BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: LEDO (Ledo d.d.)


Ledo 6845

Brutalna tvrtka Ledo jedva iznad 2 booka…
sramotno niska cijena..


Što misliš kolega idući tjedan dionica Leda minimalno 8.500 kuna slažeš se ?

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Sad če ona Kormilaru, samo što nije… samo da se iskobeljaju još ovih malo što je ušlo u IGH i druge građevinare. (iii) ka se uglavnom pokrenula. A uskoro "gas, gas", kupnja se popunjava a i vrijeme im je !!
LP [thumbsup]

I very much love INGRA !!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)


LP [thumbsup]

Vidi Mrgo kak se to dela, kak se diže dionica 25% a da ni HANFA ne stigne reagirati. Ovi u Atlanskoj mogu učiti od Barba Jure.
Nego kaži ti meni kako će ovaj snijeg utjecati na cijenu naše miljenice.
Vaš link

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)



LP [thumbsup]

Vidi Mrgo kak se to dela, kak se diže dionica 25% a da ni HANFA ne stigne reagirati. Ovi u Atlanskoj mogu učiti od Barba Jure.
Nego kaži ti meni kako će ovaj snijeg utjecati na cijenu naše miljenice.
Vaš link
[/quote]
bilo kako bilo mislim da će IGH taj posao odraditi, a znamo kako se na "ovim prostorima" natječaji dobivaju. znamo se naši smo. [lol]

sutra je novi dan.

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Investitori ne vjeruju građevincima, ali Todoriću da
Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu

Jučer je trgovina prijepodne u niskom startu s visokim nalozima za kupnju dionica Instituta IGH (ZSE:IGH-R-A) i Tehnike (ZSE:THNK-R-A) koje su ubrzo odletjele u pozitivnu blokadu. Do podneva je tržište već bilo u laganom minusu, ali su se građevinari držali u plusu. Nakon informacije o obustavu rada na dionici Split-Ploče, stvari su se naglo "zacrvenile". Zadnjih sat vremena trgovine obilježila je prava rasprodaja u nkojoj su ponovno neselektivno stradali svi iz sektora baš kao što su dan ranije svi porasli zbog jamstava konzorcija za Bar-Boljare. Jučer je u ovom društvu najteže stradala Hidroelektra niskogradnja (ZSE:HDEL-R-A) koja vjerojatno i jest jedan od najvećih gubitnika zastoja domaće cestogradnje. Ista ta Hidroelektra prekjučer je ni kriva ni dužna uzletjela 6,5 posto. Ali, kako onda objasniti jučerašnje potonuće IGH i Tehnike, posebno nakon prijepodnevnog uzleta? Razlika između najviše i najniže cijene u slučaju IGH jučer je iznosila 374 kune ili gotovo 12 posto. U slučaju Tehnike gap je iznosio gotovo 200 kuna, a zaključna je cijena bila tek pet kuna iznad najniže. Dakle, nema govora o tehničkoj korekciji već se jednostavno u stampedu rasprodaje u posljednjih sat vremena sve rasprodavalo baš kao što se dan ranije neselektivno kupovalo.

Aktivnosti Josipa Friščića na obrani "naše" Podravke (ZSE:PODR-R-A) jučer su vrijednost korpivničke kompanije spustili i četvrti dan uzastopno, na novu najnoižu cijenu u mjesec dana. Uz to, vidljiv je uzmak investitora, pa se milijunski promet čini kao utopija u ovakvm okolnostima, posljednji put je ostvaren još 2. veljače. Stvarno je čovjek uspio smiriti stratsti na burzi, iako sumnjam da je to bio pravi cilj. Od početka veljače tržišna kapitalizacija smanjena je 6 posto.

Informacije iz Slovenije prema kojima je Agrokor dao najbolju ponudu za preuzimanje Mercatora podigle su dionioce Konzuma (ZSE:KNZM-R-A) na najvišu razinu od 5. studenog 2008. (176 kuna). OK, promet i dalje nije značajan, jučer samo 155 tisuća kuna, ali smjer cijene jasno govori što investitori misle o takvom razvoju događaja. Iz tog je društva tržišnom trendu prkosio i Ledo (ZSE:LEDO-R-A) koji je porastao 0,4 posto, na 6.541 kunu kao i Belje (ZSE:BLJE-R-A) koje je podilo cijenu 0,1 posto. U atmosferi korekcije tržišta, to je više nego znakovito kretanje cijene. [thumbsup]
[thumbsup]Signali s europskih tržišta i jutros su pozitivni. Sve su oči uprte u summit EU koji bi trebao iznjedriti rješenje za spas Grčke. Dobri makro podaci iz Australije i Kine dali su dodatnu potporu pa bi europska tržišta mogla zaključiti u plusu i četvrti dan uzastopno. Umjesto građevinara u crobex treba uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex , odgovorni o tome razmišljaju već duže vrijeme. U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Dokup i samo dokup naročito biser dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1.400 kuna što je i ispunio .
To je primjer a ne građevinari ili brodari u rasulu.
Možete li pretpostaviti koliki će biti uzlet dionica LEDO i ZVIJEZDA kad Ivica Todorić bude Kosoričin savjetnik ? Samo je nebo granica. LEDO , LEDO I SAMO LEDO + 3,42 % A IDUĆI TJEDA SAMO POZITIVNE BLOKADE .
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[bye] [bye] [bye]
Velimir Šonje: Hrvatska bi lako mogla postati nova Grčka
Vaš link

Prodao sam na 5400 bodova, kupovao na 1250 bodova, ništa lakše !!!



