BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti.

Po fundamentima dobar dio dionica ima još ohoho prostora za rast.

[/quote]

Vidim i ja da ima ali mene zanima kratkoročno. Pa nismo mi ovdje na forumu dugoročni investitori, da sam takav kupio bi prije 2 mjeseca i sljedeći put pogledao stanje nakon 2 godine.
Svi smo mi ovdje ista sorta. Špekulanti koji surfaju po valovima. A poslije svakog brijega dolazi dol.
Nasmijem se u brk svakome tko ovdje kaže da je dugoročni ! [lol]
[/quote]
Dobar post!
Poznajem dosta "investitora",špekulanata,igrača za "burek i čevape"ali osobno poznajem samo jednog pravoga investitora.
Ima oko 55 god.,veličinu portfelja oko 3-5 milja kuna,u zadnjh 2 god. nije prodao ni jednu svoju dionicu,portfelj mu je bio pao oko 2.5-3 milje kuna,hladan ko špricer,u dionicama je oko 8 god.
Portfelj ponekada pogleda,uglavnom se drži dividentnih dionica,čista Buffett škola.
Portfelj ostavlja dijeci.Svoju želj za trejdanjem izdovolji na forexu.
Puno se družim sa tom osobom,često gibamo na razne seminare za TA,pričamo o ulaganju,ali moram
priznati da još moram puno toga riješiti sa samim sobom,da bi postao pravi investitor.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ima ima dugoročnih. Eto ja 50% portfelja kupio prije mjesec i pol i tu nema prodaje par godina. S drugih 50% pa špekuliram, ali u bull trendu je teško ploviti po valovima, barem sada na početku, jer se uglavnom ide gore. Valovi postoje, ali rijetki su oni koji mogu brzo odreagirati i ulove val kad je pao. Vidiš da se ni ne okreneš, a ono nakon i najmanjeg pada ponovni uzlet. Možda i bi špekulirao da sam cijelo vrijeme pored računala, ali treba i nešto drugo raditi, a ne samo sjediti pored računala.

Ako ti kojim slučajem tih 50% "dugoročnoga portfelja" ode u minus,-10,-20,-40%.da vidiš kako ćeš razmišljati o prodaji.
Ja sam isto tako prije napravio dugoročni portfelj,otišao mi u +55%,nisam realizirao dobit,a poslje u – 60%,pa da vidiš kako svrbe prsti.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize




Vidim i ja da ima ali mene zanima kratkoročno. Pa nismo mi ovdje na forumu dugoročni investitori, da sam takav kupio bi prije 2 mjeseca i sljedeći put pogledao stanje nakon 2 godine.

Mislim da bi ovakav pristup bio najprofitabilniji.

Uvijek su "gurui" godinama savjetovali buy&hold. I onda je 2008. teorija pala u vodu i sva ekipa sa školskim znanjem je taman ove zime promjenila priču i vele da je buy&hold mrtav. A nikad nije bilo bolje vrijeme za buy&hold nego prije 2 mjeseca. I ja sam upao u zamku trejdanja a ljepše bi mi bilo na karibima a dionice na holdu….

[/quote]

Onaj tko ima love, a da mu ne treba iduću godinu dvije i ova razina sada je idealna za ulaganje. Pogledajte kako smo još nisko s Crobexom na svega 2144,14 boda, a pred godinu i pol smo bili na 5400. Još uvijek su fundamenti dionica ekstremno niso i podcijenjeno.

Istina pa je ako dobro plivaš po valovima možda ćeš i daleko više zaraditi, ali mora se biti stalno pored računala, što baš nije lako.

[/quote]

e tu se ne bih mogao složiti sa 100 postotnom sigurnoscu. Kada bih morao kladio bih se na tu opciju, ali puno je dvije godine, moguce da odradimo u medjuvremenu rast do 3,5-4k pa se vratimo opet na 2k..treba pratiti ali, ne ulagati na dnevnoj razini, od toga nema kruha..hvatajte dvomjesecne, tromjesecne trendove i nema greške.

Zahvaljujem ovim putem i čestitam GERONIMU koji je najzaslužniji što sam od izdržao u dionicama od ulaska do sada..i meni je nekoliko puta bilo sumnjivo, ali zahvaljujuci nekim GERONIMOVIM viđenjima dogurali smo gotovo 100% u dionicama od 1300-do sada!
Za vikend ćemo napravit analizu svega pa ćemo odlucit kako dalje..ako mislim rasprodat dionice, napisat cu to na forum!

