odgovor je li prikupljao podatke s osobnih i poslovnih mreža bez dozvole vlasnika.

Pod pritiskom se našao i financijski sektor. Cijena dionice Goldman Sachsa pala je 2,6 posto, nakon što je državni odvjetnik zatražio nove podatke u vezi istrage protiv te banke zbog varanja ulagača.

Dionica Bank of America pojeftinila je, pak, 3,4 posto jer je njezina poslovna jedinica Countrywide Financial Corp pristala platiti više od 100 milijuna dolara u nagodbi zbog prevelikih provizija koje je naplaćivala klijentima.

I na europskim su burzama cijene dionica jučer pale. Londonski FTSE indeks potonuo je 1,11 posto, na 5.069 bodova, dok je frankfurtski DAX oslabio 0,57 posto, na 5.904 boda, a pariški CAC 1,21 posto, na 3.413 bodova. Uz crvenilo na američkoj burzi i iskrcavanje na Europskim burzama nije potrebno naglašavati da ide novo iskrcavanje kod nas koje će predvoditi građevinari. Danas i sutra na našoj burzi Možemo očekivati čak i blokade na Tehnici, Ledu, Hidroelektri i Krašu to je vidljivo čim pogledamo ovu preslabašnu kupnju od par dionica i veliki pritisak na strani prodaje. [cry] [cry] [cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

još ka mali san nauči kako se posluju u ovoj našjo ‘rvackoj… naime ukra san čunga-lunge i skoro završi u domu za zločke… e ondak san ja lipo da ih zaje..m otvori kad san naresta firmu XY d.o.o. i naručija 5 kamijona čung-lungi, sredio s rođom i nikad platijo a oni meni još zato zlatnu kunu na dar, e kad ja vidjo da to tako super i lako iđe reko iđen ja u XY d.d. pa napravijo jedno 6 dokapitalinešto uza pare i u stečaj, pa otvorijo ja XY nova d.o.o. i živin ‘rvacki san…

a sa gledan ovu našu burzu pa da i uložin nešto ća san onako pošteno zaradia, ali sve mi se čini da će i od ovi naših građevinca mnogi u XY nova d.o.o. [tongue]

Upravo Kardum u emisiji Posloni klub objasnio da od rasta dionica neće biti ništa. Bit će dobro kako kaže ako su uspije zaustaviti daljnji pad .

[cry] [bye] [bye] [bye] zagrebačka burza
Dionice ‘građevinara’ na gubitku između 1,3 i 4,4 posto
Velika rasprodaja dionica građrvinara

Pod utjecajem nastavljenog poniranja cijena dionica na svjetskim tržištima, danas su na Zagrebačkoj burzi cijene oštro pale, a Crobex je potonuo na najnižu razinu od 21. prosinca prošle godine.

U 12,00 sati Crobex indeks bio je u minusu 1,41 posto, na 1.938 bodova. To je njegova najniža razina od 21. prosinca prošle godine, kada je iznosio 1.936 bodova.Crobex10 istodobno je oslabio 1,49 posto, na 1.046 bodova.Redovni promet dionicama iznosio je 8 milijuna kuna prometa, što je oko 6 milijuna više nego u petak u ovo doba. "Sva likvidnija izdanja bilježe danas pad cijene, uglavnom pod utjecajem negativnog raspoloženja koje se prelijeva s inozemnih burzi. Zbog neizvjesnosti vezanih uz dužničku krizu u eurozoni ulagači bježe od rizičnije imovine kao što su dionice", kažu u investicijskom društvu Erste vrijednosni papiri.

Dionicom HT-a ostvareno je gotovo tri milijuna kuna prometa do podneva, pri čemu joj je cijena kliznula 0,76 posto, na 264,03 kune.Milijunski promet ostvarila je još i povlaštena dionica Adrisa, a cijena joj je pritom oslabila 1,16 posto, na 258 kuna.Iznenađujuće velik promet ostvarila je dionica Čakovečkih mlinova, više od pola milijuna kuna. Cijena joj je oslabila više od tri posto, na 3.200 kuna.I građevinski i brodarski sektor bilježe znatniji pad cijena dionica. Tako su dionice IGH, Viadukta, Dalekovoda, Tehnike i Ingre na gubitku između 1,3 i 4,4 posto.Cijene dionica Tankerske plovidbe, Uljanik plovidbe, Atlantske plovidbe i Jadroplova, pak, spustile su se između 1,1 i 2,1 posto.Na svjetskim burzama cijene dionica nastavljaju padati od petka. Trenutno su najvažniji europski burzovni indeksi u minusu oko pola posto, a i američki terminski indeksi najavljuju negativan početak trgovanja danas na Wall Streetu.Uz crvenilo na američkoj burzi i iskrcavanje na Europskim burzama nije potrebno naglašavati da ide novo iskrcavanje kod nas koje će predvoditi građevinari. Do kraja ovog tjedna vrlo izgledno rušenje cijena na Tehnici, Ledu, Hidroelektri i Krašu . (H) [cry] [bye] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: INGR (Ingra d.d.)

minimini@
Potpuno se slažem sa ovim gore napisanim. U prilog tome ide i činjenica da je neki dan jedan lik sa foruma doslovno citirao moj portfelj, odnosno dionice koje trenutno posjedujem. Inače poslujem preko agrama, a pošto mi ni supruga ne zna točan sastav portfelja ispadne jedino da netko od brokera iz agrama ovdje ima "debelo" upetljane prste. Za dva lika sam 100% siguran da su brokeri, a ima ih najmanje 5-torica. Stojim iza ovoga što sam gore naveo. [angry]
Da mi netko viri u portfelj, i još da to koristi za osobnu korist, e to me već počinje nervirati, a upravo takve stvari se dešavaju.

New Report

Close