BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BEZ CENZURE – O DIONICAMA

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E je se antimoney okomio na Todorica. Koji mu je vrag. Kaj ga ovaj mozda nije htio za zeta. Kaj se ne pljacka i po Hrvatskoj? Kaj on misli da se toliki novci ne osiguravaju,itd… Kam god okrenes Todoriceve dioonice tamo Antimoney. Ne kuzim ljude koji imaju vremena za takvo pljuvanje. Kaj su bili bolji Kutle, Gucic i slicni koji su sve odmah upropastili? Shvatite vec jednom, samo rijetki su sposobni voditi vlastiti biznis, a jos rjedi tako veliki kao Todoric, nemojte misliti da je svakom lako povecavati vrijednost. Daleko je vise gubitnika u zivotu nego dobitnika i nisu uvijek krive politicke i sl. prilike. Trenutno sam u Londonu i sirotinje je daleko vise nego kod nas a prilika za uspjeh u zivotu daleko vise nego ovdje. Dakle okani se uspjesnih i primi se kritiziranja onih drugih ako vec volis kritizirati.
P.S. ovdje nema nasih kvacica pa je sve smijesno.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam


Dakle okani se uspjesnih i primi se kritiziranja onih drugih ako vec volis kritizirati.

ma je, al na njih nismo ljubomorni…


neš sam švrljo okolo po razno raznim temama i na koju god dođem ista priča, baš ta dionica je najbolja prilika, potcjenjena, mora gore, ne može niže, fondovi igraju igru, veliki plaše male na prodaji….jel mi može neko nabrojat 3 dionice koje prema zdravom razumu moraju padat ubuduće…pa nije moguće da baš sve firme izlistane na burzi tako izvrsno posluju, (samo što to tržište ne prepoznaje)….stavrno bi bio zahvalan na 3,4 loše firme pa da vidim jel i tamo ista priča…hvala.

u ovoj korekciji je sve tolko srezano da nitko niti na jednoj dionici ne vidi veci pad (osim ak opet cijelo trziste rokne onda smo svi naje..)

Glory, glory, Man United!!

Šprajc odgovorio Samodolu: Odlučna istraga konačno otkrila prave krivce za rušenje tržišta
Neven Barković
neven.barkovicatcharbusiness.hr 26.03.2008 13:24
Nakon što je predsjednik Uprave Hanfe neizravno prozvao urednika Dnevnika Zorana Šprajca, koji o svojim investicijskim potezima javno piše na blogu, Šprajc je odgovorio Samodolu u razgovoru za Business.hr.
Vezane vijesti

Samodol: Nestalo je povjerenja u tržište, a bez njega nema ni oporavka

“Mogu reći da mi je drago da je tradicionalno beskompromisna i odlučna istraga konačno otkrila prave krivce za manipuliranjem ili rušenjem tržišta. Istraga je očito pokazala da se iza upravitelja velikih mirovinaca kriju mali ulagači i, što je još gore, blogeri.” – kazao nam je Šprajc u razgovoru komentirajući Samodolove prozivke.

“I tako, upravitelji mirovinskih fondova i dalje nam mirno mogu davati izjave o 50-postotnoj precijenjenosti tržišta i povlačenju svojih milijardi s hrvatskog tržišta, jer zapravo je na tržište utjecala moja javna objava da ću u rujnu povući 100,000 kuna iz investicijskih fondova.” – dodao je urednik HTV-ovog Dnevnika.

“Pravda je zadovoljena.” – ironično je zaključio Šprajc.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Može li mi netko reći što točno znači svaki od datuma kod pregleda dividendi na SDA

– Datum oglašavanja 12.03.2008
– Datum utvrđivanja popisa 23.04.2008
– Bez dividende/prava od 21.04.2008
– Datum izvršenja 08.05.2008
– Datum isplate —

Pozdrav,
da li može netko provjeriti koliki je faktor prilagođavanja CROBEX-a.
Po mojem proračunu :
Bazna tržišna kapitalizacija 29.625.115.350
[color=blue]Faktor prilagođavanja 0,309817431[/color]
Na ZSE stranici još uvijek stoji stari podatak
Faktor prilagođavanja baze 0,2979567
http://www.zse.hr/default.aspx?id=179
Hvala

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Premješteno iz teme: [color=blue]VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color]

