BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Pojam pretraživanja: tony
13.11.06. | 21:32 | INA (INA-Industrija nafte d.d.) tony prijatelja 2047 | profil
korisnik od: 26.03.2006

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
meni je cijela ta priča oko INE vrlo riskantna. Fundamentalni pokazatelji nisu baš nešto bajni, pogotovo kad se uzme da će cijena dionice po svoj prilici biti 1900 kn (zbog velikog interesa), zatim ovogodišnji rezultati poslovanja znatno su lošiji od prošlogodišnjih; cijene sličnih firmi (Mol, OMV, poljski Pnk…) manje su precijenjene od Ine; loš menadžment i pravne poteškoće koje bi se morale razotkriti ako država izgubi većinsko vlasništvo…;previše nesigurnih ruku i neiskusnih "investitora"… Mase nikada nisu u pravu, pa se treba barem bojati masovnih reakcija (krdo, stampedo ili sl.). Po meni vrlo riskantna investicija s mnoštvom nepoznanica, u koju definitivno ne želim ulaziti.

DA SE PODSJETIMO

Neki ljudi jednostavno nemaju dara za neke stvari, misle da je sve štreberaj i ucenje na fakultetu
ovako je tony pisao pred ipo INE, nazivao inu kao riskantnu investiciju, a poslije kao i 100 puta do sada, samo preskocio taj dio …
mnogi pamte tvoje drukove, savjetovanja i loše prognoze!

imam i ja jedan citat "ne čačkaj mečku kad nisi ni jazavcu dorastao"


pa di ih izvlačis ….. [cool] dobar si [thumbsup]
[/quote]

PA Tonyu je svaki drugi post ovakva nebuloza, nije teško! [thumbsup]
[/quote]

I, što je tu netočno? Osim da je cijena dionice INE POLITIČKOM ODLUKOM dignuta, da bi kasnije završila niže nego na IPO-u… A fundamenti pogledaj danas kakvi su joj. Preko milijardu kn gubitaka itd.
Ali rekoh ti da s tobom ne raspravljam, nego kad već povlačiš…

Moglo bi se tvojih "nebuloza" naći ovdje da samo znaš koliko, samo kad bi čovjek mogao pratiti puste nickove pod kojima si sve pisao, i naravno kad bi imao volje zajebavati se s tim…

Ali zaista me nije briga, imam dovoljno drugih stvari u životu, da bih raspravljao s takvima poput tebe.

Od Vjeke i ekipe s PD-a već sam nekoliko puta tražio da pobrišu moj nick i sve što sam ovdje ikad pisao, jer forum na kojem se jednostavno dopuštaju takvi napadi "ad hominem" zbilja nije mjesto na kojem bih ja ikada više htio sudjelovati.

Stoga posljednji put: Adios [bye]
[/quote]

opet dolaziš na forum!
stvarno si gori od michaela jordana, taj se vracao i odlazio 3 puta, al on je ipak michael, a ti [yawn]

NA SEMINARU ĆU VAM PREDSTAVITI KJNIGU "OD MILIJUNA DO PUCKE KUHINJE" ...autora S.I.

@gatara

hehe, to je vec znanstvena studija, fenomenologija..prikazati se žrtvom da bi se privukla pažnja drugih..

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

DRUKA SE NA KUPNJU..PUN GAS..ZNACI KOLA SU UKRCANA…..OK MOZEMO DALJE….. [huh] SAMO DI SU TI STRANCI?????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Premješteno iz teme: THNK (Tehnika d.d.)

Popis trenutno najgorih dionica na ZSE:
(od redovnih jedino Pounje lošije)?!?!?!?! [thumbsup]

Da li netko ima kakvog iskustva s brokerskom kućom KD Upravljanje imovinom. Na njihovoj sam web stranici naišao da imaju 0,15% naknade pa bih volio čuti kakvi su prije nego se odlučim prebaciti.

AZIJSKA TRŽIŠTA
Azija: Dionice oštro rastu
Autor/izvor: SEEbiz / Bloomberg News
TOKYO – Azijske dionice uzletjele su, a regionalni benchmark indeks ostvarit će rekordan kvartalni uzlet, zbog optimizma da će oporavak globalnog gospodarstva rezultirati povećavanjem ostvarene neto dobiti proizvođača osnovnih sirovina i elektronike.

Rio Tinto Group, treći u svijetu po veličini rudar, uzletio je 3,7 posto kako je bakar uzletio zabilježivši svoje najbolje polugodište u zadnje 22 godine. Fujifilm Holdings Corp. i Nikon Corp. uzletjeli su više od 6,0 posto nakon što je Mizuho Securities Co. preporučio kupnju tih dionica.
“Vidimo jasno poboljšavanje makroekonomskih pokazatelja koji upućuju na oporavak gospodarstva već tijekom druge polovine ove godine. Pad japanskog jena signalizira povratak apetita investitora za konzumiranjem rizika što je za dionička tržišta izvrsna vijest.”

