BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OBAVIJEST
o nastanku obveze preuzimanja.
Sukladno odredbama članka 9. Zakona o preuzimanju dioničkih društava, ponuditelj Boris Vidić iz Zagreba, Jandrićeva 15/a, MBG: 2207970330101, objavljuje stjecanje ukupno 53.049 redovnih dionica izdavatelja Lola Ribar d.d. Karlovac, koje daju 53.049 glasova u skupštini izdavatelja, odnosno 41,73% temeljnog kapitala izdavatelja, čime su se stekli uvjeti za objavljivanje ponude za preuzimanje ciljnog društva Lola Ribar, dioničko društvo za proizvodnju saniteta Karlovac, Riječka ulica 97, čiji temeljni kapital iznosi 50.855.600,00 kuna, a podijeljen je na 127139 redovnih dionica, nominalne vrijednosti 400,00 kuna po dionici.
Ponuditelj izjavljuje da će, u roku propisanom Zakonom o preuzimanju dioničkih društava, objaviti ponudu za preuzimanje.

KARLOVAČKA BANKA d.d. Karlovac
NN 77/08

Rast tečaja EUR/USD na inozemnim tržištima Ispiši E-mail
Tuesday, 08 July 2008

Na inozemnim deviznim tržištima tijekom ponedjeljka zabilježen je rast tečaja EUR/USD. Razina tečaja EUR/USD u ponedjeljak ujutro, kada se tržište otvorilo, bila je 1,5693 dolara za euro, dok je razina na koncu dana kada je tržište zatvoreno bila 1,5719 dolara za euro.

Zabilježeni su snažniji deprecijacijski pritisci na američku valutu, kao rezultat očekivanja daljnjeg pada na američkom tržištu nekretnina. Međutim, daljnji rast tečaja EUR/USD ublažili su deprecijacijski pritisci na jedinstvenu europsku valutu, koji su rezultat pada industrijske proizvodnje u najvećem europskom gospodarstvu, Njemačkoj. U utorak tečaj EUR/USD zabilježio je blagi pad te se ujutro trgovalo na razini od 1,5703 dolara za euro.

[thumbsup] [wink]Analitičari: Crobex će rasti zahvaljujući Ini
Business.hr/Hina
08.07.2008 09:54
Na Zagrebačkoj burzi većina analitičara očekuje da će u fokusu ulagača danas biti dionica Ine s obzirom na razne mogućnosti daljnje privatizacije domaće naftne kompanije.
Vezane vijesti

ZSE uživo: Burza pod opsadom pesimista

Od 12 analitičara brokerskih tvrtki, koji su sudjelovali u Hininoj anketi, njih šest danas očekuje stagnaciju indeksa Crobex, četiri njegov porast, a ostali pad.

"Očekujem danas rast Crobexa, ponajviše pod utjecajem vijesti vezanih uz daljnju privatizaciju Ine. To su trenutačno i jedine vijesti koje bi mogle razbuditi domaće tržište", kaže Saša Vakula, investicijski savjetnik u Argus vrijednosnicama.

Na tržištu se spekulira da bi uskoro i austrijski OMV mogao poslati pismo hrvatskoj Vladi u kojem bi izrazio interes za dionice Ine. To bi, smatra se, dovelo Mol i Vladu u posve novu poziciju nakon što je krajem prošloga tjedna premijer Ivo Sanader najavio moguću zamjenu dionica Ine i Mola.

Uz fokus na dionicu Ine, analitičari u Hininoj anketi očekuju nastavak većeg zanimanja ulagača i za dionicu T-HT-a te za građevinski i brodarski sektor.

Indeks vozarina sipkog tereta BDI jučer se oporavio 1,24 posto, na 8964 boda, nakon što je prošloga tjedna potonuo 7,8 posto.

Pojedini analitičari ističu da je pad vrijednosti neto imovine otvorenih investicijskih fondova u lipnju za 1,5 milijardi kuna u odnosu na prethodni mjesec, na najnižu razinu od siječnja 2007., otežavajuća okolnost na tržištu jer ukazuje da su ulagači daleko od optimizma.

A s globalnih tržišta ni danas ne stižu pozitivne vijesti. U ponedjeljak su na Wall Streetu vodeći indeksi pali zbog strahovanja ulagača od daljnjih posljedica kreditne krize. Pod utjecajem toga i na Tokijskoj burzi jutros su zabilježeni oštri gubici.

