BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Skoro pa plus.
I vi i dalje meni djelite jedinice.
Btw sada je kasno za prodavati.

Nikad nije kasno. Sutra treba sve sasut po kupnji odmah u 10.00 [tongue]

. [thumbsup]PONOVNO RAST
Wall Street: Intel podigao Nasdaq najviše u 15 mjeseci
Autor/izvor: SEEbiz

NEW YORK – Američki indeksi porasli su nakon obnovljenih spekulacija o oporavku gospodarstva i sigurne potvrde reforme zdravstva u Senatu.

Standard&Poor’s 500 porastao je 1,1 posto, na 1.114,05 bodova dok je dow Jones porastao 0,83 posto, na 10.414,14 bodova. Najveći dobitnik bio je Nasdaq koji je ojačao 1,17 posto, na 2.237,66 bodova, najviše u petnaest mjeseci. Za takav je skok Nasdaqa najzaslužniji Intel koji je ojačao 2,3 posto, na 20,09 dolara nakon što je poboljšane preporuke objavio Barclays. Najveći dobitnik u Dow Jonesu bila je Alcoa koja je uzletjela 7,9 posto, na 15,73 dolara nakon što je objavila joint venture projekt o kgradnji aluminjskog kompleksa u Saudijskoj Arabiji vrijednog 10,8 milijardi dolara. Uz to, dionicama Alcoe oznaku "kupiti" prilijepio je Morgan Stanley, a to je bio više nego dovoljan znak kupcima da navale s kupovnim nalozima.

Među sektorskim indsksima, najveći je dobitnik bio zdravstveni indeks koji je skočio 3 posto. U tom su sektoru najveći dobitnici bili Aetna koja je uzletjela 4,7 posto te Cigna Corp. koja je skočila 3,9 posto, na 37,19 dolara.

U farmaceutskom sektoru priča dana bilo je preuzimanje Sanofi-Aventisa Chattem Inc. koji je dionice potonjeg katapultirao 33,1 posto, na 93,14 dolara. Obujam trgovine i dalje je slabašan pa je današnji volumen iznosio tek 1,01 milijardu dionica, znatno ispod godišnjeg prosjeka od 1,49 milijuna dionica. [smiley] [wink] [thumbsup] Danas će i naša burza krenuti u rast s velikim zakašnjenjem za ostalim burzama . Važno je da krene u vrijeme kad padaju dionice građevinara i brodara primjeti se dobro držanje dionice LEDO. Danas kad kreće rast siguran sam da će dionica Leda predvoditi taj rast. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Danas kad kreće rast siguran sam da će dionica Leda predvoditi taj rast.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Po obicaju Sefe bili ste u krivu. Opet gradjevinci s najvise plusa danas uz jos par izuzetaka. Dakle, totalno ste promasili.



Danas kad kreće rast siguran sam da će dionica Leda predvoditi taj rast.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Po obicaju Sefe bili ste u krivu. Opet gradjevinci s najvise plusa danas uz jos par izuzetaka. Dakle, totalno ste promasili.
[/quote]

Vidim da ste iskusni i prekaljeni ulagač i da imate pun portfelj građevinara. Što mislite kakav će trend pokazatelja ROE,ROA ,EBIT marža,EBITDA marža i NPM u tom sektoru biti iduće godine? Naime dvojim pri kupnji LVCV i INDG. [undecid]

The mind is a terrible thing to taste

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)

Kolko vam se čini da bi ovo moglo otić gore? Reko mi prijatelj koji radi Filipecu stolariju na kući da mu ovaj sve plaća u eurima na ruke.
Čovjek ima novaca i kaže da ima posla. Ajd




Danas kad kreće rast siguran sam da će dionica Leda predvoditi taj rast.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Po obicaju Sefe bili ste u krivu. Opet gradjevinci s najvise plusa danas uz jos par izuzetaka. Dakle, totalno ste promasili.
[/quote]

Vidim da ste iskusni i prekaljeni ulagač i da imate pun portfelj građevinara. Što mislite kakav će trend pokazatelja ROE,ROA ,EBIT marža,EBITDA marža i NPM u tom sektoru biti iduće godine? Naime dvojim pri kupnji LVCV i INDG. [undecid]
[/quote]

Vidi se kolega da nemate pojma – ja sam trenutno u cashu i ne zanimaju me neko vrijeme nikakve dionice. Usput, ako zelite bas popusiti pare bolje kupite INDG





Danas kad kreće rast siguran sam da će dionica Leda predvoditi taj rast.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Po obicaju Sefe bili ste u krivu. Opet gradjevinci s najvise plusa danas uz jos par izuzetaka. Dakle, totalno ste promasili.
[/quote]

Vidim da ste iskusni i prekaljeni ulagač i da imate pun portfelj građevinara. Što mislite kakav će trend pokazatelja ROE,ROA ,EBIT marža,EBITDA marža i NPM u tom sektoru biti iduće godine? Naime dvojim pri kupnji LVCV i INDG. [undecid]
[/quote]

Vidi se kolega da nemate pojma – ja sam trenutno u cashu i ne zanimaju me neko vrijeme nikakve dionice. Usput, ako zelite bas popusiti pare bolje kupite INDG
[/quote]

Vi mora da ste i odličan psiholog kad ste na osnovu moja tri posta koja sam na ovom forumu napisao zaključili da nemam pojma.
Zapamtite, novac ako se ne investira propada, najbolje bi vam bilo da ga odmah potrošite. Život je kratak,a ta vaša štednja ili što već činite sa novcem samo je odlaganje potrošnje za neka druga vremena dok vam investicijske prilike prolaze…
Loše vas savjetuju. [bye]

