BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

moje točne TA prognoze su sve redom bile brisane.. ako je i ova točna očekujem da če biti obrisana. idemo na 2400-2600 u sljedećih mjesec dana.. a onda…….

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


moje točne TA prognoze su sve redom bile brisane.. ako je i ova točna očekujem da če biti obrisana. idemo na 2400-2600 u sljedećih mjesec dana.. a onda…….

sutra bi svijet mogo imat hlađenje pa po meni sutra dan za kupovanje i onda rast
narednih dana prema 2000……

Samo Vi i dalj poklanjajte dionice pametnijima od Vas nitko Vas neće sprječiti samo naprjed rasprodaja luzeri.Silovit rast na Wall Streetu
Business.hr/Hina
21.07.2009 15:20
Nakon što su jutro proveli u minusu, američki terminski indeksi naglo su poslijepodne porasli jer je Caterpillar ohrabrio ulagače svojim poslovnim rezultatima, pa se na početku trgovanja na Wall Streetu očekuje rast cijena dionica.

Dow Jones terminski indeks bio je oko 14,45 sati u plusu 41, a Nasdaq indeks 3 boda. S&P terminski indeks bio je na dobitku 3,50 bodova i iznad fer vrijednosti, matematičke formule kojom se određuju cijene uzimajući u obzir kamatne stope, dividende i rok dospijeća terminskog ugovora.

Premda su u drugom tromjesečju prihodi Caterpillara pali više od 40, a dobit više od 60 posto, poslovni rezultati najvećeg američkog proizvođača teške mašinerije bolji su od očekivanja analitičara, a kompanija je povećale i procjene rezultata do kraja godine.

Zahvaljujući tome, cijena dionice Caterpillara skočila je 9 posto.

Manji pad dobiti i prihoda nego što se očekivalo ostvarili su i kemijski div DuPont, te farmaceutska kompanija Merck, što je također potaknulo ulagače.

Time je nastavljen niz dobrih poslovnih izvješća, pa se očekuje i daljnji rast cijena dionica na Wall Streetu, nakon što su jučer vodeći indeksi osvojili više od 1 posto.

U fokusu ulagača bit će danas i polugodišnje izvješće o monetarnoj politici i gospodarskoj situacija predsjednika središnje američke banke Bena Bernankea u Kongresu.

"Svi znamo da treba napustiti monetarnu politiku kakva je u posljednje vrijeme vođena prije nego što se razbudi inflacija. No, to ne bi trebalo učiniti prije nego oživi gospodarstvo, pa je to osjetljivo pitanje na koje bi predsjednik Feda trebao odgovoriti", kaže Art Hogan, analitičar u tvrtki Jefferies & Co.

I na europskim su burzama cijene dionica danas znatno porasle. Oko 14,45 sati londonski FTSE, pariški CAC i frankfurtski DAX indeks bili su u plusu između 1,1 i 1,9 posto.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


samo šta ne znamo je li rastemo ili padamo. cijeli dan se vrtimo oko 1880, nikako da malo značajnije probijemo prema gore.

