BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto smatram da se ne gubi kako vi kažete.

Primjerice.
Tu na našem forumu ima ekipe koja konstantno dokupljuje atpl lekont i slični.
Dali ti želiš reći da je on od 3k kad je počeo kupovati do danas nekaj popušio?
Ja smatram da nije izgubio ništa, nitko mu nije uzeo niti jednu dionicu, propustio je samo priliku da drugim dozvoljenim polugama dođe do većeg broja dionica nego što sad posjeduje.
Ali to je drugi par rukava.
Ili jeli popušio tj. dobio i onaj koji je kupio recimo atpl po 700 kad je bio i prodao ga po 730 i onda ga dočekao na 600.
Nije niti on ništa popušio, ima isti broj dionica koje je i prije imao, samo je propustio priliku.

Jedini koji eventualno puše, su trejderi koji uđu trejdat pa ju kupe, ne uspiju prodati na vrijeme, pa prodaju s gibtkom i ne dokupe na niže. Oni jedini imaju pravi pušing, no takvih je kod nas malo, jer tržište ide svaki dan sve niže.
Ovo ostalo su sve propuštene prilike, nešto kao izmakla dobit.

Bravo majstore!!!

Ovo je post

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

mOLIO BIH CIJENJENE KOLEGE DA MI KAŽU KAD ĆE DOĆI TAJ ODBIJANAC O KOJEM SVI STRUČNJACI PIŠU VEĆ TJEDNIMA.jA SAM VEĆ JAKO NESTRPLJIV.
kOLIKO JOŠ KOMBO DANA MORAMO ČEKATI?
dA LI SE U KOMBO DANE UBRAJAJU I NEDJELJE I PRAZNICI?
mOŽDA JE ZBOG TOGA NASTALA GREŠKA.
nE ZNAM ALI JA JEDVA ČEKAM ODBIJANAC JER SE SVI STRUČNJACI KAO NPR. VLAD,MIG,FERENGI,MRGUD,TIGRUS, SLAŽU DA JE VEĆ TREBAO OTPOČETI PRIJE NEKOLIKO DANA.
NIŠTA,IDEM SAD DA ME NE ZATEKNE NESPREMNOG.

[cool]

Nikad ne prekidaj svoje neprijatelje dok prave gresku.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


mOLIO BIH CIJENJENE KOLEGE DA MI KAŽU KAD ĆE DOĆI TAJ ODBIJANAC O KOJEM SVI STRUČNJACI PIŠU VEĆ TJEDNIMA.jA SAM VEĆ JAKO NESTRPLJIV.
kOLIKO JOŠ KOMBO DANA MORAMO ČEKATI?
dA LI SE U KOMBO DANE UBRAJAJU I NEDJELJE I PRAZNICI?
mOŽDA JE ZBOG TOGA NASTALA GREŠKA.
nE ZNAM ALI JA JEDVA ČEKAM ODBIJANAC JER SE SVI STRUČNJACI KAO NPR. VLAD,MIG,FERENGI,MRGUD,TIGRUS, SLAŽU DA JE VEĆ TREBAO OTPOČETI PRIJE NEKOLIKO DANA.
NIŠTA,IDEM SAD DA ME NE ZATEKNE NESPREMNOG.

[cool]

skuzaj, ja sam reko da nece biti velikog odbijanca dok IGH ne dodje do cca 950 i ingra do 23,5kn.
to je moje skromno misljenje.
ne znaci da ce tako biti , ali kako sada stvari stoje upravo to ce se desiti.
jedan manji odbijanac se mozda desi, ali to je optimisticni scenario…

PS. imaoci igh i ingre – nemojte se ljutit sto sam ovo napisao , ali mislim da ste vec navikli na ogromne bezrazlozne padove, pa tako Vas i daljnji pad ne bi trebao previse uznemiriti.

@šef

male banke da kupujemo, jel šefe?
pritom mislis bas na slatinsku, a?
[yawn]

Selim u ameriku...


Zašto smatram da se ne gubi kako vi kažete.

Primjerice.
Tu na našem forumu ima ekipe koja konstantno dokupljuje atpl lekont i slični.
Dali ti želiš reći da je on od 3k kad je počeo kupovati do danas nekaj popušio?
Ja smatram da nije izgubio ništa, nitko mu nije uzeo niti jednu dionicu, propustio je samo priliku da drugim dozvoljenim polugama dođe do većeg broja dionica nego što sad posjeduje.
Ali to je drugi par rukava.
Ili jeli popušio tj. dobio i onaj koji je kupio recimo atpl po 700 kad je bio i prodao ga po 730 i onda ga dočekao na 600.
Nije niti on ništa popušio, ima isti broj dionica koje je i prije imao, samo je propustio priliku.

Jedini koji eventualno puše, su trejderi koji uđu trejdat pa ju kupe, ne uspiju prodati na vrijeme, pa prodaju s gibtkom i ne dokupe na niže. Oni jedini imaju pravi pušing, no takvih je kod nas malo, jer tržište ide svaki dan sve niže.
Ovo ostalo su sve propuštene prilike, nešto kao izmakla dobit.

