BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)


dobit Luke Ploče je za 09/2009.g pala sa 27,3 mil kuna na 2,9 milijuna kuna
dobit Hidroelektre je za 09/2009.g pala sa 13,8 milijuna na 4,6 milijuna kuna

dakle dobit Luke Ploče je pala za 89,37%
a dobit Hdel je pala za 66,7%
treba li ovome komentar????

Oba, oba su pala, u ponedjeljak će roniti dublje

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)



dobit Luke Ploče je za 09/2009.g pala sa 27,3 mil kuna na 2,9 milijuna kuna
dobit Hidroelektre je za 09/2009.g pala sa 13,8 milijuna na 4,6 milijuna kuna

dakle dobit Luke Ploče je pala za 89,37%
a dobit Hdel je pala za 66,7%
treba li ovome komentar????

Oba, oba su pala, u ponedjeljak će roniti dublje
[/quote]

Jeste, to je tačno. Ali HDEL je velik fri flout a LKPC če da uzme država da održi vlast još koji mesec ili isplati penzije.

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)




dobit Luke Ploče je za 09/2009.g pala sa 27,3 mil kuna na 2,9 milijuna kuna
dobit Hidroelektre je za 09/2009.g pala sa 13,8 milijuna na 4,6 milijuna kuna

dakle dobit Luke Ploče je pala za 89,37%
a dobit Hdel je pala za 66,7%
treba li ovome komentar????

Oba, oba su pala, u ponedjeljak će roniti dublje
[/quote]

Jeste, to je tačno. Ali HDEL je velik fri flout a LKPC če da uzme država da održi vlast još koji mesec ili isplati penzije.

[/quote]
bre stevica/vidra/feđo/badman i ostali potpuno se slažem s vama….ipak je recesija napravila svoje..jedina razlika između lkpc i hdela je kaj bu sljedeće godine lkpc nastavila poslovat sa kolko tolko plusa a hdel ne bu poslovo-ak me kužite,bre

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)


dobit Luke Ploče je za 09/2009.g pala sa 27,3 mil kuna na 2,9 milijuna kuna
dobit Hidroelektre je za 09/2009.g pala sa 13,8 milijuna na 4,6 milijuna kuna

dakle dobit Luke Ploče je pala za 89,37%
a dobit Hdel je pala za 66,7%
treba li ovome komentar????


Zadržana dobit Luke Ploče po dionici 500 kuna

Dug HDEL ni sami Bog to ne zna uglavno zna se da prelazi kapital a dali je to 2, 3 ili možda 5 puta e to vam ne bi znao.

Mislim da ovome netreba nikakav komentar

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)


Zadržana dobit Luke Ploče po dionici 500 kuna

Dug HDEL ni sami Bog to ne zna uglavno zna se da prelazi kapital a dali je to 2, 3 ili možda 5 puta e to vam ne bi znao.

Mislim da ovome netreba nikakav komentar

4 puta je dug hdela veci od glavnice

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)



Zadržana dobit Luke Ploče po dionici 500 kuna

Dug HDEL ni sami Bog to ne zna uglavno zna se da prelazi kapital a dali je to 2, 3 ili možda 5 puta e to vam ne bi znao.

Mislim da ovome netreba nikakav komentar

4 puta je dug hdela veci od glavnice
[/quote]
kaj je to za firmu tog kalibra…..pogotovo ak uzmemo u obzir projekcije građevinara za 2010..

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Premješteno iz teme: LKPC (Luka Ploče d.d.)

Bre stevo, oladi malo, će da ti pozli od uzbuđenja.[proud]

A pero, pero, koliko ti možeš bit naporan! [yawn]
Zanimljivo, na svim dionicama pišeš kako su precjenjene i sl. Znam ja da si ti dežurni pesimist, ali kako mi je motiv tvog pisanja prava misterija pa me zanima sljedeće:
Koja je poanta tvojih dušebrižničkih postova?
Čemu trošit toliko vrimena i energije na forumu raspravljajući o dionicama koje nemaš niti te zanimaju?

LKPC se kroz ovaj pad relativno dobro drži, a u ovoj godini meni donijela najveći prinos.
Od svega napisanog danas, ipak mi je najlegendarnija vidrina usporedba LKPC s HDEL.
U pravu si kolega vidra, LKPC se uopće ne može uspoređivat s potcjenjenim biserom perspektivnog građevinskog sektora kao šta je HDEL, pogotovo ako za godinu dana HDEL kao firma uopće bude postojala.

Ipak muči me jedan detalj, koji ti i Fedya olako (namjereno) zanemarujete, a to je međusobni utjecaj kretanja cijena pojedinih dionica na ZSE. Mislite li da će padom LKPC na "fer" vrijednost od 700kn ili LEDA na 3500kn vaših miljenica možda ostat na ovim razinama?!
Pa bit ću slobodan bacit prognozirat kako će u tom slučaju cijena HDEL imat 2 znamenke…

Premješteno iz teme: HDEL (Hidroelektra niskogradnja d.d.)

Kolega Vidra?
Upravo tako , a evo vam nekih podataka leda i hdela..