The mind is a terrible thing to taste






Danas kad kreće rast siguran sam da će dionica Leda predvoditi taj rast.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Po obicaju Sefe bili ste u krivu. Opet gradjevinci s najvise plusa danas uz jos par izuzetaka. Dakle, totalno ste promasili.
[/quote]

Vidim da ste iskusni i prekaljeni ulagač i da imate pun portfelj građevinara. Što mislite kakav će trend pokazatelja ROE,ROA ,EBIT marža,EBITDA marža i NPM u tom sektoru biti iduće godine? Naime dvojim pri kupnji LVCV i INDG. [undecid]
[/quote]

Vidi se kolega da nemate pojma – ja sam trenutno u cashu i ne zanimaju me neko vrijeme nikakve dionice. Usput, ako zelite bas popusiti pare bolje kupite INDG
[/quote]

Vi mora da ste i odličan psiholog kad ste na osnovu moja tri posta koja sam na ovom forumu napisao zaključili da nemam pojma.
Zapamtite, novac ako se ne investira propada, najbolje bi vam bilo da ga odmah potrošite. Život je kratak,a ta vaša štednja ili što već činite sa novcem samo je odlaganje potrošnje za neka druga vremena dok vam investicijske prilike prolaze…
Loše vas savjetuju. [bye]
[/quote]

Koje prilike majke ti mile? I ne zajebavaj me – vidim da ti je memorija kratka pa da si zaboravio da si mi jucer na telefon rekao da ti je ovo novi nick. Ocemo malo disclosure napraviti? [wink]

Kolega što ste pili?
Ja sam ovdje došao sa MogNovca na kojem sam pisao tri godine, istina ne prečesto.

The mind is a terrible thing to taste


Kolega što ste pili?
Ja sam ovdje došao sa MogNovca na kojem sam pisao tri godine, istina ne prečesto.

Ja crnog Babica. A vi? Koji ono viski vi drapate? Jesu li od toga flashbackovi?

[thumbsup]ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Novi prodor preko 2.000
12/23/2009 9:33:21 AM

ZAGREB – Stoxx 600 ove je godine ojačao 27 posto i ide prema svom najjačem godišnjem rastu u posljednjem desetljeću. [thumbsup] [smiley] [wink]

Todorića na burzi izvukli Zvijezda, Ledo i Jamnica
Od devet kompanija iz sastava Agrokora Ivice Todorića čijim se dionicama trguje na Zagrebačkoj burzi, rast su u dosadašnjem tijeku godine ostvarile tri prehrambene tvrtke – Zvijezda, Ledo i Jamnica.Sedam trgovinskih dana prije kraja godine najveći dobitnik iz Todorićeva portfelja je Zvijezda, koja je osvojila 18,42 posto i od 31. prosinca prošle do 21. prosinca ove godine poskupjela sa 3800 na 4500 kuna.
Usporedbe radi, dionički indeks Zagrebačke burze Crobex u ovoj je godini skočio 12,44 posto, a njegov rast nadmašio je i Agrokorov Ledo koji je uzletio 17,42 posto. Taj je zagrebački proizvođač smrznute hrane u ovoj godini skočio za više od 900 kuna – sa 5195 na 6100 kuna.
Jamnica je zadnju transakciju u 2008. zabilježila 30. prosinca i tada je završila na 40.399,50 kuna, dok je ove godine njome posljednji put trgovano 11. prosinca, kada joj je zadnja cijena iznosila 44.494 kune. Cijena te dionice tako je uvećana za više od četiri tisuće kuna te je skočila 10,14 posto.
No nisu sve Agrokorove tvrtke iz prehrambenog sektora uspjele dohvatiti rast pa se dionica Belja stropoštala 15 posto i pala sa 100 na 85 kuna. U minusu su i PIK Vinkovci koji su od 19. prosinca prošle do 14. prosinca ove godine pali sa 300 na 272,50 kuna i izgubili 9,17 posto.
Tisak je prošlu godinu završio iznad tristo kuna – na 302,99 kuna, dok mu je zadnja cijena u ponedjeljak, 21. prosinca, bila više od 30 kuna niža i iznosila 271,10 kuna te je njegova dionica potonula 10,53 posto.
Donica Konzuma u ovoj je godini pojeftinila manje od 16 kuna, no pad izražen u postotcima izgleda mnogo lošije i iznosi 9,62 posto. Konzum je 30. prosinca prošle godine vrijedio 161 kunu, a u petak 18. prosinca zadnja mu je cijena bila 145,51 kunu.I danas možemo očekivati da dionica Leda predvodi rast burze.
[thumbsup]U koje dionice se preporučuje ulagati :
PREHRANA

Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda.
Sutra ide daljnji rast onda poslije Božića 28, 29 i 30 nastavak jačeg rasta i pokaz da smo " kao " godinu dobro završili. Stoga dokup kvalitete LEDO i Zvijezda i napodcijenjenije banke Slatinske. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:lcnBGQTnn64J:hrcak.srce.hr/file/62383+zakon+o+nacionalizaciji+privatnih+poduze%C4%87a&hl=hr&gl=hr&pid=bl&srcid=ADGEESj24THgLlU8-S8PwO5AkXFNkMcwzhGKMAQdE_NOUOa0-joiFBNClgd1x_L_nolCLtpiUGf8Yg4clW2HvcH5umN3U2PBpxtftcr_99N36TuLWn3fAl4pcjkfB4OdWB1IiEMQ9enk&sig=AHIEtbRzBgztThnFdi7DSlNWsEVdOgtEJQ

zanimljiv link
ne znam kolko ce vrediti rvacka ako se ovo pocne vracati

mislim da ce bit velike konkurencije za zbjegove

Postanite Eu-robovi

New Report

Close