BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


neke stvari mi baš nisu jasne: zadnjih dana je opća atmosfera u društvu puno lošija nego u ožujku. svi su postali svjesni krize i počeli paničariti (potpomognuti dnevnim novinama kojima je to super došlo) a u ožujku crobex na 1200 a danas na 1800. dalje, već i vrapci na grani pjevaju da nas na jesen očekuje kaos. pa zašto već nismo ispod 1200 kad već svi znamo da će biti lošije?
zašto? zašto?

ni meni najmanje nije jasna ta psihoza na jesen….a prošle jeseni kad je trebalo bit paranoičan, ni uplola tako nije bilo. jedino objašnjenje je da je prošle jeseni bilo gospodarsko crnilo a ove je političko….a znamo šta je važnije jebiga. [undecid]

nadajmo se da imamo pozitivnu divergenciju između općeg stanja i cijena dionica [pray]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

ZSE EQUITY PREVIEW

Zagrebačka burza: Građevinska izdanja meta rasprodaje

Autor/izvor: Siniša Malus – sinisa.malus@seebiz.eu
ZAGREB – Sezona poslovnih rezultata na Zagrebačkoj burzi nastavljena je jučer s nova dva razočarenja.

Tankerska plovidba i Konzum zabilježile su oštar pad dobiti i obje upozorile kako ih i u nastavku godine čekaju teška iskušenja. I dok se za Tankersku to nekako i moglo očekivati, potonuće dobiti najvećeg domaćeg trgovačkog lanca slikovito opisuje u kakvom je stanju kupovna moć građana ove godine. Na tržištu u oba slučaja negativne reakcije nije bilo. Dapače, Tankerska (ZSE:TNPL-R-A) je jučer bila jedino brodarsko izdanje koje je uspjelo povećati cijenu. Dionice su porasle 2,3 posto, na 1848 kuna, uz slabašnih 64 tisuće kuna prometa. Zaključna cijena ujedno je i najviša cije na dana. Konzum (ZSE:KNZM-R-A) je rastom od 2,7 posto prekinuo dvodnevnu negativnu seriju u kojoj je izgubljeno gotovo 7 posto tržišne kapitalizacije. Uz minornih 13 tisuća kuna prometa dionice su stigle do 115 kuna što je i najviša dnevna vrijednost.

Kao što smo i najavili, nastavljena je incijativna prodavatelja u slučaju dionica Instituta IGH (ZSE:IGH-R-A) koje su nesumnjivo najveći srpanjski gubitnik. Dionice su se spustila na 3.000 kuna (-2,3 posto) padajući tijekom trgovine i ispod te razine. Riječ je o najnižoj zaključnoj cijeni od kraja travnja, ostvarenoj uz vrlo solidnih 2,2 milijuna kuna prometa, što je iznad prosjeka u posljednjih nekoliko tjedana. Od početka srpnja dionice su izgubile gotovo petinu vrijednosti. Najteže je u sektoru jučer stradala Hidroelektra niskogradnja (ZSE:HDEL-R-A) koja je srezana 4,2 posto (na 230 kuna). Moglo je završiti i puno gore jer je cijena tijekom dana padala i na 220 kuna, da bi na kraju zaključna cijena bila puno bliže gornjem rasponu (233,02). U ovom slučaju loša vijest je činjenica što se rasprodaja dogodila uz 281 tisuću kuna prometa, najviše u četiri tjedna. Korekciju među građevinarima jučer je uspjela izbjeći jedino Tehnika (ZSE:THNK-R-A) koja se zadržala na nepromijenjenih 1.650 kuna.

U fokusu investitora danas će biti rezultati Hrvatskog telekoma (ZSE:HT-R-A) pa bismo slijedom toga mogli vidjeti nešto veći obujam prometa nego posljednjih dana. Budu li rezultati dobro to je gotovo i jedina dana da se izbjegne i četvrti dan pada CROBEX-a. Svjetska kretanja jutros ne sugeriraju ništa dobro pa bi tržište pozitivnu potporu moglo dočekati jedino iz vlastitog dvorišta. Obrani li se na kraju tjedna razina od 1.800 bodova to će se činiti kao uspjeh u sumornim okolnostima domaćeg tržišta kapitala.


Leda i Zvjezde jer obećavaju najbolju zaradu.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Dosta mi je tvojih navlačenja i gluposti

Ako ne objasniš zašto bi ledo i zvzd trebali najviše rasti i zasto su podcijenjeni, obecajem da cu ovaj post prijaviti hanfi

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.



Leda i Zvjezde jer obećavaju najbolju zaradu.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Dosta mi je tvojih navlačenja i gluposti

Ako ne objasniš zašto bi ledo i zvzd trebali najviše rasti i zasto su podcijenjeni, obecajem da cu ovaj post prijaviti hanfi
[/quote]
pusti čovjeka da piše kaj oće tak i tak to svi rade

LOŠA GODINA
Atlantska razočarala: U pola godine gubitak 63,2 milijuna kuna
7/30/2009 1:30:35 PM

DUBROVNIK – "Rezultati su očekivani, a posljedica su krize, drastičnog pada vozarina na svjetskom tržištu brodskog prostora, te sezonskog karaktera ostalih djelatnosti." Do sada su rasprodavali insajderi a sad kreće histerična rasprodaja malih dioničara.



Leda i Zvjezde jer obećavaju najbolju zaradu.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Dosta mi je tvojih navlačenja i gluposti

Ako ne objasniš zašto bi ledo i zvzd trebali najviše rasti i zasto su podcijenjeni, obecajem da cu ovaj post prijaviti hanfi
[/quote]
Zaboravio je VDKT hahahahahaha

ONI KOJI U SVAKOM RASTU VIDE BULL I PRODAJU NA DNU A KUPUJU NA VRHU MORA DA VOZE ŠKODU..........




