BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gospođo Kosor , ako hoćete da Vas volimo….. naredite svojim mirovincima da urede burzu…

Ali, ne više Crobex….. sa par ekskluzivnih dionica… a, ne! SVE …cijelu burzu i sve dionice
i susjedove….

prvo, govori u svoje ime.
a drugo, šta znači da urede?da mojom lovom kupi od tebe dionice, koje si ti kupovao po previsokim cijenama?
nije burza tu da bi ti i takvi ko ti ili ja zaradili, nego da bi ostali bez gaća.tako je u cijelom svijetau, sa Jacom, ili bez nje.ako misliš da je neopravdano jeftino i imaš para kupuj ko i ja.
ako nemaš para, čekaj da se vrati.ako nemaš ni vremena ni para, onda si najebao.jednostavno, šta ne?
btw, ovom tvom bojnom pokliču iz potpisa tek slijedi sranje kakvo je na dionicama bilo 2008.
NHF

Frankly my dear, I don't give a damn!

[thumbsup] [smiley] [wink] AMERIČKO TRŽIŠTE
Wall Street: Bernanke podigao S&P 500 najviše u 17 mjeseci
Autor/izvor: SEEbiz
NEW YORK – Jedan od tri najvažnija indeksa na Wall Streetu, S&P 500, skočio je na novu najvišu razinu u 17 mjeseci.

Za to je najzaslužniji Fed koji je potvrdio rekordno niske kamatne stope i ponovio odlučnost da ih na tim razinama i zadrži kroz duže razdoblje. Dow Jones porastao je 0,41 posto, na 10.685,98 bodova, S&P 500 ojačao je 0,78 posto, na 1.159,46 bodova dok je Nadaq vrijednost povećao 0,67 posto, na 2.378,01 bod.

Među najvećim dobitnicima u sastavu Dow Jonesa bio je Intel koji je skočio 4 posto, na 22,01 dolar, na krilima spekulacija da će kompanija objaviti pozitivne poslovne rezultate ovo tromjesečje. General Electric bio je još bolji, skočio je 4,5 posto nakon što je glavni financijski dirketor kompanije izjavio kako očekuje rast dobiti i dividende 2011. godine.

Analitičari posebno ističu važnost prodora S&P 500 iznad razine od 1.150 bodova, dosad je ta razina probijana, ali se nije uspjela zaključno održati. Najveći dobitnik u sastavu tog indeksa bio je Harley-Davidson koji je uzletio 7 posto, na krilima spekulacija da bi se mogao naći na meti preuzimanja.

Među najvećim odbitnicima bile su kompanije iz sektora nekretnina. Equity Residential, drugi najveći operater stanova, ojačao je 3,3 posto. ProLogis je ojačao 3 posto, Kimco Realty porastao 3,2 posto.

Malo sjene baca niska razina prometa na američkom tržištu, samo 7,89 milijardi razmijenjenih dionica, što je treći najslabiji rezultat ove godine.

Ivica Todorić proglašen je poduzetnikom godine, a nagradu je u njegovo ime preuzeo potpredsjednik Agrokora Ivan Crnjac te pritom naglasio kako su izuzetno ponosni na rezultate kompaniju te kako će i dalje svojim aktivnostima pridonositi ekonomskom i društvenom životu. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda . Dokup i samo dokup naročito biser dionica Ledo i Zvijezda koje obećavaju sigurnu zaradu. Uz ove dvije dionice danas možemo očekivati jači rast dionica IGH, INGRE ,Slatinske banke , Atlasa i Hrvatskih duhana . [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Svima kojih se tiče….

Preskočite moje postove ako Vas iritiraju. I mene mnogo Vaših iritira i povrijedi, ali se ponašam
kolegijalno i nikoga ne vrijeđam….
Ja nisam opterećena zaradom sa burze , jer ona za mene sada ne postoji…imam samo gubitak.
Procijenila sam da gubitak i veći od 3-2009.mogu podnijeti..pa se ne uzbuđujem niti zbog pada cijena niti zbog cirkusa oko pada cijena, pretjerano…Očito se to vidi iz mog pisanja na forumu. Ništa ne mogu promijeniti u ovoj državi..Ako pametujem ili za nekoga pišem gluposti..imam na to pravo svojom registracijom na forumu i dozvolom za objavu.

