BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BIS: Svjetska financijska tržišta se stabiliziraju

ZAGREB – "Ulagači su ostali oprezno optimistični u razdoblju od kraja svibnja do početka rujna 2009."

Ovaj predah samo je odlična prilika za dokup podcjenjenih a odličniih dionica Leda Zvjezde Ingre Slatinske banke, Atlas, Vis itd.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize





ima i boljih dionica.

analiza KRAS-R-A

– pozitivna divergenijca na tjednom Slow Stochu
– tjedni slow stoch u preprodanom podrucju
– uskoro krizanje tjednog kao buy signal
– dnevni se prekrizio za buy
– target 23,6% fibbo tj. 370kn.

KRAS je koliko vidim debelo u silaznom kanalu od vrha u lipnju.
Osim toga ne vidim baš neku potporu na kupnji.

možda sam propustio raspravu o tome, no po mojoj literaturi ovo što si označio nije divergencija:
Pozitivna (bullish) bi trebala biti ako oscilator radi higher low a cijena lower low ili double bottom.
Negativna (bearish) bi trebala biti ako oscilator radi lower high (niži vrh) ili double top a cijena higher high ili double top

To bi trebalo značiti da kod rasta cijene (na segmentu koji promatraš) uopće ne možeš vidjeti pozitivnu divergenciju, nego bi trebao tražiti lower low na padu cijene nakon lipnja praćen sa higher low na oscilatoru, što u krajnjoj liniji postoji npr. na macd hist i ADXu.

Osim toga ovo označeno bi valjda bila negativna (iako po definiciji nije moguća) jer bit obične divergencije je da cijena krene u smjeru oscilatora (a skrivene potvrda trenda).

[/quote]

hoces reci da to sto oscilator radi lower low a cijena higher low nije divergencija?
i sve to na tjednom oscilatoru u preprodanom podrucju.

ne znam sto bi najbolje u ovom trenutku bilo za reci…

mozda bi najbolje bilo pozvati nekog strucnjaka za divergencije u pomoc.

[/quote]

evo , Brankica je rekla o cemu se radi.

dakle, rijec je o:

skrivenoj bikovskoj divergenciji u preprodanom podrucju na tjednom oscilatoru.

ovo ide u kategoriju brutalno snaznih indicija za rast.

jedino sto bi moglo biti jace od ovoga je obicna bikovska divergenijca u preprodanom podrucju na tjednom oscilatoru.
ali ona indicira promjenu trenda, a skrivena divergenijca oznacava nastavak uzlaznog trenda.
[/quote]

Najbolje da netko stavi kupnju 10 tisuća komada KRAS-R-A tako da ti znaš da se netko misli ukrcati i lansirati gore! Sjeti se VDKT-R-A, kupnja očaj, al se ćopalo malo po malo!
Osobno riješio dio VDKT-R-A danas uz profit 27% što je po meni ipak u redu, a sutra mislim ostatak jer mora odraditi 1 kratkotrajni pad radi izlaska iz 21-dnevnog bollingera nekih sitnih 10%.
Povratak u kanal baš kao na INGRI će uslijediti i na VDKT-R-A

MIslim Splite da si malo preuranio. Prometi ne signaliziraju iskrcaj.
Živi bili pa vidjeli.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


MIslim Splite da si malo preuranio. Prometi ne signaliziraju iskrcaj.
Živi bili pa vidjeli.

Možda i jesam Hugo prijatelju! Al svejedno sutra prodajem komplet VDKT jer iza toga mu slijedi mrcvarenje kao na INGRI uz 1 dobar propad! Živi bili pa vidjeli!
Živio VDKT-R-A! Na njemu se nikad ne gubi!


MIslim Splite da si malo preuranio. Prometi ne signaliziraju iskrcaj.
Živi bili pa vidjeli.

