BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Može pitanje. Crobex sutra up or down?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

[thumbsup] [smiley] [wink]AZIJSKA TRŽIŠTA
Azija: Dionice rastu deseti uzastopni dan

27.7.2009 7:05:45

TOKYO – Azijske dionice oštro su uzletjele i deseti uzastopni dan, što je najduži pobjednički niz MSCI Asia Pacific indeksa od 2004. godine. [thumbsup]
[thumbsup]Bernanke silno vjeruje u američko gospodarstvo
NEW YORK – “Američko gospodarstvo već će za nekoliko godina ponovno postati snažno”, izjavio je predsjednik američke središnje banke Ben S. Bernanke. [thumbsup]
[thumbsup]Još jedan dobar početak na azijskim burzama

Još jedan dobar početak na azijskim burzama Danas su, već deveti u posljednjih 10 dana, cijene dionica na azijskim burzama porasle jer se ulagači nadaju nastavku niza boljih od očekivanja poslovnih rezultata kompanija. [thumbsup]
[thumbsup] Deseti dan rasta na svjetskim tržištima mora se konačno odraziti i kod nas kroz rast cjena dionica ovaj tjedan.Vjerujem da će doći do pretakanja iz kritiziiranih dionica ovih dana u debelo podcijenjene dionice Leda, Zvjezde, Ingre, Slatinske banke, Adrisa i Podravke. Na forumu ,moj novac spominje se i pruzimanje dionica Atlasa po cjeni od 75 kuna a trenutačna na burzi je oko 35 znači i tu leži mogućnost veće zarade. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup]ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Vrijeme za inicijativu kupaca

7/28/2009 9:33:57 AM

ZAGREB – Kao uvertira pred današnju objavu poslovnih rezultata dionice Ericsson NT-a povećale su cijenu dva dana zaredom. [thumbsup]
[thumbsup]Deutsche Bank oduševio: Dobit uzletjela 68%!
BERLIN – Drugi uzastopni pozitivni kvatal nakon što je lani po prvi puta u povijesti iskazao gubitak. [thumbsup]

[thumbsup] Azija: Dionice rastu jedanaesti uzastopni dan
TOKYO – “Investitori se osjećaju vrlo ugodno jer je sezona objava neto dobiti značajno bolja nego što su se plašili." [thumbsup]

[thumbsup] Wall Street: S&P 500 već 45,18% iznad dna
NEW YORK – Dionice su uzletjele nakon najoštrijeg mjesečnog rasta prihoda od prodaje novih kuća u zadnjih osam godina. [thumbsup]

[thumbsup]Europske dionice najviše u osam i pol mjeseci

LONDON – Dionice su porasle kako američki podaci ukazuju na oporavak gospodarstva, a sezona objava rezultata značajno je bolja od očekivanja. [thumbsup]
[thumbsup] Naša burza je postala talac građevinara koji gomilaju loše vjesti i namaju osnove za rast.No imamo mi druge dionice iz bankarskog, prehrambenog ,brodarskog i ostalih sektora koji trebaju preuzeti vodstvo rasta burze od građevinara. Sjetimo se dobrih vremena Ledo je znao cjeli tjedan biti u pozitivnim blokadama a sada ? Cjeli svjet raste samo naša burza ne miče s mrtve točke.No mislim da će kupci danas ozbiljnije krenuti s kupnjom dionica. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Mislim da smo na dnu i da će konačno krenuti
Državne financije će biti sada sređene i ne vidim razloga da ne krene