MSCI Asia Pacific indeks napredovao je 1,2 posto do 1 sat i 27 minuta poslije podne po tokijskom vremenu. Indeks je u drugom ovogodišnjem kvartalu uzletio 28 posto, što je najoštriji kvartalni uzlet od 1988. godine, kako gospodarski pokazatelji ukazuju da globalna recesija popušta. Ključan japanski dionički indeks Nikkei 225 porastao je 1,59 posto.
“Vidimo jasno poboljšavanje makroekonomskih pokazatelja koji upućuju na oporavak gospodarstva već tijekom druge polovine ove godine. Pad japanskog jena signalizira povratak apetita investitora za konzumiranjem rizika što je za dionička tržišta izvrsna vijest”, izjavio je Nader Naeimi, strateg AMP Capital Investors koji upravlja sa 95 milijardi američkih dolara.

Poduzećima u sastavu MSCI Asia Pacific indeksa trguje se uz valuaciju 23,8 puta procijenjena neto dobit, što dionice u regiji čini skupljima od europskih ili američkih dionica. MSCI Asia Pacific indeks također je uzletom za 16 posto ostvario svoje najbolje polugodište od 1999. godine.Šminkanje portfelja na kraju kvartala podiglo Wall Street

Na Wall Streetu su u ponedjeljak vodeći indeksi porasli, ponajviše zahvaljujući rastu cijena dionica u energetskom sektoru, ali i uobičajenom uljepšavanju portfelja fondova uoči završetka tromjesečja.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

a ja neznam zakaj se zamarate, kad vidim sigurne kupovne signale napisat cu, kak vam se da ovo trejdanje za grincek

trend je negativan, još se nezna jel to korekcija rasta od 1240-2300 ili je to novi potop…bumo vidli [wink]

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

@ dizelaš

Kakav potop molit ću lijepo??

Većina uvaženih forumaša je rekla da nema novog potopa, kako sad ovo novi potop?

Ali opet kolega dizel je bio već par puta u pravu, to znači da stvarno 90% ljudi tu trkelja.

Ajd bok odoh ja rasprodat sve brzo, samo ak mi možete natuknut, na kolko da kupujem? I što?

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

zanimljivo kako odjednom svi postanu jako pesimisticni kad se malo zacrveni…
[lol]
to je prava PA.

po mome:
moglo se ocekivati danas korekciju u EU i USA radi jucerasnjeg jakog rasta i pojave divergencija…
ajd nek netko metne graf crobexa sa zadnjih 3 doticanja razine 1880 plus MACD i Slow stoh…

Soto? oces ti? [smiley]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

mat lalic

na kolko kupovati je širok pojam

ako mislite na kojoj razini kupiti i mirno spavati jer pred nama je rast od mjesec dva, to sada nezna nitko!

Amerikanci pojma nemaju gdje bi sami sa sobom, i dok se ne odluce hoce li iznad 930 ili 880, nema pravih naznaka…makar ni to ništa ne znaci, mogu oni otić na 935 , pa krenut u ambis, a isto ako sad past na 870, pa krenut na 1000
krhko je znanje

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

kao prvo, Bollinger je sporedni indikator… problem sa većinom knjiga iz TA, a isto tako i FA, je da ih pišu ljudi koji ne znaju pisati, pa se neke stvari uopće ne napišu, kao npr. prioriteti, redosljed i slično… Murphy je odlična knjiga, ali mene podsjeća na enciklopediju, od svega po malo, ali stvari nisu međusobno povezane i prioritetizirane…

Zli, koja ti je knjiga rekla da će tisak u 6.mjesecu 2009 biti 75 kuna?

I'LL BE BACK

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Zli, koja ti je knjiga rekla da će tisak u 6.mjesecu 2009 biti 75 kuna?

Arni, ovdje ima jako puno ljudi koji lažu i podvaljuju, nisam to i od tebe očekivao…

dakle, ja sam rekao TISK će na 75 kn -> sezona ljeto-jesen. NIKAD nisam rekao šesti mjesec. Analiza rađena 6 mjeseci unaprijed, i ako je ovaj rast kod amera, gotov, dobit ćeš upravo to što si tražio.

ja se nadam da rast kod amera nije gotov, ali trenutno je situacija neizvjesna, jer su u igri i neki elementi koje TA ne može predvidjeti (kao npr. manipulacije vlade, promjena pravila igre i slično)…

Inače, ako ovaj rast i nije gotov i ako potraje čak i do nove, vidjet ćeš TISK na 75 kn sljedeće godine.

New Report

Close