BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Brankica, 30.06.2009. u 21:35
Ali,htela bi samo savjetovati kolegama da se ne zalijeću i da čekaju promjenu trenda jer ovo kupovanje u iščekivanju i prognoziranje odbijanaca koje traje već dvadeset dana je potpuno pogrešna strategija.Kao što vidite odbijancu nema ni traga ni glasa.Ne budete nikud zakasnili i ne budete niš propustili ak pričekate da se uspostavi novi trend i onda uđete.

Evo ja bi nešto malo dodao svi oni koji nisu kupili na 1200 jer su tehničari govorili da ide na 600 i da je bolje sačekati da se uspostavi rastući trend sada su već u minusu jedno 30%, dobro se sjećam kada je crobex bio na 2300 kako su svi govorili da je uspostavljen rastući trend i da sada treba kupovati jer idemo na 2900 kao od šale ja sam tada prodao kao i kolega Dizelaš i još nas par koji se čujemo preko PM, sada tehničari kažu da to ide dole, neznam možda i ide ja se još neću zaletati ali ako dođe na 1500 biti ću pun kao brod a tko želi neka čeka crobex na 1000, 900, 200 i koliko ga već volja.

pozdrav
[/quote]

Gospon Sampras ja se slažem i sa vama.
Ali vi ste iskusni kao i gospon Dizelas i znate neke stvari prepoznati, pa tako i vrijeme ulaska i izlaska.I ja nisam bila jedan od tehničara koji su govorili da slijedi pad, baš suprotno.
Ja ovdje želim dati savjet onim manje iskusnim kolegama koji već skoro mjesec dana slušaju kako će sutra biti odbijanac na toj i toj dionici i kak sad slijedi lansiranje Crobexa.Želim im reći da se ne zaletavaju i da im ne bu vlakić nikam pobegel.
Nakon onog dna vrlo brzo je bila probijena linija dauntrenda i bil je vidljiv uptrend i svako je to mogao uočiti,samo je trebalo imati hrabrosti za kupiti,ali sad je situacija vrlo kompleksna i želim reći samo da si ljudi dobro razmisle.
Inače kad ste prodali vi i Dizelas sam prodala i ja, i to dan prije vas.Sve osim Janafa koji mi je bil 20% portfelja.
Bila sam uranila 24 sata.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ajde Brankice ne trkeljaj, rasprodala si ti portfelj jedno nekoliko puta tokom toga rasta i ponovo kupovala nazad po skuplje, pa kaj baš moram to vaditi? Isto tak si prodala i JNAF po jeftinije neg si ga kupila. Nitko nije rasprodao kompletan portfelj na 2300 kao ni kompletno ušo po 1300, a pogotovo ne ti. A ovaj tvoj scenarij… mislim kaj reći. Moguće, sve je moguće. Ja u taj scenarij ne vjerujem. Draga si mi i sve ali toliko si toga profulala do sad tak da ne znam… Možeš se ti smijati Tigiju kolko hoćeš, za sada se nije dogodilo ništa što bi kompromitiralo njegovu verziju pa ne znam zakaj mu se smiješ. Da se razumijemo, ja ne kažem da si ti u krivu, ali koliko te pratim prufulavala si se za Tigija na kvadrat…

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

koliko sam ja čuo brankica aka baron
da li je istina nemam pojima

pozzz
pratite količinu drukerskih postova i znati ćete koliko je sati

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


laser, 30.06.2009. u 21:45
Ali,htela bi samo savjetovati kolegama da se ne zalijeću i da čekaju promjenu trenda jer ovo kupovanje u iščekivanju i prognoziranje odbijanaca koje traje već dvadeset dana je potpuno pogrešna strategija.Kao što vidite odbijancu nema ni traga ni glasa.Ne budete nikud zakasnili i ne budete niš propustili ak pričekate da se uspostavi novi trend i onda uđete.

Evo ja bi nešto malo dodao svi oni koji nisu kupili na 1200 jer su tehničari govorili da ide na 600 i da je bolje sačekati da se uspostavi rastući trend sada su već u minusu jedno 30%, dobro se sjećam kada je crobex bio na 2300 kako su svi govorili da je uspostavljen rastući trend i da sada treba kupovati jer idemo na 2900 kao od šale ja sam tada prodao kao i kolega Dizelaš i još nas par koji se čujemo preko PM, sada tehničari kažu da to ide dole, neznam možda i ide ja se još neću zaletati ali ako dođe na 1500 biti ću pun kao brod a tko želi neka čeka crobex na 1000, 900, 200 i koliko ga već volja.