[angry] Ovako kako su hrvatski nazovi analitičari uništili zagrebačku burzu nije uspjelo nikad nikome u svjetu. Od uzor burze postali smo mafija burza kako inače građanima objasniti da svjetske burze rastu 11 dan za redom a mi padamo.Čemu služi HANFA kao regulator ??? Da dozvoli potpuno uništenje burze.Na burzi sam od samih početaka dioničarstva u Hrvatskoj ali nikada nije bilo ovako nisko niti je kad svjet danima rastao a mi samo padali.Država isisava novac gdje stigne uvodi nam harač uništava burzu mi smo pred totalnim slomom , no nitko ne prduzima ništa. Narod se treba zapitati gdje su naši novci od mirovina , gdje ulažu naši mirovinci kad naša burza ovako propada iz dana u dan. Očito su i mirovinci naše kune posudili državi bez kamata pa niti mirovine nećemo vidjeti.Dionice su na dnu dna a promet kao na Kvatrić placu ? I sve to nikoga ne zanima , građani se pljčkaju na svim razinama. [angry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

koju cijenu sutra očekujete? za koliko pada?

[thumbsup]Očito je jedino da se rasprodaju dionice građevinara i da se mora postaviti nova dionica za vođu rasta burze. Najlakše je ponovno forsirati podcjenjeni dvojac Ledo-Zvjezda tako da se igrači iz građevinskih dionica prekrcaju u ove dvije dionice i tako pokrenu burzu s mrtve točke. Kukanje nad građevinarima ne pomaže jer je došlo do smjene dionica. Uz nove loše vjesti o građevinarima bit će i teže i većih rasprodaja. Stoga prekrcaj u Ledo postaje najbolji izbor. [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Jel ti to ozbiljno!? [lol]
Pa Ledo i Zvijezda imaju free float manji od 10%… Ne bi ljudi stigli izaći ni iz malog dijela građevinara a ove dvije dionice bi već bile na +100%


Jel ti to ozbiljno!? [lol]
Pa Ledo i Zvijezda imaju free float manji od 10%… Ne bi ljudi stigli izaći ni iz malog dijela građevinara a ove dvije dionice bi već bile na +100%

[thumbsup] I koji bi ti onda problem imao ? Bila bi ti prevelika zarada ili samo voliš pljuvati po tuđim dionicama ? [angry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Zašto bi baš ulazili u ZVZD i LEDO a ne u brodare ili nešto drugo?

Ne kažem da su to 2 loše firme ali lupiti izjavu da će se lova preliti iz građevinara u te 2 dionice je u najmanju ruku nebuloza. Uostalom sa tako malim free floatom i mizernim udjelom Leda u Crobexu (1.78%) te 2 firme niti ne mogu biti pokretači Crobexa. ZVZD čak ni nije u Crobexu.

Ako netko to baš želi, lakše mu je pokrenuti Crobex sa Inom, a ni ne treba puno love za to.


[thumbsup]Očito je jedino da se rasprodaju dionice građevinara i da se mora postaviti nova dionica za vođu rasta burze. Najlakše je ponovno forsirati podcjenjeni dvojac Ledo-Zvjezda tako da se igrači iz građevinskih dionica prekrcaju u ove dvije dionice i tako pokrenu burzu s mrtve točke. Kukanje nad građevinarima ne pomaže jer je došlo do smjene dionica. Uz nove loše vjesti o građevinarima bit će i teže i većih rasprodaja. Stoga prekrcaj u Ledo postaje najbolji izbor. [thumbsup]

Slažem se da zbog relativno malog broja dionica Ledo , ta dionica se može s malo novca brzo dići i ostvariti zaradu .

Šef kako se meni ćini da si ti glavni ogovarć po tuđim dionicama
misliš da ćeš nahvaliti svoje tako da rušiš tuđe daj se osvjesti ima duplo povoljnijih dionica od tih
koje tui predlažeš i to baš među građevincima
i prestani više trpati sve građevince u isti koš jer među njima ima ogromne razlike koliko
u cijeni dionice toliko u izvješćima a na kraju vrstom posla orjentiranosti tržištu .

Umanjujući tuđe ćeš samo izazvati kontra efekt kada ti ekipa navali pljuvati po tvojima
Ja ti osobno neću još dugo tolerirati takav stil..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close