Ti trendsignali koje vi gledate nisu ništa pogodili unaprijed! To ogledalo u budućnost je lakrdija!
Po tehničkoj analizi Oversold (CCI)iznosi -89. Rađeno u Metastocku. Dakle Viro je preprodan!
Preko 100 je prekupovan, a na -100 preprodan. Zanimljivo je kako su svi drugi se vraćali, nor. LEDO, Tisak, Atlantska, Igh, HT, jedino je Viro ostao. Zanimljivo, očekujes se financijsko izvješće koje će pokazati dobit 230% veću nego prošle godine.
Da ne govorim o neto profitnoj marži, ROA, ROE iznad 10, pa ovo je vrhunska dionica uz P/E 8,9.
Uz to, pojavio se Doji Star koji signalizira obrat u padajućem trendu! E još da upadne i ta Coca Cola i Viro leti strmo gore. Ljudi ne budite naivni, tko proda, kasnije neće stići kupiti jer će se dizati kao Ledo, u 1-2 dana će nadoknaditi sve! FI se očekuje u petak! A to je dan kad se Viro vraća na 1460Kn gdje mu je dodirna točka na Fibonnacija!
Pojavio se stohastični i CCI kupovni signal prije 2 dana po tehničkoj analizi! Ja ove dane kupio sam još dionica, to ću raditi i sutra jer u petak idemo oštro UP!


Pozdrav, da li može netko provjeriti koliki je faktor prilagođavanja CROBEX-a. Po mojem proračunu : Bazna tržišna kapitalizacija 29.625.115.350 [color=blue]Faktor prilagođavanja 0,309817431[/color] Na ZSE stranici još uvijek stoji stari podatak Faktor prilagođavanja baze 0,2979567 http://www.zse.hr/default.aspx?id=179 Hvala

I ja sam računao i nisam uspio dobiti. Evo tablice, pa ako netko skuži u čemu je problem neka ispravi!

I love the Smell of Profits in the Morning


Premješteno iz teme: [color=blue]VIRO (VIRO tvornica šećera d.d.)[/color] Ti trendsignali koje vi gledate nisu ništa pogodili unaprijed! To ogledalo u budućnost je lakrdija! Po tehničkoj analizi Oversold (CCI)iznosi -89. Rađeno u Metastocku. Dakle Viro je preprodan! Preko 100 je prekupovan, a na -100 preprodan. Zanimljivo je kako su svi drugi se vraćali, nor. LEDO, Tisak, Atlantska, Igh, HT, jedino je Viro ostao. Zanimljivo, očekujes se financijsko izvješće koje će pokazati dobit 230% veću nego prošle godine. Da ne govorim o neto profitnoj marži, ROA, ROE iznad 10, pa ovo je vrhunska dionica uz P/E 8,9. Uz to, pojavio se Doji Star koji signalizira obrat u padajućem trendu! E još da upadne i ta Coca Cola i Viro leti strmo gore. Ljudi ne budite naivni, tko proda, kasnije neće stići kupiti jer će se dizati kao Ledo, u 1-2 dana će nadoknaditi sve! FI se očekuje u petak! A to je dan kad se Viro vraća na 1460Kn gdje mu je dodirna točka na Fibonnacija! Pojavio se stohastični i CCI kupovni signal prije 2 dana po tehničkoj analizi! Ja ove dane kupio sam još dionica, to ću raditi i sutra jer u petak idemo oštro UP!

ajde majstore nađi dojia

I love the Smell of Profits in the Morning

kolko me oči služe, a služe me, ima tu više dojia, čak i long legged doji [smiley]

I svi su rekli isto…. promjena trenda

Pessimism Is Your Friend

ajde lijepo skini sliku, pa označi dojie 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning

[rolleyes]George W. Bush uoči posjeta Hrvatskoj
Hrvatska Vlada treba osigurati dobru klimu za ulaganja

Američki predsjednik George W. Bush izjavio je u srijedu kako se raduje skorom službenom posjetu Hrvatskoj, te da se nada da će u Zagreb donijeti dobre vijesti sa summita NATO-a koji se početkom travnja održava u Bukureštu, gdje će se založiti da pozivnicu za članstvo dobije Hrvatska, te Albanija i Makedonija

U kratkom zajedničkom intervjuu s novinarima iz Hrvatske, Rumunjske i Ukrajine, svoje predstojeće službene posjete tim zemljama ocijenio je važnima zbog bilateralnih odnosa, kao i zbog NATO-a. Najavio je da će se na summitu NATO-a u Bukureštu 2-4. travnja, založiti za pozivanje u članstvo Hrvatske, Albanije i Makedonije, te za uključenje Ukrajine i Gruzije u program MAP – Akcijski plan za članstvo.