pozdrav
[/quote]

prvi puta da se i stobom složim.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ajde Brankice ne trkeljaj, rasprodala si ti portfelj jedno nekoliko puta tokom toga rasta i ponovo kupovala nazad po skuplje, pa kaj baš moram to vaditi? Isto tak si prodala i JNAF po jeftinije neg si ga kupila. Nitko nije rasprodao kompletan portfelj na 2300 kao ni kompletno ušo po 1300, a pogotovo ne ti. A ovaj tvoj scenarij… mislim kaj reći. Moguće, sve je moguće. Ja u taj scenarij ne vjerujem. Draga si mi i sve ali toliko si toga profulala do sad tak da ne znam… Možeš se ti smijati Tigiju kolko hoćeš, za sada se nije dogodilo ništa što bi kompromitiralo njegovu verziju pa ne znam zakaj mu se smiješ. Da se razumijemo, ja ne kažem da si ti u krivu, ali koliko te pratim prufulavala si se za Tigija na kvadrat…

Gospon guverner, ne bi se htela svađati,a naročito ne bi o tome ko je kolko fulal.
Mislim da puno ljudi na forumu jako dobro zna kolko je ko od nas tehničara fulal a kolko pogodil, tak da bi to ostavila široj forumaškoj javnosti na sud.A uostalom svako ima neko svoje viđenje stvari.
A kaj se tiče moje prodaje ja sam vrlo jasno 29.05. rekla da sam sve prodala osim Janafa i da je to to kaj se mene tiče a vama sam to rekla i na prajvat.Ima i još par kolega koji to mogu potvrditi.A znate dobro i da nisam prodala Janaf jeftinije neg kaj sam kupila.A to kaj sam ja nakon toga 10 puta ulazila i izlazila u dionice,pa ak se već bavim tehničkom onda mogu i trejdati sa sićom na sat-dva ili dan-dva.Kaj ne?

Brankice, pa naravno da će "forumaška" javnost prosuditi. ja sam samo rekao svoj sud i zapažanje, a to je da si se naprofulavala više od Tigrusa. Kažeš vrlo jasno 29.05 si sve rasprodala… a koliko si puta prije toga datuma rasprodala znaš samo ti… a dio i ja (zato jer sam te čitao). Tja… pa naravno da je jedna od tih rasprodaja i ona nakon koje više nisi skuplje kupovala, pa je ta kao finalna.

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@Lulu

Gospodična Lulu, mislim da je ovdje problem to kaj vi ne znate o čemu pričate a upuštate se u diskusiju.
Prvo naučite materiju pa onda komentirajte.Pa normalno da vam niš nije jasno kad uopće nemate pojma o čemu se radi.
Pa ni meni nije niš jasno kad mi mehaničar priča o turbini i mjeraču protoka zraka.
Ali ga zato ne optužujem da on nema pojma

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Draga Brankice,da u pravu si,uopće nemam pojma o čemu pričaš,međutim ipak mi nije jasno kako dosad nisi skužila da se određeni indikatori prilagođavaju vremenskom periodu grafa.Zato u tvojim grafovima nedostaje ono ključno, divergencije koje navodno nema itd.Pa tako i u tvom zadnjem grafu ingre nema indikatora koji govori o kratkoročnom odbijanju cijene.Predlažem ti da malo više posvetiš pažnje divergenciji kao ključnom faktoru u trgovini,kao i indikatorama koji nisu prigodni za svaku situaciju.Dakle ako iza tvojih grafova stoji površnost i početnička bahatost,nemoj se vrijeđati šta sam osjećala dužnost da moram reagirati.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


@Lulu

Lulu,ja stvarno ne razumijem o kakvim divergencijama vi pričate.
Pa ja vam dajem jedan od uzoraka tehničke analize za Ingru.Imate lijepo izbrojane vejvove koji pokazuju formiranje megafona i imate trend linije koje pokazuju megafon uzorak koji nastaje serijom higher higha i lower lowa.i onda vi meni napišete da ja bezveze crtkaram nekakve linije i nekakve brojke.Pa dajte ako ne znate o čemu se radi onda nemojte komentirati.Ja recimo nikad ne komentiram EWT analize jer o tome ne znam ništa.Kakve veze ima divergencija sa tehničkim uzorkom?Ja tražim divergencije kad imam sideways kretanje bez ikakvog uzorka.I nemojte me molim vas daviti sa divergencijama jer ih vi,Tigrus,Wunderkind i ne znam ko sve ne, vide svaki dan već tjednima a dionice padaju prema mojim targetima uzoraka bez ikakvih divergencija.O čemu onda pričamo?A šta je bitno tražit divergencije zbog kojih će se Ingra odbiti jedan dan sa 40 na 41,5?
I onda nastaviti padati prema 25?
I zašto bi ja trebala raditi analizu na način na koji vi radite?

Draga Brankice,pa u tome i jest štos šta to nije nikakav megaphon uzorak,vrhovi i dna ne odgovaraju,volumeni i rsi.Prema tome,ako cijena ingre i dođe na 25kn šta je lahko moguće to neće biti zbog megafona.