Ma kakav rast, crobex u plusu držala ATPL koja se držala u plusu i tako će vjerojatno do dividenda-dana i HT (kojim se fondovi dobacuju) sa trećinom prometa na crobexu, ostatak ili u minusu ili sa simboličnim prometom. Tako se dobije iskrivljena slika rasta crobexa dok pola izlistanih firmi nema za plaće ili šalje radnike na prisilni godišnji.
Neznam koliko neki od tehničara imaju doticaja sa realnim sektorom (ili su samo na ferju) ali očekivati da npr. HDEL počne jače rasti dok su radnici u sred građevinske sezone na prisilnom godišnjem ili IGH koji opet ima problema s isplatama plaća ili banke koje nemaju efektive za ulaganja i kredite ili ATPL koju drže fondovi tih istih banaka… (ima toga koliko hoćeš i sve je više).
Možda ja ne vidim očigledno ali mislim da bi bilo ravno čudu da se ove godine ponovi još jednom 4.-5. mjesec.
Zanimljiva je činjenica da bi dionice rasle mora ih netko kupovati… e sad nek digne ruku tko misli da je veći potencijal zarade kod nas ili negdje vani gdje oporavak već kuca na vrata dok mi tonemo sve brže, realni sektor i banke zajedno s njim (tko zna Mađarsko iskustvo zna o čem pišem).
Nisu ni fond menageri gluplji od malih ulagača, a čak se i po forumima ovdje na Poslovnom Dnevniku vidi da je velika većina pobjegla van sa ulaganjima.
Vratit će se oni svi ali kad vani zarade ili povrate ovdje izgubljeno do tada…
Vidim piše se crobex samo što nije na 2700, hmmm znači 30-40% rasta na prometima od cca 20mil.kn.
Na dnevniku uprao rekli da će SVIMA smanjiti primanja 5% (neki novi "recesijski porez za sve").

Čini se da će se samo stranci zaletavati i kupovati na ZSE vjerujući da ćemo se brže oporaviti i od Kine i USA, samo rijetki su baš takvi zgubidani [lol]

Nemojte me krivo shvatiti cijenim TA analize samo mislim da kod ovako simboličnih dnevnih prometa i s obzirom na opću nestabilnost i političku i gospodarsku gotovo je nemoguće bilo šta predvidjeti sa respektabilnijom vjerojatnošću, primjer Sanader najslikovitiji.

Znam da sam malo izleio iz teme ovog foruma ali poneki doticaj sa realnim događanjima izvan TA grafova ne može škoditi, dapače mislim da može pomoći za gledanje i tumačenje iz naše (trenutno nešto drugačije od svjetske) perspektive.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Puno si izletio sa teme ovog pod-foruma. Misliš da ljudi ovdje nisu svjesni situacije u državi i poslovnom sektoru? Pa nisu retardirani. Ali, ako pogledaš samo malo literature, vidjeti ćeš da TA u obzir uzima sve psihološke i ine aspekte tržišta… a optpori, potpore, indikatori i zakonitosti TA sve to uzimaju u obzir. Tako ti to radi. Nelječimo frustracije i ne solimo pamet, nego pokušavamo matematičkim i statističkim metodama upotrebljavajući višestoljetne metode predvidjeti kretanja. Ako ti to smeta, jednostavno nemoj čitati ovaj forum. Još jednom…. tehnička analiza uzima u obzir psihologiju tržišta koja se ocrtava u sviječicama i kretanjima koja se prate i mjere matematičko statističkim metodama. Ako je sve to radilo od 18 stoljeća… a bilo je kriza… ne znam zašto sada ne bi… možda zato jer si ti napisao da ne bi …. Moža bolje da pišeš na forumu vezanom uz makroekonomsku analizu…. (i to tehničari gledaju….)

@zxinfo

Sve to stoji što pišeš ali mnogi tehničari prate i prognoziraju kretanja u USA i u Evropi i onda to preslikavaju u očekivanja kod nas. Ja samo mislim da smo mi trenutno u puno goroj situaciji od USA i jačih evropskih zemalja čiji se indexi redovno prate.

Eto npr.:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/index-doznaje-porez-nije-samo-na-place–nego-na-sva-primanja-a-udara-se-i-na-dividendu/442680.aspx

Azija: Dionice napreduju sedmi uzastopni dan

TOKYO – Azijske dionice rastu sedmi uzastopni dan predvođene proizvođačima osnovnih materijala i elektroničke opreme.

No rast svjetskih burzi nema veze s našom sprdačinom od burze nad kojom kruže lešinari.


Azija: Dionice napreduju sedmi uzastopni dan

TOKYO – Azijske dionice rastu sedmi uzastopni dan predvođene proizvođačima osnovnih materijala i elektroničke opreme.

