BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krivi info imate kolega………..naime poslužih se malom varkom pa krenuh drukati dok još nisam imao dionice Belja da vidim kako će određene forumaške strukture reagirati…………hehe

I moram priznati reagirale su upravo onako kako sam mislio da će reagirati………..posve predvidljivi tipovi navlakača, ahahahahahahahahaha

lijepi pozdrav kolega Deluksić i pozdravite Đeronima i FFA

[wink]

I drugi put pošteno napišite da je LEDO PRECIJENJEN da i ostale kolege mogu na vrijeme pobjeći………a ne ovako kao tat u noći zbrisati [tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/

Kolega vidra

PA vama sam osobno rekao da kupite ledo na 5k( savjetovao i na 3k) jer je bio brutalno podcijenjen..
Mjesec dana poslije je bio 7,5 k
A ja sam pošteno napisao da sam prodao 70 % leda na cca 7300-7400
Vi ste se odlucili za hdel i thnk

savjetovao sam i kupnju ine po 1600

pa adpl po 50kn

Ja znam da je mnogim forumašima ledo trn u oku jer ih svaki put zajebe svojim rastom, al ja tu ništa ne mogu

Ono sto je sljedece jakoooo podcijenjeno po meni je KODT

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kolega Deluks, pustite vi te priče …..kaj su rekli naši stari………….činjenica je da ste vi pobjegli iz Leda ( skupa sa bracekom koji se trenutno skiva u inozemstvu ) a da ste nas ostale uvjeravali da vrijedi tri do pet book-ova i da treba kupovati……nemojte se ljutiti ali meni se to čini jako pokvareno!!!!!!!!!
To vam forumaši neće zaboraviti……..baš kao ni hvaljenje brodara zadnja tri mjeseca neprekidnog potopa!!! Nemojte da sad ispadne da ste i iz brodara na vrijeme pobjegli kao i iz LEDA!!!!!

Ja imam i HDEL i TEHNIKU i nisam prodavao drugima dok sam je hvalio, a vi i ostali mohikanci to činite redovno……….tako da vam je rejting negdje oko apsolutne nule….. [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/

Kolega Vidra

Pa ja SAM NAPISAO da sam na 7300-7400 prodao 70 % leda

A ledo po meni vrijedi 3 booka

Oni koji prate mene su debelo u plusu…

A vama je pušing na thnc i hidri i igh jedno 40 %

Meni je na ulpl 10 %

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ma dragi kolega Deluks, to možete pričati kumicama na Dolcu. Kako vrijedi kad ga prodali ispod tri booka???
Znači NE VRIJEDI!!!!!!!!!!!!!

A što se tiče praćenja u to ne bih ulazio [lol] neka vas prati tko god hoće – ja NEĆU!!!…………a pogotovo vas ne bih pratio na ULPL pa da mi se kolega indijanac iskrca i pobjegne glavom bez obzira….

A u Hidrici i Tehnici ja ne mogu biti u minusu ni da Hanfa sutra zatvori burzu na pet godina.

I ne pada mi napamet prodavati – zašto bih prodavao kad su prejeftine?? pa nije to precijenjeni LEDO!!!

I zapamtite, mjerilo znanja nije zarađivanje jer vi očigledno dobivate insajd info ( znamo i od koga jel tako ) rekao mi je svojevremeno Geronimo.
Tako da tu priču možete prodavati početnicima koji vas ne poznaju [bye]

http://www.kucilooro.webs.com/

I

Kolega , Vidra

ledo sam prodao jer je trziste bilo pregrijano…

Ja vama nisam kriv sto ste kupovali hdel na 350 kad je bio na vrhu( a upozorio sam vas da to ne cinite)

A vidim da ucestalo spominjete Geronima…

znamo da ste ljuti sto vas je odbio poduciti i savjetovati neke stvari, al to je njegovo pravo…
Morate shvatiti da nema vremena zamarati se vama i vašim neuspjesima…

A sada me ispricajte jer je biftek gotov

[thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


I

Kolega , Vidra

ledo sam prodao jer je trziste bilo pregrijano…

Ja vama nisam kriv sto ste kupovali hdel na 350 kad je bio na vrhu( a upozorio sam vas da to ne cinite)

A vidim da ucestalo spominjete Geronima…

znamo da ste ljuti sto vas je odbio poduciti i savjetovati neke stvari, al to je njegovo pravo…
Morate shvatiti da nema vremena zamarati se vama i vašim neuspjesima…

A sada me ispricajte jer je biftek gotov

[thumbsup]

[yawn] [yawn]

http://www.kucilooro.webs.com/

[cry] [bye] KONAČNO KRAJ GRAĐEVINARA
HANFA istražujeRadić bi zbog manipulacija morao u zatvor
PIXSELL
Bez obzira ishodi li Konstruktor jamstva koja nedostaju, HANFA će ispitati postoji li odgovornost IGH i Tehnike za manipuliranje tržištem kapitala davanjem lažnih ili obmanjujućih informacija.

