BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

[thumbsup] Evo tri dana nakon mojih predviđanja o rastu burze i naši vrsni analitičari predviđaju isto tako rast burze . Analitičari očekuju oporavak Crobexa
Business.hr/Hina
30.06.2008 09:39
Na Zagrebačkoj burzi današnje trgovanje trebalo bi pokazati jesu li iznenadno povećanje likvidnosti i rast cijena dionica zabilježeni prošloga petka najava dugoročnijeg trenda oporavka na domaćem tržištu.

Od 11 analitičara brokerskih tvrtki, njih sedam očekuje danas stagnaciju Crobexa, a ostali njegov porast.

Crobex indeks u cijelom prošlom tjednu pao je za 1,45 posto, na 3.621 bod, a promet je iznosio 209 milijuna kuna, što je za 20-ak milijuna manje nego tjedan dana prije.

No, u petak je Crobex porastao 1,19 posto, a promet je iznosio 85,5 milijuna kuna.

"Nakon slabe prošlotjedne likvidnosti, u petak se na domaćem zbio iznenadni obrat u smislu povećanja likvidnosti. Nakon oštre jutarnje korekcije, cijene dionica završile su toga dana u plusu. Teško je zasad reći jesu li investitori ocijenili da su dionice sada dovoljno pojeftinile, pa su intenzivirali svoje kupnje ili se radilo o špekulativnim potezima. Odgovor na to moglo bi nam dati današnje i trgovanje idućih dana", kaže Marko Mišulić, analitičar u Apex vrijednosnicama.

Kako ističe, teško je predviđati mogući trend na domaćem tržištu uzme li se u obzir stanje na svjetskim burzama.

"Na globalnim burzama u fokusu su i nadalje skupa nafta i inflatorni pritisci, koji prijete gospodarstvima diljem svijeta. Kako trenutno nema pozitivnih vijesti, ne očekujem povećanje likvidnosti do daljnjega ni na domaćem tržištu", ističe Mišulić.

Mišljenja je kako bi poticaj domaćem tržištu mogla dati tek polugodišnja financijska izvješća domaćih kompanija.

U takvim uvjetima analitičari očekuju fokus ulagača isključivo na najlikvidnijim izdanjima, poput dionica Ine, T-HT-a te pojedina izdanja iz građevinskog i brodarskog sektora, pokazuje Hinina anketa.

Indeks vozarina sipkog tereta BDI zaključio je prošli tjedan na 9.599 bodova, što je 1,81 posto više nego tjedan dana ranije.

Od poslovnih zbivanja danas se izdvaja Glavna skupština Kreditne banke Zagreb, čiji će dioničari, među ostalim, odlučivati o rasporedu lanjske dobiti, te o povećanju bančina temeljnog kapitala.

Bančina Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se iz lanjske neto dobiti od 11,29 milijuna kuna za dividendu isplati 6,99 milijuna, odnosno 5,3 kune po dionici. U zadržanu dobit predlaže se izdvojiti 3,7 milijuna kuna, a ostatak u zakonske rezerve.

Nadalje, predložit će i povećanje temeljnog kapitala Banke ulozima u novcu i izdavanjem redovnih dionica četvrte emisije privatnom ponudom, i to za najviše 55,56 milijuna kuna, a najmanje za 50 milijuna kuna. Nakon povećanja temeljni kapital iznosio bi najviše 187,55, a najmanje 181,99 milijuna kuna.

Uprava i Nadzorni odbor Nava banke, pak, predložit će danas dioničarima na Glavnoj skupštini raspored lanjske neto dobiti od 3,16 milijuna kuna najvećim dijelom, u iznosu od 1,3 milijuna kuna, u zadržanu dobit. U rezerve za opće bankovne rizike predlažu raspored 1,17 milijuna kuna, a ostalo u rezerve.

Na Glavnoj skupštini Đuro Đaković Montaže dioničari će danas odlučivati o isplati dividende u visini od 6,86 kuna po dionici. Lanjska neto dobit te kompanije iznosila je 6,65 milijuna kuna. Na ime dividende predlaže se isplata 1,73 milijuna, a ostatak u zadržanu dobit i zakonske rezerve.

Dioničari riječkog Elektromaterijala odlučivat će na redovitoj Glavnoj skupštini o rasporedu lanjske neto dobiti od 106.723 kune u zadržanu dobit.

A na Glavnoj skupštini splitskog Brodospasa dioničari će odlučivati, među ostalim, o rasporedu lanjske neto dobiti od 2,02 milijuna kuna, pri čemu Uprava i Nadzorni odbor predlažu da se 1,49 milijuna kuna rasporedi za isplatu dividendi, 100.001 kunu u zakonske rezerve a ostalo u zadržanu dobit. Dividenda bi iznosila 4,0 kune po dionici.[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Devizne rezerve Kine usporile rast u svibnju
PEKING – Rezerve su uvećane za 40,3 milijarde dolara prošlog mjeseca, daleko ispod travanjskog povećanja od 75 milijardi dolara.

Ma nije vrag da Koiezima ne ide kako su planirali…

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...

Na burzi danas najniži promet ove godine!
ZAGREB – Dionice Ine i HT-a ponovno pale, a na meti prodaje ponajviše bile dionice iz građevinskog sektora s iznimkom Industrogradnje koja je skočila 11,6 posto. [thumbsup]
Opis jučerašnjeg trgovanja znači da mali ulagači nedaju dionice zabadava ,a i to je već napredak. [thumbsup] Amerika link:Vaš link

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Na burzi danas najniži promet ove godine!
ZAGREB – Dionice Ine i HT-a ponovno pale, a na meti prodaje ponajviše bile dionice iz građevinskog sektora s iznimkom Industrogradnje koja je skočila 11,6 posto. [thumbsup]
Opis jučerašnjeg trgovanja znači da mali ulagači nedaju dionice zabadava ,a i to je već napredak. [thumbsup] Amerika link:Vaš link

Šefe gledate krivu ameriku, premda vjerojatno znate ali budem ja stavio link.
http://finance.yahoo.com/indices?e=futures [bye] [bye]

Riješite se muka i prodajte.
Pad još nije počeo.
A kada počne svi ćete prodavati po 10-20% manjim cijenama nego kaj su sada

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

Ovaj Ivan 1234 je katastrofičar i vidi samo crno opasan je po okolinu jer širi loše vibracije zato tko njegove savjete posluša gadno će se kajati. Na burzi je oduvijek tako smjenjuju se rast i pad dionica
i to je sastavni dio igre.Trenutačno je pad što znači da dolazi oporavak 😉

http://www.avaz.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=8784&Itemid=229

Baš kao što sam Vam jučer i rekao neslušajte katastrofičare i pesimiste poslušajte mene ide oporavak
crobex već + 1.06 % No katastrofičari ga koče.

Naši vrli analitičari kažu…
Vaš link

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

hehehe, čim tako govore analitičari, to je znak da smo vrlo blizu dna………možda i na samom dnu?? [tongue]

joj lavek i ti svašta stavljaš na sajt [shocked]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Naši vrli analitičari šire lažne vijesti i vrše prevare nad neinformiranima Europa se debelo zeleni a mi ?

Europa link:Vaš link


hehehe, čim tako govore analitičari, to je znak da smo vrlo blizu dna………možda i na samom dnu?? [tongue]

Čini mi se da si ipak fulao…[img]http://www.33smiley.com/smiley/baddies/9.gif[/img]
Vaš link

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

http://www.avaz.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=8872&Itemid=229

New Report

Close