Od poslovnih zbivanja izdvaja se današnja redovita godišnja glavna skupština Leda, na kojoj će dioničari odlučivati o rasporedu lanjske neto dobiti. Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se od 69,43 milijuna kuna neto dobiti, 57,32 milijuna zadrži, a ostatak isplati kao dividenda. [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup] [wink]ZSE EQUITY PREVIEW
Globalni optimizam gura dionice uzlaznom putanjom
9.7.2008 9:52:20

ZAGREB – Osim pozitivnog ozračja na svjetskim tržištima, koje ima velikog utjecaja na aktivnost investitora u Zagrebu, dionicama najveće domaće naftne kompanije ide na ruku i korekcija cijena sirove nafte. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] Očekujem veći porast cijena dionica INE, Ledo,Zvijezda,Adris,Mlinar,Žitnjak,Atlas,Eig… [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]
Pogledajmo samo kako nam se Europa kupujte dok još ima ovako jeftino Europa link:Vaš link

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

ZSE uživo: Crobex poletio iznad 3600 bodova
Dopunjeno 10.07 11:47!

Nakon sat i pol trgovanja Crobex je probio barijeru od 3600 bodova. U 11.35 indeks Zagrebačke burze postigao je 3604,07 bodova i bio 1,38 posto u plusu. Redovan promet dionicama iznosio je 46 milijuna kuna, a polovica tog iznosa ostvarena je dionicama Ine. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]Probudila se naša burza zahvaljujući prvenstveno INI no sada očekujem veći porast Ledo,Zvijezda,Adris,Mlinar,Žitnjak,Atlas,Eig HRDH ,VIS-a itd… [thumbsup] [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

postao sam na komentarima, ali otamo ce se brzo izgubiti, pa ako bi mi netko zelio pomoci u mojim nedoumicama, ima vise informacija, mozda, nedajboze, kakvu insajdersku:

dakle, cini mi se da je ova bjesomucna kupnja INE dosla iz vana, prvo sam mislio da nasi mirovinci/fondovi/investitori kupuju, e da bi nadrukali cijenu visoko, ako bude javna ponuda, ili da se nakrcaju, ako znaju da ce ponuda ici vise od prosjecne burzovne u zadnja 3mj.
iz nacina trgovanja se vidi da nije jedan kupac, nego vise njih.

ako bi to bilo tako, vjerojatno bi ostale dionice drzali nisko, pace prodavali, i spustali cijenu, dok ne odrade INU, pa se lako vrate po jeftinijim cijenama, ionako su oni glavne gazde na trzistu.
ipak, iz istog razloga ne bi isli tako agresivno u kupovinu, jer su istu kolicinu, mozda mogli dobiti i nesto jeftinije, a buduci su oni medvjedi, svaka kuna je vazna.

ipka, danasnji promet na INI, kao i lupanje, bolje receno pametno skupljanje, uz minimalno podizanje cijene, mozda govori da su izasli iz INE i frknuli je strancima i sad kupuju ostale dionice koje su prilicni (i nezasluzeno) nisko.dakle, ako INA ide po 3400, 3700, 4000, svejedno, mozda im je zgodnije kupiti neke dionice na kojima misle da ce ce uzeti 50% ili 100%.
to ne znaci da INA nece i dalje nastaviti svoju putanju, okomito uvis.

tko je utukao 25 milja u DLKV jucer i zasto?
na stranu to sto je DLKV odlicna firma, mogli su u miru na bidu cekati radnike, ERNT, ogromni prometi vec danima, doduse, tamo netko i zestoko prodaje, ATPL se danas probudila, ATGR takodjer..
PODR isto..
ogroman promet danas, odakle toliki novci odjednom?odakle likvidnost?

nadam se da cemo za koji dan saznati sve preko SDA, ali ovo nisu oni odbijanci koji su isli poslije padova prije, po Newtonu i principu akcije i reakcije!
bar se meni tako cini..

komentari?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Slažem se,ovo je dobro zapažanje.Ni cijeli svijet nam nemože ništa,mi sve suprotno kad im to odgovara.Nije bilo ni emisije otvoreno s Mislavom Bagom pa da dan poslije burza odradi kretanje u plus.Šta se to kod nas radi,gdje su institucije,siguran sam da bi imale posla oko ovakovih ulaganja,strašno.

jutros gledam Bloomberg a ono u Americi špekulacija da bi država mogla kupiti dvije na rubu bankrota banke (Fannie Mae i Freddie Mac)!!!!
pa bi mogli i američki porezni obveznici vidjeti kakvo je to saniranje banaka na hrvatski način!!!
saniranje našim novcem pa prodaja strancima!!!

