BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Banke i Todex [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye] [bye]

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Vijesti/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/57977/ttl/IBM-Banking-Day-Najvaznije-povjerenje-klijenata/Default.aspx

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

disi pobjeda prijatelju ,zajedno ćemo plakati sam ti više ,a ja manje [lol]

Nemoj kolega gledati sve crno moža sutra bude smak svijeta ,pa igh poćme rast i svi se zaćudimo od kud volika potpora na kupnji iako nevjerujem u taj scenarij al ipak treba biti optimista [thumbsup]

Da..da..da prićao sam svašta al ova me euforija povukla da kupim ikao sam rekao prije da mi je omiljena dionica IGH.

pozz do sutra ujutro i nemojte se gurati na asku [cry]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

1. moj prosjek je na 2950 ( a danas na 3080) sam prodao pola – znači nemre mi biti gore nego tebi
2. neću se sutra gurati na ask niti prodavati, i to 100%
3. nemoj se niti ti gurati na ask-u, ako već moraš prodati prodaj poslije 11 nakon kaj mulci izađu van (jer tehnički ništa nije gotovo, a dok nije gotovo biti će kupaca)
4. sretno i pamet u glavu
5. ako i dalje misliš da je prva odgoda, pa sada ovo petak-utorak, pa jamstvo USA bila totalno bez veze i da nema svrhe onda stvarno ne kužim niti zakaj si kupovao niti ništa.

lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)


JA SAM DANAS PRODAO POLA KAO ŠTO SAM I NAVEO NA DLKV JER SE TAMO NEŠ KUHA, A SA OSTATKOM ĆU ČEKAT DA VLADA ODLUČI!!!
JER IPAK JE VLADA GLAVNA I IPAK VLADA ODLUČUJE, A DA JE SVE OVO BILO EZVEZE MI JE SMIJEŠNO.
NEĆU VIŠE PISATI NITI POSJEČIVATI TEMU DOK SE NE RIJEŠI SVE, A AKO IGH IZGUBI POSAO ISPRIČAT ĆU SE SVIMA (PREMDA I DALJE NE VJERUJEM U TO)

LP

nema potrobe da se isprićavaš,pa nitko nije lud da ulazi na nećiji druk.
Bilo mi je zabavno sa tobom i drugima al hebiga to je burza.

Milsim da će sve biti ok jer ostaje nada u četvrtak,a kao što si rekao vlada je glavna i zato mislim da će ujutro izaći pojedinci i sve se vrattiti u normalu poslije 30 min trgovanja.
zato pamet u glavu sa ostatkom [thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


JA SAM DANAS PRODAO POLA KAO ŠTO SAM I NAVEO NA DLKV JER SE TAMO NEŠ KUHA, A SA OSTATKOM ĆU ČEKAT DA VLADA ODLUČI!!!

LP

Znači ja sutra moram prodavati i DLKV.

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)

ekipa, koliki pad bi mogao biti sutra? valjda neće ispod 1600 kn?

moje pisanje je osobno mišljenje te nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)


ekipa, koliki pad bi mogao biti sutra? valjda neće ispod 1600 kn?

1000-1200 – u idućih mijesec ili dva dana -mislim da je poslije ovih natezanja i pušinga sa poslovima realna situacija.

IGH-1500-2000 kn.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/GALERIJA-Zlatne-kune-za-Koncar-ET-Geofoto-i-Nexus?homesrclink=preporuke

Najveća prepreka oporavku gospodarstva su oni subjekti koji se razvijaju na račun neplaćanja dobavljačima, kaže NV