Trenutno radim odgovoran posao koji me totalno zaokuplja, a burza mi je usput zanimacija…
Optimstična sam u pogledu burze, jer imam ogromno iskustvo kao poduzetnica u ovoj državi.
Gosp. Kosor se mora maknuti sa svog položaja jer zastupa sistem koji nas je doveo do kolapsa.
Ako sve propadne , oni koji su novac ukrali – nek se zabrinu kako će ga ponovno ukrasti.
Ako sve propadne-ne mojom krivnjom- znam kako treba novac pošteno zaraditi. I boli me briga za lopove….
Burza je lopovski sistem. Sadašnji način funkcioniranja ide u prilog državnim fondovima.
Dvije godine regulator je morao žmiriti na nepravilnosti rada. U takvom sistemu nitko pošten
ne može zaraditi. Treba čekati mnogo toga da se promijeni.
Zato sve one koji su jadni i munjeni od cirkusa u kojem su se našli- predlažem ..da se ostave
burze i započnu novi posao…. ima stotine napuštenih lokala, praznih skladišta, neobrađene zemlje…
Nakon vlastitog zadovoljstva doći će do novih osobnih prihoda i većeg mira među svima u
Hrvatskoj
POstat ćemo zanimljivi drugima i vrijednosti će skočiti. Pa i one koje se ne vide, kao poštenje,
tolerancija i međusobno uvažavanje…
Pomoglo bi svima kad bismo imali točne infomacije o tijeku novca na burzi, ulagačima, i planovima…. no, ja nisam novinar da mogu o tome pisati…
Zbog toga su ulagači u strahu……. i dolazi do teških emocija .

Odgovornost je na medijima. Ne znam da li uopće razumiju na što se to odnosi.

Samo mirno. Lijepi pozdrav svima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)


Koji luzeri prodaju ulpl po 640?! Pred dividendu i rast BDI? Nemam riječi.

kome je do dividende radije će odabrati HT po 320 i gdje je dividenda preko 10% na cijenu dionice, nego ULPL koji košta 640 kn (točno duplo od HT-a), a dividenda mu je cca polovina one na HT-u.
uz to, OMF-ovi mahnito kupuju HT mjesecima, dok uprava rasprodaje ULPL također mjesecima [bye]

sve što pišem je osobno mišljenje te nije investicijski savjet niti poziv na kupoprodaju dionica!

Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)



Koji luzeri prodaju ulpl po 640?! Pred dividendu i rast BDI? Nemam riječi.

kome je do dividende radije će odabrati HT po 320 i gdje je dividenda preko 10% na cijenu dionice, nego ULPL koji košta 640 kn (točno duplo od HT-a), a dividenda mu je cca polovina one na HT-u.
uz to, OMF-ovi mahnito kupuju HT mjesecima, dok uprava rasprodaje ULPL također mjesecima [bye]
[/quote]

Upravo tako, ja sam dio portfelja kupljen iznad 625 prodao po oko 659, i prešaltao u HT, a dio kupljen ispod te cijene ostavio za dividendu (pritom mislim i na drugi dio koji će biti vjerojatno oko 20kn). I to je korektan dividendni prinos od oko 6,5 %. [wink]

Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)



Koji luzeri prodaju ulpl po 640?! Pred dividendu i rast BDI? Nemam riječi.

kome je do dividende radije će odabrati HT po 320 i gdje je dividenda preko 10% na cijenu dionice, nego ULPL koji košta 640 kn (točno duplo od HT-a), a dividenda mu je cca polovina one na HT-u.
uz to, OMF-ovi mahnito kupuju HT mjesecima, dok uprava rasprodaje ULPL također mjesecima [bye]
[/quote]

Samo se ti tješi……….
Pa šta ne kupuješ onda super precjenjeni ht…………
Pa koje su ti to priče…..
Tko to puši……….

Ovo je zakon dionica………..zakon uprava……ZAPAMTI to…….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

Samo se ti tješi……….
Pa šta ne kupuješ onda super precjenjeni ht…………
Pa koje su ti to priče…..
Tko to puši……….