Na pitanje Hine o njegovu gledanju na buduću ulogu Hrvatske u arhitekturi NATO-a u jugoistočnoj Europi, razvoju njezinih oružanih snaga, sudjelovanju u misijama NATO-a i doprinosu zajedničkoj sigurnosti Saveza, te mogućim vojnim i pomorskim bazama na njezinu teritoriju, Bush je iznio pohvalne ocjene o hrvatskim vojnicima te isključio mogućnost uspostave NATO baza u Hrvatskoj. “Prije svega želim to skinuti sa stola. Ne postoji namjera za NATO baze, stalne baze u Hrvatskoj, rekao je.”Biti dio NATO-a znači predanost modernoj vojsci. Hrvatske postrojbe su se pokazale hrabrima na nekim aktivnim bojištima u ratu protiv terorizma. One će imati koristi od toga da su dio NATO-a i da služe rame uz rame s drugim saveznicima iz NATO-a”, naglasio je Bush. Hrvatska po njegovim riječima služi kao “vrlo dobar primjer”, nakon traumatičnog trenutka otcjepljenja od Jugoslavije.

“Vaša vlada je donosila teške odluke, prije svega u interesu naroda. Pokazuje se da su mnoge reformske odluke učinile vjerojatnim da će Hrvatska biti pozvana u NATO. Primjeri su jako važni”, rekao je Bush.Dodao je kako je prije 15 ili 25 godina malo tko mogao zamisliti da će raspravljati o tako nečemu, a danas je Hrvatska neovisna, suverena država, koja se nada pozivu u NATO. “To pokazuje što je moguće, koliko je važno da ljudi donose prave odluke u ime naroda”, rekao je Bush aludirajući na raspravu u Hrvatskoj o referendumu o ulasku u NATO. Za hrvatsku obalu “kažu da je to jedna od naljepših obala na cijelom svijetu”, rekao je američki predsjednik, izražavajući nadu da će je vidjeti tijekom posjeta, iako su mu suradnici rekli da to nije u programu.Naglasio je kako se nada uspješnom summitu u Bukureštu koji će potvrditi važnost NATO-a u suvremenom svijetu. “Nadam se uspješnom summitu. Uspjeh znači da NATO ostane relevantan i surađujemo u rješavanju izazova 21. stoljeća, a najbolja prilika je prijetnja terorizma u Afganistanu”.

U Bukureštu ćemo ohrabriti saveznike da ozbiljno uzmu svoje obveze, a mi ćemo dokazati da ozbiljno uzimamo svoje s dodatnih 3.200 marinaca, kako bi dali primjer i potaknuli ostale da sudjeluju, rekao je on.
Na pitanje Hine može li se nakon višegodišnje usredotočenosti američko-hrvatskih odnosa na ulazak Hrvatske u NATO, očekivati prebacivanje težišta na proširenje gospodarske suradnje sa SAD-om i veća američka ulaganja u Hrvatsku, Bush je rekao kako je on zagovornik slobodne trgovine i kretanja kapitala, dodajući da “Hrvatska zauzima ključan prostor u važnom dijelu svijeta, te da Amerika treba više učiti o Hrvatskoj”. Istaknuo je tom kontekstu i da u SAD živi gotovo milijun američkih Hrvata, koji mogu olakšati daljnji razvoj odnosa dviju zemalja.

“Bit će različitih mogućnosti, a one će se iskoristiti ako vlada donese dobar zakon o stranim investicijama. Zakon mora biti transparentan a vladavina zakona dosljedna. No, glavni rizik za ulaganja nije vladin već samog poduzetnika”, rekao je Bush. “Odgovor na vaše pitanje je da, želimo da razni aspekti naših odnosa s Hrvatskom procvatu, ali što se tiče ulaganja, na vladi je da osigura dobru klimu za ulaganja”, naglasio je američki predsjednik. (Damir Hainski, dopisnik Hine iz Washington

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

New Report

Close