Na europskim burzama rastu banke, energetika i telekomi

Na europskim je burzama današnje trgovanje počelo rastom cijena dionica, ponajviše onih u energetskom, bankarskom i telekomunikacijskom sektoru. [thumbsup] [smiley] [wink]Rast kineske industrije digao cijene na azijskim burzama

Nakon podataka o poboljšanjima u kineskoj industriji i japanskom poslovnom raspoloženju, na većini azijskih burza cijene su dionica jutros porasle, no umjereno jer je sve jasnije da oporavak gospodarstva neće biti toliko brz koliko su se ulagači nadali.
Analitičari: MMF bi mogao pomoći stabilizaciji ZSE-a

Dok guverner HNB-a poziva Vladu da uvede red u državnim financijama, burzovni analitičari ne strahuju previše i dolazak Fonda u Hrvatsku smatraju neutralnim za kretanja na tržištu kapitala.Analitičari: MMF bi mogao pomoći stabilizaciji ZSE-a

Dok guverner HNB-a poziva Vladu da uvede red u državnim financijama, burzovni analitičari ne strahuju previše i dolazak Fonda u Hrvatsku smatraju neutralnim za kretanja na tržištu kapitala.Na Tokijskoj je burzi Nikkei indeks oko 8 sati bio na gubitku 0,2 posto. Međutim, snažno su, više od 2 posto, porasle cijene dionica u Tajvanu jer je tamošnja vlada otvorila ključne dijelove industrijskog i uslužnog sektora kineskim ulaganjima. Južnokorejski Kospi indeks osvojio je, pak, 1,4 posto, dok su u Šangaju cijene dionica porasle daljnjih 1,5 posto, dosegnuvši novu najvišu razinu u godinu dana. U Australiji je vodeći burzovni indeks potonuo više od jedan posto, dok se u Hong Kongu, zbog blagdana, danas nije radilo.

Rast cijena dionica ponajviše se zahvaljuje podacima o blagom, ali ipak rastu dvaju indeksa menadžmenta nabave u Kini, što ukazuje na poboljšanje situacije u tamošnjoj industriji. Pritom su oba indeksa iznad razine od 50 bodova, što znači da aktivnosti jačaju. U Japanu, pak, tzv. ‘tankan’ izvješće tamošnje središnje banke ukazuje na blago poboljšanje inače vrlo sumornog raspoloženja na poslovnoj sceni, što potvrđuje da će se japansko gospodarstvo iz recesije izvući kaskajući, a ne sprintom.U tom je izvješću, naime, indeks povjerenja u poslovnom sektoru porastao na minus 48 s minus 58 u ožujku, što je bila njegova najniža razina u povijesti. Premda je to nešto slabiji podatak nego što se očekivalo, ipak je u granicama tolerancije i ukazuje na postupni oporavak gospodarstva. Na valutnim se tržištima, pak, oporavlja američka valuta. Tečaj dolara prema japanskoj valuti porastao je s jučerašnjih 95,70 na 96,80 jena. Tečaj eura prema američkoj valuti pao je, pak, s jučerašnjih 1,4120 na 1,4034 dolara. Na europskim je burzama današnje trgovanje počelo rastom cijena dionica, ponajviše onih u energetskom, bankarskom i telekomunikacijskom sektoru. FTSEurofirst indeks 300 vodećih europskih dionica porastao je do 10 sati 0,7 posto, na 856 bodova.

Nakon prve polovice godine, taj je indeks u plusu od 2,2 posto, zahvaljujući skoku od 15,9 posto u drugom tromjesečju. Londonski FTSE i pariški CAC indeks bili su oko 10 sati na dobitku više od jedan posto, dok je frankfurtski DAX porastao 0,8 posto.Zahvaljujući povratku cijene nafte iznad razine od 70 dolara po barelu, jutros su cijene dionica naftnih kompanija, kao što su Total, BP i Royal Dutch Shell porasle između 1,2 i 1,8 posto. Snažno su porasle i cijene u bankarskom sektoru, pa su dionice Royal Bank of Scotland, Barclaysa, BNP Paribasa i Commerzbanke poskupile između 1,2 i 4 posto. Zahvaljujući povećanju preporuke analitičara Credit Suissea za cjelokupni sektor, na dobitku su jutros i cijene dionica europskih telekom kompanija. (Hina) [thumbsup]
[thumbsup] Europske burze se zelene link :Vaš link [thumbsup]
Treba krenuti u dokup podcijenjenih a kvalitetnih dionica naročito prehrambeni sektor npr. Ledo, Zvijezda …..bankarski Slatinska banka totalno podcijenjena itd. [thumbsup] [smiley] [wink]
[thumbsup] Zeleni nam dan bio svima. [thumbsup] [thumbs

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Pozdrav društvo,
evo vratia se Šime nakon 23 dana ležanja pod palmama, pijenja koktela, jedenja morske hrane hodanja po bijelom pijesku i kupanja u moru sa čokoladnim krasoticama širokih hmmmm obzora… i to sve zahvaljujući NEulaganju na burzi.
A ovdje koloko vidim sve po starom. i dalje se zbrajaju minusi. Zanimljivo je to zbrajanje (računska operacija sa plusom) minusa (sama riječ kaže…)
E da puno su me čokoladke mazale kremicama, pa nisam izgorio/pocrvenio.
Možda bi trrebalo tak nešto sa Crobijem probati [thumbsup] [thumbsup] [cool] [cool] [cool]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close