LEDO i zasto je brutalan I zasto vrijedi cca 3 booka
Odnos duga i kapitala i rezervi je 1:1 ( Buffetovski)
ROE 18,64%
ROA 6,65%
NPM 13 %

HDEL–
Dugovi gotovo 4 puta veci od kapitala
ROE 2 % s projekcijom minusa
ROA ispod 1 % s projekcijom minusa

Kolega Vidra meni doista nije jasno da pitate takva pitanja…
Pa NE VRIJEDI HDEL niti pola booka uz ovakvo poslovanje…
Jel vama jasno da je njihova NPM ispod pola %

Pa koleha Vidra jel vi znadete sto to znaci…
Pa rade 100 kuna prihoda a zarade pola kune s projekcijom da godinu zavrse sa kumulativnim minusom…
Znate kako je opasno raditi minus na ovakav dug
Kolega , dividendu ne isplacuju tvrtke iz dva razloga: ili rade s minusom ili imaju velik povrat na kapital..

, KODT, LEDO, ULPL uz brutalan povrat na kapital isplacuju i dividendu, a hdel u godinama najvece konjukture za gradjevinare, nisu prakticki ni book uspjele povecat, a kamoli isplatit dividendu…

Kolega vidra, meni je jasno da ste vi ulagac koji se snalazio u vremena kad dubinsko znanje nije bilo potrebno, ali trenutno su na scenu stigli decki koji su prvenstveno bolje potkovani znanjem od vas, koji su talentiraniji, imaju bolje veze…

Kolega mene bas briga za HDEL, ja je necu kupit ni da ode na 50 kn, ali za vase dobro sam vam savjetovao da ne kupujete ovu precijenjenu imovinu po 350kn…jer kupili ste malo kapitala, neperspektivni biznis i gomilu dugova..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


U koje dionice se preporučuje ulagati :
PREHRANA

Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda.

Europske burze okreću u zeleno pa je za očekivati i kod nas rast cijena dionica.

eu. burze link :Vaš link

američki futuresi link : Vaš link

Sretna vam kupnja obećavajuće dionice LEDO.


ja ne mogu vjerovati da još uvijek nisi izašao iz LEDA…



U koje dionice se preporučuje ulagati :
PREHRANA

Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda.

Europske burze okreću u zeleno pa je za očekivati i kod nas rast cijena dionica.

eu. burze link :Vaš link

američki futuresi link : Vaš link

Sretna vam kupnja obećavajuće dionice LEDO.


ja ne mogu vjerovati da još uvijek nisi izašao iz LEDA…
[/quote]
[lol] [lol] ceba rules

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Ivica Todorić proglašen poduzetnikom godine

Prema izboru oko 300 djelatnika različitih medijskih struka; novinara, urednika, direktora medijskih kuća te predstavnika medijskih institucija, nagrada Media servisa 2009. za osobu godine i političara godine pripala je premijerki Jadranki Kosor.

Ivica Todorić proglašen je poduzetnikom godine, a nagradu je u njegovo ime preuzeo potpredsjednik Agrokora Ivan Crnjac te pritom naglasio kako su izuzetno ponosni na rezultate kompaniju te kako će i dalje svojim aktivnostima pridonositi ekonomskom i društvenom životu. Glazbenik godine je Toni Cetinski, a najboljom sportašicom proglašena je Blanka Vlašić čiju je nagradu preuzeo njen otac, Joško Vlašić. Ove se godine po prvi put dijelila i posebna nagrada za hrabrost koju je zaslužila Silvana Novak, hrabra majka koja je unatoč teškoj bolesti odlučila roditi dijete, ali je početkom prosinca izgubila bitku za život. Silvana je postala simbol hrabrosti i nade, a nagradu je preuzeo njen suprug Silvio Novak te zahvalio svima koji omogućili Silvani da živi i dalje. U koje dionice se preporučuje ulagati :
PREHRANA
Po pisanju The Economistovih analitičara, proizvođače hrane i pića u trenutačnoj situaciji najviše muči rast cijena osnovnih sirovina u kombinaciji s kupcima koji traže sve jeftinije proizvode, kako u svijetu tako i u nas, što će im dodatno narušiti prodajnu maržu. Analitičari Bloomberga i UN-a nedavno su uporozili na rastuće cijene hrane, koje bi u kombinaciji s rastom cijena sirove nafte mogle rekordno porasti i uzrokovati novu krizu. Hrvatska prehrambena industrija (koja čini petinu domaće industrijske proizvodnje) u ovoj godini nije pretrpjela veliku štetu, a nikakve potrese ne bi trebala osjetiti ni dogodine, ponajviše zbog stabilne domaće prodaje i daljenjeg rasta inozemne prodaje u kojoj prednjače Vindija, Dukat te Agrokorove uzdanice Belje, Jamnica, PIK Vrbovec Ledo i Zvijezda.
Odgovorni razmišljaju o izbacivanji građevinara iz sastava crobexa jer on nema budućnosti s ovim dionicama pred kojima su teška vremene krize i padova. Umjesto građevinara u crobex uvrstiti Todorićeve dionice tzv. todex . U Agrokoru je kroz sindikalni rad zastupljeno oko 7000 zaposlenika. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda. Todrićeve dionice ili TODEX postaju brend koji treba svakako imati u portfelju naročito podcjenjene Ledo i Zvijezda . Dokup i samo dokup naročito bise dionice Ledo Todorić je najavio da će svaki zaposlenik Agrokora dobiti i božićnicu u iznosu od 1400.
kuna. To je primjer a ne građevinari u rasulu.

Skoro pa plus.
I vi i dalje meni djelite jedinice.
Btw sada je kasno za prodavati.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close