Four Star General

“Pogledi mnogih analitičara trenutno su usmjereni prema Lehman Brothersu. Kada financijske institucije objavljuju svoju zabrinutost to je kao da stavljaju lisicu u kokošinjac. Sigurno je da će se stanje u financijskom sektoru uskoro iskristalizirati, lisica će biti istjerana iz šume. Malo tko je vjerovao da će se kroz financijsku krizu financijski sektor provući neokrznut”, izjavio je Jeremy Batstone-Carr, direktor istraživanja u londonskom Charles Stanleyu.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


ogroman promet danas, odakle toliki novci odjednom?odakle likvidnost?

nadam se da cemo za koji dan saznati sve preko SDA, ali ovo nisu oni odbijanci koji su isli poslije padova prije, po Newtonu i principu akcije i reakcije!
bar se meni tako cini..

komentari?

Već sam napisao prije koji dan da je zapravo likvidnost ključ našeg tržišta. Svjetska kriza uzrokovana je realnim gubicima koje si je zakuhao prije svega financijski sektor. Ti novci su doslovno nestali, jer ljudi ne mogu otplaćivati hipoteke, a vrijednost nekretnina ne pokriva dug.

Nas je to u realnoj sferi (barem za sada) zahvatilo sam djelomično. U financijskom sektoru nema gubitaka i neće biti otpisivanja. Jedan dio firmi će stradati zbog povećanih troškova zaduživanja i manje potražnje, tu je cijena nafte itd, ali zapravo nema direktnih gubitaka kao kod US i Europskih banaka.

Mislim da je likvidnost sa našeg tržišta nestala više iz psiholoških razloga nego iz realnih. Kada DOW padne za 2% kod nas svi također rasprodaju dionice iako mi nemamo ni Fannie Mae niti Freddie Mac.

Došlo je do masovnog povlačenja novca iz fondova i pretakanja u depozite. Na nelikvidnom tržištu fondovi se niti ne usuđuju jače kupovati dionice u strahu od istog tog nelikvidnog tržišta i nove navale na povlačenje udjela.

Međutim, novac je još uvijek tu negdje. To se lijepo moglo vidjeti jučer. Do prije par dana nigdje nije bilo ozbiljne potražnje za dionicama jer je na takvom tržištu bolje stavljati male naloge za kupnju dionica po niskim cijenama i čekati da se netko upeca (a nekome će zagustiti prije ili poslije), nego navaliti i podići si cijenu. Tako su radili svi ozbiljniji investitori.

Naznaka povratka likvidnosti na naše tržište može djelovati jako pozitivno i jako brzo. Ako se ova priča sa inom odvije u dobrom pravcu i dođe do javne ponude po povoljnoj cijeni, na tržište će se vratiti ogromna količina svježeg novca. Kada se učvrsti tržište, novac će se početi vraćati i u fondove, pa će se i oni polako preseliti sa strane ponude na stranu potražnje za dionicama.

Sve u svemu dosta sam optimističan. Pod uvjetom da se nešto ne zakomplicira na potezu MOL-vlada-OMV. Tko bi mogao biti najslabija karika, ostavljam da svatko sam procijeni….

Dow Chemical najzaslužniji za rast indeksa
NEW YORK, LONDON – Financijski je sektor i dalje pod pritiskom, jer na tržištu vlada uvjerenje da će neke financijske institucije morati prikupiti… [thumbsup] [smiley] [wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[thumbsup]Pozitivne vijesti na Wall Streetu

Na Wall Streetu su u četvrtak cijene dionica porasle, zahvaljujući preuzimanju u kemijskom sektoru i izjavi predsjednika Feda Bena Bernankea kako su središnja banka i vlada fokusirani na stabilizaciju financijskog sustava. [thumbsup] [smiley] [wink] Sad možemo i mi naglo gore. [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close