IGH i Tehnika u četvrtak su Zagrebačkoj burzi i HANFA-i priznali da nemaju jamstvo UniCredita za cjelovito financiranje izgradnje naplatnog autoputa Bar – Boljare.

Sapunica oko jamstavaMoguće produženje roka Konstruktoru u Crnoj Gori?više
Nove informacije iz IGH i Tehnike, ali i od predsjednika crnogorske natječajne komisije Zorana Radonjića, bacaju novo svjetlo na cijelu priču oko famoznih jamstava hrvatskog konzorcija, zbog kojeg će HANFA ispitati jesu li te dvije tvrtke potpuno i točno informirale javnost ili su možda manipulirale tržištem, piše Novi list.

Nakon burzovne objave novih informacija iz IGH i Tehnike, Novi list je stupio u kontakt s predsjednikom crnogorske natječajne komisije Zoranom Radonjićem, koji je ustvrdio da je Konstruktor u "pisanim garancijama" najavio da će pokušati dobiti prava jamstva.

"Određene financijske garancije komercijalnih banaka su doista dostavljene. Ali istina je da je vodeći član konzorcija, splitski Konstruktor, svojim pismenim jamstvom najavio da će pokušati dobiti garancije međunarodnih institucija. Mi smo na temelju tog pisma tražili i dobili odgodu roka za zaključenje ugovora, kazao je Radonjić.

Radonjić napominje da u drugom dijelu svoje izjave dodatno navodi da će prethodno biti obavljene sve analize dostavljenih ponuda.

Bez obzira ishodi li Konstruktor jamstva koja nedostaju, HANFA će ispitati postoji li odgovornost IGH i Tehnike za manipuliranje tržištem kapitala davanjem lažnih ili obmanjujućih informacija.

Prve informacije sa Zagrebačke burze od 9. i 10. veljače govorile su da je konzorcij crnogorskoj vladi dostavio pismena jamstva koja zadovoljavaju uvjete tendera.

Formulaciju "pismenih jamstava" u kasnijem očitovanju zamijenila je formulacija "financijska dokumentacija", a Tehnika i IGH pozivale su se i na usmenu izjavu predsjednika komisije Zorana Radonjića da je Konstruktor dostavio "pisane garancije koje zadovoljavaju uvjete tendera i omogućavaju sklapanje financijskih ugovora".

IGH i Tehnici kazne do 1,5 milijuna, upravama zatvor

Od prvih informacija o postojanju jamstava od 9. veljače, dionice Tehnike i IGH su na Zagrebačkoj burzi ostvarile ukupan promet od 40,3 milijuna kuna, odnosno 5,5 milijuna eura. Od toga na trgovanje dionicama IGH otpada 33,4 milijuna kuna.

Ako HANFA uspije dokazati da se manipuliralo tržištem ili da se zloupotrebljavalo povlaštene informacije, IGH i Tehnika koje su uvrštene na Zagrebačku burzu mogle bi biti kažnjene s pola milijuna do 1,5 milijuna kuna.

HANFA može tražiti i kazneni progon odgovornih osoba zbog kaznenih djela protiv tržišta kapitala, koja se kažnjavaju s do pet godina zatvora.Velika rasprodaja na dionicama Hidroelektre, IGH, Tehnike, Dalekovoda i Viadukta.

O zaključcima nadzora HANFA-e ovisit će i moguće tužbe dioničara za štetu nastalu pretpostavljenim netočnim i nepotpunim izvještavanjem javnosti, piše Novi list. [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup] [wink] DOSTA NAM JE VIŠE GRAĐEVINSKE MAFIJE I NJIHOVIH NA LAŽIMA NAPUMPANIH DIONICA.
IZBACIVANJE GRAĐEVINSKIH DIONICA IZ SASTAVA CROBEXA
Dionice u koje se seli kapital iz dionica građevinaca koji tonu su dionice LEDO , ZVIJEZDA i KONZUM koje očekuje zasluženi rast.