[cry] [bye] [bye] KONAČNI KRAJ GRAĐEVINSKIH DIONICA ILI BALONA NARASLIH NA LAŽIMA Datum objave: 3.3.2010 | 9:36
Zadnja izmjena: 3.3.2010 | 9:43
ZAGREBAČKA BURZA
Cirkus oko IGH: I što sad, gospodine Samodol
Autor/izvor: Ivan Hrstić – ivan.hrstic@seebiz.eu
KOMENTAR – Igra je do kraja ogoljena: ‘Crnogorski posao stoljeća’ možda neće biti sramota stoljeća, ali ju svakako nećemo brzo zaboraviti. Domaći građevinski konzorcij, koji je još 9. veljače slavodobitno objavio da je predao ‘garanciju’, zapravo je pokušao raznim papirićima prevariti investicijsku javnost i kupiti vrijeme u Podgorici. Donošena su razna više ili manje uvjerljiva pisma namjere, a na koncu čak i nepotpisani ugovori (?!!!) kojima se željelo dokazati da još uvijek imaju potporu banaka za ovu građevinsku avanturu.
Bit će stvarno zanimljivo vidjeti cjenovnu razinu dan nakon objave vijesti iz Podgorice (ako ne bude novih blokada), iako domaći konzorcij na posve teoretskoj razini apravo još ima vremena do petka donijeti garanciju. No, svima je jasno da je donijeti formalno ispravnu garanciju u tom roku nemoguća misija, kao što su zapravo bili pokušaji prethodnih nekoliko dana. Naravno, uvijek će biti onih koji će reći da su oni koji su izgubili kupujući dionice IGH po u tom trenutku (pre)napuhanim cijenama sami krivi što nisu namirisali opasnost, no na burzi ipak postoje mehanizmi zaštite, sigurnosne mreže, koje su (i) ovaj put – vidi vraga – zakazale.

I tko će na kraju biti kriv? Jedva da imalo sumnjam da će poneki kažiprst biti javno uperen u novinare, koji su, eto, danima ‘razapinjali’ Konstruktor i članove njegovog konzorcija. A priča će na koncu neodoljivo podsjećati na aferu s lažnim pismima iz Libije, zbog kojih se Željko Žderić našao na sudu protiv EPH.

"Ono što smo obećali, učinili smo i potpisali", kazao je za SEEbiz predsjednik Uprave Konstruktor Inženjeringa, u trenutku kad su cijene dionica IGH i Tehnike na Zagrebačkoj burzi već uključivale raketne motore. Hitra reakcija Hanfe taj dan zamrznula je IGH u samom letu, na plus 13,86 posto. No, jednako hitro kao što je suspendirala trgovinu, Hanfa je suspenziju skinula, zadovoljivši se odgovorom koji se bez imalo karikiranja svodio na "Ne znamo ništa, pitajte Konstruktor, dobili smo samo usmenu informaciju, nemamo novih informacija." Naravno, Željko Žderić baš i nije u obvezi izvještavati javnost o svim svojim poslovnim potezima. No, fascinantno je da se Hanfa zadovovoljila takvim banalnim, nesuvislim odgovorom iz ureda Jure Radića, kojemu je transparentnost jedan od prvih preduvjeta poslovanja.

Kako su dolazile suprotstavljene informacije iz Podgorice, tako su i dionice IGH (ZSE:IGH-R-A) i Tehnike (ZSE:THNK-R-A) sljedećih nekoliko dana skakale iz jednog ekstrema u drugi, svakodnevno pri tome povlačeći za sobom indeks Zagrebačke burze i utječući na ukupni sentiment ulagača, a tako i na dnevnu vrijednost gotovo svake pojedine dionice na burzi. U tom razdoblju dionicama IGH protrgovano je dionica u ukupnoj vrijednosti više od 43 milijuna kuna, po dnevnim prosječnim cijenama između 2.842 i 3.093 kune, a usprkos stalnim dubokim padovima, cijena je od početka godine do jučer ostvarila rast od čak 20,56 posto! Možda se radi o kruškama i jabukama, no, ipak je prilično zanimljiva usporedba: Dalekovod (ZSE:DLKV-R-A) je u tom razdoblju ostvario rast od svega 3,95 posto, a INGRA (ZSE:INGR-R-A) je čak i pala za 2,55 posto!

Bit će stvarno zanimljivo vidjeti cjenovnu razinu dan nakon objave vijesti iz Podgorice (ako ne bude novih blokada), iako domaći konzorcij na posve teoretskoj razini zapravo još ima vremena do petka donijeti garanciju. No, svima je jasno da je donijeti formalno ispravnu garanciju u tom roku nemoguća misija, kao što su zapravo bili pokušaji prethodnih nekoliko dana. Naravno, uvijek će biti nekih koji će reći da su oni koji su izgubili kupujući dionice IGH po u tom trenutku (pre)napuhanim cijenama sami krivi što nisu namirisali opasnost . [by

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] [thumbsup] [smiley] IZBACIVANJE GRAĐEVINSKIH DIONICA IZ SASTAVA CROBEXA
Dionice u koje se seli kapital iz dionica građevinaca koji tonu su dionice LEDO , ZVIJEZDA i KONZUM koje očekuje zasluženi rast.