No rast svjetskih burzi nema veze s našom sprdačinom od burze nad kojom kruže lešinari.

ma tragično sve skupa, a i sramotno. Najgore je što imamo nesposobnu vladu koja jedino što zna napraviti je dići poreze na plaće, PDV itd. da nahrani one neradnike i bitange iz državne uprave da ne bi jadni ostali bez božićnica i regresa, a to što mi ni ne znamo što je regres i božićnica, zaboli ih ona stvar!! [angry]
I onda kažu da treba ulagati?! pa tko će ulagati kad ne znaš hoće li ti sutra novac trebati za kruh, voće, meso, knjige djeci za školu?? Ma banda jedna lopovska pokvarena, sad koriste priliku i namjerno će srušiti burzu i crobex na dno da otmu sitrotinji i ovo malo dionica što im je ostalo! dokle ćete ovaj puta rušiti crobex lešinari? Na 1300 ili vam je i to puno lopovi????

Europske i azijske burze zelene američki futuresi zeleni a kako će naši lešinari reagirati danas ?Azija: Dionice uzletjele zbog slabljenja japanskog jena
TOKYO – Uzlet već osmi uzastopni trgovinski dan, predvođen proizvođačima automobila i tehnološkim sektorom.
Nade u oporavak pogurale azijske burze

Nade u oporavak pogurale azijske burze Na azijskim su burzama cijene dionica jutros osjetno porasle nakon što su oživjele nade u oporavak najvećih svjetskih gospodarstava od Japana do SAD.

ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Pelješki vjetar reže dionice IGH
24.7.2009 9:32:23Papire tvrtke IGH pročešljava USKOK i nalazi previše nepravilnosti i namještenih poslova bez natječaja. Ova dionica sa skorim odlaskom HDZ-a s vlasti postaje najveći gubitnik jer se previše slizala i poistovjetila s strankom HDZ pa je postala politička dionica. Insajderi su za veliki pad dionice IGH znali već jučer i krenuli u veliko iskrcavanje. Danas će biti katastrofalan potop i rasprodaja po sistemu daj što daš. Pametni bježe iz dionice IGH baš kao što je Sanader na vrjeme pobjegao s broda koji t…..

ZAGREB – Odluka o rebalansu, kako god rezovi izgledali nepripremljeno, trebala bi donijeti smirenje jer više neće biti – neizvjesnosti.Isplivali dokumenti koji dokazuju da su IGH i Konstruktor kupili zemljišta na Pelješcu

Odgovor na pitanje zašto se toliko inzistira na gradnji Pelješkog mosta krije se navodno u dokumentaciji koja dokazuje da su IGH i Konstruktor vlasnici pozamašnog broja zemljišta na Pelješcu. VELIKI PAD DIONICA GRAĐEVINA NAROČITO IGH

Ulagači imaju puno povoljnije dionice za ulaganje a kvalitetnije koje su kočene baš zbog forsiranog rasta građevinara. Treba ulagati u prehrambene i bankarske dionice i vrhunski podcjenjene Ledo Zvjezda Slatinska banka, Podravka, itd.

http://www.poslovni.hr/Content/Stocks.aspx?market=ZSE

O čem ti drobiš?
Da smo u normalnoj državi autor toga teksta ne bi više dobio prilike pisat ni u story-u.

Događanja oko dionice IGH se sve više zakuhavaju iz dana u dan .Samo neznam čemu toliko buke i obrane neobranjivoga kako se nitko nije bunio kad je padala druga građevinska dionica INGRA .Po čemu bi netko trebao braniti jednu a drugu dionicu ne ? Loše vjesti će ovih dana biti sve više Insajderi su počeli prodaju dionice IGH još u četvrak ostali veliki igrači u petak i krenut će lagano u ponedjeljak ne naglo da uspiju iskrcati količinu. No onda kad preostanu mali koji sada kupuju ide slobodni pad i nitko neće štiti cjenu . Tek tada će biti pravi pad dionice IGH. A loših vjesti sve više link :Vaš link

New Report

Close