Da u pravu si! Milja prometa na VDKT-R-A signalizira ukrcavanje a ne iskrcaj!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Dakle, ti smatraš da je za dionicu bitnije da "nije odradila rast" nego rezultati poslovanja koji su (kako se piše na temi "KRAS-R-A") poražavajući.
Znam da je ovo tema TA i da ne uzimate u obzir fundamente, ali zar stvarno misliš da će netko potegnuti po asku za konditora s P/E= 37?
Pa koliko bi trebao koštati jedan Ledo onda? 10000 kn?
Nemam ni KRAS ni LEDO niti planiram imati, samo primjećujem…

Hm, aj ti meni objasni kako INGRA može narasti sa 37kn na 56kn, dakle dobrih 55% ako je njen P/E=67???? Jako je jednostavno, al ti tako daleko ne gledaš!
Uostalom KRAS ima P/E=22, istina je to, al P/B samo 0,6.
P/S nemam! Al svejedno po Grahamu je i dalje JEFTIN!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ha ha, ma svakako si siguran da nemaš KRAŠ?
Pa kako bi i imao kad si prodao na 266kn pa te sad kriza hvata!
Predlažem ti ostavi se dionica i drži krampa, jer ako znaš gledati grafove onda bi shvatio sve.

Kakva je ovo razina razgovora? Koliko ti uopće godina imaš?

Nikad nisam imao KRAŠ ni neću. Ima 10 puta boljih stvari trenutno.
Zadržat ću ih za sebe da ne ispadne druk.

P.S. Recimo da sam imao KRAS i prodao po 266. Uh, što mi je pobjegla od ožujka. 10%.
Toliko u jedan dan zaradim na XXXX-R-A!
Jedna INGRA je išla 70% gore od tada, jedan PBZ skoro 100%, ATPL 60%, itd.
Jel tebe možda to muči?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ispravak netočnog navoda.

Od 266 do 282 je rast od 6% a ne 10%.

[lol]

Nema veze, sutra će explodirati KRAS-R-A! ide na 450 do 11:00h!


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
Ispravak netočnog navoda.

Od 266 do 282 je rast od 6% a ne 10%.

[lol]

Nema veze, sutra će explodirati KRAS-R-A! ide na 450 do 11:00h!

Ja sam na napisao 4,5%, a ti sad mi veliš 6% a ne 10%.
Tko je rekao 10%! Nauči čitati i pazi da ne izgubiš gaće!


Ispravak netočnog navoda.

Opet nisi objasnio kako INGRA je toliko skočila uz P/E=67.
MA blage veze ti nemaš! I kupuj INGRU još jer netko mora i kupovati na vrhu u nadi
da će dobiti posao.

ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Njemački optimizam podiže i CROBEX

9/15/2009 9:35:11 AM
ZAGREB – Osim građevinskih izdanja, posljednjih dana briljiraju i dionice iz sastava koncerna Agrokor.

Jučerašnjim rušenjem dionice Zvijezde – 7 % ova dionica postaje definitivno najeftinija kvalitetna dionica .Dionica Leda danas najvjerovatnije na 5.600 a dionica Slatinske banke s jučerašnjih 120 kreće danas prema 130 kuna. No netreba nas to čuditi dioničari Slatinsku nisu prodavali niti kad je VABA nudila 550 kuna po dionici. Na ovoj dionici očekujem kao i na INGRI nagli rast kod prvog ozbiljnijeg investitora . Danas svakako dokup dionica.

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azija: MSCI Asia Pacific Index s najvećim rastom u tri tjedna

16.9.2009 7:47:23

TOKYO – Najveći dobitnik na Tokijskoj burzi bio je Canon kojeg su pozitivne preporuke Nomure podigle 4,8 posto, na 3.720 jena.

Wall Street: Dobre brojke o maloprodaji podigle indekse

NEW YORK – Optimizmu je pridonijela i izjava čelnika Feda Bena Bernankea o tome kako je najgori dio recesije iza nas.

Bernanke: Recesija vrlo vjerojatno završena

NEW YORK – "Nezaposlenost će se sporo smanjivati ako rast bude umjeren," kaže čelnik FED-a.

Završila ili ne umjetno izazvana recesija koju je pokrenula Amerika štampanjem dolara bez pokrića. Znači završila ili ne strane burze su debelo ispred nas u vraćanju na stare vrjednosti.Da se ravnamo po njima crobex bi bio između 2.700 i 3.000 bodova. No ovako kasnimo i dionice su nam i dalje debelo podcjenjene. Baš takove najpodcjenjenije a kvalitetne dionice treba i kupovati jer takove dionice obećavaju najveću zaradu kad se tržište vrati na stare cijene dionica.Par takovih odličnih a podcjenjenih dionica su Ledo , Zvijezda, Slatinska banka, Ingra,Atlas, Hrvatski duhani itd.Dokup ovih dionica donosi sigurnu zaradu.

New Report

Close