Bravo majstore!!!

Ovo je post

tako je. tako je. ali lako ćemo se mi snaći, a vi? šta ćete vi?

...povijest se ponavlja...

Crne prognoze ECB-a: Teška recesija u 2009., dogodine tek blagi oporavak

05.03.2009 16:27

Gospodarstvo eurozone zabilježit će u ovoj godini puno snažniji pad nego što se ranije prognoziralo, a u 2010. trebao bi uslijediti tek blagi oporavak, objavljeno je danas iz Europske središnje banke (ECB).
Vezane vijestiECB i BoE snizile kamatne stope na rekordno niske razine

U novim tromjesečnim prognozama stručnjaci ECB-a predviđaju pad BDP-a eurozone u rasponu od 2,2 do 3,2 posto u ovoj godini, u odnosu na ranije prognozirane stope rasta od minus 1,0 do 0,0 posto.

U 2010. eurozona bi mogla ponovno zabilježiti rast gospodarskih aktivnosti, pri čemu se prognoze ECB-ovih ekonomista kreću u rasponu od minus 0,7 do istog postotka, ali s pozitivnim predznakom. To je pak osjetno niže od prosinačke prognoze o pozitivnim stopama rasta u rasponu od 0,5 do 1,5 posto.

Inflacija će pak u ovoj i sljedećoj godini ostati ispod ciljane razine, kazao je predsjednik ECB-a Jean-Claude Trichet na konferenciji za novinstvo, održanoj nakon objave odluke o sniženju ključnih kamatnih stopa u eurozoni na rekordno niskih 1,5 posto.

"Stope inflacije značajno su pale i sada se očekuje da će u 2009. i 2010. ostati osjetno ispod dva posto", izjavio je Trichet.

Aktualno usporavanje inflacije "zrcali ozbiljan pad gospodarskih aktivnosti", upozorio je. U veljači je inflacija u eurozoni iznosila 1,2 posto, što je osjetno ispod ciljane ECB-ove razine od ispod ali blizu dva posto.

Premješteno iz teme: IGH (Institut građevinarstva Hrvatske d.d.)

sad će oni na međunarodni natječaj za most na Siciliju,treba uzeti 1,3mlrd € i nema stajanja do 16.500,00 kn

Premješteno iz teme: SNBA (Slatinska banka d.d.)

Dobio sam pouzdanu informaciju da bi preuzimanje moglo biti oko uskrsa.Evo još jedan zanimljiv članak
http://www.seebiz.eu/hr/banke/vaba-povecava-temeljni-kapital-do-najvise-184%2c5-milijuna-kuna,39282.html


Premješteno iz teme: SNBA (Slatinska banka d.d.)

Dobio sam pouzdanu informaciju da bi preuzimanje moglo biti oko uskrsa.Evo još jedan zanimljiv članak
http://www.seebiz.eu/hr/banke/vaba-povecava-temeljni-kapital-do-najvise-184%2c5-milijuna-kuna,39282.html


Sto ocekujete nakon preuzimanja?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.



Premješteno iz teme: SNBA (Slatinska banka d.d.)

Dobio sam pouzdanu informaciju da bi preuzimanje moglo biti oko uskrsa.Evo još jedan zanimljiv članak
http://www.seebiz.eu/hr/banke/vaba-povecava-temeljni-kapital-do-najvise-184%2c5-milijuna-kuna,39282.html


Sto ocekujete nakon preuzimanja?
[/quote]
Nakon preuzimanja jačanje vrijednosti dionice Slatinske banke i isplatu dividende od 7 % po dionici godišnje . Za preuzimanje ponuda mora biti ozbiljnija znači veća cijena jer mali neće prodati a još uvijek je većinsko vlasništvo banke raspoređeno na male dioničare.I konačno dolazi vrijeme bankarskih dionica što je rekao i sam guverner Rohatinski. Jedine dionice koje zarađuju u krizi su bankarske dionice. Svakako kupiti na ovim niskim cijenama.



Sto ocekujete nakon preuzimanja?

Nakon preuzimanja jačanje vrijednosti dionice Slatinske banke i isplatu dividende od 7 % po dionici godišnje . Za preuzimanje ponuda mora biti ozbiljnija znači veća cijena jer mali neće prodati a još uvijek je većinsko vlasništvo banke raspoređeno na male dioničare.I konačno dolazi vrijeme bankarskih dionica što je rekao i sam guverner Rohatinski. Jedine dionice koje zarađuju u krizi su bankarske dionice. Svakako kupiti na ovim niskim cijenama.
[/quote]

@giga
,
ako Direktor/Šef/Ceba kaže tako, onda nema grješke! Naime, on je stručnjak za kretanje cijena kod preuzimanja, Žitnjak je odradio vrhunski pa predlažem čitanje svih postova na toj temi da ne biste ostali uskraćeni za kvalitetne savjete. Ali tu nemojte stati, imate i nove savjete vezane za kretanje cijene dionice zbog dividende na temi ATPL, kao i kolekciju bisera na temi IGH! [thumbsup]

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

nema zive duse. rikno forum kao zse

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

New Report

Close