BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize



LKPC.Cijena je došla do vrha rastućeg klina.S obzirom na dva gapa koje treba popuniti,
prvi target je 1300 drugi 1200

…deca…kaj bi ovo na LKPC…da li je to ona korekcija…a što ćeš…svi griješimo ponekada…
[/quote]

Pa svaka budala vec vidi da mora doci do korekcije, mozda vec i danas krajem dana ako ne sutra. Brankica lijepo napise da bi nekog upozorila na moguc scenarij a pojedinci koji nikad nisu stavili posteniju analizu na forum sad se prave pametni. Dobro je da uvijek ima ovci za sisanje.

P.S Na provokacije poslane na PM necu odgovarati. Ukoliko se netko ne slaze sa mojom analizom neka izjavi javno na forumu. Ja sam i rekla jucer da ce DAX probiti klin i krenuti za gore. Takoder sam rekla da Crobex moze jos gore ali da mora doci do korekcije.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




LKPC.Cijena je došla do vrha rastućeg klina.S obzirom na dva gapa koje treba popuniti,
prvi target je 1300 drugi 1200

…deca…kaj bi ovo na LKPC…da li je to ona korekcija…a što ćeš…svi griješimo ponekada…
[/quote]

Pa svaka budala vec vidi da mora doci do korekcije, mozda vec i danas krajem dana ako ne sutra. Brankica lijepo napise da bi nekog upozorila na moguc scenarij a pojedinci koji nikad nisu stavili posteniju analizu na forum sad se prave pametni. Dobro je da uvijek ima ovci za sisanje.

P.S Na provokacije poslane na PM necu odgovarati. Ukoliko se netko ne slaze sa mojom analizom neka izjavi javno na forumu. Ja sam i rekla jucer da ce DAX probiti klin i krenuti za gore. Takoder sam rekla da Crobex moze jos gore ali da mora doci do korekcije.
[/quote]

…oprosti nisam znao da je brankica i pluton07 ista osoba…to nije lijepo imati dva imene i onda…
…nadalje ja nisam Vas provocirao, već samo pitam što se to dešava… usput sam spomenuo da sam činio po vašem grafu…to je ipak znak da vrednujem vaše grafove zar ne???…LP.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




LKPC.Cijena je došla do vrha rastućeg klina.S obzirom na dva gapa koje treba popuniti,
prvi target je 1300 drugi 1200

…deca…kaj bi ovo na LKPC…da li je to ona korekcija…a što ćeš…svi griješimo ponekada…
[/quote]

Pa svaka budala vec vidi da mora doci do korekcije, mozda vec i danas krajem dana ako ne sutra. Brankica lijepo napise da bi nekog upozorila na moguc scenarij a pojedinci koji nikad nisu stavili posteniju analizu na forum sad se prave pametni. Dobro je da uvijek ima ovci za sisanje.

P.S Na provokacije poslane na PM necu odgovarati. Ukoliko se netko ne slaze sa mojom analizom neka izjavi javno na forumu. Ja sam i rekla jucer da ce DAX probiti klin i krenuti za gore. Takoder sam rekla da Crobex moze jos gore ali da mora doci do korekcije.
[/quote]

plutonice , vec sam ti napisao, korekcija ce ici kad ja napišem, okanite se čorava posla, đaba ti svi grafovi, ja sam uvijek u prednosti…eh sad kako i zašto to je vec drugo pitanje.