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti. Idem onda poker metodom lupat kao na automatu – veća ili manja. Ja sam naravno izašao danas u cash poziciju jer stvarno 6 dana brutalno pozitivnog crobexa je za mene previše.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Knjige o tehničkoj analizi su vrlo primjenjive na američkoj burzi. Što se naše tiče, tu pratiš kretanje masa, i tako zaključuješ. Podložnost ekstremima + manipulacija dovodi do velikih oscilacija.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti. Idem onda poker metodom lupat kao na automatu – veća ili manja. Ja sam naravno izašao danas u cash poziciju jer stvarno 6 dana brutalno pozitivnog crobexa je za mene previše.

hahaha kerefek, moram ti prizanti da si i ja tako razmisljam ali nejdem van da me hebes oko Srijede mozda ali do onda ni mrdac. Sjetimo se tehnicke pocetkom 2008….. kolko se puta rekol da mora gore i kako hebena prilika za dokup, samo cari tehnicke analize kao da nitko ne shvaca, a to je da u svakom trenutku mozete naci uzorak za dolje i za gore samo je pitanje kako je kome casa polupuna ili poluprazna

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti. Idem onda poker metodom lupat kao na automatu – veća ili manja. Ja sam naravno izašao danas u cash poziciju jer stvarno 6 dana brutalno pozitivnog crobexa je za mene previše.

TA je umjetnost, da to svatko može nauciti onda bi i eweteistički forum kupovao na 1350, a ne na 2000

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti. Idem onda poker metodom lupat kao na automatu – veća ili manja. Ja sam naravno izašao danas u cash poziciju jer stvarno 6 dana brutalno pozitivnog crobexa je za mene previše.

pa nije bitno koliko dana traje rast.
vazni su up targeti.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti. Idem onda poker metodom lupat kao na automatu – veća ili manja. Ja sam naravno izašao danas u cash poziciju jer stvarno 6 dana brutalno pozitivnog crobexa je za mene previše.

Kolega,

uvijek rado procitam Vase postove i primijetio sam da smo puno puta jednako razmišljali – međutim, mislim da ste trebali barem pricekati danasnji BDI.
Trudim se razmotriti što više različitih načina razmišljanja, analiza, drukanja gore i dolje, pratiti sve vezane i nevezane vijesti, pa svojom glavom donijeti odluku.

I meni se činilo da je ovo malo prebrzo, ali ne tako davno smo još brže padali.
Kad sve zbrojim i oduzmem, odlučio sam se i dalje voziti brzim vlakom uzbrdo… za sada mi je jako ugodno!


Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize
Ako sljedeća 3 radna dana crobe bude i dalje rastao ja bacam sve knjige o tehničkoj, deinstaliram sve programe za analizu a za fundamente ne želim niti čuti. Idem onda poker metodom lupat kao na automatu – veća ili manja. Ja sam naravno izašao danas u cash poziciju jer stvarno 6 dana brutalno pozitivnog crobexa je za mene previše.

izišao si ti i na početku mjeseca iz svega..ajde ajde, nije ni čuda kad sa svojih 30 nickova zaboreviš koji je što pisao

FEDYA = ENTENTINIS= LIZAČ, PARDON BRISAČ PODOVA AZ-A I DINKECOVIH NAOČALA.

[thumbsup] [smiley] [wink]ZSE EQUITY PREVIEW
Zagrebačka burza: Kineski val optimizma stiže i do Zagreba
1.6.2009 9:42:45

ZAGREB – Lipanj će teško dostići svibanj kako u intenzitetu rasta tako i u obujmu prometa, ako ništa drugo ono zbog neradnih dana zbog triju blagdana. [thumbsup]
[thumbsup]Azija: Indeksi rastu zbog ekspanzije kineske industrije
TOKYO – Azijske dionice nastavljaju svoj najdulji pobjednički niz od početka financijske krize 2007. godine. [thumbsup]
[thumbsup]Prilika za novi eldorado: Do kraja godine starta Albanska burza
TIRANA – Strani građani, odnosno investitori bez ikakvih problema moći će kupovati dionice na burzi kao i domaći građani. [thumbsup]
[thumbsup] Europske burze u plusu ,američki fjučersi zeleni pred nama je još jedan tjedan rasta dionica ,naročito podcijenjenih i onih koje još nisu odradile svoj rast kao građevinari.Od građevinara jedino je preostao totalno podcijenjea dionica Ingre od banaka Slatinska banka na dnu dna isto tako dionica Leda i Zvijezde kasne za rastom ostalih dionica što znači da će im i rast biti veći pa su sve ove dionice idealne za dokup u prtfelj i držanje. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


LKPC.Cijena je došla do vrha rastućeg klina.S obzirom na dva gapa koje treba popuniti,
prvi target je 1300 drugi 1200

…deca…kaj bi ovo na LKPC…da li je to ona korekcija…a što ćeš…svi griješimo ponekada…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close