BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

——————————————————————————–
Rekordan pad S&P-a najvešćuje katastrofalnu godinu na Wall Streetu?
Pad S&P 500 indeksa na Wall Streetu u prvom mjesecu ove godine za 8,6 posto predstavlja njegov najveći siječanjski pad u povijesti, što uvelike zabrinjava ulagače koji vjeruju da prvi mjesec navješćuje kretanje cijena dionica u idućih 11.

Evo bombastičan naslov, a zapravo nije tako. Samo u 91% slučajeva siječanj navješćuje kretanje cijena dionica u idućih 11 mjeseci.
Smatram da nema više bombastičnih padova već samo onih blagih. I kad pogledate u prosincu 2009 i sami ćete se začuditi kako smo malo pali od siječnja.
Zato: KUPUJTE PODCIJENJENE DIONICE JER NEMA PRODAJE. a BOGAMI NEMA NI KUPNJE.


[lol] [lol] [lol]

kažeš blagi pad od 4%
da mi je vidjeti što je onda malo žešći pad [lol]


kažeš blagi pad od 4%
da mi je vidjeti što je onda malo žešći pad [lol]

Evo danas dobro gledaj lafčino
Danas gledajte epizodu Valter brani ZSE.
Neću o detaljima, ali Valter na kraju pogiba. [cry]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Hvala…

Ti ju još čekaš na 70?


Tehnički CCI za PTKM je -117, debeli oversold! Zadnja 2 dana imamo signale kupnje CCI i RSI. Pričekati MACD Buy signal! Momentum koji prethodi cijeni je od min. vrijednosti 55 koja je bila početkom prosinca 2008. porastao do 135, a sada se vratio na 85.
Sutra vjerujem u kretanje cijene od 89 do 96kn maximalno.

Nadalje fundamentalno trenutni trend P/E=1,41 ; P/B=0,27 ; ROE = 18,85 ; ROA=9,98; NPM=6,13;
BVPS=334,86; EPS=63,12kn po dionici. Dakle fundamentalno je podcijenjena!

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Slažem se da su ERNT i IGH na povijesnim minimumima najzanimljiviji za kupnju trenutno!
Nije daleko ni JDPL, PTKM, KOEI. Nadalje ATPL i DLKV su mi i dalje "preskupi" u odnosu na neke druge!
O HT-u neću reći ništa, osim da njihova dobit neće podbaciti i time je sigurna dionica!
Al ipak ne očekujem ni značajan rast na njemu!

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ne čekam, dapače imam nešto PTKM kupljeno po 90kn i ne prodajem još. Al opet ovisi kako će se drugi odigravati jer se naše dionice ne prate striktno već sa pomacima!
Imam dapače analizu koja je fascinantna!
Ne tako daleko omjer IGH / DLKV je bio 12,2. 6600 / 540 = 12,2 , a danas 2900/340=8,5.
Dakle IGH je izgubio samo 30% u odnosu na DLKV.
Eto to je istina i s tom lovom biram iduću dionicu! Npr. TISK ili DLKV za nekoliko dana! Al ne još!

Kako je IGH izubio samo 30%?

6600/2900=2,28
540/340=1,59

IGH je daleko više izgubio nego DLKV u tvom gledanju.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

ATPL ima P/B=0,62. Dividendni prinos 6,7%. Likvidnost na visini 2,7.
Prava projekcija ROA; ROE; NPM; EPS bit će jasnija za koji mjesec.
Također, CCI je -147, oversold.
Za sutra, min.722 do max. 768kn raspon kretanja!

JULIO, nisam govorio koliko su izgubili stvarno, nego samo kažem da je osoba koja je imala DLKV u odnosu na onu koja je imala IGH imala 30% manji gubitak.

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize


Baš sam zato i pitao Dr. Splita za PTKM…
Neki dan je na toj temi govorio kako nema ništa od te dionice prije nego li padne na 70 kuna…
Jučer druga pjesma…
Zbunjuju njegove svakodnevno oprečne analize…
Zanimljiv mladić…


@splite

pa daj sve kombinacije od Elwavea. [smiley]

jel kuzis kad i kako bi islo ovo B, a kad i kako bi islo ovo c??

malo pises da ide 3, malo bacas s Elwave da je c.
daj odluci se..??
ili barem stavi kombinacije u jedan post, ne ovako jedan dan ovo drugi ono.

[/quote]

ako mu se ostvari prognoza i ovo ode na preko 1900,
pogodio je prvi val novog bull trenda.

a to je najteze….

ps. ne mogu uopce zamisliti koja bi to nevidena sreca bila da je stvarno u pravu…

Premješteno iz teme: Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Ja sam care do grla u dionicama…tako da…neka ide gore…

Ali Dr. Split je lansirao toliko prognoza da mora nešto i pogoditi…

No nebitno…ako je pogodio da ovo ide na 1900 budem mu pljeskao i brojao lovicu…



Baš sam zato i pitao Dr. Splita za PTKM…
Neki dan je na toj temi govorio kako nema ništa od te dionice prije nego li padne na 70 kuna…
Jučer druga pjesma…
Zbunjuju njegove svakodnevno oprečne analize…
Zanimljiv mladić…


@splite

pa daj sve kombinacije od Elwavea. [smiley]

jel kuzis kad i kako bi islo ovo B, a kad i kako bi islo ovo c??

malo pises da ide 3, malo bacas s Elwave da je c.
daj odluci se..??
ili barem stavi kombinacije u jedan post, ne ovako jedan dan ovo drugi ono.

[/quote]

ako mu se ostvari prognoza i ovo ode na preko 1900,
pogodio je prvi val novog bull trenda.

a to je najteze….

ps. ne mogu uopce zamisliti koja bi to nevidena sreca bila da je stvarno u pravu…
[/quote]

Kud ja uđem tu više ni trava ne raste...

Europa se zeleni mi se blago zelenimo kao da kreće oporavak cijena.No nejasno mi je Slatinska banka gdje se danas kupuju ogromne količine ispod bilo kakve solidne cijene. Jasno je da kupac nastoji kupiti jeftino. Ali da prodaja tako jeftino navali prodavati to još nisam vidio. Kupcu bi i na 300 kuna bilo povoljno a mi nebi baš sve izgubili. Tu još nema većinskog vlasnika niti će ga biti nakon ove kupnje. Stoga ne srljati kao guske u maglu staviti dionice na oko 310 i čekati. Ako ne sada u drugom krugu bit će veća cijena.


Europa se zeleni mi se blago zelenimo kao da kreće oporavak cijena.No nejasno mi je Slatinska banka gdje se danas kupuju ogromne količine ispod bilo kakve solidne cijene. Jasno je da kupac nastoji kupiti jeftino. Ali da prodaja tako jeftino navali prodavati to još nisam vidio. Kupcu bi i na 300 kuna bilo povoljno a mi nebi baš sve izgubili. Tu još nema većinskog vlasnika niti će ga biti nakon ove kupnje. Stoga ne srljati kao guske u maglu staviti dionice na oko 310 i čekati. Ako ne sada u drugom krugu bit će veća cijena.

ISUSE [pray] pomiješalo mu se s Ingrom.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close