Molio bih abu alija , koji je predviđao babu vangu, da maloprokomentira ovaj rast kao i sve s ewt-foruma koji su zdušno navijali "DOLE" ..
Plutonice, JEDINI sam uz geronim I kasnije Wundera koji vam je davno njavio ovakav scenari…svi ste bili u kešu i očekivali pad…NEMOŽE
kad JA prodam svi ćete ocekivati rast, a svi u dionicama…opet neće moci!!!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

svaki dan vec par mjeseci ista pjesma
prate se ameri onda se ujutro dizu dionice onda oko 11-14,15 lagano se iskrcava i onda zadnji val do 16 po asku
a ovi trguju li trguju
a samo se trebalo imati strpljenja i zbrajati zaradu

pozdrav svima a najvise onima u cashu

Postanite Eu-robovi

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

S obzirom da smo danas imali euforičan rast i da je većina dionica drastično probila gornji Boolingerov kanal, sutra bi nam znalo slijediti hlađenje.

il su u bunaru il su u šumi?

Postanite Eu-robovi


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

S obzirom da smo danas imali euforičan rast i da je većina dionica drastično probila gornji Boolingerov kanal, sutra bi nam znalo slijediti hlađenje.

…mislim da neće biti tako, jer je euforija još uvijek prejaka…osim ako veliki odluče rušiti cijenu…ali i to će ići teško i polagano…treba nam par dana crvenila u EU i AM. da bi se uvukla panika među narod…onda se može kako se hoće…sjetite se1-3 mjeseca…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink] Danas ide klasično sakupljanje dionica od malih i naivnih. Prvo rušenje dionica i rasprodaja a kasnoje veliki rast istih. [thumbsup]
[thumbsup]Wall Street rastom od preko 2,5 posto nagradio očekivani oporavak gospodarstva

Cijene dionica na Wall Streetu skočile su u ponedjeljak više od 2,5 posto, pri čemu je S&P 500 indeks dosegnuo najvišu razinu u sedam mjeseci. [thumbsup]
[thumbsup]Azijske burze indekse vratile na razinu iz rujna prošle godine

Na azijskim su burzama vodeći indeksi i danas porasli, pa su dosegnuli razine iz rujna prošle godine, no njihov je rast usporen jer ulagači procjenjuju koliko još može trajati uspon cijena dionica, započet prije tri mjeseca. [thumbsup]
[thumbsup]Analitičari: Nakon boravka u ‘jami’ formira se trend oporavka

Pozitivna investicijska klima među ulagačima na Zagrebačkoj burzi danas bi mogla potaknuti daljnji rast Crobexa jer sa svjetskih burza i dalje pristižu dobri signali. [thumbsup]
[thumbsup]Analiza: Nezaustavljivi Crobex digao sidro!

Nakon što su gospodarski pokazatelji da Dalekom Istoku pokazali da tamošnja gospodarstva u zadnje vrijeme više ne pokazuju znakove slabosti te da ključni pokazatelji rastu već duže od tri mjeseca, ulagači diljem svijeta odlučili su kupovati dionice. [thumbsup]
[thumbsup] I danas ide kupovanje i napuhivanje već prenapuhanih balon dionica i drukanje na pad ili barem držanje na istoj cijeni kvalitetnih a debelo podcijnjenih dionica. [thumbsup] Sami odlučite u koje je pametnije ulagati one na vrhu ili u one pred kojima je rast. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

ako:
ode u blokadu prije 15:30
a
ameri/brodaridsx/bdi budu ok,
onda
atlantska sutra divlja, jer ima mjesta za brzu blokadu, pa bi mogla blokada do 10:30

naravno, AKO…

[thumbsup]Unatoč rastu Dow Jonesa samo jedan bod tržište je u uzlaznom trendu

Na Wall Streetu su u ponedjeljak vodeći indeksi ostali gotovo nepromijenjeni jer su se u posljednjim satima trgovanja cijene dionica u financijskom i rudarskom sektoru oporavile od početnog pada. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]
[thumbsup]Europske burze zelene , američki futuresi zeleni danas rastemo s tim da idući tjedan očekujem jači rast i crobex na 2.500 bodova.Od građevinara treba dokupiti neopravdano srušenu dionicu Ingre koja je skoro badava, te dionice Leda i Zvijezde koje su prema svim pokazateljima trebale biti sada minimalno 7.500 kuna. No veliki igrač ih sakuplja i kad će imati dovoljno onda će odraditi brzi rast.Od bankarskih dionica dokupiti dionicu Slatinske banke koja je u većinskom hrvatskomn vlasništvu što je rijetkost i pred kojom je preuzimanje što će znatno podići cijenu. Na skuštini će se vidjeti dali će proći prijedlog o izvanrednoj dividendi od 60 kuna po dionici iz zadržane dobiti prethodnih godina. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: IGH (Institut IGH d.d.)