Zelene se američki futuresi zelene se europske burze možda se i naša burza trzne i ovako je u velikom zaostatku s oporavkom za svijetskim burzama.Odgovorni najozbiljnije razmišljaju o izbacivanju građevinara iz sastava crobexa jer on nema budućnosti s ovim dionicama pred kojima su teška vremene krize i padova. Umjesto građevinara u crobex će se uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex . U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1.400 kuna što je i ispunio .
To je primjer a ne građevinari ili brodari u rasulu.
Možete li pretpostaviti koliki će biti uzlet dionica LEDO i ZVIJEZDA kad Ivica Todorić bude Kosoričin savjetnik ? Samo je nebo granica.
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: JDGT (Jadroagent d.d.)

dudof,imas li neku info kakvo je FI za 2009?

[cry] [bye] [bye] DANAS TOTALNI ISKRCAJ IZ DIONICE IGH ODMAH PO OTVARANJU BURZE
Datum objave: 3.3.2010 | 19:51
Zadnja izmjena: 3.3.2010 | 20:02
GUBITNIK GODINE
Radić kao Sanader: Puno PR-a, nigdje rezultata
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
KOMENTAR – Ako je Ivo Sanader neprikosnoveni gubitnik godine u političkom smislu, prvi čovjek IGH Jure Radić najveći je gubitnik u gospodarskom životu Hrvatske.

U posljednjih nekoliko mjeseci neslavno su propala tri potencijalna posla kojima se ljepila etiketa "posla stoljeća". Krenulo je sa Pelješkim mostom, nastavilo se s kupnjom velikih parcela zemljišta na Pelješcu koje je istraživao i USKOK, fijasko je nastavljen s projektom Zagrepčanka za koju nije imao novca, da bi se vrhunac neuspjeha dogodio jučer kad hrvatski konzorcij nije uspio osigurati jamstva za autocestu Bar-Boljare. U tom su razdoblju, Radiću bila puna usta još nekih poslova koje nikad nije dobio poput gradnji autocesta u Ukrajini i Bugarskoj i modernizaciji Zračne luke Zagreb.

Čak i jučer, neposredno prije objave informacije o fijasku u Crnoj Gori, Radić je pustio "dimnu bombu" u vidu pregovora o gradnji autoceste na Kosovu. Nema nikakve sumnje da Radić, baš kao i njegov brat blizanac Sanader, ima sjajan PR i zna komunicirati s medijima. Međutim "mali" je problem što tu maglu u obliku PR-a ne prate gotovo nikakvi opipljivi rezultati. Kako je to netko davno lijepo rekao, možeš varati neke ljude neko vrijeme ali ne možeš varati sve ljude svo vrijeme. Tužna hrvatska stvarnost nam na žalost ne može dopustiti luksuz likovanja nad posljednjim Radićevim neuspjehom. Nema nikakve sumnje da bi realizacija posla u Crnoj Gori bila najbolje što se hrvatskim građevinarima moglo dogoditi ove godine. Ne treba posebno elaborirati koliko su građevinari u "banani".

Bilo bi zanimljivo čuti što ministrica graditeljstva i dioničarka IGH Marina Matulović-Dropulić misli o recentnim neuspjesima Jure Radića, koji su samo danas vrijednost dionica srušile 17,2 posto, na najnižu razinu u posljednja dva mjeseca. Šalu na stranu, puno je veći problem činjenica da je Radić svjesno doveo investitore u zabludu poluinformacijama ili najavama nečega za što je morao znati da neće moći realizirati.

Sanader je pobjegao ostavljajući stečajnoj upraviteljici Jadranki u amanet državu na rubu bankrota, ostaje da vidimo koliko će dugo dioničari IGH trpjeti ovakvog Radića. [cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close