Zelene se američki futuresi zelene se europske burze možda se i naša burza trzne i ovako je u velikom zaostatku s oporavkom za svijetskim burzama.Odgovorni najozbiljnije razmišljaju o izbacivanju građevinara iz sastava crobexa jer on nema budućnosti s ovim dionicama pred kojima su teška vremene krize i padova. Umjesto građevinara u crobex će se uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex . U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1.400 kuna što je i ispunio .
To je primjer a ne građevinari ili brodari u rasulu.
Možete li pretpostaviti koliki će biti uzlet dionica LEDO i ZVIJEZDA kad Ivica Todorić bude Kosoričin savjetnik ? Samo je nebo granica.
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


[thumbsup] [wink] DOSTA NAM JE VIŠE GRAĐEVINSKE MAFIJE I NJIHOVIH NA LAŽIMA NAPUMPANIH DIONICA.
IZBACIVANJE GRAĐEVINSKIH DIONICA IZ SASTAVA CROBEXA
Dionice u koje se seli kapital iz dionica građevinaca koji tonu su dionice LEDO , ZVIJEZDA i KONZUM koje očekuje zasluženi rast.

Zelene se američki futuresi zelene se europske burze možda se i naša burza trzne i ovako je u velikom zaostatku s oporavkom za svijetskim burzama.Odgovorni najozbiljnije razmišljaju o izbacivanju građevinara iz sastava crobexa jer on nema budućnosti s ovim dionicama pred kojima su teška vremene krize i padova. Umjesto građevinara u crobex će se uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex . U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1.400 kuna što je i ispunio .
To je primjer a ne građevinari ili brodari u rasulu.
Možete li pretpostaviti koliki će biti uzlet dionica LEDO i ZVIJEZDA kad Ivica Todorić bude Kosoričin savjetnik ? Samo je nebo granica.
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]


Dragi ŠEFE ovaj put ponizno molim da više nespominjete 7000 Todorićevih jadnika,velike Božićnice,Uskrsnice,i K-15.Samo mali osvrt na K-15 mislim da bi to trebala biti lova za godišnji odmor, a veliki Todorić velikodušno nudi destinaciju u svojim trgovinama. Lagano se obucite i svoju lovu za godišnji ostavite meni ,uživajte gurajući puna kolica preskupih namirnica u našim klimatiziranim trgovinama.Što ako njegove dionice uzlete,hoče li zaposlenici-jadnici dobiti 100 kn veče plače.Unaprijed zahvalan

[cry] Ne ovaj put se ne spominje Todorić nego gospodin koji ne govori istinu Radić. [bye]
NAŽALOST KONAČNI SLOM DIONICA GRAĐEVINARA IDUĆI TJEDAN
IGH i Tehnika mogu biti kažnjeni sa 1,5 milijuna kuna ili zatvorom

26. veljače 2010 15:25

Ivana Pavelić

IGH i Tehnika, glavni akteri priče o poslu stoljeća, u četvrtak su obavijestili Zagrebačku burzu i Hanfu kako nemaju jamstvo za financiranje izgradnje crnogorske autoceste Bar–Boljare.

Bez obzira na to hoće li u ovih nekoliko preostalih sati pronaći jamstvo ili dobiti produženje vremena za njihovu nabavu, Hanfa će najvjerojatnije istražiti jesu li te dvije tvrtke manipulirale tržištem tako što su davali lažne informacije i obmanule ulagače na tržištu kapitala.

Prema Zakonu o tržištu kapitala manipulacijom se smatra, između ostalog, širenje obmanjujućih vijesti gdje je osoba koja je proširila informaciju "znala da je informacija lažna ili obmanjujuća… te stvorila nekorektne uvjete trgovanja".

Za takvu zloporabu informacije tvrtke bi mogle biti kažnjene novčanom kaznom ili čak zatvorom do pet godina.

"Ako širi informacije putem medija, uključujući i internet, ili bilo kojim drugim načinom koji daje ili bi mogao davati lažne ili obmanjujuće signale u pogledu financijskih instrumenata, uključujući širenje glasina i lažnih ili obmanjujućih vijesti, gdje je osoba koja je proširila informaciju znala ili trebala znati da je informacija lažna ili obmanjujuća, suprotno odredbama članaka", predviđena je kazna od 500.000 do čak 1,5 milijuna kuna, stoji u Zakonu.

Ako se dokaže da su 9. veljače IGH i Tehnika na burzu pustile lažne informacije o dobivanju jamstva, osim gubitka "posla stoljeća" Juru Radića, direktora IGH, i Filipa Filipeca, predsjednika Uprave Tehnike, očekuje još cijeli niz problema.

Nakon Hanfe u "akciju" bi se mogli upustiti i dioničari te tužiti tvrtke zbog puštanja lažnih informacija.

No bez obzira na odluku nadležnih institucija riječ je o nesvakidašnjem ponašanju tvrtki čije dionice i bez "spinova" vrlo dobro kotiraju na Zagrebačkoj burzi.
[cry] [cry] [bye] [bye] [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Vaš link

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

New Report

Close