Da naši građevinari dobiju još 100 ovakvih poslova ne bi bilo
dovoljno da narastu na ovoj nepravednoj burzi..
Tretirani su kao i Brodari kao da su u najmanju ruku propale firme

Vani takve firme rastu kao lude usporedite rast naših i Američkih
brodara pa če te vidjeti da su njihovi rasli 50% više od naših..
Ovo što se ovdje zbiva je sve laž i trač što ga šire razni sa ciljem da ruše još više..

Hrvatske firme su super stanju u odnosu na mnoge vani .
A naša burza očito najlošija u regiji
Što mislite da ovima vani nije isto loše pa im dionice rastu redovito
Naša burza je leglo kriminala isto ko i država eto zato dionice ne rastu
i zato smo sada ovako opljačkani.

A naše firme nisu ništa lošije od Srpskih ili Slovenskih
ili Američkih ..
Večina je u biti imala super izvješča
da ne pričam kako u Americi i sa lošim izvješčima skaču
Čak i bankrotirane firme kod njih imaju cijene koje znaju skakati na gore..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

MP Invest: Investitori su se vratili, prilike su izvanredne

Nikola Sučec nikola.sucec@business.hr
10.06.2009 08:31

"Ulagači su zasad još oprezni ali su već krenuli prema dionicama. Novac koji sad ulagači drže u svojim portfeljima zaliha je za budući rast dioničkog tržišta", poručili su stručnjaci društva za upravljanje MP Invest na prezentaciji održanoj u utorak u Zagrebu. Na prezentaciji nazvanoj Vidljivi su signali oporavka, kako dalje predočena su njihova očekivanja za 2009. godinu, uz što je prezentiran osvrt na zbivanja na burzama i realnim gospodarstvima od početka godine.

Stabilizacija sistema

Od najvažnijih očekivanja treba spomenuti da analitički tim MP Investa misli da ekspanzivna monetarna politika djeluje te da smanjivanje kamatnih stopa ima utjecaj na ekonomiju s vremenskim počekom. "Međutim, prva se znatnija sniženja odražavaju na aktivnosti", napominju u MP-u. "Financijski sistem se stabilizira. U razvijenom svijetu normalizacija u bankarskom sektoru nužan je uvjet za gospodarski rast. Financijske institucije vraćaju državni novac kako bi mogle zadržati poslovni model i najbolje zaposlenike.

U sažetku prezentacije objašnjen je optimizam čelnih ljudi MP Investa: "Svjedoci smo stabilizacije gospodarstva i povratka povjerenja konzumenata i poslovodstava. Tržišta kapitala kao vodeći indikator iskazuju okretanje gospodarstva, izjave svjetskih političara umjereno postaju optimistične.

Povoljna vrednovanja

Vrednovanja na tržištima kapitala su povoljna i postoji širok manevarski prostor za iskusnog financijskog analitičara i portfolio menadžera za izvanredne prilike. Investitori su se bez dvojbe vratili na tržišta kapitala".Prema ostvarenim prinosima, fondovi društva za upravljanje fondovima MP Investa, ostvarili su najbolje rezultate u prvih pet mjeseci ove godine, pohvalio se tijekom prezentacije predsjednik Uprave MP Investa Ivan Ivin. Njihovi su fondovi od početka ove godine ostvarili prinose od 10 do 30 posto i pobijedili sve indekse tržišta na kojima ulažu, kratko je izjavio Ivin.

New Report

Close