Ovo je zakon dionica………..zakon uprava……ZAPAMTI to…….
[/quote]

Fondovi. Naravno, fond menadžeri se ne mogu usporediti sa tvojom genijalnošću i vizionarstvom. [smiley]

Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)



Koji luzeri prodaju ulpl po 640?! Pred dividendu i rast BDI? Nemam riječi.

kome je do dividende radije će odabrati HT po 320 i gdje je dividenda preko 10% na cijenu dionice, nego ULPL koji košta 640 kn (točno duplo od HT-a), a dividenda mu je cca polovina one na HT-u.
uz to, OMF-ovi mahnito kupuju HT mjesecima, dok uprava rasprodaje ULPL također mjesecima [bye]
[/quote]

HT za dividendu se valjda kupovalo ispod 308kn, a ne sada po 320. Pitanje je koliko je dividenda napumpala cijenu HT-a jer je cijena dosta naglo rasla od 270kn prije i opet poslije objave. Pitanje je koliki će tamo biti scuba diving na ex-dividend day. Ne znam da li ima smisla pretakati iz jedne odlične dionice koja nije rasla u drugu odličnu dionicu koja je naglo rasla. Imam i HT.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.

Premješteno iz teme: ULPL (Uljanik plovidba d.d.)

ULPL 1700=========HT 320

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Ipak, moja preporuka dioničarima je oprez. SLOW STOCHASTIC je pred SELL signalom.
Bojim se kad prođe dividenda ode ULPL nizbrdo.

26.11.2010 - Dan D

[cry] [bye] LOŠE VIJESTI O GRAĐEVINARIMA DOLAZE JEDNA ZA DRUGOM
Datum vesti: 24.3.2010 | 8:46
Zadnja izmena: 24.3.2010 | 8:48
GRAĐEVINA
SCT pobijedio IGH i Ingru u Libiji
Autor/izvor: SEEbiz

LJUBLJANA – Slovensko poduzeće SCT jučer je potpisalo ugovor o gradnji ulazne autoceste u libijski grad Bengazi, vrijedan 332 milijuna eura, doznaje se iz pouzdanih izvora.

Riječ je o daleko najvećem poslu koji je bilo koje od slovenskih poduzeća posljednjih godina dobilo u inozemstvu. Libija je SCT-u navodno isplatila 60 milijuna eura predujma. Na tim je natječajima, doznaje se neslužbeno, SCT-ov konkurent bila Ingra (ZSE:INGR-R-A), a svojim se projektima za Libiju svojedobno hvalio i prvi čovjek IGH (ZSE:IGH-R-A) Jure Radić.

Jamstva za ozbiljnost ponude i izvođenja radova SCT je dobio kod konzorcija banaka u kojem je, osim domaćih, bio i UniCredit, čiji je najveći vlasnik upravo libijska država. Bit će to drugi posao koji je SCT dobio u Libiji; nedavno je ondje izgradio autocestu između Tripolija i tamošnje zračne luke.Danas nova iskrcavanja iz dionica građevinara Hidroelektre, Tehnike, Viadukta , Dalekovoda itd. [cry] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] [smiley] [wink] Prema izboru oko 300 djelatnika različitih medijskih struka; novinara, urednika, direktora medijskih kuća te predstavnika medijskih institucija, nagrada Media servisa 2009. za osobu godine i političara godine pripala je premijerki Jadranki Kosor.

Ivica Todorić proglašen je poduzetnikom godine, a nagradu je u njegovo ime preuzeo potpredsjednik Agrokora Ivan Crnjac te pritom naglasio kako su izuzetno ponosni na rezultate kompaniju te kako će i dalje svojim aktivnostima pridonositi ekonomskom i društvenom životu. Glazbenik godine je Toni Cetinski, a najboljom sportašicom proglašena je Blanka Vlašić čiju je nagradu preuzeo njen otac, Joško Vlašić. Ove se godine po prvi put dijelila i posebna nagrada za hrabrost koju je zaslužila Silvana Novak, hrabra majka koja je unatoč teškoj bolesti odlučila roditi dijete, ali je početkom prosinca izgubila bitku za život. Silvana je postala simbol hrabrosti i nade, a nagradu je preuzeo njen suprug Silvio Novak te zahvalio svima koji omogućili Silvani da živi i dalje.Zelene se američki futuresi zelene se europske burze možda se i naša burza trzne i ovako je u velikom zaostatku s oporavkom za svijetskim burzama.Odgovorni najozbiljnije razmišljaju o izbacivanji građevinara iz sastava crobexa jer on nema budućnosti s ovim dionicama pred kojima su teška vremene krize i padova. Umjesto građevinara u crobex treba uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex . U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1.400 kuna što je i ispunio .
To je primjer a ne građevinari ili brodari u rasulu.
Možete li pretpostaviti koliki će biti uzlet dionica LEDO i ZVIJEZDA kad Ivica Todorić bude Kosoričin savjetnik ? Samo je nebo granica.
[cool] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close