Leda i Zvjezde jer obećavaju najbolju zaradu.[/b] [thumbsup] [smiley] [wink]

Dosta mi je tvojih navlačenja i gluposti

Ako ne objasniš zašto bi ledo i zvzd trebali najviše rasti i zasto su podcijenjeni, obecajem da cu ovaj post prijaviti hanfi
[/quote]
pusti čovjeka da piše kaj oće tak i tak to svi rade
[/quote]

pusti čiću, vidiš da je sirotinja [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

potrojena ličnost [lol] [lol] samo… nešto… direktor1 nije baš aktivan na ovoj temi, valjda su njegove snage preusmjerene na druge teme [lol]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Porez na dividendu iznad 3,000 kuna banda lopovska i to u ovoj krizi kad su nas totalno opljačkali na burzi i kad smo na dionicama izgubili – 85 % do – 90 % . Tko će nama dioničarima nadoknaditi izgubljene milijune zbog namjernog rušenja burze. Zbog dizanja kamata na margin kredita s 10 % na 12 % u Centar banci i totalno neprofesionalnog pristupa klijentima.Što misle kome će ubuduće plasirati te kredite ? Normalno da nikome opljačkali su dioničare do kosti i teško će biti pronaći nove naivce.Ulagači koji su držali cjelo vrjeme svoje dionice i nisu prodavali izgubili su najmanje – 90 % svog novca. Razmišlja li ova vlada da nam to nadoknadi. Svi plaču seljaci ,građevinari pa vlada pomogne a nas uz pljačku žele još i dodatno kazniti što nismo izašli iz dionica.Ako sad burzu ne dotuku nikada neće.Investitora i onako nema. [angry]

Ušli smo u tržište bikova

Na azijskim su burzama cijene dionica jutros snažno porasle jer su bolji nego što se očekivalo poslovni rezultati japanskih i američkih kompanija probudili nadu u oporavak svjetskog gospodarstva. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup]ZSE INTRADAY UPDATE
Zagrebačka burza: Poslovni rezultati dižu CROBEX blizu 1.900

31.7.2009 12:08:31

ZAGREB – Uz dobru likvidnost od 12,95 milijuna kuna redovnog prometa CROBEX je dobio 1,49 posto, porastavši na 1.877,16 bodova. [thumbsup]

[thumbsup]Ledo: Rezanje rashoda zaslužno za rast neto dobiti od 20,6%

ZAGREB – "Zbog otežanih uvjeta poslovanja, usporena je i naplata potraživanja, i podmirivanje obveza." [thumbsup]

[thumbsup]prehrambena industrija
Zvijezda bilježi rast neto dobiti za 61 posto

Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat. Dvojac Ledo Zvjezda o kojem ponavljam već više puta opravdao je moja očekivanja velikom dobiti. Da se to kojim slučajem desilo na dionici IGH njezina cjena skočila bi 100 % ovako kupci se pokazuju kao velike neznalice.Ne kupuju najviše podcjenjene a vrhunski kvalitetne dionice Leda i Zvjezde nego balone na kojima će zbrajati samo gubiutke. Ulažite u Ledo i Zvjezdu i očekujte najveću zaradu ,to Vam ove dionice potvrđuju svojim izvrsnim rezultatima. [thumbsup]

[thumbsup] Konačno mogu reči da je dvojac Ledo – Zvjezda opravdao moja visoka očekivanja i da su svi koji su me poslušali i uložili u ove dvije dionice napravili dobar potez.Pravi rast na ovim dionicama tek očekujem tako da još uvjek nije kasno za dokup. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


[thumbsup]ZSE INTRADAY UPDATE
Zagrebačka burza: Poslovni rezultati dižu CROBEX blizu 1.900

31.7.2009 12:08:31

ZAGREB – Uz dobru likvidnost od 12,95 milijuna kuna redovnog prometa CROBEX je dobio 1,49 posto, porastavši na 1.877,16 bodova. [thumbsup]

[thumbsup]Ledo: Rezanje rashoda zaslužno za rast neto dobiti od 20,6%

ZAGREB – "Zbog otežanih uvjeta poslovanja, usporena je i naplata potraživanja, i podmirivanje obveza." [thumbsup]

[thumbsup]prehrambena industrija
Zvijezda bilježi rast neto dobiti za 61 posto

Tvornica ulja Zvijezda, iz sastava koncerna Agrokor, prvo je polugodište ove godine završila sa 16,05 milijuna kuna neto dobiti, a znatan rast dobiti u odnosu na isto razdoblje lani u financijskom izvješću dostavljenom Zagrebačkoj burzi tumači se izostankom rashoda koji su umanjili prošlogodišnji rezultat. Dvojac Ledo Zvjezda o kojem ponavljam već više puta opravdao je moja očekivanja velikom dobiti. Da se to kojim slučajem desilo na dionici IGH njezina cjena skočila bi 100 % ovako kupci se pokazuju kao velike neznalice.Ne kupuju najviše podcjenjene a vrhunski kvalitetne dionice Leda i Zvjezde nego balone na kojima će zbrajati samo gubiutke. Ulažite u Ledo i Zvjezdu i očekujte najveću zaradu ,to Vam ove dionice potvrđuju svojim izvrsnim rezultatima. [thumbsup]

[thumbsup] Konačno mogu reči da je dvojac Ledo – Zvjezda opravdao moja visoka očekivanja i da su svi koji su me poslušali i uložili u ove dvije dionice napravili dobar potez.Pravi rast na ovim dionicama tek očekujem tako da još uvjek nije kasno za dokup. [thumbsup] [smiley] [wink]


[lol] [thumbsup]

New Report

Close