To je sve kupleraj uvozničkih proizvoda i Ledo i sve ostale Todine perjanice……..jedino što vrijedi u tom ocvalom carstvu je Beljara [thumbsup]
Jedini koji nešto proizvode je Belje!!!

Kulena i sira, špeka dajte amo…..

Toda Toda [tongue] [tongue]

Ne znam što će na ovo reći kolege Delux i GMB Gubernator.
Klali ste se sa njima oko Todexa, svojevremeno ste pisali da to ništa ne valja.

hm,hm..

hm…

lp

[/quote]

Ali kolega Plavi pa ja sam bio u top ten Belja dok štovane kolega nisu imala pojma što je to burza.

Dakle kakva je to nelogičnost ako ja hvalim Belje a kritiziram Ledo i Konzum? Pa stvar je vrlo jednostavna; BELJE je podcijenjeno a Ledo i Konzum napuhane balončine.
Zar bih ja trebao hvaliti i kupovati napuhane balončine??
Naravno da ne bih, pa to i ne činim.

Ja hvalim i kupujem BELJE!!!!!!!!

Kako bi rekao jedan naš kolega; Dobro – Bolje – Belje!!!! [kiss]
Jer jesti se mora a lizati ne mora [lol]

Bzw Belje sam prodao još kad je bilo govora da će Toda preuzeti Migros, a sad ga pomalo skupljam, četiri puta jeftinije nego sam ga prodao. 4 za 1

može li bolje?

http://www.kucilooro.webs.com/

OBUSTAVA PRODAJE?
Preuzimanje Mercatora: Agrokor dao "nerealno visoku" ponudu
Autor/izvor: SEEbiz
LJUBLJANA / ZAGREB – Slovenski izvori iz Financi tvrde kako je Todorićeva poonuda za Mercator zaslužna da proces bude obustavljen.
Neralno visoka ponuda Agrokora zapravo je otrijeznila prodavatelje koji drže 36 posto udjela najvećeg slovenskog trgovca. Zato izvroi govore kako je krenula kupnja zaobilaznim putem. Naime, "Todorićev" UniCredit posljednjih je dana najaktivniji kupac Mercatorovih dionica na Ljubljanskoj burzi.

UniCredit je u međuvremenu ljubljanskom Dnevniku i službeno potvrdio kako podupire kupnju Agrokora i to do 100% dionica Mercatora (LJSE:MELR). Prema dogovoru, Agrokor bi vlastitim sredstvima financirao polovinu troška kupnje 36,3 posto dionica, a ostatak bi posudio konzorcij banaka. Ako bi Agrokor takav omjer zadržao i za preuzimanje ostatka udjela, to bi značilo da će morati posuditi najmanje 320 milijuna eura. Treba podsjetiti da je udjel dužničkog kapitala u financiranju Agrokora već u rujnu prošle godine iznosio 76 posto. Zato slovenski mediji spekuliraju kako bi Agrokor financiranje preuzimanja mogao nadoknaditi isisavanjem kapitala iz Mercatora. Već je najavljeno kako Agrokor među važnijim sinerijama vidi stvaranje jedinstvene distribucijske mreže, oglašavanja, marketinga i poslovnih procesa te grupno skladištenje proizvoda.

Zanimljivo je da je UniCredit odobrio Agrokoru financiranje prije nego li je izvršio dubinsko snimanje hrvatskog koncerna. Također, u banci vjeruju kako nije moguće provesti preuzimanje bez zelenog svjetla slovenske Vlade.

da mi je znati tko piše ovako stupidne tekstove??? nije valjda Tomica???
previsoka ponuda otrijeznila prodavače????????

majko mila, zar su svi bili pijani za šankom kad su odlučili prodati tu govnaru [huh]

http://www.kucilooro.webs.com/

Dobro je da se priča, kao i jučer o građevinarima, pa navečer demant.
Dokup i samo dokup!!! [thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Dobro je da se priča, kao i jučer o građevinarima, pa navečer demant.
Dokup i samo dokup!!! [thumbsup]

Tako je kolega Valentine, sad dignemo Todex ( iako mi se onaj Ljedo čini malo precjenjen, nhf ), pa brodare i onda građevinare, a fondovi neka dignu HT, adris, Zabu i Podr, i na 3.200 smo….

[thumbsup]

dobro-bolje-belje

http://www.kucilooro.webs.com/

Čim su Slovenci čuli da bi Hrvati mogli kupiti Merkator, odma zvona na uzbunu i sve poništavaju. Nije me to uopće iznenadilo.
Samo kako će to objasniti svojim dioničarima? Ne žele prodati skupo, pa neka onda dioničari prodaju dionice onome tko ponudi najmanje-samo da ne dođe to u hrvatske ruke. [tongue]

Da me se ne bi krivo shvatilo, jer nemam problema s nacinalnom, vjerskom ili drugom pripadnošću. No takvo je ponašanje očigledno.

Napisao sam to u svrhu da se sagleda stvarnost i da doprinesem općoj promjeni u percepciji u kojoj se trebaju vrednovati osobne kvalitete svakoga. Jednakovrijednost svake osobe bez obzira na količinu brojki na računu, auta koji vozi, odakle dolazi i sl. Naravno Todorić je ovdje samo simbolika.

New Report

Close